(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці»

Заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці»

Щорічно 28 квітня, починаючи з 2006 року, за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці, Україна разом з усією міжнародної спільнотою відзначає Всесвітній день охорони праці. В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельні випадки на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємств до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.
          Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

          Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, і підвищений вплив хімічних речовин.

           Ураховуючи вищевказане управління праці та соціального захисту населення виконкому Центрально-Міської районної у місті ради звертається з пропозиціями в період з 22.04.2024 по 28.04.2024 разом з профспілкою організувати проведення таких тематичних заходів як: огляди – конкурси на кращий виробничий підрозділ, провести економічне стимулювання переможців. Важливо розмістити на інформаційних стендах роздатковий матеріал - пам’ятки, буклети тощо. Крім того, ефективним каналом поширення інформації можуть стати офіційні інтернетсайти та засоби масової інформації.
Підсумки проведених заходів бажано обговорити на нарадах або висвітлити в корпоративних ЗМІ. Так працівники зможуть оцінити необхідність  і ефективність Дня охорони праці та в майбутньому братимуть активну участь у відповідних заходах.

          Проблемні питання стану безпеки праці необхідно розглядати на круглих столах, які варто проводити не лише з керівниками структурних підрозділів, а й із працівниками – так вони відчують, що про їхню безпеку дійсно дбають.
Крім того, зворотний зв’язок від працівників допоможе визначити причини наявних проблем. Протягом квітня – травня вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї   потерпілих, винайти  можливості  для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.

           Відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці  – це нагода звернути увагу суспільства, суб’єктів господарювання та громадських організацій на проблеми збереження життя та здоров’я працівників, активізувати зусилля всіх учасників виробничого процесу щодо попередження нещасних випадків на виробництві та профзахворювань

вгору