(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Зростає кількість пожеж в екосистемах

Зростає кількість пожеж в екосистемах

Шановні мешканці Центрально-Міського району!

За даними Криворізького районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області останнім часом у місті зростає кількість пожеж в екосистемах (спалення сухої рослинності). Не дивлячись на законодавчі заборони, забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків продовжується. Забруднюючи атмосферу наноситься непоправна шкода життю і здоров’ю мешканців міста, у тому числі дітей, навколишньому середовищу, об’єктам рослинного та тваринного світу.

Стаття 9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» встановлює, що кожний громадянин України має право на безпечне для його життя та здоров’я навколишнє природне середовище. Стаття 12 цього ж Закону визначає обов’язок кожного берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища та не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів. Відповідно до підпункту 3.6.14. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій визначено, що спалювання всіх видів відходів на території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється. Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України визначено, що на території зелених насаджень забороняється випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій та подій, пов’язаних із пожежами, виконком Центрально-Міської районної у місті ради звертається з проханням дотримуватися вимог пожежної безпеки у житловому секторі та громадських місцях. Тож, за недотримання вимог законодавства недобросовісним громадянам загрожує не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

Шановні батьки! Безпека дітей залежить у першу чергу від батьків. Спілкуйтеся з дітьми, навчайте їх основам безпеки життєдіяльності, виховуйте культуру безпечної поведінки. Поясніть як уберегтися від біди.

Якщо виникла пожежа чи інша надзвичайна ситуація, негайно викликайте оперативно-рятувальну службу за телефоном 101. Зателефонувавши, обов’язково вказуйте точну адресу місця події, своє прізвище і номер телефону.

вгору