Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Звіт про роботу спостережної комісії у 2015 році

Звіт про роботу спостережної комісії у 2015 році

Спостережна комісія при виконкомі Центрально-Міської районної у місті ради створена та діє з метою організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання та надання їм допомоги у соціальній адаптації.

Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законами України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк”, Постановою Кабінету міністрів України від 01 квітня 2004 року №429 “Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах іншими нормативно-правовими актами.

Основними завданнями комісії є:

- організація громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;

- організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання з метою закріплення результатів виправлення і ресоціалізації;

- надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання та працевлаштування.

Для допомоги у ресоціалізації умовно-достроково звільнених від відбування покарання осіб, спостережна комісія взаємодіє:

- з Криворізьким міським центром зайнятості (щодо працевлаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі);

- КП “Будинок нічного перебування” (щодо тимчасової реєстрації місця проживання осіб)

- Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (щодо проведення профілактичної роботи та взяття під соціальний супровід осіб, які повернулись зі спеціальних виховних установ, місць позбавлення волі та звільнених від відбування покарання)

- Кримінально-виконавчою інспекції Центрально-Міського району м. Кривого Рогу (відповідно до рішення Центрально-Міської районної у місті ради від від 28.11.2014 № 318 “Про визначення видів суспільно-корисних робіт та переліку об'єктів, на яких будуть виконуватись засудженими ці роботи”).

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання являє собою дострокове звільнення засудженого від подальшого відбування призначеного йому покарання за умови, що він своєю сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Застосування умовно-дострокового звільнення додатково підтверджує принцип кримінального права, згідно з яким покарання не є основною метою, а призначається для виправлення особи і попередження вчинення нею нових злочинів. Доцільність і необхідність умовно-дострокового звільнення викликані тим, що до моменту звільнення мета покарання в основному досягнута: особа виправилася і немає необхідності в подальшому відбуванні нею покарання. Відповідно до діючого законодавства адміністрація установи виконання покарань зобов'язана надіслати до відповідної спостережної комісії повідомлення стосовно умовно-дострокового звільненої особи.

Спостережною комісією у порядку взаємодії були направлені листи до виправних колоній, що знаходяться на території України. Так, протягом 2015 року до спостережної комісії від виправних закладів надійшло 28 повідомлень щодо осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що на 16 повідомлень менше, ніж у 2014 році, та на 66 повідомлень менше, ніж у 2013

Таблиця 1

Звітний період

(рік)

Всього повідомлень

за звітний період

Щодо осіб умовно-достроково звільнених

Щодо осіб, звільнених по відбуттю покарання

Щодо осіб, звільнених у зв'язку з хворобою

Щодо осіб, яким покарання замінено більш м'яким

2013

94

85

7

1

1

2014

44

42

2

-

-

2015

28

25

3

-

-

Всього у 2015 році поставлено на облік 12 умовно-достроково звільнених осіб. Неповнолітніх осіб на обліку у спостережній комісії не перебуває. Станом на 31.12.2015 року на обліку у спостережній комісії перебувало 28 осіб. Взагалі, за повідомленнями випраних колоній поставлено на облік 13 осіб та 14 осіб за їх особистим зверненням.

За звітний період спостережною комісією було знято з обліку 54 особи умовно-достроково звільнені від відбування покарання, у зв'язку з закінченням строку нагляду.

Відповідно до інформації, наданої кримінально-виконавчою інспекцією у 2015 році було направлено та відбувало громадські роботи на території Центрально-Міського району згідно зазначеного рішення 86 осіб, що на 41 особу більше, ніж в 2014 році.

Таблиця 2

з/п

Об’єкт

Кількість засуджених

1

КЗ “Стоматологічна лікарня №1” ДОР

11

2

КП "Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка"

26

3

КЗ “Криворізька міська дитяча лікарня №1” ДОР

3

4

КЗ Палац культури "Карачуни"

17

5

КУ “Центр первинної медико-санітарної допомоги №6”

5

6

КУ Територіальний центр соціального обслуговування

24

Для здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів осіб, звільнених з місць позбавлення волі, спостережною комісією затверджено графік обстежень умов проживання таких осіб.

За звітний період були обстежені умови проживання та працевлаштування 28 осіб, які перебувають на обліку в спостережній комісії.

За результатами обстежень, для вирішення тих чи інших соціальних питань, вищевказані особи запрошувались на засідання спостережної комісії. З кожною умовно-достроково звільненою особою проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо прав і гарантій особи, умовно-достроково звільненої від відбування покарання, профілактичні бесіди з метою недопущення вчинення повторних злочинів. Всі вищевказані особи були запрошені до Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для взяття під соціальний супровід.

Для засуджених, які тривалий час відбували строк покарання, втратили соціально-корисні зв´язки, не мають житла, адаптація до життя на волі є вкрай необхідною і допомагає повернути все, що втрачено в соціальному сенсі.

Мета такої адаптації – не залишати без всебічної суспільної уваги цих осіб, сприяти їх виправленню і поверненню до нормального життя. Така адаптація позитивно впливає на більшість осіб, які повернулися з місць позбавлення волі.

Тому, головним напрямком роботи спостережної комісії є надання допомоги в соціальній адаптації особам звільненим з місць позбавлення волі.

На кожному засіданні спостережної комісії, під час постановки на облік умовно-достроково звільненої особи, члени спостережної комісії з'ясовують, яку соціальну допомогу необхідно надати особі, чи викликає поведінка особи занепокоєння та коло інших питань.

Таким чином, за звітний період, за зверненням спостережної комісії надано допомогу у відновленні документів 2 особам, звільненим з місць позбавлення волі, надано консультаційних послуг 37 особам, надано допомогу у працевлаштуванні 1 особі, направлено на медичне обстеження 2 осіб, звільнених з місць позбавлення волі, 1 особі надано допомогу у оформленні групи інвалідності, 1 особа отримала гуманітарну допомогу. Протягом 2015 року 4 особи, звільнені з місць позбавлення волі, отримали матеріальну допомогу на вирішення соціальних питань за рахунок районного у місті бюджету на загальну суму 500,00 грн.

вгору