Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(056) 493 82 95, (068) 970 56 97, (0564) 90 10 10 факс:(056) 493 82 96
пн-пт: 8.30-17.00
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Повідомлення | Управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради повідомляє

Управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради повідомляє

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.

Цей Порядок визначає процедуру видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та передбачає видачу посвідчень громадянам, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, громадянам, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих.

Визначати статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи будуть регіональні комісії.

Посвідчення будуть видаватися уповноваженими органами за поданням облдержадміністрацій за місцем проживання(реєстрації) особи на підставі рішень регіональної комісії.

Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС посвідчення видаються на підставі одного з наступних документів:

-    довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження зазначенням кількості днів і населеного пункту, підтвердженої первинними документами;

-    довідки архівної установи про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження із зазначенням періоду служби.

Особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, відносно яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою -на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з Чорнобильською катастрофою.

Хворим променевою хворобою внаслідок Чорнобильської катастрофи - на підставі висновку уповноваженої медичної комісії не нижче за обласний рівень або спеціалізовану медустанову Міноборони, МВС, СБУ, що мають відповідну ліцензію МОЗ і акту за формою Н-1.

Потерпілим від Чорнобильської катастрофи з числа евакуйованих у 1986 року із зони відчуження (у тому числі особам, які на момент евакуації знаходилися у стані внутріутробного розвитку, після досягнення ними повноліття) і особам, які постійно проживали в зоні відселення з моменту аварії до ухвалення рішення про відселення, - на підставі довідки, виданої Волинською, Житомирською, Київською, Рівненською або Чернігівською облдержадміністраціями.

Вищезазначеною постановою встановлено проведення заміни посвідчень у зв'язку із затвердженням нових зразків посвідчень в наступні терміни: до 1 січня 2019 року:

-    особам, яка постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

-   учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;

-   особам, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Отримати консультацію із вищезазначеного питання можна в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради за адресою: вул. Свято-Миколаївська, 27, каб.204, з понеділка по п'ятницю з 8.30 до 17.00, телефон для довідок: 90-08-02

вгору