Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Тиждень краєзнавства

Тиждень краєзнавства

Сьогодні особливо гостро стоїть питання патріотичного виховання, формування національної самосвідомості, високих моральних якостей, необхідних для відданого служіння Батьківщині. Одним з головних засобів розвитку підростаючого покоління та кожної особистості, її інтелекту, культури, екологічної освіти, поглиблення знань про рідний край – є читання. Тож, бібліотеки для дітей залишаються чи не єдиним осередком дозвілля, де культивують читання, навчають дитину не просто читати, а систематично думати та аналізувати. Книга у житті маленького читача та становленні його особистості має грає надзвичайно велике значення. В наш  час інтенсивного розвитку інформаційних технологій, комп’ютеризації та швидкого Інтернету, надзвичайно важливо зберегти в дітях любов до читання, адже, нічого не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.

Бібліотека – філіал № 8 КЗК «Міська дитяча бібліотека» працюючи за програмою «Відкриваючи книгу – відкриваєш світ», екологічно виховує своїх читачів, залучає до екологічної культури, вибору необхідних книжок, що пропагують любов до рідного краю, формує почуття патріотизму у юних читачів бібліотеки та пропагує літературу краєзнавчого характеру. Традиційно, в останній тиждень травня, в бібліотеці проводився тиждень краєзнавства «Чудове місто України – моя любов, мій Кривий Ріг». День за днем бібліотекарі глибше знайомили читачів з історією і сучасністю нашого міста.

 Розпочався Тиждень з презентації книги «Навчальне краєзнавство…» та зустрічі з її автором, відомою у нашому місті людиною Вікторією Василівною Тротнер - ботаніком, викладачем біології, географії та екології Криворізького  професійного гірничо-металургійного ліцею, яка вже багато років вивчає наш рідний край і щедро ділиться своїми знаннями з криворіжцями. Вона має близько 50 публікацій в періодичній пресі, тісно співпрацює з теле- і радіокомпаніями Криворіжжя. Учні 8-А класу Центрально – Міської гімназії, що завітали на захід, були приємно здивовані, побачивши телеекранну героїню в дитячій бібліотеці. Розповідь Вікторії Василівни про рослинний світ нашого краю супроводжувалась демонстрацією цікавих фото та викликала жвавий інтерес і зацікавленність у відвідувачів бібліотеки.

В рамках Тижня для маленьких криворіжців працівники бібліотеки оформили краєзнавчий куток «Моє Криворіжжя» і викладку літератури «Яскраві фарби Криворіжжя», провели вікторину ««Край Рудани – твій і мій край»», огляд літератури «Літературне Криворіжжя».

Під час проведення криворізької мозаїки «Перлини Центрально – Міського району» бібліотекарі підготували цікаву і змістовну електронну презентацію. Юні читачі мали змогу здійснити віртуальну подорож стежками геологічної пам’ятки природи «Скелі МОДРу» та тихими алеями найкрасивішого парку нашого міста – парку, що віднедавна носить ім’я свого засновника Федора Мершавцева.

Такі заходи дитячої бібліотеки для підростаючого покоління криворіжців вкрай необхідні суспільству та місцевій громаді, додають знань про нашу малу Батьківщину, викликають гордість за нашу криворізьку землю.

Рукотворну красу Криворіжжя, кращі традиції  її  юні читачі повинні не лише зберігати, а й примножувати, гідними справами творити щасливий завтрашній день.

вгору