Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(056) 493 82 95, (068) 970 56 97, (0564) 90 10 10 факс:(056) 493 82 96
пн-пт: 8.30-17.00
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу

Про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу

   

17.02.2016 на засіданні виконкому Центрально-Міської районної у місті ради слухалося питання про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу. Із доповіддю виступила начальник служби у справах дітей виконкому районної у місті ради Чумак О.О., яка представила до уваги присутніх діючу систему   практичних заходів, спрямованих на реалізацію державної політики щодо соціального захисту  пільгової категорії дітей.

         Завдяки злагодженій взаємодії усіх суб'єктів соціальної роботи, причетних до вирішення питань захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вдалося зменшити кількість дітей зазначеної категорії з 306 дітей у 2010 році до 204 дітей у 2016 році. Більшість із  них проживає в сім’ях громадян: під опікою та піклуванням - 147 дітей, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 42 дитини, в закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 10 дітей, 5 підлітків є учнями закладів профтехосвіти, і перебувають на повному державному забезпеченні. Таким чином, 92,6 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мешкають у сім’ях громадян.

У районі значно зменшилась кількість дітей, які виховуються в державних дитячих закладах: з 134 дітей у 2010 році до 10 - у 2016 році.

У 2015 році із інтернатних закладів у сім'ї громадян було влаштовано 7 дітей, які залишилися без батьківського піклування.

         З початку реформування державної системи влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, вдалося поступово перейти від інтернатних до сімейних форм виховання. 

Станом на 17.02.2016 на території району функціонує 7 прийомних сімей, у яких виховується 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і одна особа з їх числа,   2 - дитячі будинки сімейного типу, у яких виховується 10 дітей.

Батькам-вихователям постійно надається всебічна допомога, здійснюється контроль за призначенням та виплатою матеріального забезпечення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. На їх функціонування протягом 2015 року виплачено 526,2 тис.грн. державної соціальної допомоги на дітей, та 189,6 тис. грн. грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам, за надання соціальних послуг. Заборгованість по виплатах за 2015 рік, відсутня.

Крім того, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування непрацюючим батькам-вихователям та прийомним батькам на суму 56,8 тис.грн.

Станом на 17.02.2016 три прийомні сім'ї та два дитячі будинки сімейного типу перебувають на обліку у виконкомі районної у місті ради, як багатодітні, та користуються 50% знижкою плати на комунальні послуги у межах середніх норм споживання.

У районі вживаються заходи щодо захисту житлових прав дітей, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу: 4 прийомні дитини-сироти успадкували майно після смерті батьків, 8 - поставлені у виконкомі районної у місті ради на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Двічі на рік забезпечується проходження повного медичного огляду дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У рамках літньої оздоровчої компанії 2015 року було охоплено якісним оздоровленням та відпочинком усіх прийомних дітей.

Діти, які влаштовані в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу не втрачають права на належні їм аліменти, пенсію, інші соціальні виплати, вони отримують в закладах освіти безкоштовні обіди, забезпечуються шкільною формою та користуються правом безкоштовного проїзду в громадському транспорті. Після закінчення навчання в школі випускники отримують встановлену грошову допомогу у розмірі 1810 грн. та користуються правом  вступу до вищих навчальних закладів поза конкурсом.

Прийомним сім'ям та дитячим будинкам сімейного типу надається всебічна підтримка від міської та районної влади. У рамках соціальної програми міста, у зв’язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги, з міського бюджету виплачено одноразову матеріальну допомогу, у розмірі 500 грн., на кожну сім'ю.

         Усі заходи, які вживаються виконкомом районної у місті ради та батьками, спрямовані на соціальний захист конкретної дитини.

Однак, проблемним залишається питання нарахування та стягнення аліментів з батьків, діти, яких виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу. Від суми загальних виплат на дитину залежить і державна допомога. Прийомні батьки та батьки-вихователі, щороку поновлюють та надають до служби у справах дітей довідки від державної виконавчої служби щодо не несплати аліментів «горе-батьками», які продовжують пиячити, вести асоціальний спосіб життя, ніде не працюють. Нажаль, жоден з батьків не сплачує аліменти на утримання дітей.

            Службою у справах дітей вживаються вичерпні заходи щодо популяризації сімейних форм виховання дітей. Активізовано роботу з мешканцями району. Для проведення роз’яснювальної роботи серед населення розповсюджуються буклети про сімейні форми виховання.

З метою покращення стану утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, виконкомом районної у місті ради прийнято відповідне рішення, яким затверджений  перелік заходів щодо соціального захисту вищевказаної категорії дітей.

Координацію дій і контроль за роботою структур, причетних до вирішення питань соціального захисту дітей, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, доручено проводити  службі у справах дітей виконкому районної у місті ради.

         Засідання виконкому районної у місті ради закінчилося урочистостями, голова районної у місті ради  Нєженцев С.В. відзначив листами-подяками прийомних батьків та батьків-вихователів, за особистий внесок у розвиток сімейних форм виховання.

вгору