Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Про проведення зборів опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків - вихователів, які проживають на території Центрально-Міського району м. Кривого Рогу

Про проведення зборів опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків - вихователів, які проживають на території Центрально-Міського району м. Кривого Рогу

  

  21.04.2016 у залі засідань виконкому районної у місті ради під головуванням начальника служби у справах дітей виконкому районної у місті ради Чумак Олени Олександрівни відбулися збори опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків - вихователів, які проживають на території  Центрально-Міського району.

Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є предметом постійної уваги виконкому районної у місті ради, як органу опіки та піклування.

Для реалізації в районі державної політики з питань соціального захисту дітей вищевказаної категорії, в структурі служби у справах дітей виконкому районної у місті ради працює сектор з питань опіки, піклування та усиновлення.

Жодна дитина, яка залишилися без батьківського піклування та проживає на території району не лишається без уваги  служби у справах дітей виконкому районної у місті ради.

Cтаном на 21.04.2016 на території району проживає 102 сім’ї опікунів піклувальників, в яких виховується 121 дитина,  функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховується 9 дітей, та 3 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 15 дітей.

Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання здійснюється задля забезпечення їх особистих немайнових і майнових прав та законних інтересів.

Опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі мають такий самий обсяг прав та обов'язків, як і батьки. Відмінність полягає у тому, що їх обов’язки перебувають під контролем органу опіки та піклування.

Основний обов'язок законних представників дітей - дбати про їх виховання, навчання та розвиток, здійснювати дії, які відповідають найвищім інтересам, тобто створення умов, необхідних для повноцінного всебічного фізичного та духовного розвитку дітей.

Для надання належної інформації опікунам, піклувальникам, прийомним батька та батькам-вихователям на збори були запрошені спеціалісти, які озвучили ряд важливих питань, а саме:

1. Про взаємодію служби у справах дітей виконкому районної у місті ради з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Доповідач:  Таніч Олена Юріївна - головний спеціаліст сектору з питань опіки, піклування, усиновлення служби у справах дітей виконкому Центрально-Міської районної у місті ради.

2.  «Як порозумітися  з  дитиною» - рекомендації опікунам, піклувальникам, прийомним батька та батькам-вихователям.

Доповідач: Макарчук Діна Миколаївна – практичний психолог Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №60 Криворізької міської ради Дніпропетровської області.

3. Про роботу Другого криворізького місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Доповідач: Касьян Микола Степанович – директор Другого криворізького місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

4. Стягнення аліментів з батьків, позбавлених батьківських прав на утримання дітей, що перебувають під опікою, піклуванням у сім’ях громадян, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та кримінальна відповідальність за ухилення від сплати аліментів.

Доповідач: Байбікова Олена Леонідівна – старший державний виконавець Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції  Дніпропетровської області

5. Про надання послуг фізичним особам Центром надання послуг виконкому Центрально-Міської районної у місті ради.

Доповідач: Сабадаш Жанна Феліксівна - завідувач загального відділу виконкому Центрально-Міської районної у місті ради.

6.Про роботу відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Центрально-Міської районної у місті ради.

Доповідач: Скрига Тетяна Миколаївна – начальник відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Центрально-Міської районної у місті ради.

Крім того, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам-вихователям було наголошено на тому, що останнім часом в області все частіше трапляються випадки насильства саме в сім’ях де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. У зв’язку з чим у районі буде створена комісія із залученням фахівців Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та психологів та педагогів закладів освіти району, з метою повного обстеження сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

         Законом України "Про попередження насильства в сім'ї"  визнано, що головним є не подолання наслідків насильства, а проведення профілактичних заходів по запобіганню насильства у сім'ї. Саме з такою метою службою у справах дітей виконкому районної у місті ради розробленні відповідні пам’ятки та вручені законним представникам дітей для ознайомлення.

вгору