Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Про проведення урочистої церемонії покладання квітів до меморіальної дошки імені Григорія Івановича Гутовського

Про проведення урочистої церемонії покладання квітів до меморіальної дошки імені Григорія Івановича Гутовського

  «Памяті Г.І.Гутовського присвячується…»

     Серед наших багаточисельних відомих земляків, які присвятили своє життя та діяльність місту Кривому Рогу, з особливою повагою та любов’ю ми згадуємо ім’я Григорія Івановича Гутовського. 13 січня 2016 року виповнюється 23 роки з дня смерті цієї видатної людини. Людини, яка у 70-ті – 90-ті роки минулого століття вивела Кривбас на новий рівень політичного та суспільного розвитку.

     У цей січневий день, біля будинку № 17 на вул. Леніна, відбулася урочиста церемонія покладання квітів до меморіальної дошки, розташованої на будинку, де жив наш славетний земляк. Вшанувати пам’ять і ще раз згадати про дивовижну людину, Почесного громадянина міста Кривого Рогу - Григорія Івановича Гутовського, який з 1979 до 1992 року очолював виконком Криворізької міської ради, прийшли почесні гості, близькі та родичі, керівники підприємств, закладів, установ, учнівська молодь та жителі міста Кривого Рогу.

     Григорій Іванович був депутатом Верховної Ради. Пріоритетним напрямком своєї діяльності він обрав промислове і соціальне будівництво. За його ініціативою був відкритий найбільший у місті будівельний комбінат, завод великопанельних конструкцій для суспільних споруд, завдяки йому в нашому місті з'явились такі мікрорайони: Зарічний, Макулан, Сонячний, 5-й Гірницький, Східний – 1, 2, З, Індустріальний, мікрорайон Інгулецького комбінату та об'єкти соціально-культурного призначення. У 1983 році було засновано Криворізький ботанічний сад - державну, неприбуткову наукову установу, і яку з перших днів існування підтримував голова міської ради -  Григорій Гутовський.

         За ініціативи Григорія Івановича у 1986 році було запущено першу чергу швидкісного трамваю від станції „Мудрьона” до станції „Майдан Праці”, окремою сторінкою історії Кривбасу стало відкриття міжнародного аеропорту «Кривий Ріг», що знаходиться біля селища Лозуватка.

         Внесок Григорія Івановича Гутовського у становлення і розвиток Кривбасу високо оцінюють сучасники. Він був не тільки чудовим організатором, а й чуйною, сміливою в рішеннях людиною. Саме керування Гутовського Г.І. задало той темп, якого намагаються дотримуватися і його послідовники. Адже це означає, що Григорій Іванович Гутовський дійсно залишив по собі добру пам'ять і для наступних поколінь.

       У січні 1999-го року, за ініціативи Юрія Вікторовича Любоненка, на честь Г.І. Гутовського було встановлено меморіальну дошку на будинку, де він жив, його ім’ям названі одна з вулиць мікрорайону Східний, алея, станція швидкісного трамваю. Щороку найкращі студенти Кривого Рогу відзначаються премією Гутовського. І все це - найкраще підтвердження тому, що своє життєве кредо – “служити людям” – Григорій Іванович уповні виправдав і перед людьми, і перед своїм містом.

Світла пам'ять і безмежна пошана людині з великої букви –Григорію Івановичу Гутовському.

вгору