Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Про проведення семінару з бібліотечного туризму

Про проведення семінару з бібліотечного туризму

 

 У теперішній час існує надзвичайно гостра проблема, яка має велике значення для виховання молодого покоління. Молодь мало проінформована про історію  та сьогодення рідного краю. На запитання до молодої людини про ту чи іншу історичну особу, що походить з її  міста, пам'ятний знак, братську могилу, чиє ім'я носить конкретна вулиця, що означає та чи інша традиція – і ми не завжди почуємо правильну відповідь. А все це є краєзнавство, туристична привабливість краю. І особлива роль в розвитку туристичного краєзнавства належить бібліотекам.

Працівники бібліотек ведуть пошукову роботу в населених пунктах, збирають матеріали про цікаві факти з історії конкретної місцевості, формують альбоми. Використовуючи цей арсенал, бібліотекарі популяризують наш рідний край, його історію, пам’ятні місця, традиції, обряди, через призму його туристичної самобутності, використовуючи  у роботі з читачами різноманітні форми і методи

На минулому тижні на базі Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» було проведено семінар «Бібліотеки, як платформа, для розвитку локального туризму». Мета семінару – впровадження бібліотечного туризму, як інноваційного напрямку в роботі бібліотечних працівників з громадою. Адже, серед різних установ та організацій, що займаються краєзнавством, саме бібліотеки мають найповніший та універсальний фонд документів і залишаються найбільш доступними для всіх категорій користувачів.

         В Центральній бібліотеці КЗК «Міська бібліотека для дорослих» (пр. Карла Маркса, 42) вже другий рік поспіль реалізується проект «Історичні походеньки разом з Центральною бібліотекою». Учнівська та студентська молодь є постійними учасниками краєзнавчих пішохідних екскурсій по історичному центру міста Кривого Рогу. Михайло Васильович Ломоносов писав: «Побачити і пізнати свій край можна або своїми очима, або за допомогою книг». Найчастіше знайомство з історією рідного міста починається саме в бібліотеці. Екскурсії ж допомагають «вдихнути атмосферу часу» в уже знайомі читачеві об'єкти, відтворити картини минулого чи майбутнього, побувати в історичних місцях, подивитися на місто іншими очима. І навпаки, після знайомства з міськими пам'ятками у екскурсантів з'являється потреба в краєзнавчій інформації. Добре, що наші бібліотечні працівники не стоять осторонь цих питань – саме на базі Центральної бібліотеки для дорослих було створено Центр бібліотечного туризму, де можна отримати повну інформацію щодо туристичного потенціалу міста, замовити інформаційно-краєзнавчі кейси, що містять в собі друковані, аудіо-, фото- та відеоматеріали, відомості про інфраструктуру, мультимедійні додатки, схеми маршрутів та ще багато цікавого про той чи інший краєзнавчий проект.

Якісні послуги усім категоріям читачів можна створити і реалізувати спільними зусиллями бібліотек, музеїв, архівів, установ і організацій, що займаються краєзнавством. Саме тому до участі у семінарі були запрошені начальник відділу промислового туризму КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Лисяк Е.П. та завідувач кафедри фізичної географії, краєзнавства та туризму ДВНЗ «Криворізький державний педагогічний університет» Казаков В.Л.

Цікавою та корисною виявилася презентація «Кривий Ріг – центр промислового туризму». У дарунок бібліотека отримала документи, що допоможуть користувачам відкрити наше місто, як туристичне, цікаве та неповторне.

вгору