Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Про проведення презентації книги Михайла Мармера та Світлани Піддубної

Про проведення презентації книги Михайла Мармера та Світлани Піддубної

Презентація книги «Неизвестное Криворожье: странички еврейской истории», що відбулася 07.02.2016 у Криворізькому музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», стало значною подією в культурному житті нашого міста.

Автори книги Михайло Мармер та Світлана Піддубна представили до уваги читачів історію євреїв Криворіжжя, їх появи, розселення, вплив на економічну і культурно-етнічну атмосферу регіону. Творці книги розповіли на її сторінках про долі тисяч євреїв та Голокост на Криворіжжі, що знищів унікальну культуру євреїв-колоністів.

На презентації книги були присутні багаточисельні почесні гості, серед яких – головний рабін Кривого Рогу Лірон Едері, засновник БФ «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу» Соколовський В.П., представники єврейської  національної меншини Києва та Кривого Рогу. Шановні гості у своїх вітальних словах відзначали, що книга не просто розповідає про історичні події, вона несе пам’ять для майбутніх поколінь, є величезним збагаченням спільних культурних цінностей криворіжців. На заході були присутні герої книги, що стали свідками тих подій: заслужений лікар України Веропотвелян М.П. поділився з присутніми гіркими спогадами про Голокост та закликав всіх до свідомості, щоб таке більше ніколи не повторилося.

Важливим на презентації є думка експерта: науковий співробітник Київського Музею коштовностей Світлана Платна відзначила високий професіоналізм авторів в обробці джерельної бази, наголосила на унікальності артефактів, які показують збереження традицій іудеїв у регіоні. До оцінки нової книги приєдналися викладачі Криворізького державного педагогічного університету: технічний редактор видання Чирва Ю.І. та кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Вєтохіна В.О., які зауважили, що книга цілком претендує не лише на публіцистичний стиль, а й на ґрунтовний історичний.

Гостям цього урочистого заходу були подаровані книги з автографами та найкращими побажаннями від авторів.

вгору