Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(056) 493 82 95, (068) 970 56 97, (0564) 90 10 10 факс:(056) 493 82 96
пн-пт: 8.30-17.00
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Про проведення літературного вечору, який присвячений творчості Володимира Алейникова

Про проведення літературного вечору, який присвячений творчості Володимира Алейникова

   

Надзвичайно приємна подія для криворізьких прихильників літератури та живопису відбулася у Центральній бібліотеці КЗК «Міська бібліотека для дорослих» - літературний вечір «При свече и звезде», присвячений 70-річчю нашого відомого земляка, поета-шестидесятника і художника-авангардиста, лауреата багатьох премій і літературних конкурсів Володимира Алейникова.

Місце творчої зустрічі було обрано не випадково – Алеников до від’їзду до Москви часто відвідував бібліотеку разом з друзями юності, криворізькимими поетами-шестидесятниками. Ініціатором цієї зустрічі виступив голова Центрально-Міської районної у місті ради С.В.Нєженцев, якого з Володимиром Алейниковим пов’язує тісна дружба. Сергій Володимирович поділився з присутніми своїми приємними враженнями про цю неординарну людину.

Перше визнання поет Володимир Алейников отримав у 1962 році від  великого прозаіка і поета Миколая Винграновського. Після імпровізованого вечора поезії Вінграновський сказав молодому поету: «Если бы я писал в 16 лет так, как вы, я считал бы себя гением.»

«Звичайним радянським генієм», як колись назвали поета, Алейников став не одразу. Були роки лихоліть, гонінь, утиску, коли за несхожість та неординарність мислення йому наполегливо «вправляли розум» (7 струсів мозку). Він був бездомним, працював вантажником, двірником… Свідки цього періоду життя поета ділилися своїми спогадами: зворушливими виявилися розповіді друзів поета Олександра Учителя, Миколи Рябоконя, Святослава Азаркіна, Івана Найденка.

В.Д.Алейников народився у Пермі, але виріс у Кривому Розі, куди переїхала його родина у 1946 році. Вірші та прозу почав писати ще у шкільні роки. Займався музикою, живописом, графікою. За визнаванням самого поета, саме  тут, у степових просторах Дикого поля, із цілющого джерела криворізького дитинства він черпає натхнення для творчості. «Считаю себя криворожанином, здесь мои корни. Все, что я написал, так или иначе связано с этой землей, потому что здесь все начиналось. Влечет сюда стремительно, в край, где на Гданцевке  остался родительский дом, где промелькнула романтическая, полная надежд юность. Я много путешествовал по стране, долгое время жил в Москве, но постоянно возвращался сюда. На Криворожье написано две трети моих произведений». В.Алейникова  пов’язувала міцна дружба з криворізькими поетами Ю.Камінським, О.Хмарой, В.Пожаренком, Р.Каном, В.Михайличенком. В одному з інтерв’ю В.Д.Алейников сказав: «В общем, у меня есть все, чтобы жить и творить: есть родина, друзья, любимое дело, есть читатели, все они – хорошие люди. Все, что можно пожелать. Хочется думать, что я все-таки счастлив и правильно распоряжаюсь своей жизнью.»

Талановита людина є талановитою в усьому. Володимир Алейников є також і живописцем, і графіком. Деякі його роботи, з приватної колекції Сергія Володимировича Нєженцева, представлені зараз в затишному читальному залі Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих».

Близько десяти тисяч робіт художника знаходяться в різних куточках світу, в музеях та приватних колекціях, його роботи яскраві і життєстверджуючі. Музеї та виставки повсюди збирають повні зали шанувальників і прихильників цього живопису, адже авангард особливо запитуваний за кордоном.

Зараз В.Алейников мешкає у Коктебелі. Він не зміг приїхати до Кривого Рогу за рядом обставин, тому особливо зворушливим моментом цього літературного вечора стало читання його листа-звернення до криворіжців, в якому висловлено велике почуття вдячності, любові, суму і радості одночасно, оптимізму і надії, що багато років творчості і спілкування з читачами ще попереду…

Чудову атмосферу святкового заходу створив творчий виступ скрипалів – студентів КВНЗ «Криворізьке обласне музичне училище», під керівництвом Н.Чернійчук.

Літературний вечір «При свече и звезде» вів та декламував вірші поета Заслужений артист України Василь Короленко.

вгору