Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Про проведення фестивалю народної творчості «Весна Рудани»

Про проведення фестивалю народної творчості «Весна Рудани»

«Свято весни і талантів у Центрально-Міському районі»

Яскравою подією у культурному житті Центрально-Міського району стала концертна програма ІІ туру ХІV міського фестивалю народної творчості «Весна Рудани», що відбулася 17.03.2016 в КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка». Так склалось історично, що Центрально-Міський район – культурний центр міста Кривого Рогу, і звичайно ж, культура району – це його візитна картка! Вагомим доказом цього ствердження стала концертна програма фестивалю у Центрально-Міському районі, що приємно вразила і полонила всіх членів шановного журі, глядачів, багаточисельних батьків наших дітей своїми яскравими та красивими постановками, вдалим поєднанням вокалу і хореографії, новими творчими ідеями, філософською глибиною і душевністю виконання, інтелігентністю і надзвичайно гарним смаком.

На професійній сцені театру продемонстрували свої кращі творчі номери музиканти, співаки, танцюристи закладів культури та освіти району: КВНЗ «Криворізьке обласне музичне училище», КЗ «Палац культури «Карачуни», КПМНЗ «Криворізька міська музична школа № 1», КПМНЗ «Криворізька міська школа мистецтв № 2», «КПНЗ «ЦПО «Зміна», КПНЗ «ПДЮТ Центрально-Міського району».

Фестиваль «Весна Рудани» є найулюбленішим святом, як для учасників, так і для глядачів, оскільки збирає найяскравіші таланти віком від 5 до 75 років! Гості фестивалю мали змогу перед концертною програмою ознайомитися з чудовою виставкою декоративно-ужиткового мистецтва, де були представлені близько 100 творчих робіт: живописні картини, вишивка, вишиванки, витинанки, квілінг, декупаж, народна лялька,  декоративний розпис, писанкарство, бісероплетіння. Всі роботи було ретельно розглянуто  членами міського журі і найкращі з них будуть представлені  у квітні місяці на загальноміській виставці, що відбудеться у КЗК «Міський виставочний зал».

Фестиваль проводиться у 2 тури:

- І тур – районні конкурси за жанровими ознаками: хоровий та ансамблевий спів; народна музична творчість та народний танець; естрадна пісня; бальна та сучасна хореографія; академічний вокал; класичний танець, інструментальна музика; оригінальний жанр; художнє слово; театральне, образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво. У І турі оргкомітет огляду-конкурсу розглядає та оцінює виступи учасників, обирає переможців для участі у ІІ турі конкурсу. Участь у цьому турі взяли близько 800 учасників – 30 хореографічних та вокальних колективів, понад 40 солістів району;

- ІІ тур – це огляд районних концертних програм, виставок образотворчого та декоративно ужиткового мистецтв, що оцінюється міським  журі. Кількість учасників районного Гала-концерту – близько 600 дітей та дорослих.

Заключним етапом фестивалю є Гала-концерт та нагородження переможців міського фестивалю «Весна Рудани», який відбудеться 25 березня 2016 року.

Особливістю цього фестивалю є обов’язкове обговорення  після огляду районної концертної програми членами  журі кожного концертного номеру, кожного виступу та надання керівникам творчих колективів і солістам дуже важливих, слушних порад, зауважень, рекомендацій, напутніх побажань. Цієї миті завжди з нетерпінням очікують всі учасники, адже компетентні висновки професіоналів допоможуть їм у подальшій роботі, висвітлять недоліки та підкажуть вірну траєкторію на  шляху до високого мистецтва.

Важливо відзначити, що фестиваль народної творчості «Весна Рудани» надає гарну можливість реалізувати свої таланти для багатьох творчих людей міста. Міська влада постійно надає всебічну підтримку творчо-обдарованому майбутньому Криворіжжя.

Дякуємо усім учасникам фестивалю, керівникам творчих колективів, директорам закладів культури і освіти Центрально-Міського району за плідну працю, яскраві і незабутні виступи на фестивалі! Натхнення всім вам, нових ідей, мистецьких злетів і вдалого творчого року! 

вгору