Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Про проведення чергового засідання викокному районної у місті ради

Про проведення чергового засідання викокному районної у місті ради

17.02.2016 відбулося чергове засідання виконкому районної у місті ради, на якому були розглянуті 2 основних питання "Про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу" та "Звіт про роботу спостережної комісії при виконкомі районної у місті ради за 2015 рік".

З 1 основного питання "Про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу " з доповіддю виступила начальник служби у справах дітей виконкому районної у місті ради Чумак О.О., яка зазначила, що у районі здійснюється комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на реалізацію державної політики щодо соціального захисту пільгової категорії дітей.

Завдяки злагодженій взаємодії усіх суб’єктів соціальної роботи, причетних до вирішення питань соціального захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вдалося зменшити кількість дітей зазначеної категорії з 306 дітей у 2010 році до 204 – у 2016. Більшість із них проживає в сім’ях громадян: під опікою та піклуванням – 147 дітей, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 42 дитини, у закладах для дітей-сиріт та дітей. Позбавлених батьківського піклування – 10 дітей, 5 підлітків є учнями закладів профтехосвіти, і перебувають на повному державному забезпеченні.

У районі значно зменшилась кількість дітей, які виховуються в державних дитячих закладах: з 134 дітей у 2010 році до 10 – у 2016. протягом 2015 року із інтернатних закладів у сім’ї громадян влаштовано 7 дітей, які залишилися без батьківського піклування. З початку реформування державної системи влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, вдалося поступово перейти від інтернатних до сімейних форм виховання. На сьогодні на території району функціонує 7 прийомних сімей, у яких виховується 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і одна особа з їх числа, 2 – дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 10 дітей.

Батькам-вихователям постійно надається всебічна допомога, здійснюється контроль за призначенням та виплатою матеріального забезпечення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. На їх функціонування протягом 2015 року виплачено 526,2 тис.грн. державної допомоги на дітей, та 189,6 тис.грн. грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам, за надання соціальних послуг.

У районі проводиться відповідна робота по захисту майнових прав дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

З другого питання "Звіт про роботу спостережної комісії при виконкомі районної у місті ради за 2015 рік" доповідала завідувач юридичного відділу виконкому районної у місті ради Блізнюкова Т.І.

Вона повідомила, що спостережна комісія при виконкомі районної у місті ради створена та діє з метою організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання та надання їм допомоги у соціальній адаптації.

Основними завданнями комісії є:

- організація громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;

- організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання з метою закріплення результатів виправлення і ресоціалізації;

- надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання та працевлаштування.

У 2015 році поставлено на облік 12 умовно-достроково звільнених осіб. Неповнолітніх осіб на обліку у спостережній комісії не перебуває. За звітний період спостережною комісією знято з обліку 54 особи умовно-достроково звільнених від відбування покарання, у зв’язку з закінченням строку нагляду. Відповідно до інформації кримінально-виконавчої інспекції протягом 2015 року направлено та відбувало громадські роботи на території району згідно із відповідним рішенням 86 осіб, що на 41 особу більше, ніж у 2014 році.

Для здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів осіб, звільнених з місць позбавлення волі, спостережною комісією затверджено графік обстежень умов проживання таких осіб. За звітний період обстежені умови проживання та працевлаштування 28 осіб, які перебувають на обліку в спостережній комісії. За зверненням спостережної комісії надано допомогу у відновленні документів 2 особам, звільненим з місць позбавлення волі, надано консультаційні послуги 37 особам, працевлаштована 1 особа, направлені на медичне обстеження 2 особи, звільнені з місць позбавлення волі, 1 особі надано допомогу в оформленні групи інвалідності, 1 чол. отримав гуманітарну допомогу.

Після обговорення питань були прийняті відповідні рішення виконкому районної у місті ради.

Крім 2 основних питань на засіданні виконкому районної у місті ради було розглянуто 33 поточних питання та прийняті відповідні рішення. 

вгору