Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Презентація книги Стецкевича В.В.

Презентація книги Стецкевича В.В.

Визначна подія в культурному житті міста відбулася на минулому тижні у Центральній бібліотеці КЗК «Міська бібліотека для дорослих» - презентація нової книги з історії Кривого Рогу, а саме, періоду Другової світової війни – «Кривий Ріг: лихоліття 1941-1945р.р.».

Над книгою історичних нарисів працював колектив авторів – дослідників рідного краю воєнних часів: доктор історичних наук, професор Шайкан В.О., доцент кафедри історії України і правознавства Шляхтич Р.П., науковий співробітник КЗК «Міський історико - краєзнавчий музей» Левченко Є.М.  Керівник проекту – професор історії Віталій Стецкевич розповідає, що автори книги мали на меті охопити всі аспекти життя простого містянина, розповісти, як людям вдавалося виживати у роки окупації. Уперше в Кривому Розі досліджували саме такі побутові теми: за що можна було виміняти у поліцаїв пропуск чи харчі, чому у нас практично не було голоду? Вдалося віднайти документи, які висвітлюють діяльність різних підпільних організацій – їх виявилося значно більше, ніж вважалося раніше. Більше того, деякі угруповання досі взагалі були невідомими. Фашисти знищили їх повністю.

Але попри величезні людські втрати, життя в місті не зупинилося, запевняє історик та правознавець Роман Шляхтич. Чимало документів та різноманітних довідок свідчать про те, що криворіжці продовжували працювати, ходили у кіно чи театри, навіть отримували квартири.

На сторінках книги«Кривий Ріг: лихоліття 1941-1945р.р.» представлено ще багато цікавих фактів, документів та постатей.

Скільки б не минуло часу після закінчення війни, про це ми будемо згадувати і пам'ятати завжди. Це важливий період історії, про який маємо пам’ятати та дізнаватися більше. Кожна нова книга будується на маловідомих фактах, спогадах наших земляків і це – величезний внесок в літопис історії нашого міста.

На заході були присутні: письменник, член Національної Спілки Письменників України Гусейнов Г.Д., краєзнавці Мельник О.О., Рукавіцин І.А., Стеблина І.О., наукові співробітники історико-краєзнавчого музею, викладачі історії закладів освіти району, бібліотечні працівники, користувачі бібліотеки.

вгору