Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Пам’ять крізь кордони країн та поколінь

Пам’ять крізь кордони країн та поколінь

Історія знає чимало війн. У травневі дні Україна традиційно згадує про загиблих у Другій світовій війні, вшановує пам’ять про тих, хто став для нас прикладом героїзму та мужності у боротьбі за мир і справедливість. Для кожного континенту також є знаменні дати, які мають свої назви, й символізують повагу народу до масово вбитих у війнах. В Західній Європі визначним є 8 травня – День Перемоги, на Сході Європи на сьогодні маємо дві назви для позначення дня 9 травня: для країн СНД – День перемоги, для України вже протягом двох років 8 травня – День пам’яті, примирення та Перемоги. В Ізраїлі весняна пора відома відзначенням Дня Катастрофи і героїзму (в перекладі з івриту: Іом-а-Шоа – Голокост) – національного дня скорботи, коли євреї згадують про стійкість та міцність духу. Народи возвеличують тих, хто піднімав повстання проти нацистів і діяв у підпіллі всюди, де це було можливо.

15 травня 2016 року в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» відбувся захід, присвячений Іом-а-Шоа та вшануванню пам’яті загиблих воїнів у зоні АТО, в якому прийняли участь викладачі та студенти вищих навчальних закладів, учні шкіл міста Кривого Рогу. А головними та найшановними гостями були бійці 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас», які мужньо захистили наше місто, наш спокій. Батальйон був створений 15 травня 2014 року – це було обумовлено необхідністю захисту мирного населення від агресора. Тому саме в цей день, у спілкуванні запрошених, поєдналося обговорення історії боротьби українського народу за незалежність в минулому та сьогоденні.

Захід розпочався з перегляду відеоролика, у якому було проведено паралелі між фрагментами боїв часів Другої світової війни та військових операцій в Зоні АТО в наш час, з метою показати весь трагізм війни, незалежно від її періоду чи місця. З промовами до присутніх виступили бійці 40-го батальйону: Андрій Новохатько, Сергій Бондаренко, Денис Зикунов, які вийшли мужніми героями з важких протистоянь з ворогом та продовжують діяти далі. Їх приклад надзвичайно життєво вчить молоде покоління бути вірним своїй країні й народу.

У теперішньому збройному конфлікті українців на Сході України не обійшлося без втрати життів. Але особливо стає моторошно від того, коли усвідомлюєш, що загиблі воїни ходили по тим самим вулицям, що й ми, дихали тим самим повітрям, жили тим самим ритмом міста  більшості криворіжців, і за життя були невідомі тисячам жителям Кривого Рогу… Але вони віддали своє молоде життя, стали героями України, яких більше ніколи не побачать рідні. А решта жителів міста дізналися про них лише після їх смерті…

Аби згадати поіменно земляків, які залишили нас назавжди, учасники заходу із сумом переглядали їх світлини на екрані. Про кожного воїна розповідали їх фронтові друзі: неймовірні історії витримки, сили, героїчних подвигів, мужності, благородства та високої честі. Для запрошених свідків війни це були не просто спогади про товаришів, які були поряд у найтяжчі моменти, це були гіркі спогади про втрату близьких побратимів, найкращих друзів, які назавжди стали історією «незламних».

Щоб увіковічнити ім’я кожного загиблого бійця 40-го батальйону, на традиційне дерево Пам’яті Музею, поруч синьо-жовтих стрічок, було пов’язано чорні – символ трагедії народу, який не забуває своїх героїв; а на знак спасіння душ, що не повернулися до свого дому, було запалено свічки…

вгору