Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

      

Криворізька південна  ОДПІ запрошує на семінар!

                Семінар на тему: «Зміни у податковому законодавстві, що набули чинності з  1 січня 2016 року»  відбудеться  17 лютого  2016 року  о 14.00  за адресою: м. Кривий Ріг проспект Металургів, 16, 4 поверх, актова зала.

                В ході  семінару будуть розглядатися питання адміністрування ПДВ, податку на доходи фізичних осіб, застосування РРО, спрощена система оподаткування обліку та звітності, електронна звітність  та інші актуальні питання. В ході семінару Ви отримаєте відповіді на свої запитання. Вхід вільний. Телефон для довідок 90-23-63.

Криворізька південна ОДПІ

Термін сплати податку – 19 лютого 2016 року

                 Остаточний розрахунок ПДФО за 2015 рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб (авансових внесків) на підставі документального підтвердження факту його сплати. 

                Сума податку, визначена фізичною особою – підприємцем за підсумками остаточного розрахунку, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання такої податкової декларації, тобто до 19 лютого.

Криворізька південна ОДПІ

 

До уваги платників рентної плати 

Граничні терміни подання декларації за звітний (податковий) період «місяць» для податкових зобов’язань з рентної плати за: - січень 2016 року – 22.02.2016; - лютий 2016 року – 21.03.2016; - березень 2016 року – 20.04.2016.

При цьому граничні строки сплати для податкових зобов’язань, визначених у додатках 2, 4, 10 та 11 до декларації за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному місяцю, та дати проведення нарахування до ІКП за: - січень 2016 року – 03.03.2016; - лютий 2016 року – 31.03.2016; - березень 2016 року – 03.05.2016.

Криворізька південна ОДПІ

 

Щодо подання податкової звітності фізичними особи – підприємцями спрощеної системи оподаткування

                Податкова  декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця 1 та 2 груп  надається у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, а саме  протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто    не пізніше 29 лютого 2016 року.

                Податкова  декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця 3 групи  надається у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, а саме  протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

                 Криворізька південна ОДПІ

 

 

Криворізька південна ОДПІ закликає  роботодавців дотримуватися вимог чинного законодавства України

щодо працевлаштування найманих осіб

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати продовжує бути актуальним. Часто працівники свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну зарплатню.        Відрадно, що більшість роботодавців усвідомлюють свою відповідальність перед працівниками, перед державою і виплачують заробітну плату прозоро та сплачують із неї належні податки та платежі.

З початку 2016 року з метою дотримання законодавства фізичними особами-підприємцями, які здійснюють діяльність у роздрібній та оптовій торгівлі, діяльність в сфері громадського харчування, пасажирських та вантажних перевезень, надають медичні та стоматологічні послуги, комп’ютерні, СТО та інші послуги проведено масово-роз’яснювальну роботу по легалізації найманих працівників з 91 ФОП.

За результатами проведеної роботи легалізовано 108 найманих працівників. Додатково до бюджету  сплачено 13,4 тис.грн податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску 32,6 тис. грн.

                Криворізька південна ОДПІ закликає  роботодавців дотримуватися вимог чинного законодавства України щодо працевлаштування найманих осіб, а найманих працівників – вимагати від роботодавця офіційного оформлення трудових відносин.

Криворізька південна ОДПІ

 

Відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з січня 2015 року посилена відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю:

                – за використання праці найманих працівників без оформлення трудового договору – штраф за кожного працівника щодо якого скоєно порушення становить 30 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (41340 грн);

                – за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, виплати зарплати не в повному обсязі – три мінімальних розмірів зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (4134 грн);

                – за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – штраф за кожного працівника щодо якого скоєно порушення складає 10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (13780 грн);

                – за інші порушення вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати (1378 грн.).

                З метою захисту прав застрахованих осіб з 1 січня 2015 року введено обов’язкову сплату роботодавцями єдиного внеску від мінімальної заробітної плати, у разі якщо працівник за основним місцем роботи отримує суму меншу за мінімальну зарплату (з 01.01.2016 – 1378 грн, 01.05.2016 – 1450 грн.,  з 01.12.2015 – 1550 грн.).

                Пам’ятайте, що своєчасна й повна сплата платежів по єдиному соціальному внеску а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів — це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Криворізька південна ОДПІ

 

                              

Терміни сплати сум пені та штрафів платниками єдиного внеску

                ДФС України листом від 15.01.2016 р. № 1261/7/99-99-17-03-01-17 повідомлено, що суми пені та штрафів, передбачені Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом 10 календарних днів після надходження відповідного рішення, винесеного територіальним органом ДФС.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Платники податку мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року

Громадяни, які згідно з нормами Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями зобов’язані надати декларацію про майновий стан і доходи  за 2015 рік, надають її до 01.05.2016.

Метою декларування доходів фізичних осіб – платників податків є не тільки сплата податку на доходи фізичних осіб до бюджету, а й повернення платникам сум податку, надмірно сплаченого з їх заробітної плати у минулому податковому 2015 році. Повернути частину податку, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації ними права на податкову знижку. Громадянам, які бажають реалізувати право на податкову знижку за результатами 2015 року, необхідно заповнити та подати декларацію по 31.12.2016 включно, тобто на протязі усього 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

 

Якщо маєте намір  скористатися податковою знижкою – візьміть до уваги

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: - квитанціями; - платіжними дорученнями; - фіскальними або товарними чеками; - прибутковими касовими ордерами; - меморіальними ордерами тощо; Крім того, понесені витрати підтверджуються копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Криворізька південна ОДПІ

Щодо відмови віруючої людини від ідентифікаційного номера

До податкової інспекції звертаються громадяни з приводу відмови їх від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків,  а  також  надходять звернення від батьків, які  наполягають на  відмові своєї неповнолітньої дитини  від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податку.

                Необхідно зазначити, що чинним законодавством України передбачено, що у разі відмови громадянина через релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, до паспорта громадянина України вноситься відмітка про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

                Втім, вказана норма не поширюється на іноземців та неповнолітніх українців віком до 16 років.      

Звертаємо увагу, що  дитина, яка не досягла шістнадцяти років або є неповнолітньою і ще не має паспорта, не може самостійно отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі. Замість неї це може зробити один із батьків або усиновитель, опікун, піклувальник.  Для цього необхідно пред’явити свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу одного з батьків та заповнити Заяву

                Неповнолітня особа має право через свої релігійні переконання відмовитися від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податку та здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта після отримання паспорта громадянина України при досягненні нею 16-річного віку.

                Нагадаємо, що  присвоєння ідентифікаційних номерів відбувається безкоштовно, оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера видається один раз.

                Відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи – платника податків до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер з Державного реєстру.       Таку послугу надають у Центрі обслуговування платників і для її отримання необхідно пред’явити паспорт та довідку про реєстраційний номер. Штамп з реєстраційним номером в паспорті можна використовувати для відкриття/закриття рахунку в банку, оформленні кредиту, для підтвердження фізичних осіб у Державному реєстрі.

                               Криворізька південна ОДПІ

 

ДФС України: У Києві вилучено фальсифікований алкоголь та обладнання на понад 5,5 млн. грн.

                Співробітниками податкової міліції м. Києва та Київської області у рамках проведення операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ст. 204 КК України виявлено факт незаконного виготовлення, зберігання та реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв.

                На підставі ухвали суду проведено обшук нежитлового приміщення, де виявлено підпільне виробництво горілчаних виробів. Алкоголь розливався у ємності із металізованої поліетиленової плівки та пластикові пляшки (не передбачено законодавством), фасувався у картонні коробки та реалізовувався споживачам на території Київської області та м. Києва. За результатами обшуків вилучено 3500 шт. «Bag-in-Box» (зазначені ємності), 420 дал спирту, 120 дал купажу (не розфасовані фальсифіковані алкогольні напої) та обладнання для їх виготовлення загальною вартістю понад 5,5 млн. грн. Слідчо-оперативні заходи тривають.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

ДФС України: У Києві вилучено контрафактне пальне загальною вартістю 3,8 млн. грн.

                Співробітниками податкової міліції м. Києва в рамках операції «Акциз-2016» та в ході розслідування кримінального провадження за ст. 204 КК України встановлено факт незаконного виготовлення, зберігання та реалізації контрафактного пального. На підставі ухвали суду проведено обшук нафтосховища, де вилучено 75,3 тис. літрів бензину марки А-92, 120 тис. літрів газового конденсату та 25,7 тис. літрів компоненту моторного пального загальною вартістю 3,8 млн. грн. Слідчо-оперативні заходи тривають.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

ДФС України: Вилучено незаконно вироблений алкоголь та обладнання для його виробництва на суму понад 1,6 млн. грн.

                Співробітники податкової міліції Полтавської області спільно з працівниками Національної поліції і прокуратурою в рамках проведення операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ст.204 КК України на підставі ухвали суду провели обшук в гаражному приміщенні.

                За результатами обшуку виявлено та вилучено майже 8,5 тис. літрів спирту, 440 літрів готової алкогольної продукції, обладнання та сировина для незаконного виготовлення алкогольних напоїв. Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей становить понад 1,6 млн. грн. Слідчо-оперативні заходи тривають.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

ДФС України: У Києві та Харкові викрито ухилення від сплати податків одним з інтернет-провайдерів

                Співробітниками податкової міліції у містах Києві та Харкові в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвал суду проведено 20 обшуків в офісних і житлових приміщеннях, транспортних засобах та за місцям проживання фігурантів провадження та посадових осіб групи компаній на ринку телекомунікацій, а також однієї з банківських установ.

                За результатами обшуків вилучено готівкові кошти (гривні та долари США) у сумі еквівалентній 2 млн. 570 тис. грн., печатки підприємств, банківські платіжні картки, 55 одиниць комп’ютерної техніки та накопичувачів інформації, 2 планшети, 5 факсиміле, 2 мобільні телефони, ключі-картки Інтернет-банкінгу, фінансово-бухгалтерську документацію та чорнові записи.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

ДФС України: Виявлено факт незаконної реалізації тютюну для кальянів через Інтернет-магазин

                Працівниками податкової міліції у м. Києві в ході проведення слідчо-оперативних заходів за кримінальним провадженням та у рамках операції «Акциз – 2016» виявлено факт незаконної реалізації через Інтернет-магазин тютюну для кальянів відомих торгівельних марок. Документи, які засвідчують походження зазначеної тютюнової продукції відсутні, а пачки були не марковані марками акцизного податку. В результаті з незаконного обігу вилучено 10 906 пачок (545,3 кг) тютюну на суму понад 1,6 млн. грн. Слідчі дії тривають.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Проведено робочу зустріч керівництва ГУВБ ДФС та детективів Національного антикорупційного бюро України

                4 лютого 2016 року відбулась робоча зустріч керівництва практичних підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки з детективами Національного антикорупційного бюро України. Основним питанням, яке розглянули в ході робочої зустрічі, стала співпраця та взаємодія підрозділів ГУВБ та НАБУ з викриття та попередження корупційних проявів серед працівників Державної фіскальної служби України.

                Також визначено пріоритетні напрями діяльності та спільні заходи з викриття корупційних схем з мінімізації податків за участі посадових осіб фіскальних органів. Окрему увагу було приділено виявленню випадків вимагання та отримання неправомірної вигоди посадовцями фіскальної служби, а також зловживання службовим становищем з метою сприяння суб’єктам господарювання в ухиленні від сплати податків.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Розроблено порядок ведення та форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ

                З 1 лютого 2016 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, Законом України № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості  бюджетних надходжень у 2016 році», щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Наразі ДФС направлено до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».

                Практична реалізація публікації 2-х реєстрів заяв відбудеться після набрання чинності цієї постанови.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Щодо ставок єдиного внеску з 1 січня 2016 року

Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, визначених частиною 1 статті 4 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), встановлено у розмірі 22% до бази нарахування (частина 5 статті 8 Закону №2464).

Таким чином, з 01.01.2016 введена єдина ставка єдиного внеску для усіх видів доходів у розмірі 22%, крім:

- підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів, для яких розмір ставки єдиного внеску складає 8,41% (частина 13 статті 8 Закону №2464);

- підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ та УТОС – 5,3% (частина 14 статті 8 Закону №2464);

- підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону №2464) для працюючих інвалідів – 5,5% (частина 14 статті 8 Закону №2464).

Звертаємо увагу, що, починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано.

Криворізька південна ОДПІ

 

ДФС розслідує факти ухилення від сплати податків підприємствами у сфері виробництва підакцизної продукції

                Слідчими фінансових розслідувань регіональних підрозділів ДФС Черкаської області та Центрального офісу з обслуговування великих платників розпочато розслідування у кримінальних провадженнях за фактом несплати 240 млн. грн. податків службовими особами одного з великих підприємств Черкащини, яке здійснює свою діяльність у галузі виробництва та обігу алкогольних напоїв. Перевіряючи інформацію, яка надійшла до фіскальної служби, щодо використання зазначеними особами схем ухилення від оподаткування, у тому числі здійснення нетипових для основного виду діяльності операцій з придбання та подальшого експорту соняшникової олії, встановлено факт заниження підприємством у 2014-2015 роках податкового зобов’язання.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

Платникам рентної плати: Змінено базовий податковий (звітний) період

Криворізька південна ОДПІ  звертає увагу, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) для рентної плати за: - користування надрами для видобування вуглеводневої сировини (додаток 2); - користування радіочастотним ресурсом України (додаток 4); - транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами (додаток 10); - транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України (додаток 11) змінено базовий податковий (звітний) період з кварталу на місяць (підпункт 1 пункту 71 розділу І Закону №909).

Водночас визначено, що, починаючи із податкових періодів, які виникатимуть після набрання чинності Законом №909, авансові внески у податковому (звітному) кварталі у розмірі однієї третини суми податкових зобов’язань з рентної плати за попередній податковий (звітний) квартал не справляються (підпункти 3 – 4 пункту 71 розділу І Закону №909).

Криворізька південна ОДПІ

 

Щодо порядку заповнення декларації з рентної плати у першому кварталі 2016 року

У листі ДФС України  від 02.02.2016 №3276/7/99-99-15-04-02-17 надано рекомендації щодо порядку заповнення декларації у першому кварталі 2016 року з урахуванням внесених змін.  Зокрема, зазначено, що до набрання чинності формою податкової декларації з рентної плати, якою передбачено її складання за звітний (податковий) період «місяць», податкова декларація з рентної плати подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719.

Криворізька південна ОДПІ

 

Держава зробила крок на зустріч бізнесу,  бізнес виведе заробітну плату з тіні та легалізує робочі місця

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Безумовним позитивом в податкових змінах є запровадження єдиної ставки (22 відсотка) нарахування ЄСВ. Зменшення ставки єдиного внеску, це по перше зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, що дозволяє суб’єктам господарювання збільшувати інвестиції у виробництво, підвищувати заробітну плату (посилювати мотивацію праці і підвищувати купівельну спроможність населення). А в сукупності це призведе до підвищення ефективності виробництва, збільшення доходів підприємств, зростанню товарообігу, а отже і до збільшення надходжень податків та зборів до бюджету.

Проте головною метою прийняття закону є виведення заробітної плати з тіні, легалізації робочих місць. Зі зниженням податкового навантаження немає сенсу використовувати незаконні ризиковані механізми та схеми ухилення від сплати податків та зборів. Таким чином, знижуючи ставку єдиного внеску Держава зробила відповідальний крок назустріч бізнесу.

Незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні та розраховуючи на відповідальність платників податків перед Державою ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до керівників підприємств вийти з тіні, підняти рівень заробітної плати та легалізувати робочі місця згідно з вимогами діючого законодавства. Цим кроком ви подбаєте про добробут своїх працівників, про їх соціальний захист, гідне пенсійне забезпечення у майбутньому.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню громадянами

Обов’язковому декларуванню підлягають наступні доходи:

- спадщина, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення спадщини та спадкоємців першої ступені споріднення (нульова ставка) або інших спадкоємців, якщо ними податок був сплачений до нотаріального оформлення спадщини; - дарунки, отримані у результаті оформлення договору дарування (аналогічно спадщині); - дохід від надання в оренду нерухомості іншим фізичним особам; - дохід від надання в оренду рухомого майна, якщо орендатором є також фізична особа; - дохід у вигляді рухомого майна, отриманий за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно; - іноземні доходи; - інвестиційні доходи, тобто доходи від продажу акцій та інших цінних паперів;

- нецільова благодійна допомога, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір (у 2015 році – 1710 грн.); - основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (на 01.01.2015 мінімальна заробітна плата – 1218 грн.); - дохід у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 609 грн.).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Зміни в адмініструванні акцизного податку

ДФС України у листі від 03.02.2016 №3495/7/99-99-19-03-03-17 «Щодо змін в адмініструванні акцизного податку»  (далі – лист ДФС №3495) повідомила про деякі зміни в адмініструванні акцизного податку, що стосуються платників акцизного податку – реалізаторів пального, пов’язані із прийняттям Закону України від 24.12.2015 №909-VIII, а саме:

- про порядок подання декларації та сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України;

- про оподаткування пального, при виробництві якого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари.

У листі ДФС №3495 також наведені приклади заповнення додатків 6 та 9 до декларації акцизного податку.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Податкова звітність підприємств, що припиняються шляхом злиття

ДФС України листом від 27.01.2016 р. № 1558/6/99-99-19-02-02-15 повідомлено, зокрема, про подання декларацій з податку на прибуток підприємствами, що припиняються шляхом злиття.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

 

Актуально для платників єдиного внеску

Криворізька південна ОДПІ  повідомляє, що роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Виправлення помилок у звітності

                ДФС України  листом від 21.01.2016 № 1078/6/99-95-42-03-15 повідомлено, що несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, а також недостовірність відображених у них даних призводять до відображення недостовірної інформації у фінансовій та податковій звітності.

                Зазначено, що формування витрат для розрахунку фінансового результату до оподаткування при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток не може здійснюватися на підставі оформлених неналежним чином первинних документів. Виправлення помилок, допущених у фінансовій звітності, має здійснюватися з одночасним коригуванням податкової звітності.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Норма щодо сплати ЄСВ  з мінімальної заробітної плати діє тільки за основним місцем роботи

                Згідно з п. 12 частини першої ст. 1 Закону про ЄСВ основне місце роботи — місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.

                Якщо фізична особа виконує роботи (надає послуги) за цивільно-правовим договором, при цьому це не є основним місцем роботи фізичної особи, єдиний внесок нараховується на винагороду за цивільно-правовим договором незалежно від суми такої винагороди. У цьому випадку вимога щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не застосовується. Якщо працівник виконує роботу (надає послуги) за цивільно-правовим договором і для нього це є основним місцем роботи, то до загальної бази нарахування єдиного внеску за місяць включається як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди за цивільно-правовим договором і тільки потім здійснюється порівняння із сумою мінімальної заробітної плати за місяць.

                Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

Розрахунок ЄСВ

                У разі, якщо загальна сума буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

                Водночас вимоги щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не застосовуються до заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи (базою нарахування єдиного внеску є отриманий дохід (прибуток) незалежно від його розміру). Також зауважимо, що з 01.01.2016 р. змінено абзац другий частини п’ятої ст. 8 Закону про ЄСВ, яким знято обмеження щодо нарахування єдиного внеску з мінімальної заробітної плати до винагород за цивільно-правовими договорами.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

Адміністрування податку на доходи фізичних осіб та військового збору

                ДФС України листом від 25.01.2016 р. № 2237/7/99-99-17-02-01-17 повідомлено, що оподаткування доходів, зокрема, у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, починаючи з 01.01.2016 р., здійснюється за ставкою 18%. Ставка військового збору, як і у 2015 р., залишилася на рівні 1,5% від об’єкта оподаткування.

                Статтею 7 Закону України від 25.12.2015 р. № 928-VІІІ встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2016 р. у розмірі 1 378 грн.  ПСП у 2016 р. становить у розмірі: 100% — 689 грн.; 150% — 1033,5 грн.; 200% — 1 378 грн.

Криворізька південна ОДПІ

Особливості справляння рентної плати

                ДФС України листом від 22.01.2016 р. № 2038/7/99-99-15-04-02-17 надано роз’яснення щодо особливостей справляння у 2016 р. рентної плати. Зокрема, для платників рентної плати за: користування надрами для видобування вуглеводневої сировини; користування радіочастотним ресурсом України; транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України скасовано сплату щомісячних авансових внесків у податковому (звітному) кварталі у розмірі однієї третини суми податкових зобов’язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації за попередній податковий (звітний) квартал.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

До уваги платників єдиного внеску!

Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що граничний термін надання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма №Д4) за січень 2016 року – 22.02.2016.

Криворізька південна ОДПІ

 

Платники ПДВ за січень 2016 року звітують за новою формою декларації

Платники податку на додану вартість  подають податкову звітність з ПДВ за січень 2016 року в електронному вигляді за новою формою. Нова форма податкової декларації з ПДВ затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Продаж земельної ділянки, набутої у спадщину

                ДФС України повідомлено, що при продажу платником податку — фізичною особою земельної ділянки, отриманої у спадщину, слід застосовувати норми п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу незалежно від зміни цільового призначення такої ділянки.

                Однак якщо при продажу земельної ділянки з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) її розмір перевищує норму безоплатної передачі, визначеної у ст. 121 Земельного кодексу України, то дохід, отриманий фізичною особою в частині такого перевищення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%. (Лист від 19.01.2016 р. № 540/П/99-99-17-03-03-14)

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

Перерахування сум єдиного внеску при виплаті заробітної плати

                ДФС України повідомлено, що оскільки для роботодавців єдиний внесок встановлено у розмірі 22% до бази нарахування, то відповідно змінюється частка єдиного внеску, що контролюється банківськими установами.

                Тому до приведення норм Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. № 453, у відповідність з вимогами чинного законодавства територіальні органи ДФС погоджуватимуть сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в розрахункових документах. (Лист від 15.01.2016 р. № 1259/7/99-99-17-03-01-17)

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Особливості подання у І кварталі 2016 року податкової декларації з рентної плати (місячний податковий період)

                Подання у І кварталі 2016 року податкової декларації з рентної плати (місячний податковий період)

ДФС України повідомлено, що Законом України від 24.12.2015 р. № 909-VIІI для рентної плати за: користування надрами для видобування вуглеводневої сировини; користування радіочастотним ресурсом України; транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами; транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України встановлено відмінний від попереднього, що відповідав календарному кварталу, базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю.

                Зазначено, що до набрання чинності формою Податкової декларації з рентної плати, якою передбачено її складання за звітний (податковий) період, який дорівнює місяцю, платники мають звітувати за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 17.08.2015 р. № 719 та надано рекомендації щодо її заповнення. (Лист від 02.02.2016 р. №3276/7/99-99-15-04-02-17)

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Маєте  дороге авто – сплатіть транспортний податок

                ДФС України повідомлено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які  мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу є об’єктами оподаткування.

                Об’єктом оподаткування транспортного податку є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 033 500 грн. (1378 грн. м. з. п. х 750 м. з. п. = 1033500 грн.) та з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно).

                Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

                Платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року (2016 р.) і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.   (Лист від 26.01.2016 р. № 2374/7/99-99-17-04-01-17)

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Внесено  зміни 

З 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24.12.2015 №909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).

Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22% визначеної статтею 7 Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску (частина 5 статті 8 Закону №2464). Крім того, починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано.

Криворізька південна ОДПІ

 

Відновлено надання послуг електронного цифрового підпису  юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016

Починаючи з 10.02.2016 Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС розпочинає надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016, які пройшли процедуру державної реєстрації в умовах дії нової редакції Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням   ДФС України

 

Правильно заповнюємо звітність

До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органів ДФС, як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905).

Особливості та порядок заповнення Звіту за січень 2016 року (до затвердження нової форми) викладено у листі Державної фіскальної служби України від 28.01.2016 №2844/7/99-99-17-03-01-17 «Про надання роз’яснення», який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.

Криворізька південна ОДПІ

 

 

Сума акцизу до бази ПДВ не включається

ДФС України листом від 22.01.2016 р. № 1195/6/99-95-42-01-16-01 повідомлено, що сума акцизного податку, нарахована при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, до бази оподаткування ПДВ не включається

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Змінено порядок визначення бази оподаткування операцій у разі постачання самостійно виготовлених товарів/послуг

Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, у частині нарахування податку на додану вартість.

З 01.01.2016 внесено зміни до пункту 188.1 статті 188 розділу V Кодексу, згідно з якими база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін.

До 01.01.2016 база оподаткування операцій з постачання таких товарів/послуг визначалася не нижче їх собівартості.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Порядок ведення та форми реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ

Міністерством фінансів України 04.02.2015 було оприлюднено на офіційному    веб-порталі проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість». Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ визначає механізм внесення заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ до реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ платникам податку, які відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 Кодексу (Реєстр 1) та, які не відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 Кодексу (Реєстр 2), доповнення зазначених реєстрів інформацією про стан розгляду кожної заяви та публікації реєстрів. З проектом постанови можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Міністерства фінансів України

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України 

 

Податок на прибуток, сплачений за кордоном

                При відображенні у податковій декларації суми податку на прибуток, отриманого з іноземних джерел, сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, рекомендовано платникам збільшити показник рядка 16 додатка ЗП до Декларації № 897 на суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, що зараховуються під час сплати ними податку в Україні.

                При поданні Декларації № 897 платниками, які розраховуватимуть зменшення нарахованої суми податку у додатку ЗП з урахуванням сум податку на прибуток, сплачених за кордоном, рекомендовано подати доповнення до Декларації, передбачене п. 46.4 ст. 46 Податкового кодексу, з поясненням та зазначенням відповідних сум, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці цієї Декларації.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Податкова накладна за новою формою

            У Мін’юсті України зареєстровано 26.01.2016 р. за № 137/28267 наказ Мінфіну України від 31.12.2015  № 1307 , яким затверджено форму податкової накладної і Порядок заповнення податкової накладної. Визнано такими, що втратили чинність, власні накази від 22.09.2014 р. № 957, від 14.11.2014 р. № 1129 та пункти 3, 4 власного наказу від 23.01.2015 р. № 13.

                Наказ набере чинності з 1 числа другого місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Авансові внески при виплаті дивідендів

                При розрахунку зменшення нарахованої суми податку в рядку 16.3.1 додатка ЗП до рядка 16 ЗП декларації з податку на прибуток, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р. № 897, ДФС України рекомендовано враховувати також залишок суми сплачених авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов’язання з цього податку станом на 01.01.2015 р., що відображена у рядку 13.5.2 додатка ЗП до рядка 13 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (для страховиків — у рядку 08.2 Податкової декларації з податку на доходи (прибуток) страховика, для банків — у рядку 14.5.2 додатка ЗП до рядка 14 Податкової декларації з податку на прибуток банку), поданої за 2014 р. Разом із Декларацією  № 897 необхідно подати доповнення, передбачене п. 46.4 ст. 46 Податкового кодексу, з поясненням та зазначенням відповідних сум, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці цієї Декларації.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Реалізація палива на АЗС здійснюється із застосуванням касового апарату

                Роздрібний продаж нафтопродуктів на АЗС має здійснюватися із застосуванням зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи спеціалізованого РРО з роздрукуванням чеків установленої форми. Розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо).

                Не застосовуватись РРО може лише при відпуску оптових партій пального, розрахунки за які здійснено шляхом безготівкового переказу коштів з рахунку на рахунок, або шляхом взаємозаліку, або пального, яке знаходиться на відповідальному зберіганні, за умови, коли такий відпуск здійснюється з ємкостей, спеціально призначених для зберігання та відпуску оптових партій пального.

  Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

У Верховній раді зареєстровано законопроект, розроблений з метою вирішення проблеми валютних іпотечних кредитів

                Законопроект №4004 «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)» було розроблено Мінфіном спільно з НБУ та Незалежною асоціацією банків України. Міністерство фінансів активно працює над відновленням економічного зростання України, задля чого здійснює рішучі кроки для відновлення кредитування економіки України та вирішення проблем боргового навантаження на громадян та підприємства України.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

До уваги  власників землі, землекористувачів, орендарів земельних ділянок!

                Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

                Рішенням Криворізької міської ради від 24.06.2015 року №3728 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу, середня (базова) вартість 1 кв.м земель міста  становить 270,6 грн.

                Відповідно до п. 274 .1 ст.274 ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється  у розмірі  не більше 3 % від їх нормативної грошової оцінки.

                Рішенням Криворізької міської ради  від 24.06.2015 року №3727 встановленї на території міста Кривого Рогу ставки земельного податку у % від їх грошової оцінки в залежності від цільового використання земель та наявності право установчих документів на землю .

                Відповідно до п. 286.2 ст.286 ПКУ платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року повинні подати відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію за формою встановленою Міністерством фінансів України . 

                Форма декларації на 2016 рік затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 року  № 560.

                З 01.01.2016 року при поданні першої декларації разом з нею подається довідка  (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки формує  Управління Держгеокадастру у Криворізькому районі  (м.Кривий Ріг, Майдан праці 1) .             Нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2016 року необхідно проіндексувати на коефіцієнт індексації – 1,433, який затверджений Державною службою України з питань геодезії, картографії  та кадастру (лист від 11.01.2015 року № 6-28-0.22-201/2-16).

Відділ  адміністрування майнових податків

 

До  уваги власників  об’єктів нерухомості!

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII ''Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році'' внесено також зміни в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Так, пунктом 266.5.1. статті 266 ПК встановлено, що ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр (тобто до 41,34 грн/кв.м).

Законом передбачено, що за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку  збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).

Органам місцевого самоврядування рекомендовано у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом переглянути прийняті на 2016 рік рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів, визначених статтею 10 Податкового кодексу України.

Відділ  адміністрування майнових податків

Для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування

                Законом  України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році.

                Зокрема, Законом скасовано обов’язок сплати авансового внеску з ПДФО у відсотках до минулого року, а кінцеві терміни сплати податку суттєво перенесено - на 20 квітня, 20 липня і 20 жовтня. Також у Законі з’явилося застереження про те, що авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

  Криворізька південна ОДПІ

ДФС запроваджено новий електронний сервіс

                Державною фіскальною службою запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

                Відтепер фізична особа-платник податків для отримання з держреєстру відомостей щодо отриманих нею доходів та утриманих податків має сформувати електронний запит, завізувати його за допомогою електронного цифрового підпису та відправити на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, яка містить запитувану ним інформацію. 

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Терміни подання декларації за 2015 рік

                За результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана:  протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, якщо базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік (граничний термін подання  –  29.02.2016).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Зареєструвати Книгу обліку доходів та витрат підприємці можуть за допомогою електронного сервісу ДФС

                Заява на реєстрацію Книги обліку доходів і витрат (далі - Книга) формується за допомогою електронного ключа у сервісі «Електронний кабінет платника податків» в режимі «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації» і надсилається до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв'язку. Контролюючий орган за місцем податкового обліку реєструє заяву у реєстрі поданих  заяв  та протягом  3   робочих  днів  формує та надсилає  повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням її реєстраційного номера та дати реєстрації.

                    Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Особливості застосування спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві у 2016 році

                Криворізька південна  ОДПІ інформує, що ДФСУ у листі від 05.01.2016 р. № 203/7/99-99-19-03-02-17 роз’яснила окремі особливості перерахування у 2016 році коштів на додаткові електронні рахунки, відкриті суб’єктами спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві.

                Встановлений Кодексом порядок перерахування коштів на електронні рахунки та з електронних рахунків на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників та до державного бюджету застосовується до операцій з постачання сільськогосподарської продукції, що здійснюються починаючи з 1 січня 2016 року включно.

     Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Скористайтесь  електронним сервісом „Декларування та допомога он-лайн”

                На офіційному веб-порталі ДФС України www.sfs.gov.ua платники мають можливість скористатися електронним сервісом „Декларування та допомога он-лайн” або  електронним сервісом „Електронний кабінет платника податків” та за допомогою детальних інструкцій та підказок заповнити декларацію з необхідними додатками та відправити документ он-лайн.

                Державною фіскальною службою України з метою покращення податкової культури, підвищення рівня обслуговування платників та у зв’язку із запровадженням нової форми декларації затверджені Методичні рекомендації щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи і провадиться доопрацювання сервісу „Декларування та допомога он-лайн”.

 Криворізька південна ОДПІ

 

 

Внесок платників податків Криворізької південної ОДПІ до бюджетів усіх рівнів у січні 2016 року сягнув майже 189 млн. гривень

                Січневий внесок платників податків Криворізької південної ОДПІ  до бюджетів усіх рівнів склав 188,9 мільйонів гривень, що у порівнянні з минулим роком  більше  на 38,5 мільйонів. Тем росту 125.6 відсотків.

                Про це повідомив начальник Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вячеслав Лідер.

                Із загальної суми сплачених податків, зборів та інших обов’язкових платежів, до Державного бюджету надійшло понад 74,2 мільйони гривень. Решту  сплачено до місцевих скарбничок.

                Значна питома вага у  формуванні зведеного бюджету по Криворізькій південній ОДПІ   припадає на надходження з:   податку на доходи фізичних осіб, що склав 86,5 млн грн; ПДВ з вироблених в Україні товарів, який перевищив 41,7 млн грн; плати за землю -  35,5 млн.грн.

Криворізька південна ОДПІ

 

У січні 2016 року надійшло 8 млн. гривень   військового збору, а з  початку введення в дію  збору -  154 млн. гривень

                За перший місяць поточного року  платники податків Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області сплатили до Державного бюджету 8,0 млн. грн. військового збору. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 0,9 млн. грн. З початку введення в дію війського збору, а саме: з 3 серпня 2014 року, платниками податків, які перебувають на обліку у Криворізькій південній ОДПІ, вже сплачено 154 млн. гривень збору.

                           Криворізька південна ОДПІ

 

Криворізька  південна  ОДПІ: Перші підсумки кампанії декларування громадян - 2016

                З 1 січня 2016 року взяла старт кампанія по декларуванню громадянами доходів, отриманих  протягом 2015 року. За підсумками поданих  до Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області протягом січня деклацій   про майновий стан та доходи громадянами  вже задекларовано понад 2 млн. гривень доходів. 

                Нагадуємо, шо для спрощення процедури подання декларації, в органах ДФС функціонує сервіс «Декларування oнлайн», який міститься на веб-порталі ДФС. Завдяки сервісу, в системі реального часу, можна заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки до неї. Така заповнена звітність зберігається у файл для направлення до податкового органу або друку.

Криворізька південна ОДПІ

 

Сервіс «Декларування он-лайн» значно спрощує процес декларування громадянами своїх доходів

                На веб-порталі ДФС України функціонує сервіс «Декларування oнлайн». Все, що потрібно для електронного звітування це наявність спеціального програмного забезпечення і електронного ключа цифрового підпису. Отримати посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису у Кривому Розі  можна, звернувшись у  Центр  сертифікації ключів ІДД ДФС України за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Дзержинського, 42.

Криворізька південна ОДПІ

 

Терміни сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року

                Криворізька південна ОДПІ  інформує, що військовий збір від підприємницької діяльності за 2014 рік не сплачується. Перший термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців настане у лютому 2016 року за звітний 2015 рік.

                Так, фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

                Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. Терміни сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

 

Спрощенці Криворізької південної ОДПІ   сплатили 5,6 млн.грн.  єдиного податку

                Протягом січня 2016 року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 5,6 млн.грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 2,5 млн.грн,   темп росту становить 177,7 відсотків.                 Більша частина сплаченого податку надійшла від фізичних осіб-підприємців. За вказаний період вони спрямували до бюджету майже 3,2 млн. грн. Юридичні особи, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджет на 2,4 млн. гривень, з яких майже половина – 1,5 млн.грн. - сплачена сільськогосподарськими товаровиробниками.

                Криворізька південна ОДПІ

 

Щодо утримання податковими агентами військового збору при виплаті доходів фізичним особам – підприємцям

за здійснення ними своєї діяльності

                Пунктом 177.8 статті 177 Податкового кодексу України визначено, що під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.

                Тобто, суб'єкти господарювання та/або самозайняті особи, які виплачують доходи фізичним особам – підприємцям за здійснення ними своєї діяльності не є податковими агентами щодо таких доходів. Водночас нагадуємо, що фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку не є платниками військового збору!

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Електронний сервіс „Електронний кабінет платника податків”

                Електронний кабінет платника податків – новий електронний сервіс веб-порталу ДПС України, який за допомогою спеціального інструмента доступу (наприклад, електронної картки платника податків) з використанням електронно-цифрового підпису дозволить платнику податків працювати з органами податкової служби в режимі реального часу.

                Робота з власним Електронним кабінетом здійснюватиметься платником податків за допомогою підключеного до Інтернет-мережі персонального комп’ютера з використанням стандартних програмно-технічних засобів (браузера, картрідера тощо) за умови авторизації платника податків на веб-порталі ДПС України.

Е             лектронний кабінет платника податків є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надаватиме безконтактні способи взаємодії платників податків та ДПС з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Призначенням Електронного кабінету платника податків

                Призначенням Електронного кабінету платника податків є надання платнику податків можливості реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування в режимі on-line. Зокрема, платник податків без використання клієнтського застосування матиме змогу:   підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; переглядати дані картки особового рахунка про стан розрахунків з бюджетом;  формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету; здійснювати сплату податків, зборів та інших платежів до бюджету за допомогою банківських систем типу Інтернет-банкінг; здійснювати офіційне листування з органами ДПС України з питань оподаткування, отримувати консультаційні послуги (у режимі реального часу або за попередньо надісланими питаннями), замовляти та отримувати адміністративні послуги;  оперативно переглядати актуальні, а також архівні відомості, які надано платником податків або сформовано на підставі наданих ним до ДПС документів (дані обліку, дані щодо об’єктів оподаткування, інформацію про результати перевірок, інформацію про доходи фізичної особи тощо).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

У поточному році  землекористувачі   Криворізької південної ОДПІ перерахували до бюджету  35,5  мільйонів гривень

                За січень  2016 року  землекористувачами Криворізької південної ОДПІ сплачено  до місцевих бюджетів 35,5 млн.гривень плати за землю. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 0,8  млн. гривень,  або на 2,3 відсотки. Надходження  плати за землю з юридичних осіб становить  34,5  млн. грн., що на 1,0 млн. гривень більше минулорічного показника за відповідний період.

Криворізька південна ОДПІ

 

У січні  2016 року Криворізькою південною ОДПІ забезпечено надходження ЄСВ  у сумі  55,0 млн.гривень

        Протягом  січня 2016  року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Криворізькій південній ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області становлять 55,0 млн. гривень.

        Звертаємо увагу роботодавців, що  відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII у 2016 році роботодавці сплачуватимуть до державної казни 22% єдиного соціального внеску, а 3,6% ЄСВ, які стягувалися із зарплат працівників, скасовуються. При цьому підвищується максимальна величина бази нарахування ЄСВ із 17 до 25 мінімальних заробітних плат.

Криворізька південна ОДПІ

 

Відповідальність за несвоєчасне подання декларації

                За неподання або несвоєчасне подання декларації передбачена штрафна санкція в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі порушення, вчинені платником протягом року, передбачена штрафна санкція в розмірі 1020 гривень. За неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами – підприємцями застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн. до 136 грн., а у разі повторного порушення - від 85 грн. до 136 грн.

Криворізька південна ОДПІ

 

До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!

Листом ДФС України   від 27.01.2016     №2604/7/99-99-15-04-02-17 «Про позначення коду водного об’єкта» надані методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів Розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати). Форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.

Криворізька південна ОДПІ

 

Розроблені форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ та порядок їх ведення

Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з 01.02.2016 набрали чинності зміни, внесені Законом України №909-VIII до Податкового кодексу України, щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. ДФС України направлено до МФУ пропозиції до проекту постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Щодо порядку декларування акцизного податку

                Листом  ДЕС. України від 21.01.2016 №1903/7/99-99-19-03-03-17 надано роз’яснення   щодо порядку декларування акцизного податку. Зокрема, зазначено, що Порядок ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, Порядок електронного адміністрування реалізації пального та відповідні зміни до форм декларації з акцизного податку наразі розробляються та найближчим часом будуть оприлюднені на веб-порталах ДФС та Міністерства фінансів України.

                До запровадження нових форм звітності виробники, імпортери та особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зокрема пального, та є платниками акцизного податку, подають декларацію з акцизного податку за звітні (податкові) періоди 2016 року за формами, затвердженими наказом МФУ від 23.01.2015 №14 "Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку".

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Транспортний податок зазнав принципових змін

                Змінами до Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 січня 2016 року було змінено базу оподаткування транспортним податком. Зокрема, раніше діючу норму (267.2.1. Кодексу), де «об’єктом оподаткування визначались легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мали об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.» було замінено на « об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року». Перелік авто, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, визначається за методикою, затвердженою КМУ та публікується на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Звіт про суми нарахованого ЄСВ за січень 2016

                Державна фіскальна служба України надала роз’яснення про те, як страхувальникам формувати та подавати звіт про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Роз’яснення міститься в листі ДФС від 28 січня 2016 року №2844/7/99-99-17-03-01-17. До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органів ДФС як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4 до Порядку №435, що діяла з 1 травня 2015 року, із заповненням всіх обов’язкових реквізитів.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Звіт з ЄСВ: Рядки таблиці 1 Звіту необхідно заповнювати у розрізі видів доходу

                Незважаючи на введення єдиної ставки єдиного внеску для всіх видів доходу, рядки таблиці 1 Звіту необхідно заповнювати у розрізі видів доходу. Суми нарахованого єдиного внеску необхідно відображати у рядках таблиці 1 Звіту за видами доходу, але розраховувати за новою ставкою (22%), крім:

                підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів – 8,41%;        

підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариства УТОГ та УТОС – 5,3%; підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною 14 статті 8 Закону №2464) для працюючих інвалідів – 5,5%.

                Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Змінено терміни декларування податку на прибуток

                За результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу для платників, що звітують поквартально. Для тих підприємств, що мають річний звітний період – термін декларування протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року. Тобто граничними термінами звітування є 9 та 29 лютого відповідно.

                Нагадаємо, що подання податкової звітності з податку на прибуток за результатами діяльності за 2015 рік здійснюється за новою формою декларації, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Податкова звітність з ПДВ за січень 2016 року подається за новою формою

                Криворізька південна ОДПІ інформує, що платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року. Нова форма декларації з податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", який опубліковано 30 січня 2016 року у виданні "Урядовий кур’єр".

                  Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Про особливості деклараційної кампанії 2016 року дізнайтесь на веб-сайті ДФС України

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що декларування доходів фізичними особами – платниками податків за результатами 2015 року здійснюється за новою формою декларації, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланнями:

                 - на офіційний веб-портал ДФС України http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/ ;

                 - на суб-сайт «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» http://dp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/

                Від нас з вами залежить добробут не тільки держави в цілому, а й кожного окремого українця. Своєчасно сплачені податки – це шлях до підвищення добробуту, стабільності та фінансової незалежності країни.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Пільгова площа для оподаткування житла  

                Сільські, селищні, міські ради позбавляються права збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база її оподаткування (зміни до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Кодексу).

                 Таким чином, у 2016 році пільгова площа для оподаткування житла залишилася виключно: - 60 м квадратних – для квартир; - 120 м квадратних – для будинків; - 180 м квадратних – для будинків і квартир одночасно.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Зміни в оподаткуванні нерухомості, відмінної від земельної ділянки: База оподаткування  

                З 2016 року збільшена ставка податку на нерухоме майно та встановлюється місцевими радами у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2016 році – 41,34 грн.) за 1 квадратний метр бази оподаткування для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб (підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266).

                Базою оподаткування, як і раніше, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).

                За 2015 рік згідно з пунктом 33 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Кодексу ставка податку на нерухоме майно для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, не могла перевищувати 1% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр (12,18 грн.). Що стосується житлової нерухомості, то ставка податку складала не більше 2% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр (24,36 грн.).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Оподаткуванні нерухомості, відмінної від земельної ділянки: Ставки  податки

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що у 2016 році фізичні особи будуть сплачувати податок на нерухоме майно за звітний 2015 рік за ставками, встановленими місцевими радами на 2015 рік, тобто не вище: - 12,18 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів нежитлової нерухомості; - 24,36 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перевищує пільгові розміри житла.

                Що стосується юридичних осіб – платників податку, то вони у 2016 році сплачують податок на нерухоме майно за звітний 2016 рік за новою ставкою, тобто не більше 41,34 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

  Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

  Додаткове оподаткування квартир та житлових будинків при перевищенні  загальної  площи

                Запроваджено додаткове оподаткування квартир та житлових будинків, які перебувають у власності фізичних чи юридичних осіб, якщо загальна площа перевищує: - для квартир – 300 м квадратних; - для будинку – 500 м квадратних.

                Власники такої нерухомості додатково до розрахованої на загальних підставах суми податку на нерухоме майно будуть сплачувати ще 25 тисяч гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (підпункт ґ) підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

                За яких умов фізична особа - платник податку має право отримати податкову знижку?

                Громадяни, які хочуть повернути частину сплаченого протягом 2015 року податку на доходи фізичних осіб та мають право на податкову знижку, можуть подати відповідну декларацію до 31 грудня 2016 року. Для цього необхідно звернутись до територіального органу Державної фіскальної служби і заповнити та подати декларацію про майновий стан та доходи.                 Підставою для отримання податкової знижки на навчання, є наявність відповідних платіжних та розрахункових документів - квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідка про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім'ї першого ступеня споріднення).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Зміни у порядку обліку платників ЄСВ

                До Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та до Положення про реєстр страхувальників, затверджених наказом МФУ від 24.11.2014 №1162 внесені зміни наказом МФУ від 30.11.2015 №1105. Цей наказ набрав чинності з 12 січня поточного року. Однією з новацій цього наказу є те, що взяття на облік платників єдиного внеску, на яких поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» здійснюється у день отримання органом податкової служби відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Якщо СГ – фізичні особи – платники єдиного податку в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн.

                Суб’єкти господарювання – фізичні особи – платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн. не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році.  Водночас, якщо фізичні особи – підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування протягом 2016 року, отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн., такі платники будуть зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Чи передбачено звітування фізичними особами, які є платниками транспортного податку?

                Для фізичних осіб – платників транспортного податку не передбачено надання декларації.              Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб – резидентів здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку, а для фізичних осіб – нерезидентів – за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів. Відповідно до пункту 267.8 статті 267 Кодексу транспортний податок сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

В який термін самозайняті особи зобов’язані подавати до контролюючих органів за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних?

                Відповідно до п.65.9 ст.65 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями самозайняті особи зобов’язані подавати до контролюючих органів за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних протягом місяця з дня виникнення таких змін.        Зміни до відомостей про самозайняту особу, які містяться у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, набирають чинності з дня внесення відповідного запису до такого реєстру.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Про зміни до податкового законодавства з 1 січня 2016 року

                ВР України прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесені зміни до Податкового кодексу. Так, зокрема, збільшено ставки акцизного податку на 2016 рік на спирт, алкогольні напої і пиво – на 100%, на тютюнові вироби – на 40% тощо.

                У частині податку на прибуток підприємств скасовується сплата авансових внесків та запроваджується квартальний звітний період для тих підприємств, у яких річний дохід перевищує 20 млн. грн.

                Податок на доходи фізичних осіб стягуватиметься за єдиною базовою ставкою у розмірі 18% замість діючих 15% та 20%. Щодо змін в спрощеній системі оподаткування: до платників третьої групи із нового року будуть входити суб'єкти господарювання із річним доходом до 5 млн. грн. замість 20 млн. грн. у 2015 році та збільшення ставок для платників ІІІ групи: з 2 до 3% (для платників ПДВ) – та з 4 до 5% (для неплатників ПДВ).

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Змінено терміни сплати авансових платежів для підприємців

                Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

                Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від'ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується. Дану норму передбачено з 1 січня 2016 року.

   Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Іноземні доходи підлягають обов’язковому декларуванню

                За підсумками 2015 року сума іноземного доходу  оподатковується податком  за ставкою   15%. Якщо загальна сума отриманих  у звітному  місяці доходів,  перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного  року (у 2015 році 12180  грн.), ставка податку становить 20%. Військовий збір  розраховується фізичними особами  самостійно  за ставкою  1,5% об’єкта оподаткування.

                Доходи, одержані в іноземній валюті  перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів. У податковій декларації про  майновий стан і доходи громадяни відображають  суму  отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом   року податку, та визначають  податкове  зобов'язання з податку на доходи та військового збору. Сума податку на доходи та військового збору,  зазначена  у   податковій декларації за минулий 2015 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2016   року.

     Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Доходи, які перевищують 146160 грн., необхідно задекларувати

                Якщо  загальна  сума  доходів у вигляді заробітної плати та за цивільно – правовими договорами, отриманих   від декількох  податкових агентів у 2015 році  перевищує 146160 грн., громадянин    зобов’язаний   подати річну податкову декларацію. Якщо   загальна річна сума   доходів, отриманих від податкових агентів у минулому   році у вигляді заробітної плати та   за цивільно – правовими не  перевищить зазначений показник,  та  відсутні  інші підстави для надання річної податкової декларації,  декларація   не подається.  

      Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Розмір податкової соціальної пільги на 2016 рік

                Прожитковий мінімум на 01 січня 2016 для працездатної особи склав 1378 грн. Таким чином, з 01 січня 2016 податкова соціальна пільга (ПСП) має такі розміри: 100 % ПСП - 689 грн; 150 % ПCП - 1033,50 гpн.; 200 % ПCП - 1378,00 гpн.                ПСП у цьому році 2016 році можуть скористатися особи, чия місячна заробітна плата не перевищує 1930 грн.

      Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Дохід, який отримано від здавання в оренду нерухомого майна, необхідно задекларувати

                Громадянин - орендодавець, який здає свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншому громадянину, відповідальний за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету. Такі платники податку зобов‘язані самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізосіб до бюджету. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Дохід від оренди чи суборенди, отриманий в 2015 році, оподатковується за ставкою 15% та/або 20%, в залежності від суми доходу.

                Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Декларація про отримані доходи в 2015 році подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Рієлтери надають інформацію про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості

                Криворізька південна  ОДПІ  нагадує,  що нотаріуси, у разі нотаріального посвідчення договору оренди, зобов‘язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу фіскальної служби за адресою орендодавця.

                Рієлтери також надають інформацію про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості до органу фіскальної служби за місцем своєї реєстрації.

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Податок на доходи фізичних осіб сплачується по-квартально

                Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу. Терміни сплати таких авансових внесків до бюджету суттєво перенесено: до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).  Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

                   Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Коли реєструвати РРО

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2016 року зобов’язані при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО і платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення.

Криворізька  південна ОДПІ

 

Увага! Діють шахраї!

Криворізька південна ОДПІ  ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що останнім часом  мають місце випадки  звернень у телефонному режимі до суб’єктів господарювання від імені керівного складу контролюючих органів  щодо   перерахування коштів на благодійність,   на власні потреби  або з інших причин.

Наголошуємо,  що зазначені дії  є шахрайськими! Особи, які телефонують та пропонують перерахувати кошти на певні рахунки, не мають ніякого відношення до працівників  податкової служби.

З метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства, просимо інформувати правоохоронні органи. Шановні платники податків, будьте пильними та не реагуйте на дзвінки зазначеного характеру.

Криворізька  південна ОДПІ

 

Щодо контактних телефонів та адрес ЦОПів, які здійснюють приймання декларацій

                Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що з початку 2016 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році. Для створення комфортних умов щодо виконання платниками податків обов’язку з декларування доходів на період приймання податкових декларацій про майновий стан і доходи (далі – декларація) протягом січня – квітня 2016 року центри обслуговування платників (далі – ЦОП) функціонують за подовженим режимом роботи. Інформація щодо контактних телефонів та адрес ЦОПів, які здійснюють приймання декларацій, у розрізі податкових інспекцій області та їх відділень розміщена на суб-сайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua).

Криворізька південна ОДПІ

 

Отримайте інформацію з питань декларування

                Детальна інформація про особливості деклараційної кампанії 2016 року, розміщена на спеціальному банері «Декларуємо по-новому», який розміщений на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (sfs.gov.ua) за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/

Криворізька південна ОДПІ

 

Електронна звітність заощаджує час платників податків

Сьогодні платники податків мають змогу подавати звітність до  органів ДФС в електронному вигляді так би мовити, без відриву від виробництва, безпосередньо з офісу платника, без черг, які можуть виникати у дні її масового подання. Відпадає потреба і в самих бланках звітності. Перехід на електронну систему звітності дає також багато нових можливостей платникам. Це і автоматичний розрахунок підсумкових або розрахункових рядків звітності, який зводить до мінімуму арифметичні помилки, і своєчасне оновлення програмного забезпечення при введенні нових звітних форм.

Криворізька південна ОДПІ

 

Електронні сервіси ДФС допомагають платникам податків  отримати необхідну інформацію

Інформаційно-довідковим департаментом ДФС України в рамках Електронного Уряду створено та підтримується в актуальному стані Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс («ЗІР»), робота якого направлена на забезпечення суб’єктів господарювання та громадян своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією. Інформаційне наповнення «ЗІР» (zir.sfs.gov.ua) здійснюється з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.

Криворізька південна ОДПІ

 

У разі переходу на спрощену систему оподаткування підприємець подає декларацію про доходи

                У разі переходу на спрощену систему оподаткування новостворена фізична особа-підприємець у кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання, має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему.

Криворізька південна ОДПІ

 

ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee

                ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee за телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно), з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі), Е-mail: idd@sfs.gov.ua (цілодобово).  Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс:http://zir.sfs.gov.ua. 

Криворізька південна ОДПІ

 

Власникам  нерухомості Криворізької  південної  ОДПІ 

                З метою отримання пільг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки Криворізька південна ОДПІ запрошує громадян Дзержинського, Інгулецького та Центрально-Міського районів відвідати податкову інспекцію та провести звірку кількості об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у їх власності, та розмірів площі таких об’єктів.                 Звертатись необхідно за адресою: вул.Пушкіна, 4А, кабінет 407. Телефон для довідок 92-36-00. При собі мати документ, що засвідчує особу, копії та оригінали документів на право власності.

Криворізька південна ОДПІ

 

Сервіс ДФС України «Пульс»

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що антикорупційний сервіс  «Пульс» створено для попередження: труднощів у спілкуванні з органами ДФС, некоректного ставлення та перевищення повноважень працівників ДФС, неякісного обслуговування платників податків - юридичних та фізичних осіб. . Телефон «гарячої лінії» «Пульс» - (044) 284-00-07.

Криворізька південна ОДПІ

вгору