Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Криворізька південна  ОДПІ запрошує на семінар!

  27 січня  2016 року о 14.00 у приміщенні Криворізької південної ОДПІ за адресою: м. Кривий Ріг проспект Металургів, 16, 4 поверх, актова зала,  відбудеться семінар за тему: «Нововведення у податковому законодавстві, що набули чинності з  1 січня 2016 року». Вхід вільний.  Телефон для довідок 90-23-63.

Криворізька південна ОДПІ

 

Про окремі зміни у законодавстві щодо спрощеної системи оподаткування

                За останні дні до Державної фіскальної служби України надійшло чимало звернень від платників податків щодо застосування спрощеної системи оподаткування в 2016 році та тлумачення змін, внесених Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 1 січня 2016 року.

                У зв`язку з цим повідомляємо, що ДФС переглянула лист від 18.01.2016 №1527/7/99-99-17-02-02-17 «Про окремі зміни у законодавстві щодо спрощеної системи оподаткування», внаслідок чого до листа внесено наступні зміни:
                «Суб’єкти господарювання – фізичні особи – платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн грн, але не перевищили обсяг доходу 20 млн грн, не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році. Водночас, якщо фізичні особи – підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування протягом 2016 року, отримають доходи обсягом більше 5 млн грн, такі платники будуть зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення».

                Рішення прийнято на підставі ч. I ст. 58 Конституції України, якою передбачено, що закони та інші-нормативно правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

                А також відповідно до п. 56.21 ст. 56 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у разі, коли норма Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків. Такий самий підхід застосовується і для платників єдиного податку третьої групи – юридичних осіб.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС  України

 

Декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році

                Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що з початку 2016 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році. Податкова декларація про майновий стан і доходи надається фізичною особою у разі отримання нею протягом 2015 року доходів:

                - від двох і більше податкових агентів;

                - від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді:

                а) доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

                б) доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

                в) інвестиційного прибутку;

                г) вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

                д) іноземних доходів.

Криворізька південна ОДПІ

 

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель

                Державна фіскальна служба України для забезпечення виконання статті 289 Податкового кодексу України щодо індексації нормативної грошової оцінки земель розмістила на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС витяг з листа Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 11.01.2016 №6-28-0.22-201/2-16 «Про індексацію нормативної грошової оцінки земель» за посиланням: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/231924.html

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Криворізька південна  ОДПІ нагадує про початок кампанії декларування доходів громадян отриманих в 2015 році.

                Цьогорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно буде декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яка затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859 та  зареєстрована у Мін’юсті 26.10.2015 за №1298/27743. Окрім того наказ №859 містить Інструкцію щодо її заповнення.

                Слід звернути увагу, що при заповненні нової форми звітності платники  декларуватимуть доходи та  розраховуватимуть податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.

Криворізька південна ОДПІ

 

Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році

                Криворізька південна  ОДПІ нагадує, що обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався.  Зокрема до таких доходів можна віднести:

                 - доходи від осіб, які не є податковими агентами;

                - доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

                 - дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

                - інвестиційний прибуток;

                 - вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

                - іноземні доходи.

                Обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів тощо.

Криворізька південна ОДПІ

 

Термін подання  декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році

                Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року. Щодо права на податкову знижку, то скористатися ним зможуть громадяни упродовж усього 2016 року.

                Звертаємо увагу, що подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення  або в електронному вигляді  через інформаційний портал державної фіскальної служби України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

Криворізька південна ОДПІ

 

Скористайтесь  електронним сервісом „Декларування та допомога он-лайн”

                На офіційному веб-порталі ДФС України www.sfs.gov.ua платники мають можливість скористатися електронним сервісом „Декларування та допомога он-лайн” або  електронним сервісом „Електронний кабінет платника податків” та за допомогою детальних інструкцій та підказок заповнити декларацію з необхідними додатками та відправити документ он-лайн.

                Державною фіскальною службою України з метою покращення податкової культури, підвищення рівня обслуговування платників та у зв’язку із запровадженням нової форми декларації затверджені Методичні рекомендації щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи і провадиться доопрацювання сервісу „Декларування та допомога он-лайн”.

 Криворізька південна ОДПІ

 

Дохід отриманий фізичною особою за межами території України не оподатковується єдиним внеском

                Криворізька південна  ОДПІ звертає увагу, що дохід отриманий фізичною особою за межами України не є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

                При цьому, частиною 1 статті 10 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями визначено, що громадяни України, які працюють за межами України, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням. Отже, громадяни України, які працюють за її межами мають право на добровільну сплату єдиного внеску, у разі укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального

страхування.

 Криворізька південна ОДПІ

 

Самостійно виправити (уточнити) помилки, що містяться у раніше поданій ним звітності

                Відповідно до пункту 50.1 статті 50 ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу, платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених статтею 50 Кодексу), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

                Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Криворізька південна ОДПІ

 

Якщо платник податків  самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження

                Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 статті 50 Кодексу:

                а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

                б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

 Криворізька південна ОДПІ

 

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування сплачують військовий збір до 19 лютого 2016 року

                Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

                Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування є 2015 рік. Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ  нагадує

                29 січня останній день  подання - ПДВ за грудень 2015 р. платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю; - акцизного податку за грудень 2015 р.; - плати за землю за грудень 2015 р.; - єдиного податку платниками четвертої групи за ІV квартал 2015 р.; - податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за грудень 2015 р.; - військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за грудень 2015 р.

 

До уваги суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності!

                Львівська митниця ДФС інформує, що з 01 січня 2016 року митне оформлення товарів у секторі митного оформлення «Самбір» митного поста «Дрогобич» в м.Самбір, вул. Промислова 2, припиняється. Митні процедури здійснюватимуться на митному посту «Дрогобич» за адресою м. Дрогобич, вул. В.Великого, 66/1.

Важливі «соціальні» цифри 2016 року

                Криворізька південна  ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2016 року Законом України від 25.12.15 № 928-VIII "Про Державний бюджет на 2016 рік" встановлено такі розміри мінімальної зарплати:

                - мінзарплата у місячному розмірі і прожитковий мінімум для працездатних осіб:

                з 1 січня - 1378 грн., з 1 травня - 1450 грн., з 1 грудня - 1550 грн .;

                - мінзарплата у погодинному розмірі: з 1 січня - 8,29 грн., з 1 травня - 8,69 грн., з 1 грудня - 9,29 грн.

                Розмір прожиткового мінімуму на працездатних осіб: з 1  січня 2016 року - 1378  гривень, з 1  травня - 1450  гривень, з 1  грудня - 1550  гривень.

                Максимальний розмір зарплати, до якої застосовується податкова соціальна пільга,  дорівнює 1 930 грн.  Максимальна величина зарплати, на яку нараховується ЄСВ становить  34 450 грн. (25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб згідно з новою редакцією п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ).

 Криворізька південна ОДПІ

 

Зареєструвати Книгу обліку доходів та витрат підприємці можуть за допомогою електронного сервісу фіскальної служби

                Заява на реєстрацію Книги обліку доходів і витрат (далі - Книга) формується за допомогою електронного ключа у сервісі «Електронний кабінет платника податків» в режимі «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації» і надсилається до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв'язку.

                Контролюючий орган за місцем податкового обліку реєструє заяву у реєстрі поданих  заяв  та протягом  3   робочих  днів  формує та надсилає  повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням її реєстраційного номера та дати реєстрації. Більш детально з цим роз'ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 104.08).

 Криворізька південна ОДПІ

 

Порядок оподаткування спадщини у вигляді грошових заощаджень

                Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується статтею 174 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

                Підпунктом 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 Кодексу визначено, що за нульовою ставкою оподатковуються, зокрема,  грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 – 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

                Отже, якщо громадянин (незалежно від ступеня споріднення) отримав спадщину у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, то такий дохід не оподатковується.

 Криворізька південна ОДПІ

Зручність електронного   цифрового  підпису 

                Ключі електронного цифрового підпису, видані Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, дають змогу:

                - уникнути черг в Центрах обслуговування платників податків при поданні звітності.

                - звітувати не лише до податкового органу, а й до інших контролюючих органів на території України (зокрема органів державної статистики та Пенсійного фонду України).

                - отримувати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису.

                - використовувати отримані ключі для роботи в «Електроному кабінеті платника податків» який працює дистанційно у режимі реального часу, та дає можливість звітувати до податкового органу, проводити звіряння своїх розрахунків з бюджетом та отримувати Акт про проведення звіряння, не витрачаючи час на відвідування органів ДФС.

                - використовувати інші електронні сервіси ДФС України.

  Криворізька південна ОДПІ

 

Набрала чинності нова форма податкової декларація з податку на прибуток підприємств

                Наказом МФУ України від 20.10.2015 р. № 897 затверджено нову форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Податкова декларація набрала чинності з 01.12.2015 (опублікована в Офіційному віснику України №93 від 01.12.2015 р.). Нову форму необхідно застосовувати при складанні декларації за 2015 рік, і подати до фіскального органу до 01 червня 2016 року.

 Криворізька південна ОДПІ

 

За наслідками року роботодавець зобов’язаний здійснити перерахунок сум доходів у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги

                Відповідно до п.п. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 ПКУ роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу другого п. 167.1 ст. 167 ПКУ, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:

                а) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

                б) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ;

                в) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

 Криворізька південна ОДПІ

 

В допомогу платникам податків - сервіс «Пульс»

                Протягом  2015 року  на адресу Криворізької південної ОДПІ надійшло 2 звернення платників податків на сервіс «Пульс». Звернення повністю відпрацьовані, із заявниками досягнуто згоди із порушених питань. Звернення заявниками відразу відкликані.

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що антикорупційний сервіс  «Пульс» створено для попередження: труднощів у спілкуванні з органами ДФС, некоректного ставлення та перевищення повноважень працівників ДФС, неякісного обслуговування платників податків - юридичних та фізичних осіб.

                Сервіс   дає можливість цілодобового повідомлення про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС. «Пульс»  працює за принципом  Сall - back – зворотній дзвінок про результат, тобто працівники ДФС інформують заявників про результати вирішення проблемних питань або вжиті заходи. Телефон «гарячої лінії» «Пульс» - (044) 284-00-07.

Криворізька південна ОДПІ

 

За підсумками проведених заходів зі сприяння легалізації соціально-трудових відносин у сфері

підприємництва у 2015 році  працевлаштовано понад 1,5 тисяч  найнятих працівників

                З метою посилення соціально-економічного захисту працюючих у сфері малого і середнього бізнесу проводиться системна та послідовна робота щодо детінізації відносин на ринку праці.  Протягом  2015  року завдяки спільним зусиллям залучених до цієї роботи служб - структурних підрозділів виконкому міськради, виконкомів районних у місті рад,  податківцями Криворізької південної ОДПІ  легалізовано 1517 найнятих робітників.

                Найпоширеніша форма нелегальної зайнятості – використання робочої сили без оформлення трудового договору між підприємцем і найманим працівником.  З початку 2015 року з метою дотримання законодавства фізичними особами-підприємцями, які здійснюють діяльність у роздрібній та оптовій торгівлі, діяльність в сфері громадського харчування, пасажирських та вантажних перевезень, надають медичні та стоматологічні послуги, комп’ютерні, СТО та інші послуги проведено масово-роз’яснювальну роботу по легалізації найманих працівників з 1058 ФОП.

                В результаті проведених заходів додатково до  бюджету надійшло  146,5  тис. гривень. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску  сплачено 306,9  тис. гривень.

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу працедавців: використання нелегальної робочої сили, не укладання чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю, а це тягне за собою адміністративну відповідальність.

Криворізька південна ОДПІ

 

«Пульс» в  допомогу платникам податків

                Протягом  2015 року  на адресу Криворізької південної ОДПІ надійшло 2 звернення платників податків на сервіс «Пульс». Звернення повністю відпрацьовані, із заявниками досягнуто згоди із порушених питань. Звернення заявниками відразу відкликані.

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що антикорупційний сервіс  «Пульс» створено для попередження: труднощів у спілкуванні з органами ДФС, некоректного ставлення та перевищення повноважень працівників ДФС, неякісного обслуговування платників податків - юридичних та фізичних осіб.

                Сервіс   дає можливість цілодобового повідомлення про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС. «Пульс»  працює за принципом  Сall - back – зворотній дзвінок про результат, тобто працівники ДФС інформують заявників про результати вирішення проблемних питань або вжиті заходи. Телефон «гарячої лінії» «Пульс» - (044) 284-00-07.

Криворізька південна ОДПІ

 

Кількість звернень  у 2015 році  по Криворізькій південній ОДПІ скоротилась майже на 22 відсотки

            За 2015 рік до Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області  на розгляд надійшло 32 письмових звернення. У порівнянні з аналогічним періодом 2014 року загальна кількість звернень зменшилась на 7 одиниць, або на 21,9 відсотки.

          Станом на 1 січня 2016р. по 27 зверненням направлено листи – роз’яснення щодо результатів проведених заходів; 3 звернення відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» направлено за належністю; 1 звернення не підлягає розгляду відповідно до статей  8 і 17 Закону України „Про звернення громадян; 1 звернення продовжено термін розгляду

          На розгляд до податкової інспекції від громадян надходять звернення, в яких порушуються питання невиконання функцій податкового агенту під час здійснення підприємницької діяльності з використанням праці найманих осіб, інформування про ухилення від оподаткування під час отримання доходів від надання нерухомого майна в оренду, під час реалізації підакцизних товарів, зокрема, лікеро – горілчаних виробів без дозвільних документів, тощо.

Криворізька південна ОДПІ

 

Криворізька південна ОДПІ запрошує громадян до декларування!

                З 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався.

                Зокрема,  до таких доходів можна віднести:

                - доходи від осіб, які не є податковими агентами;

                - доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

                - дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

                - інвестиційний прибуток;

                - вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

                - іноземні доходи.

                Особливістю цьогорічної кампанії є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 02.10.15 №859 та  зареєстрована у Мін’юсті 26.10.15 за №1298/27743. Окрім того наказ №859 містить Інструкцію щодо її заповнення.

                Криворізька південна ОДПІ

Звертаємо увагу громадян!

                Наказом Мінфіну від 02.10.15 №859 затверджена нова форма декларації про майновий стан і доходи. При заповненні нової форми звітності платники  декларуватимуть доходи та  розраховуватимуть податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.

                Також наголошуємо, що податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року. Щодо права на податкову знижку, то скористатися ним зможуть громадяни упродовж усього 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

 

Для реєстрації в  ДРФО до Криворізької південної ОДПІ зверулось понад 3 тисячі громадян

За 2015 рік  до Криворізької південної ОДПІ звернулося 3048 фізичної особи для реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб (у т.ч. в грудні 247 особи);  картку платника податків про отримання реєстраційного номера облікової картки фізичної особи отримали 10201 фізичних осіб (у т.ч. в грудні 905 осіб);   отримано 72 заяви від віруючих громадян про відмову від реєстраційного номера облікової картки (у т.ч. в грудні11 заяв);  за отриманням інформації про свої доходи звернулося 2522 громадянина (у т.ч. в грудні 271 особи);  відпрацьовано 105 запита від відділів праці та соціального захисту населення (у т.ч. в грудні 22 запита).

Криворізька південна ОДПІ

Про методику нарахування акцизного податку з роздрібних продажів  - найважливіше

                ДФСУ у листі від 31.12.2015 р. № 48131/7/99-99-19-03-03-17 роз’яснила методику нарахування 5-відсоткового акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами та порядок відображення у фіскальному чеку суми акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

                Акцизний податок з роздрібних продажів нараховується на вартість (роздрібну ціну продажу) з податком на додану вартість підакцизних товарів та не включається до бази оподаткування ПДВ таких операцій.

                Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів (Пза) обчислюється за формулою:

ПЗа = ФРЦ: 105x5, де ФРЦ - фактична роздрібна ціна (ціна у фіскальному чеку) з урахуванням ПДВ та нарахованого на цю ціну акцизного податку. Сума податкового зобов’язання з ПДВ (ПЗпдв) буде складати: ПЗпдв = (ФРЦ-Пза): 120x20.        Роз’яснення, надані ДФС листом від 31.01.2015 № 3121/7/99-99-22-07-03-17 щодо порядку відображення у фіскальних чеках РРО акцизного податку залишаються незмінними.

 Криворізька південна ОДПІ

 

Для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування

                Законом  України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році.

                Зокрема, Законом скасовано обов’язок сплати авансового внеску з ПДФО у відсотках до минулого року, а кінцеві терміни сплати податку суттєво перенесено - на 20 квітня, 20 липня і 20 жовтня. Також у Законі з’явилося застереження про те, що авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

  Криворізька південна ОДПІ

 

Ознайомтесь з  податковими  законами  – 2016!

                31.12.2015 у газеті «Голос України» (№250) надруковані наступні документи:

                - Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 928-VIII,

                - Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII,

                - Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року № 909-VIII та

                - Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 24 грудня 2015 року № 914-VIII.

Вказані закони набрали чинності з 1 січня 2016 року.

   Криворізька південна ОДПІ

 

Отримайте податкову знижку у 2016 році

Право на податкову знижку мають громадяни, які в 2015 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували протягом року: - за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення;

- проценти за іпотечним житловим кредитом;

- суму страхових внесків, премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади за себе або членів своєї сім’ї;

- за допоміжні репродуктивні технології;

- за оплату вартості державних послуг, пов’язаних з всиновленням дитини;

- за переобладнання транспортного засобу;

- на будівництво (придбання) доступного житла.

Громадяни – платники податків, які не скористаються правом на отримання податкової знижки за наслідками звітного 2014 року, втрачають можливість використати таке право в наступних роках. 

 Криворізька південна ОДПІ

 

Увага! Діють шахраї!

Криворізька південна ОДПІ  ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що останнім часом  мають місце випадки  звернень у телефонному режимі до суб’єктів господарювання від імені керівного складу контролюючих органів  щодо   перерахування коштів на благодійність,   на власні потреби  або з інших причин.

Наголошуємо,  що зазначені дії  є шахрайськими! Особи, які телефонують та пропонують перерахувати кошти на певні рахунки, не мають ніякого відношення до працівників  податкової служби.

З метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства, просимо інформувати правоохоронні органи. Шановні платники податків, будьте пильними та не реагуйте на дзвінки зазначеного характеру.

Криворізька  південна ОДПІ

 

У 2015  році  Криворізькою південною ОДПІ мобілізовано до бюджетів усіх рівнів  4852  мільйони гривень

                У  січні – грудні  2015  року Криворізькою південною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області  забезпечено надходження в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 4851,9 млн. грн. Це на 928,2 млн. грн., або на 23,6 % більше, ніж у відповідному періоді 2014 року. Про це повідомив  начальник Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вячеслав Лідер.

                Так, до загального фонду державного бюджету впродовж   2015 року мобілізовано 1776,6 млн. грн., що на 766,1 млн. грн., або на 75,8% більше, ніж за 2014 року. Надходження, що формують місцеву казну,  склали 1969,4 млн. грн. Це на 54,9 млн. грн. (або на 2,9%) більше фактичних надходжень  минулого року.

                Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 1106,2 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 11,8%, або на 117,5 млн. грн.

Криворізька південна ОДПІ

 

У  2015 році спрощенці Криворізької південної ОДПІ збільшили сплату єдиного податку більш, ніж на 15 млн. грн.

                Протягом 2015 року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 51,5 млн.грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 44,2 відсотки. За  2014 року бюджет отримав 35,7 млн. гривень.

                Як відзначає заступник начальника Криворізької південної ОДПІ Алла Талдонова, більша частина сплаченого податку надійшла від фізичних осіб-підприємців. За вказаний період вони спрямували до бюджету майже 31,0 млн. грн.

                Юридичні особи, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджет на 20,5 млн. гривень, з яких майже половина – 9,6 млн.грн. - сплачена сільськогосподарськими товаровиробниками.

                Криворізька південна ОДПІ

 

За 12 місяців  2015 року платники податків   Криворізької південної ОДПІ сплатили понад 110 млн. грн. військового збору

   До Державного бюджету з початку року від платників Криворізької південної ОДПІ надійшло 112,7 млн. гривень військового збору, у тому числі у грудні 2015 року платники податків мобілізували до держбюджету військового збору на суму 11,1 млн.гривень.

                Нарахування військового збору запроваджено Законом України від 31 липня 2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» та було розпочато з 03.08.2014 р. 

                Збір у розмірі 1,5  відсотків утримується із доходів найманих працівників, а також стягується з виграшів у державну та недержавну лотерею, і не стосується тих категорій населення, як пенсіонери, приватні підприємці, студенти. Також цей збір не сплачується військовослужбовцями з доходу, який вони отримують у вигляді грошового забезпечення.

Криворізька південна ОДПІ

 

У 2015 році землекористувачі  Криворізької південної ОДПІ перерахували  до бюджету понад 440 мільйонів гривень

                За січень – грудень  2015 року  землекористувачами Криворізької південної ОДПІ сплачено  до місцевих бюджетів 446,2 млн.гривень плати за землю.  У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 20,0  млн. гривень,  або на 4,7 відсотки.

                Надходження  плати за землю з юридичних осіб становить  426,2  млн. грн., що на 17,1 млн. гривень більше минулорічного показника за відповідний період. Фізичними особами сплачено 18,5 млн.гривень, надходження збільшились   на 1,7 млн.гривень.

Криворізька південна ОДПІ

 

Криворізькою південною ОДПІ забезпечено надходження ЄСВ  у сумі понад 1100 млн.гривень

Протягом  2015  року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Криворізькій південній ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області становлять 1106,2 млн. гривень, що більше минулорічних показників на 117,5 млн. грн., або на 11,9 відсотків.

Нагадаємо, шо  платниками єдиного соціального внеску є, зокрема, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування. Базою нарахування єдиного соціального внеску для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Разом з цим, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Криворізька південна ОДПІ

Ставки податку для спрощенців

                Перша та друга група – фіксована ставка, яка встановляється відповідними радами. З урахуванням Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» з 1 січня 2016 року встановлюються наступні ставки: Перша група місячна сума – 137,8 грн. Друга група місячна сума – 275,6 грн.

                Ставки податку для третьої групи становитиме:  3 % доходу – у разі сплати ПДВ згідно з ПК України (чинна ставка 2 %); 5 % доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку (чинна ставка 4 %). Для платників четвертої групи в залежності від категорії земель ставка буде становити від 0,16 % до 5,4 %.

Криворізька південна ОДПІ

 

Власники  транспортних засобів  Криворізької південної ОДПІ  сплатили 3,6 млн. грн. податку

                Протягом 2015 року до місцевого бюджету Криворіжжя від Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області надійшло 3,6 мільйонів  гривень транспортного податку.

Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.  Юридичними особами сплата здійснюється авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Криворізька південна ОДПІ:  До бюджету міста  з початку року надійшло 5  млн. грн. податку на майно

Криворізька південна  ОДПІ повідомляє,  що впродовж 12 місяців 2015 року найбільшу суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  до бюджетів територіальних громад сплатили юридичні особи.

 Вони перерахували 4,7 млн. грн., фізичні особи –0,3 млн. грн.

Криворізька південна ОДПІ

 

У 2015 році платники податків Криворізької південної ОДПІ перерахували 1135 млн. гривень ПДФО

Впродовж  2015 року платниками податків Криворізької південної ОДПІ перераховано до зведеного бюджету 1135,4 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що  на 206,9  мільйонів  гривень, або на 22,3 відсотки, більше аналогічного періоду минулого року.  

        Податок на доходи фізичних осіб залишається одним із бюджетоформуючих податків місцевих скарбниць Криворіжжя. Зростання надходжень ПДФО пов’язано  з  активною позицією органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та фахівців фіскальної служби щодо легалізації ринку праці та підвищенням рівня оплати праці сумлінним бізнесом.

 

Криворізька південна ОДПІ

Щодо контактних телефонів та адрес ЦОПів, які здійснюють приймання декларацій

                Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що з початку 2016 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році.

                Для створення комфортних умов щодо виконання платниками податків обов’язку з декларування доходів на період приймання податкових декларацій про майновий стан і доходи (далі – декларація) протягом січня – квітня 2016 року центри обслуговування платників (далі – ЦОП) функціонують за подовженим режимом роботи. Інформація щодо контактних телефонів та адрес ЦОПів, які здійснюють приймання декларацій, у розрізі податкових інспекцій області та їх відділень розміщена на суб-сайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua).

Криворізька південна ОДПІ

 

З 1 січня 2016 року запроваджена нова форма декларації

                Кожен громадянин має право отримати у податковому органі за місцем свого проживання безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення декларацій і допомогу при її заповненні. При цьому податкові органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.

                Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджена нова форма декларації, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. тобто за результатами 2015 року податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться платником податків в одній податковій звітності.

                Наказ Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, яким затверджені нова форма декларації з додатками до неї, а також інструкція щодо її заповнення, розміщено на офіційному веб-порталі ДФС  України  (http://sfs.gov.ua/ ).

 Криворізька південна ОДПІ

 

З 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році

                Декларація подається громадянином за місцем свого проживання, за яким фізична особа береться на облік, як платник податку у контролюючому органі. За вибором платника податків декларація подається до такого контролюючого органу в один із способів: 1) особисто платником податку або уповноваженою на це особою; 2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

                Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання. Граничний термін надання декларації для громадян – до 1 травня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

Отримайте інформацію з питань декларування

                Детальна інформація про особливості деклараційної кампанії 2016 року, розміщена на спеціальному банері «Декларуємо по-новому», який розміщений на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (sfs.gov.ua) за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/

Криворізька південна ОДПІ

 

Щодо тимчасового обмеження доступу до «Електронного кабінету платника податку»

                Для забезпечення належної якості електронних сервісів та ефективного адміністрування податків, зборів, платежів з використанням засобів інформаційно-телекомунікаційних систем, ДФС проводить планові технічні роботи, що може призвести до тимчасового обмеження доступу до «Електронного кабінету платника податку».

                З метою забезпечення вчасного подання звітності Державна фіскальна служба України звертається з проханням надсилати звітність на адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності»: zvit@sta.gov.ua. Просимо вибачення за тимчасові незручності!  

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

У 2015 році до зведеного бюджету зібрано 587,1 млрд. гривень

                За оперативними даними у 2015 році до зведеного бюджету надійшло (збір) 587,1 млрд. грн., що на 162 млрд. грн., або на 38,1 відс., більше 2014 року. До державного бюджету забезпечено 487,7 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 99,4 млрд. гривень.

                Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 486,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,3 відс., додатково забезпечено 6,3 млрд. гривень. З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 68,4 млрд. грн. податку на додану вартість. Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 185,7 млрд. гривень.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

 

Операція «Акциз-2016» триває

                Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках проведення операції «Акциз-2016» та у ході розслідування кримінального провадження спільно з прокуратурою встановлено та припинено протиправну діяльність щодо незаконного зберігання, транспортування і збуту тютюнових виробів сумнівного походження.

                Встановлено, що місцевий підприємець використовував у своїй господарській діяльності схеми з приховування податків, у т. ч. акцизного податку, та виведення коштів у тіньовий сектор економіки. Зокрема, зловмисник зареєстрував ряд фіктивних підприємств за допомогою яких здійснювалася закупівля тютюнових виробів. Надалі цигарки продавалися за готівку без відображення в офіційній податкової звітності. На підставі ухвали суду проведено обшуки, за результатами яких було виявлено та вилучено 285,6 тис. пачок цигарок сумнівного походження на загальну суму майже 4 млн. гривень. Слідчо-оперативні заходи тривають.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Дохід підприємця оподатковується військовим збором

                Фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу. Суму військового збору  відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

                Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.

  Криворізька південна ОДПІ

 

Криворізькою  південною   ОДПІ у 2015 році видано понад  10 тисяч  ідентифікаційних номерів

За 2015 рік  до Криворізької південної ОДПІ звернулося 3048 фізичної особи для реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб (у т.ч. в грудні 247 особи);  картку платника податків про отримання реєстраційного номера облікової картки фізичної особи отримали 10201 фізичних осіб (у т.ч. в грудні 905 осіб);   отримано 72 заяви від віруючих громадян про відмову від реєстраційного номера облікової картки (у т.ч. в грудні11 заяв);  за отриманням інформації про свої доходи звернулося 2522 громадянина (у т.ч. в грудні 271 особи);  відпрацьовано 105 запита від відділів праці та соціального захисту населення (у т.ч. в грудні 22 запита).

Забезпечено безумовне дотримання законодавчо встановленого терміну розгляду звернень громадян та запитів на публічну інформацію та звернень, отриманих на антикорупційний сервіс «Пульс податкової».

Криворізька південна ОДПІ

 

ДФС України: Вилучено велику партію контрабандних сигарет

                У Волинській області співробітники податкової міліції спільно з СБУ перекрили нелегальний канал переміщення через державний кордон тютюнових виробів. У рамках проведення операції "Акциз-2016" та розслідування кримінальної провадження, відкритого за ч. 1 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів) на шляху до пункту пропуску "Ягодин" податківці провели огляд вантажного автомобіля Mersedes Benz Atego. У результаті було виявлено та вилучено з незаконного обігу 200 тис. пачок сигарет виробництва ОАЕ без акцизних марок. Сума вилученого становить 2,35 млн. гривень. На даний час встановлено, що партію сигарет намагалися доставити в країни Європи. Не виключено, що тютюнові вироби були ввезені в Україну з Придністров'я. Слідчі дії тривають.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Податкова міліція викрила «конвертцентр» із обігом понад 100 млн. гривень

                Співробітники податкової міліції Запорізької області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.2 ст. 205 та ч.3 ст.212 КК України припинено діяльність конвертаційного центру. Загальний обсяг незаконно проконвертованих коштів для підприємств реального сектору економіки протягом 2015 року склав понад 100 млн. гривень.

                На підставі ухвал суду проведено 6 обшуків за адресами проживання фігурантів та в офісних приміщеннях. Під час обшуків виявлено та вилучено 573 тис. гривень та 20,6 тис. доларів США готівкою, 5 печаток, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та документацію, що свідчить про протиправну діяльність. На поточні рахунки фіктивних суб’єктів господарювання із залишком коштів у сумі 84,7 тис. гривень накладено арешт.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

У 2015 році від платників Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 75 мільярдів гривень

Протягом 2015 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 75 млрд. 380,8 млн. грн. Це на 18 млрд. 549,5 млн. грн., або на 32,6 відсотків більше, ніж у 2014 році. Так, до загального фонду Державного бюджету Дніпропетровського регіону в минулому році мобілізовано 43 млрд. 770,6 млн. грн., що на  15 млрд. 376,1 млн. грн. або на 54,2 відсотки більше, ніж за позаминулий рік. Місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом 2015 року отримали 11 млрд. 939,9 млн. грн.. Це на 1 млрд. 757,9 млн. грн., або на 17,3 відсотків більше фактичних надходжень 2014 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в 2015 році зібрано 19 млрд. 670,3 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 7,8 відсотків, або на 1 млрд. 415,5 млн. гривень.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

 

Триває  кампанія декларування доходів та майнового стану

Криворізька південна ОДПІ нагадує, що за результатами 2015 року фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року, в якій разом з доходами від підприємницької діяльності декларують іноземні та інші доходи.

 Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 01 травня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

 

 

Внесено зміни до  порядку справляння транспортного податку у 2016 році

У зв’язку з набранням чинності з 1 січня Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» суттєвих змін зазнав порядок справляння транспортного податку. Тепер об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (1,03 млн.грн.)   (у 2015 році транспортний податок сплачували власники з автомобілів,  які використовувалися до 5 років та мали об’єм циліндрів двигуна понад 3 тис. куб. см.).

Перелік автомобілів, вартість яких перевищує 750 МЗП, визначатиметься за методикою, затвердженою КМУ та публікуватимуться на веб-сайті Мінекономрозвитку. Платниками транспортного податку як і торік є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Ставка не змінилась – 25000 гривень на рік за кожен автомобіль.

Криворізька південна ОДПІ

 

Щодо подання податкової звітності фізичними особи – підприємцями спрощеної системи оподаткування

                Податкова  декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця 1 та 2 груп  надається у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, а саме  протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто    не пізніше 29 лютого 2016 року.

                Податкова  декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця 3 групи  надається у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, а саме  протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто  не пізніше 9 лютого 2016 року.

                 Криворізька південна ОДПІ

 

До уваги  платників  податків!

                Криворізька південна ОДПІ  нагадує: якщо платник податку подає податкову декларацію (розрахунок) з порушенням граничних термінів подання, застосовується штрафна санкція у розмірі 170 гривень за кожну неподану (несвоєчасно подану) податкову звітність. У разі встановлення протягом року з дати винесення податкового повідомлення-рішення таких дій (несвоєчасного подання) повторно, штрафна санкція застосовується у розмірі 1020 гривень за кожне таке несвоєчасне подання.

Криворізька південна ОДПІ

Коли подання декларації про майновий стан і доходи є обов’язковим

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.

Криворізька південна  ОДПІ

 

ДФС України: Податкова міліція ліквідувала конвертаційний центр із обігом понад 4 млрд. грн.

                Працівниками податкової міліції Центрального офісу в рамках розслідування кримінального провадження за ч.2 ст.205 та ч.3 ст.212 КК України припинено діяльність конвертаційного центру, що діяв на території Дніпропетровської, Донецької, Київської, Луганської, Одеської областей та у м. Києві. Загальний обсяг незаконно проконвертованих коштів для підприємств реального сектору економіки протягом 2015 року склав понад 4 млрд. гривень.

                На підставі ухвали суду проведено обшук у транспортному засобі „Mersedes – Benz S63 AMG Coupe”, яким користується організатор конвертаційного центру. Під час обшуку вилучено 315 тис. доларів США, 1 млн. 393 тис. грн.. готівкою, пістолет „Форт-12” та набої до нього. Слідчі дії тривають.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

ДФС України: Податкова міліція викрила факт ухилення від оподаткування на суму 93,8 млн. гривень

                Працівниками податкової міліції Рівненської області внесено відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків.

                Встановлено, що посадові особи підприємства, яке здійснює діяльність у сфері реалізації пально-мастильних матеріалів, у 2012-2014 роках у податковій та бухгалтерській звітностях відобразили безтоварні операції з придбання цінних паперів та пально-мастильних матеріалів у підприємств, що мають ознаки фіктивності.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Умови перебування на спрощеній  системі  оподаткування  у 2016 році 

                Перша, друга та четверта група єдиного податку залишається без змін. Третя група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 000 000 грн. Тобто, все ж таки юридичних осіб залишають на спрощеній системі оподаткування, але разом з тим зменшили обсяг доходу за рік з нинішніх 20 000 000 грн до 5 000 000 грн.

 Криворізька південна ОДПІ

 

Звільнення від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати РРО, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

 Криворізька південна ОДПІ

За несвоєчасне подання звіту по єдиному соціальному внеску передбачена  штрафна санкція

                 За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звіту по єдиному внеску, органом ДФС здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.

                 Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом  України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 Криворізька південна ОДПІ

 

Контакт – центром ДФС надано майже 1,3 млн. відповідей на запитання платників податків та громадян

                Протягом 2015 року Контакт-центром Державної фіскальної служби надано 1286 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Більшість з них, 1244,1 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою  та факсом надано 39,6 тис. З використанням автовідповідача платники податків отримали 2,3 тис. відповідей на запитання.

                Найчастіше суб’єкти господарювання та громадяни зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

За допомогою Бази знань  понад 2,7 млн. платників знайшли відповіді на свої запитання

                Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

                За 2015 рік  з використанням Бази знань платникам податків надано 609 консультацій у письмовій формі. На сьогодні База знань налічує 14,1 тис. уніфікованих запитань-відповідей. Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Протягом 2015 року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання понад 2,7 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

 Розпочалася кампанія декларування доходів громадян - 2016

Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що з 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році. Цьогорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно буде декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743.

Декларація об’єднала звітність з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військового збору. Відтепер фізичні особи – платники податків подаватимуть декларацію, в якій окрім податкових зобов’язань з ПДФО, необхідно буде показати податкові зобов’язання з військового збору.

Криворізька південна  ОДПІ

 

Фізичні особи декларують свої доходи за 2015 рік по новому

Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що фізичні особи – платники податків декларують свої доходи, отримані у 2015 році, за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларації).

Нова форма декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджені наказом МФУ від 02.10.2015 №859 і вводиться в дію з 1 січня 2016 року. Для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації обсяг нової декларації зменшено з 2-х аркушів до 1-го, а кількість додатків – з 7-ми до 4-х.

Криворізька південна  ОДПІ

 

З 1 січня 2016 року діє  нова   форма податкової декларації про майновий стан і доходи

 України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», що зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – Наказ №859), затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи, що вводиться в дію з 1 січня 2016 року.

Таким чином, фізичі особи – платники податків, стосовно доходів, отриманих у 2015 році, повинні надати до податкових інспекцій за  своєю податковою адресою (місцем проживання, за яким ФО береться  на облік як платник податку контролюючому органі) декларацію про майновий стан і доходи за новою формою.

Криворізька південна ОДПІ

 

В новій декларації визначаються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору

У зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2015 норми Закону України від 28.12.2014 №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» щодо поширення на фізичних осіби – платників податків  порядку оподаткування військовим збором, нова форма  форми податкової декларації про майновий стан і доходи  наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 передбачає визначення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Кодексу.

Криворізька південна ОДПІ

 

Мінімальна  зарплата у 2016 році

                Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» встановлена мінімальна заробітна плата у 2016 р. на рівні:

                        у місячному розмірі: з 1 січня — 1 378 грн., з 1 травня — 1450 грн., з 1 грудня — 1550 грн.;

                        у погодинному розмірі: з 1 січня — 8,29 грн., з 1 травня — 8,69 грн., з 1 грудня — 9,29 грн.

Криворізька південна  ОДПІ

Відображення сум  військового збору у новій  формі податкової  декларації

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Кодексу (підпункт 1.4 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу). Підпунктом 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Кодексу передбачено, що платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податков податкової ого року, а також сплатити податок з такик доходів.

Отже, при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом, та іноземних доходів платник податків повинен разом зі визначенням податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб визначити зобов’язання з військового збору. У графі 7 розділу 2 та рядку 24.1 нової форми декларації вказуються суми військового збору, що підлягають сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року.

Криворізька південна ОДПІ

 

Строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Платник податків самостійно у рядку 8 розділу І нової форми податкової декларації про майновий стан і доходи  визначає категорію: - громадянин; - особа, яка проводить незалежну професійну діяльність; - підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).

Строки подання декларації залежать від обраної категорії платника, а саме:

- громадянин та особа, яка проводить незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним (за звітний період 2015 рік останній день подання звітності – 03.05.2016);

- підприємець – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року) (за звітний період 2015 рік останній день подання звітності – 09.02.2016).

Криворізька південна ОДПІ

Право на податкову знижку

Подати декларацію також зможуть громадяни, що претендують на податкову знижку на оплату за навчання, допоміжних репродуктивних технологій, сплати відсотків по іпотечному кредиту і інші суми витрат передбачених  податковим законодавством. При документальному підтвердженні податкова знижка дає можливість громадянам повернути частину понесених витрат в  2014 році. Податкова знижка надається виключно резидентові країни.

Термін подачі таких декларацій – до 31 грудня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

Декларуємо доходи за 2015 рік

Щорічне декларування громадян – це перш за все виконання громадянином свого конституційного обов'язку;  індивідуальний внесок в добробут держави;  реалізація права громадян на податкову знижку. Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів зобов'язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи. Деклараційна компанія буде продовжуватися до 01 травня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

 

Електронна звітність заощаджує час платників податків

Сьогодні платники податків мають змогу подавати звітність до  органів ДФС в електронному вигляді так би мовити, без відриву від виробництва, безпосередньо з офісу платника, без черг, які можуть виникати у дні її масового подання. Відпадає потреба і в самих бланках звітності. Перехід на електронну систему звітності дає також багато нових можливостей платникам. Це і автоматичний розрахунок підсумкових або розрахункових рядків звітності, який зводить до мінімуму арифметичні помилки, і своєчасне оновлення програмного забезпечення при введенні нових звітних форм.

Криворізька південна ОДПІ

 

Антикорупційний сервіс фіскальної служби «Пульс» працює цілодобово

                Громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Інформація приймається цілодобово за номером телефону (044) 284-00-07.

Криворізька південна ОДПІ

Сплата єдиного внеску фізичною особою — підприємцем, яка отримує пенсію за вислугу років

                Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.  

Водночас фізичні особипідприємці, які отримують пенсію за вислугу років, не звільняються від сплати єдиного внеску.

Криворізька південна ОДПІ

 

Декларуємо доходи за 2015 рік

Щорічне декларування громадян – це перш за все виконання громадянином свого конституційного обов'язку;  індивідуальний внесок в добробут держави;  реалізація права громадян на податкову знижку.

Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів зобов'язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.

Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року. Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року.

Криворізька південна  ОДПІ

 

 

Користувачам  РРО до уваги!

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що Законом України від 01.07.2015 №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23.07.2015, внесені зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку (далі – ФОП – платники ЄП) другої і третьої груп.

Так, пунктом 296.10 статті 296 Кодексу визначено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку: - першої групи; - другої і третьої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.

Криворізька південна ОДПІ

 

Особливості припинення діяльності фізичних осіб – підприємців

Підпунктом 6 пункту 11.32 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.12.2011 №1588 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300) з внесеними змінами визначено, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, процедури та дії щодо зняття з обліку самозайнятих осіб можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.

Криворізька південна ОДПІ

 

Фізичним особам – підприємцям  платниками єдиного податку другої та третьої груп 

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника ЄП є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника ЄП.

Якщо ФОП – платники ЄП третьої групи, у першому півріччі 2015 року перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень, то вони зобов’язані були вже з 01.10.2015 при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

У разі, якщо ФОП – платники ЄП другої групи перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень у 2015 році (незалежно від місяця, в якому відбулося таке перевищення), то вони зобов’язані з 01.01.2016 при здійсненні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.

Криворізька південна ОДПІ

До уваги платників податків!

З 1 січня 2016 року набирає чинності Закон України від 24.11.2015 №812-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу та забезпечення стабільності розрахунків підприємств енергетичної галузі» (далі – Закон №812). Закон №812 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 18.12.2015 №237.

 Тимчасово, до 1 липня 2017 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.

Криворізька південна ОДПІ

 

Консультації з податкових питань на веб-порталі ДФС України

Податковий кодекс України деталізує права платників податків та механізми їх захисту, зокрема: право платників податків безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов’язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю.

Так, існує ряд електронних сервісів, наприклад, рубрика «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» на веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua), також «гарячі лінії», на яких можна отримати консультації з податкових питань.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС  України

 

 

Для  платників  єдиного податку затверджено нові книги обліку

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що Міністерством фінансів України наказом від 19.06.2015 року N579 затверджено  форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та Порядок її ведення; форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та Порядок її ведення. Також  наказом №579 передбачено, що Книги обліку доходів  та книги обліку доходів і витрат, зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.

Криворізька південна ОДПІ

 

Сервіс ДФС України  перевірить надійність вашого ділового партнера

                На сайті ДФС України (sfs.gov.ua)  розташований  сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який допоможе платнику податків  перевірити надійність свого  ділового партнера. Для цього  достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Необхідно ввести відому інформацію в одне з полів і  система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.

                Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованності) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Криворізька південна ОДПІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Коли реєструвати РРО

                 З 1 січня 2016 року зобов’язані при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО і платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення.

 Криворізька південна ОДПІ

 

Електронні сервіси ДФС допомагають платникам податків  отримати необхідну інформацію

Інформаційно-довідковим департаментом ДФС України в рамках Електронного Уряду створено та підтримується в актуальному стані Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс («ЗІР»), робота якого направлена на забезпечення суб’єктів господарювання та громадян своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією.

Інформаційне наповнення «ЗІР» (zir.sfs.gov.ua) здійснюється з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.

Криворізька південна ОДПІ

 

У разі переходу на спрощену систему оподаткування підприємець подає декларацію про доходи

                У разі переходу на спрощену систему оподаткування новостворена фізична особа-підприємець у кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання, має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему.

Криворізька південна ОДПІ

 

ФОП, які  зареєстровано  протягом року, подають податкову декларацію

                Фізичні особи - підприємці, зареєстровані протягом року, в установленому законом порядку подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан і доходи станом на дату державної реєстрації підприємця.

                Підпунктом 49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (в тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

 Криворізька південна ОДПІ

 

Криворізька південна ОДПІ запрошує користуватися сервісами ДФС України

                ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee за телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно), з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі), Е-mail: idd@sfs.gov.ua (цілодобово).  Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс:http://zir.sfs.gov.ua. 

Криворізька південна ОДПІ

 

Подання декларації про майновий стан і доходи новоствореним підприємцем

                У разі переходу на спрощену систему оподаткування новостворена фізична особа — підприємець у кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання, має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування.

 Криворізька південна ОДПІ

 

Триває кампанія по декларуванню громадянами  доходів, одержаних у 2015 році

                Кожен громадянин, який отримав дохід у вигляді спадщини (подарунку) зобов’язаний задекларувати такий дохід та сплатити податок.  Для спадщини і подарунка діють такі ж правила декларування та оподаткування, як для інших доходів фізичних осіб.     Одержувачі спадщини або подарунків в 2015 році повинні подати декларацію про доходи і вказати в ній вартість майна чи немайнових прав, отриманих в дар або в спадщину, до 1 травня 2016 року, а сплатити податки з такого доходу   до 1 серпня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ нагадує власникам  нерухомості

                З метою отримання пільг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки Криворізька південна ОДПІ запрошує громадян Дзержинського, Інгулецького та Центрально-Міського районів відвідати податкову інспекцію та провести звірку кількості об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у їх власності, та розмірів площі таких об’єктів.                 Звертатись необхідно за адресою: вул.Пушкіна, 4А, кабінет 407. Телефон для довідок 92-36-00. При собі мати документ, що засвідчує особу, копії та оригінали документів на право власності.

 

Відповідальність ФОП – платників єдиного податку за несвоєчасну сплату авансових внесків

                Несплата (неперерахування) фізичною особою – платником єдиного податку (далі – ФО – платник ЄП), визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), авансових внесків ЄП у порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% ставки ЄП, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу (пункт 121.1 статті 121 Кодексу).

                Нагадаємо, що для першої групи ФО – платників ЄП залежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць встановлюється фіксована ставка ЄП у межах 10% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; для другої групи – у межах 20% розміру мінімальної заробітної плати (з 01.01.2016 мінімальна заробітна плата складає 1378 гривень).

 Криворізька південна ОДПІ

вгору