Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Із 1 серпня на митницях запрацює автоматизована система «Єдине вікно»

Розроблений Мінфіном проект автоматизованої системи «Єдине вікно» буде запроваджений на митницях України із 1 серпня 2016 року. Про це відомство повідомило на офіційному веб-сайті.

Автоматизована система «Єдине вікно» дозволить значно спростити митні процедури та скоротить час на їх проведення, мінімізує людський фактор при прийнятті рішень митниками та контролюючими органами, що дозволить значно знизити корупційні ризики й можливості для перевищення службових повноважень у відносинах із суб'єктами ЗЕД. Створення «Єдиного вікна» на митниці сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні.

                Криворізька південна ОДПІ

 

Від ліцензування алкогольних напоїв та тютюнових виробів Дніпропетровські місцеві бюджети отримали 22,5 млн. грн.

За чотири місяці поточного року казна Дніпропетровської області поповнилася на 22 мільйони 453 тисячі гривень від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що на 7 мільйонів 102 тисячі гривень більше фактичних надходжень січня – квітня 2015 року. Станом на перше травня 2016 року на території Дніпропетровського регіону діє 12 тисяч ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 6,6 тисяч ліцензій - на алкоголь та 5,4 тисячі - на тютюн.

В той же час, впродовж січня – квітня 2016 року ГУ ДФС у Дніпропетровській області призупинено дію 707 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 571 ліцензія, з яких 11 - за порушення законодавства в частини продажу неповнолітнім особам алкогольних (7 ліцензій) та тютюнових товарів (4 ліцензії).

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Платники  Дніпропетровщини поповнила місцеві бюджети більш як на мільярд гривень плати за землю

Впродовж чотирьох місяців 2016 року власники та орендарі земельних ділянок Дніпропетровської області поповнили місцеві бюджети на 1 мільярд 030 мільйонів гривень. Це на 296,2 мільйонів гривень, або на 40,4% більше, ніж за січень – квітень 2015 року.

При цьому 972,9 млн. грн. сплачено юридичними особами і 57,3 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники чотирьох місяців минулого року перевищено юридичними особами на 283,6 млн. грн., фізичними особами – на 12,6 млн. грн.

Нагадаємо, плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Підприємці – «cпрощенці» Дніпропетровщини сплатили до бюджету 278 млн. грн.

Протягом січня – квітня 2016 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 278 млн. грн. єдиного податку від суб’єктів господарювання - фізичних осіб, що на 108,6 млн. грн., або на 64,1% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. На початок травня поточного року спрощену систему оподаткування у своїй діяльності застосовують понад 73,5 тисяч підприємців.

Найбільш чисельною серед «спрощенців» є друга група, яка складає майже 40 тисяч підприємців. У першій групі перебуває понад 9,7 тисяч платників єдиного податку, у третій – майже 24 тисячі.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Податковою міліцією припинено діяльність конвертаційного центру, через який проконвертовано понад 180 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області під час розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 та 364 КК України, припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, що надавав послуги суб’єктам господарювання Київської, Кіровоградської, Запорізької і Дніпропетровської обл.

Злочинну діяльність організувала група осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності створили та зареєстрували  низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності. На їх розрахункові рахунки легальні підприємства перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи. В подальшому кошти знімалися готівкою учасниками центру та передавалися клієнтам. Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік через розрахункові рахунки, відкриті в філіях комерційних банків, склав понад 180 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 30 млн. гривень. Слідчі дії тривають.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

ДФС України: На підпільному виробництві вилучено алкоголь та обладнання майже на 3 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції м. Києва в ході оперативного супроводження кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованої алкогольної продукції. У нежитлових приміщеннях одного з міст Київської області, що належать фігуранту провадження, проведено обшук.

За результатами обшуку вилучено 1,8 тис. дал. рідини з характерним запахом спирту (1,9 млн. грн.) та обладнання для його виробництва (1 млн. грн.). Загальну сума вилученого - 2,9 млн. гривень. Тривають слідчі дії.  

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

ДФС України: Ліквідовано конвертайційний центр з обігом 660 млн. гривень

Співробітники податкової міліції Житомирської області у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України припинили діяльність конвертаційного центру з обігом 660 мільйонів гривень.

Під час слідства встановлено, що зловмисники надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з формування незаконного податкового кредиту, переведення в готівку безготівкових коштів. Встановлено, що «клієнти» перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товари і послуги на розрахункові рахунки підконтрольних учасникам центру транзитних і фіктивних фірм. Потім кошти знімалися готівкою за вирахуванням відсотків за надані протиправні послуги і поверталися компаніям - вигодонабувачам. У своїй незаконній діяльності зловмисники використовували три банки. Наразі слідчі дії тривають, встановлюються усі причетні до незаконної діяльності.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

У кампанії декларування доходів взяли участь понад  43 тисяч мешканців Дніпропетровщини

З початку року мешканці Дніпропетровського регіону на дали до органів ДФС 43386 декларацій про майновий стан та доходи, отримані у 2015 році. Загальна сума задекларованих доходів за минулий рік склала 3,04 млрд. грн.

За результатами кампанії «Декларування – 2016» на Дніпропетровщині податок на доходи фізичних осіб до сплати складає 72,7 млн. грн., що на 15,0 млн. грн. більше, ніж в минулому році. Сума військового збору до сплати складає 12,1 млн. грн. Повернення ж з казни у вигляді податкової знижки отримають 4825 громадян на загальну суму 6,0 млн. грн.

Про одержані минулого року понад мільйонні статки повідомили 276 мешканців Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 1,34 млрд. грн.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

З початку року слідчі ДФС Дніпропетровщини повернули до бюджету 24,5 млн. грн.

Впродовж січня – квітня 2016 року у слідчих Головного управління ДФС у Дніпропетровській області перебувало 373 кримінальних провадження. Досудове розслідування закінчено з 79 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено 43.

Крім того, за 4 місяці поточного року за підслідністю скеровано 59 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень – 22, зупинено - 9.  Тож, завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровщини протягом чотирьох місяців 2016 року збитки, нанесені державі, відшкодовані у розмірі 24,5 млн. грн.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Яким чином можно використати своє право на отримання податкової знижки за 2015 рік

Для цього необхідно подати до контролюючого органу за місцем Вашого проживання податкову декларацію про майновий стан і доходи та відповідні документи, які підтверджують понесені Вами витрати.

Звертаємо Вашу увагу, що таку декларацію про отримані у 2015 році доходи необхідно подавати за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859. Форма декларації з додатками до неї розміщена на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (sfs.gov.ua) у розділі «Електронні форми документів» (підрозділ «Податок на доходи фізичних осіб»).

Використати право на отримання податкової знижки за 2015 рік Ви можете тільки протягом 2016 року, тобто з 1 січня по 31 грудня включно. Якщо Ви до кінця 2016 року не скористаєтесь правом на нарахування податкової знижки за 2015 рік, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Чи повинен працюючий пенсіонер сплачувати податок на доходи фізичних осіб з пенсії

На теперішній час, якщо місячний розмір пенсії перевищує три розміри місячної мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2016 року, то сума, що перевищує цей розмір оподатковується за ставкою 15%.

На 1 січня поточного року місячна мінімальна заробітна плата складає 1378 гривень. Отже, якщо Ваша пенсія (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону) за місяць перевищує 4134 гривні, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15%.

Якщо Ви учасник бойових дій у період Другої світової війни, інвалід війни або особа, на яку поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», то Ваша пенсія не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

До уваги платників!

На офіційному веб-порталі ДФС України працює  модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП). Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.uaа також через офіційний веб-портал ДФС. Сервіс  працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету, функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.

Модернізований сервіс включає дві функціональні частини: - відкрита (загальнодоступна); - приватна (особистий кабінет). Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису). Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію. При виникненні питань з приводу користування ЕКП звертайтеся  за телефоном 0800501007 або на поштову скриньку infozvit@sfs.gov.ua.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Переміжні підсумки кампанії по  декларуванню громадянами доходів, отриманих у 2015 році

                В ході проведення кампанії по декларуванню громадянами доходів, отриманих у  2015 році, яка  тривала  протягом січня - квітня  2016 року,  платниками податків Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області було  подано 4625  декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 239075,2 тис.гривень. За результатами обов’язкового  подання декларації платниками  самостійно нараховано податкові зобов’язання  з податку на доходи фізичних осіб в сумі 5073,5 тис.гривень та військового збору – 796,3 тис.гривень. Своїм правом на отримання податкового кредиту скористались 324   громадянина, сума повернення з бюджету податку на доходи фізичних осіб становить 351,2 тис.гривень.

               

Криворізька південна ОДПІ

 

До уваги платників акцизного податку!

                ДФС повідомляє, що декларація з акцизного податку за квітень 2016 року подається платниками акцизного податку до контролюючих органів за формою, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14.

                Роз’яснення фіскальної служби щодо порядку декларування податкових зобов’язань з акцизного податку за березень 2016 року, яке було надіслане підпорядкованим підрозділам на місцях для термінового інформування платників податку (лист ДФС від 20.04.2016 №14178/7/99-99-19-03-03-17) залишається незмінним та використовується для декларування податкових зобов’язань за квітень 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

 

Органами ДФС Дніпропетровщини встановлено 60 порушень законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів

                Протягом січня - квітня 2016 року працівниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 111 перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання діючого законодавства щодо регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

                В ході проведених перевірок встановлено 60 порушень законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів, з яких 20 - за безліцензійну торгівлю підакцизними товарами. Загалом, за результатами проведених перевірок донараховано 306 мільйонів 262 тисячі грн. Крім того, протягом чотирьох місяців поточного року вилучено з незаконного обігу товарів підакцизної групи на загальну суму 5,3 мільйони гривень.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Щодо перевірок контролюючими органами актів інвентаризації залишків пального

                Відповідно до п.9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податків повинні протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року. Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального враховуються у формулі, визначеній п. 232.3 ст. 232 Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

                Дані акта інвентаризації можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання. При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в СЕАРП на підставі даних акта перевірки.

                Зазначена норма Кодексу не обмежує контролюючі органи у виборі виду перевірки, що передбачені ст. 75 Кодексу. Зокрема такі питання можуть бути перевірені, як у ході фактичної так і документальної перевірки.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

 

В ДФС функціонує сучасна автоматизована система митного контролю та оформлення

                В Державній фіскальній службі України створена та успішно функціонує Єдина автоматизована інформаційна система (ЄАІС), яка об'єднує в собі всі програмно-технічні складові, необхідні для автоматизації процесів митного оформлення та контролю. Діюча в її складі автоматизована система митного оформлення «Інспектор» (АСМО) охоплює всі процеси митного контролю як всередині країни, так і на митних кордонах.                 У складі АСМО ефективно діє система електронного (безпаперового) декларування вантажів - в електронному вигляді оформлюється вже понад 95% митних декларацій. 

                У складі ЄАІС також розробляється система "Єдине вікно", яка впорядкує та спростить спілкування перевізників та декларантів з іншими контролюючими органами. На часі також приєднання України до європейської Конвенції про спільну транзитну процедуру з модулем національної імплементації NCTS в складі АСМО. 

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

 

З початку року ДФС забезпечено до бюджету додаткових майже 5 млрд. грн. митних платежів

                ДФС України у січні – квітні 2016 року забезпечено надходження до бюджету понад 69,8 млрд. грн. митних платежів.

Порівняно з відповідним періодом минулого року митні платежі зросли на 21%,  або на 12,1 млрд. гривень.

                Така позитивна динаміка забезпечена, зокрема, за рахунок додаткових надходжень від коригування митної вартості на 1,9 млрд. грн., донарахувань за напрямом класифікації товарів – 62 млн. грн., контролю за правильністю декларування країни походження товару – 20,2 млн. грн.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

 

Дніпропетровські місцеві бюджети отримали від ліцензування алкогольних напоїв та тютюнових виробів 22,5 млн. грн.

                За чотири місяці поточного року казна Дніпропетровської області поповнилася на 22 мільйони 453 тисячі гривень від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що на 7 мільйонів 102 тисячі гривень більше фактичних надходжень січня – квітня 2015 року.

                Станом на перше травня 2016 року на території Дніпропетровського регіону діє 12 тисяч ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 6,6 тисяч ліцензій - на алкоголь та 5,4 тисячі - на тютюн. Впродовж січня – квітня 2016 року призупинено дію 707 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 571 ліцензія, з яких 11 - за порушення законодавства в частини продажу неповнолітнім особам алкогольних  та тютюнових товарів

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

На Дніпропетровщині плата за землю поповнила місцеві бюджети більш як на мільярд гривень

                Впродовж чотирьох місяців 2016 року власники та орендарі земельних ділянок Дніпропет- ровської області поповнили місцеві бюджети на 1 мільярд 030 мільйонів гривень. Це на 296,2 мільйонів гривень, або на 40,4% більше, ніж за січень – квітень 2015 року. При цьому 972,9 млн. грн. сплачено юридичними особами і 57,3 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники чотирьох місяців минулого року перевищено юридичними особами на 283,6 млн. грн., фізичними особами – на 12,6 млн. грн. Нагадаємо, плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Роман Насіров: Для боротьби з контрабандою потрібно об’єднати зусилля всіх органів влади

                Боротьба з контрабандою залишається одним із найбільших викликів для фіскальної служби. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час робочого візиту до Одеської області. «Було досить багато зроблено для того, щоб нарешті зупинити контрабанду. Однак для повного вирішення цієї проблеми замало дій лише прикордонної чи фіскальної служб. Для ефективної протидії митним правопорушенням потрібно об’єднати зусилля всіх органів влади, особливо правоохоронних», - зазначив очільник відомства.

                Він висловив сподівання, що до кінця травня на кордоні та пунктах пропуску почнуть працювати мобільні бригади - спільні мобільні групи, які будуть складатися з працівників фіскальної служби, прикордонників та Національної поліції.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

 

ДФС працює над приєднанням до угоди про автоматичний обмін інформацією

                За весь минулий рік ДФС України опрацювала майже 2000 запитів в рамках обміну податковою інформацією з іноземними колегами. Про це повідомила начальник Управління міжнародних зв’язків Зінаїда Кукіна. «У рамках боротьби з розмиванням податкової бази та ухиленням від оподаткування актуальним стало питання запровадження автоматичного обміну інформацією (AEOI). Ми плануємо приєднатися до цього процесу вже найближчим часом, адже без AEOI боротьба з податковим шахрайством та оптимізацією просто неможлива», - підкреслила Зінаїда Кукіна.

                За її словами, наразі ДФС фіналізує звіт Глобального форуму ОЕСР (The Global Forum on Transparency and Exchange of Information for Tax Purposes) з тим, щоб мати можливість приєднатися до Багатосторонньої угоди про автоматичний обмін інформацією. Учасниками Угоди вже є 82 країни, серед яких Кіпр, Британські Віргінські острови, Беліз, Бермуди та ін. країни, з яких потенційно можна буде отримувати всю необхідну податкову інформацію, яка наразі майже недоступна.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

 

ДФС України: Викрито конвертаційний центр з оборотом понад 420 млн. гривень

                Співробітниками податкової міліції м. Києва  в ході проведення заходів у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 205, ч.3 ст.212, ч.3 ст.209 КК України, ліквідовано діяльність конвертаційного центру, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

                Незаконну діяльність організувала група осіб. Через транзитно-конвертаційні підприємства вони переводили безготівкові кошти у готівку та передавали їх клієнтам за вирахуванням відсотків у розмірі 10-13%. У своїй протиправній діяльності учасники групи використовували розрахункові рахунки підконтрольних їм підприємств, відкриті в низці комерційних установ. Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів за вказаний період з використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств склав понад 420 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають понад 70 млн. гривень. Слідчі дії тривають.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

 

ДФС України: За результатами перевірок до бюджету додатково стягнуто понад 206 млн. грн

                У  2016 році ліквідовано 42 конвертаційні центри із загальною сумою проконвертованих коштів – більше 16,6 млрд. грн. Від такої протиправної діяльності втрати бюджету склали понад 2,9 млрд. грн. На сьогодні арештовано готівкових коштів на загальну суму майже 80 млн. грн. За результатами перевірок до бюджету додатково стягнуто понад 206 млн. грн..

                «Ми не можемо повністю зупинити такі операції в малому обсязі, але можемо зробити їх максимально дорогими та невигідними. Так, вже приблизно в два рази збільшилася вартість «тіньових» послуг з обготівковування коштів. Однак це явище не можна зупинити лише каральними методами. Потрібні адекватні умови фінансового ринку. Але ми зробили неможливою роботу «конвертів» у великих обсягах, значно скоротили обсяг коштів, які були в обігу у цьому секторі», – зазначив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан. 

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

 

Роман Насіров: Боротись з тіньовим оборотом підакцизної групи товарів можна за допомогою смартфона

                У рамках боротьби з корупцією ГУ ДФС в Одеській області презентувало інноваційний проект «Check and drink». Проект було розроблено за підтримки ДФС. Додаток дозволяє перевірити наявність у підприємств ліцензій на виробництво та реалізацію алкоголю, а також ліцензії на реалізацію тютюнових виробів в Одеській області.

«Додаток має на меті боротьбу з тіньовим оборотом підакцизної групи товарів та недопущення реалізації підакцизної продукції неповнолітнім особам», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час робочого візиту до Одеської області.

                За його словами, програмний продукт розроблений як комп'ютерна програма, тому всі власники смартфонів зможуть встановити цей додаток на мобільний пристрій. Кожен громадянин може вільно користуватися програмою та попереджати про правопорушення, в тому числі з боку представників фіскальних органів.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

 

Митницями ДФС до правоохоронних органів направлено 480 повідомлень про виявлення ознак кримінальних правопорушень

                З початку року митницями ДФС порушено понад 7 тис. справ про порушення митних правил на 640 млн. гривен, у майже 3 тис. з цих порушених справ вилучено предмети правопорушень на суму 189 млн. грн. Зокрема, вилучено промислових товарів на суму 71,8 млн. грн., продовольчих товарів – на 11,8 млн.грн., валюти – 94 млн. грн., транспортних засобів – на 11 млн. грн.

                З початку 2016 року митницями ДФС розглянуто 3396 справ про порушення митних правил та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму понад 307,6 млн. грн., з яких вже  стягнуто та перераховано до державного бюджету понад 6,9 млн. грн. На розгляд до суду митницями ДФС передано 2847 справ про порушення митних правил на суму понад 412,5 млн. грн. Крім того, митницями ДФС до правоохоронних органів направлено 480 повідомлень про виявлення ознак кримінальних правопорушень.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

               

Під час обшуку комерційного підприємства на Дніпропетровщині вилучено 305 тис грн. та 42 тис. тенге

                Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області під час розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами комерційного підприємства, проведено 5 обшуків за адресами розташування офісних приміщень, виробничих потужностей і місць проживання фігурантів провадження. Під час обшуків виявлено та вилучено 305 тис. гривень і 42 тис. тенге (Казахстан) готівкою, комп’ютерну техніку та фінансово-бухгалтерську документацію. Слідчі дії тривають.

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

При проведенні перевірок платник податку зобов'язані надати копії документів, що належать до предмета перевірки

                Платники податків, які здійснюють ведення документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів у електронному вигляді, зобов'язані при проведенні перевірок надати посадовим особам контролюючого органу на їх вимогу копії документів, що належать до предмета перевірки.

                При цьому копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством (стаття 7 Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг»).

Криворізька південна ОДПІ 

Внутрішня безпека ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела 69 службових розслідувань та перевірок

                Впродовж січня - квітня 2016 року управлінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській обла сті проведено 69 службових розслідувань та перевірок. За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області розпочато 18 кримінальних проваджень у відношенні працівників фіскальної служби; винесено 29 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 19 працівників територіальних підрозділів ГУ ДФС області.

                З метою недопущення фактів прийому на роботу в органи Державної фіскальної служби осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, перевірено 59 кандидатів на працевлаштуван

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Уточнення податкових зобов’язань протягом року

                ДФС України повідомлено, якщо державна реєстрація припинення права власності на об’єкт нерухомого майна відбулась до 20 лютого звітного року, а «Звітну» декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання платником податків — юридичною особою декларація подається за типом «Звітна нова», а після його закінчення — «Уточнююча».   У разі уточнення податкових зобов’язань протягом року (після граничного терміну подання декларації) або за минулі роки у заголовній частині декларації у рядку 03 «Уточнююча» проставляється відмітка «Х». Графа «з урахуванням уточнень з» декларації заповнюється у разі уточнення податкових зобов’язань (зазначається місяць, з якого здійснюється уточнення показників).   Додаток до декларації «Відомості про наявні об’єкти житлової нерухомості» є невід’ємною частиною «Звітної», «Звітної нової» та «Уточнюючої» декларацій, у колонці 3 якого вказуються документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності на об’єкти житлової нерухомості (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу тощо).

Криворізька південна ОДПІ  за повідомленням  ДФС  України

Податок за основним місцем обліку

                Листом ДФС України від 10.05.2016 р. № 10301/6/99-95-42-02-16 повідомлено, що юридична особа, яка має невідокремлений структурний підрозділ, що нараховує (виплачує) дохід фізичній особі від надання в оренду нерухомого майна, сплачує (перераховує) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до відповідного бюджету за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку).

Криворізька південна ОДПІ  (джерело  www.visnuk.com.ua)

 

Якщо платник податку ліквідує основні виробничі або невиробничі засоби за самостійним рішенням

                Платник податку, який за самостійним рішенням ліквідує основні виробничі або невиробничі засоби, повинен нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ за операцією з ліквідації таких необоротних активів, виходячи з їх ринкової ціни, визначеної на момент такої ліквідації, за правилами, встановленими п.п. 14.1.219 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, але не нижче їх балансової вартості. У разі якщо при ліквідації основних фондів обов'язковим є проведення оцінки, податкові зобов'язання з ПДВ нараховуються з вартості об'єкта оцінки, але не нижче їх балансової вартості.

Криворізька південна ОДПІ

«Вісник» на Youtube

                Листом ДФС України від 10.05.2016 р. № 10299/6/99-95-42-02-16 повідомлено, що створено відеоканал офіційного видання Державної фіскальної служби України «Вісник. Право знати все про податки і збори». На ньому можна: переглянути відповіді на актуальні запитання платників податків від фахівців ДФС України; почерпнути оперативну інформацію про законодавчі зміни у податковій і митній сферах; подивитися, про що спілкуються представники фіскальної служби і підприємці на регіональних семінарах «Вісника».  Детальніше: http://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/2754

Криворізька південна ОДПІ  (джерело  www.visnuk.com.ua)

 

Нова редакція Інструкції про нарахування і сплату ЄСВ

                17.05.2016 р. набрав чинності наказ Мінфіну України, яким викладено у новій редакції Інструкцію про порядок нарахування і сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджену власним наказом від 20.04.2015 р. № 449.

                Зазначеною Інструкцією визначається процедура нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів. Зокрема, застосовується розмір ЄСВ на рівні 22% для роботодавців за різними видами виплат, які включаються до фонду оплати праці.

Криворізька південна ОДПІ

 

Щодо подання юридичною особою уточнюючої декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

                Листом ДФС України від   10.05.2016 р. № 10299/6/99-95-42-02-16 надано роз’яснення з питань подання юридичною особою уточнюючої декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, при продажі посеред року нерухомого майна. Зокрема, у листі зазначено, що у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності (п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Кодексу).

                У разі уточнення податкових зобов’язань протягом року (після граничного терміну подання декларації) або за минулі роки у заголовній частині декларації у рядку 03 «Уточнююча» проставляється відмітка «Х». Графа «з урахуванням уточнень з» декларації заповнюється у разі уточнення податкових зобов’язань (зазначається місяць, з якого здійснюється уточнення показників).

Криворізька південна ОДПІ 

 

Оподаткування доходу  у вигляді вартості успадкованого майна

                Листом  ДФС України від 06.04.2016 р. № 3530/З/99-99-17-03-03-14  надано роз’яснення з питань  оподаткування доходу у вигляді вартості успадкованого платником податку (спадкоємцем), який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, нерухомого майна. Зокрема, у листі зазначено, що дохід у вигляді вартості успадкованого майна, отриманий платником податку (спадкоємцем), який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5 відс. та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. У разі несплати податку (збору) до нотаріального оформлення об’єкта спадщини, така особа зобов’язана подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за місцем податкової адреси.

Криворізька південна ОДПІ 

 

Про розглянуті звернення громадян Криворізької південної ОДПІ за січень - квітень місяці 2016 р.

           З початку 2016  року до Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області  на розгляд надійшло 13 письмових звернень, у т.ч. 4 колективних. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість звернень збільшилась на 6 одиниць.

          Станом на 29.04.2016р. по 6 зверненням направлено листи – роз’яснення щодо результатів розгляду; 3 звернення для подальшого розгляду направлені за належністю, зокрема за місцем обліку платників податків; 2 звернення  повернуто авторам відповідно до статей 5 і 7 Закону України „Про звернення громадян ”;  2 звернення знаходиться на опрацюванні в структурних підрозділах контролюючого органу.

           Криворізька південна ОДПІ

 

 

За 4 місяці 2016 року Центрами обслуговування Криворізької південної ОДПІ надано понад  7 тисяч адмінпослуг

   Протягом січня-квітня  2016 року Центри обслуговування платників Криворізької південної ОДПІ відвідали  7926 громадян, платникам податків надано 7926 адміністративних послуг, -  інформує  начальник відділу обслуговуння платників  Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ганна Познякова.

     Найчастіше до центру обслуговування платників громадяни звертаються, щоб отримати реєстраційні номери облікової картки платника податків. Зокрема, вже цього року саме цю послугу отримали  4349 громадянина. З питань реєстрація РРО, книг обліку розрахункових операцій та  розрахункових книжок до ЦОП звернулося 1260  представника бізнесу; послуги з питань застосування спрощеної системи, обліку та звітності отримали 973  підприємція.

    Зазначимо, що в Центрах обслуговування платників існують єдині організаційні принципи роботи персоналу з питань організації надання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг; приймання звітності та вхідної кореспонденції та регламентується  порядок їх надання. При цьому усі послуги надаються безкоштовно та у встановлені законодавством терміни.

                               Криворізька південна ОДПІ

 

За 4 місяці 2016 року платники Криворізької південної ОДПІ поповнили місцеві бюджети на 745 мільйонів  гривень

                Платники податків Криворізької південної ОДПІ ГУ Дніпропетровської області у січні – квітні поточного року поповнили місцеві скарбнички  на 745,2 млн.грн., що  на 123,5 млн. грн., або на 20 відсотків більше, ніж за січень - квітень минулого року.

                Основним джерелом  наповнення місцевої казни регіону залишається податок на доходи фізичних осіб, якого  надійшло у сумі 348,8 млн. грн., що на 31,2% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

                Від землекористувачів та  землевласників та надійшло 167 млн. грн. плати за землю, що на 12,8% більше фактичних надходжень січня – квітня   2015 року. Суб’єкти  господарювання, які у своїй діяльності використовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності  сплатили єдиного податку 22,7 млн. грн., що на 51,8% більше минулорічних надходжень.

Криворізька південна ОДПІ

 

Понад 1500  млн. гривень з початку року  сплачено платниками податків Криворізької південної ОДПІ  

до бюджетів усіх рівнів

                Платниками податків Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області  у січні - квітні поточного року забезпечено надходження в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 1527,2 млн. грн. Про це проінформував начальник Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вячеслав Лідер.

                Так, до Загального бюджету впродовж чотирьох місяців 2016 року мобілізовано 1304,1 млн. грн., що на 169,7 млн.грн. більше надходжень за відповідний  період минулого року, у тому числі до Державного бюджету спрямовано у поточному році 558,9 млн.грн., що перевищує показник минулого року на 46,2 млн.грн.

                Надходження, що формують кошики місцевих бюджетів Криворіжжя  склали 745,2 млн. грн., це на 110,5 млн. грн. більше фактичних надходжень січня – квітня 2015 року.

                Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 223,1 млн. гривень.

З 1 травня збільшилася  мінімальна зарплата та мінімальний страховий внесок

                З 1 травня 2016 року в Україні збільшилися  розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з 1378 грн. до 1450 грн. Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22% до визначеної бази нарахування. Тому з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. *22%). На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи.

Криворізька південна ОДПІ

З 1 травня змінився  максимальний розмір доходу, на який потрібно нараховувати ЄСВ

                З 1 травня 2016 року також зміниться максимальний розмір доходу, на який потрібно нараховувати ЄСВ: з 1 січня 2016 року він становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених в місяць нарахування доходу. Тобто з 1 травня він дорівнює 36250 грн. (1450 грн. * 25).

Відповідно збільшиться максимальний розмір нарахованого ЄСВ. З 1 травня він складе 7975 грн. (36250 грн. * 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. * 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.

                Без змін залишаються наступні пільги, виплати та ставки податків: - граничний розмір добових, сума податкової соціальної пільги, а також граничний розмір доходу, який дає право на неї; - сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків; - сума нецільової благодійної допомоги; - ставки єдиного податку для I і II групи; - ставки податку на нерухоме майно.

Криворізька південна ОДПІ

 

На зміцнення обороноздатності країни направлено більше майже 39  мільйонів гривень війського збору

                За чотири місяці 2016 року платниками Криворізької південної ОДПІ  сплачено 38,9 млн. грн.. військового збору, надходження збільшились на 2,9  млн. грн. порівняно з аналогічним періодом минулого року.

                Зважаючи на той факт, що стан надходження військового збору значно мірою залежить від сумління та поінформованості податкових агентів, Криворізька південна ОДПІ  нагадує про перелік доходів, з яких стягується військовий збір. Зокрема, військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

                Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу України.

 Криворізька південна ОДПІ

Право на податкову знижку діє протягом календарного року

                Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

                Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
Отже, якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (дід, баба та інші особи), вони не мають права на податкову знижку щодо таких сум.

               

 Криворізька південна ОДПІ

 

При виїзді за кордон

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу бажаючих виїхати за територію України на те, що громадяни, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до органу ДФС за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду.

                Орган ДФС протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації зобов’язаний провести перевірку зазначених у декларації даних і видати довідку про сплату та про відсутність податкових зобов’язань. Така довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі та надається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Криворізька південна ОДПІ

Нова форма звітності про використання КОРО/РК подається в травні поточного року

                Криворізька південна ОДПІ  нагадує суб'єктам господарювання, які застосовують при проведенні розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункові книги (РК), що звітність про використання КОРО/РК за оновленою формою №3ВР – 1, затвердженою наказом Мінфіну від 21.01.2016р. №13, необхідно подавати починаючи з травня 2016 року за  квітень і наступні звітні періоди.

                Вищевказаний звіт починаючи з 2016 року подають тільки суб’єкти господарювання, які використовують розрахункові книжки при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Криворізька південна ОДПІ

 

Відповіді на ваші запитання надасть інформаційно-довідковий  ресурс

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що за допомогою Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу на сайті ДФС України (http://zir.sfs.gov.ua/)  можна оперативно та у зручній формі отримати актуальну інформацію щодо змін у податковому та митному законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), користуватися можливістю покрокового пошуку інформації, розміщеної в інтерактивних мапах за напрямами «Митна справа» та «Єдиний соціальний внесок», здійснювати перегляд 10 найактуальніших запитань, з якими платники найчастіше зверталися до Контакт-центру за попередній день, та відповіді на них. 

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Нові можливості Електронного кабінету платника

                Звертаємо увагу, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам надано можливість сформувати та направити запит для отримання  Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надіслати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни».

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Право на податковий кредит зберігається рік

                У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної (пункт 198.6 статті 198 Податкового кодексу).

                Отже, належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, які не були включені до складу податкового кредиту в податковому періоді їх складання та з дати складання яких не минуло 365 днів, можуть бути включені до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах протягом 365 календарних днів з дати їх складання шляхом відображення сум податку в розділі II "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

ДФСУ наказом від 01.04.2016 р № 271 затвердила новий реєстр РРО

                Державний реєстр розрахункових операцій - це перелік моделей РРО та їх модифікацій, які мають підтвердження відповідності діючим державним технічним регламентам і стандартам згідно із Законом України "Про підтвердження відповідності", а також відповідають вимогам нормативних актів України і дозволені для використання в сфері, визначеної Законом про РРО. 

                Реєстр РРО ведеться з метою  застосування в Україні РРО, які випускаються серійно, відповідають установленим вимогам і пройшли державну реєстрацію  та  виведення з експлуатації РРО, які не відповідають вимогам нормативних документів.

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Деякі особливості заповнення розрахунків коригування

                Підприємство уклало договір добровільного медичного страхування працівників. При цьому ПДФО та військовий збір зі страхових виплат сплачено за рахунок підприємства. Як такі виплати відображаються у розрахунку № 1ДФ?

                 Суми страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі за договорами добровільного медичного страхування, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу згідно з пп. 164.2.16 ПКУ. Тобто такі суми підлягають оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % і військовим збором за ставкою 1,5 %.

                Оскільки оплата підприємством-роботодавцем страхового полісу для отримання страхових послуг працівником є доходом такого працівника у негрошовій формі, то під час його оподаткування ПДФО застосовується «натуральний» коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ (для ставки 18 % – 1,219512). При обчисленні військового збору цей коефіцієнт не застосовується. Суми страхових платежів є додатковим благом працівника, що надається роботодавцем (пп. «б» пп. 164.2.17 ПКУ)). Тому в податковому розрахунку за формою № 1ДФ такий дохід відображають з ознакою доходу «126».

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Підприємство на загальній системі оподаткування надало поворотну фінансову допомогу своєму працівнику

                Які наслідки для фізичної особи та підприємства, якщо допомогу не буде повернуто у визначені договором терміни? 

                Поворотна фінансова допомога працівнику зазвичай надається у вигляді позики, тобто укладається договір позики.

Згідно з пп. 165.1.31 ПКУ сума отриманої поворотної фінансової допомоги не включається до доходів фізособи. Водночас, базою оподаткування для ПДФО буде сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності (пп. 164.2.7 ПКУ).

                Таким чином, ПДФО потрібно буде нарахувати, якщо сплине строк позовної давності за наданою допомогою або підприємство вирішить провести прощення боргу до закінчення такого строку. Так само потрібно буде нарахувати і військовий збір. ЄСВ на суму позики не нараховується у будь-якому випадку (п. 13 р. I Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170). Щодо податку на прибуток ПКУ не містить спеціальних норм стосовно надання поворотної фіндопомоги працівнику, тож ніяких наслідків тут не виникає.

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

               

До уваги платників ПДВ

                 З 01.04.2016 податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних складаються за формою та у порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267 (далі – наказ №1307). Так, Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом №1307 (далі – Порядок №1307), (на відміну від порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 №957), зазнав деяких змін в частині зазначення в податкових накладних умовних індивідуальних податкових номерів (далі – ІПН) покупців у випадках, передбачених пунктами 10 – 13 Порядку №1307, коли податкові накладні не видавались покупцям.

                Відповідно до пункту 21 Порядку №1307 порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених цим Порядком. Таким чином, у розрахунках коригування, складених після 01.04.2016 до податкових накладних, складених до 01.04.2016, мають зазначатись умовні ІПН покупця, які вказані у податкових накладних, до яких вони складені.

 Криворізька південна ОДПІ

Граничний термін сплати нарахованих ПДФО  та військового збору

                Податковим кодексом України визначено, що суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначених у поданій декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік, громадяни зобов’язані самостійно сплатити до 1 серпня поточного року, тобто 29 липня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ 

 

Затверджено зміни  до Порядку обліку платників єдиного внеску

                15.04.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.03.2016 №308 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25.03.2016 за №458/28588.  Також оновлено Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (форма №2-ЄСВ) та Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску (форма №11-ЄСВ).  Наказ №308 опубліковано в «Офіційному віснику України» від 15.04.2016 №28.

Криворізька південна ОДПІ

 

Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи,  у  ф. 1ДФ не зазначаються

                Порядок відображення відомостей у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розрахунку за ф. 1ДФ визначено п. 3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зокрема:

                у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

            Криворізька південна ОДПІ

 

Оподаткування доходів у формі заробітної плати

                Законом України від 24.12.2015 №909-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни до ПКУ у частині встановлення єдиної ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 %, зокрема, для доходів у вигляді заробітної плати (пункт 167.1 статті 167 Кодексу).

                Оскільки Законом №909 з 01.01.2016 скасовано утримання єдиного внеску з заробітної плати найманих працівників, то під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суми страхових внесків, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності, передбачених пунктом 164.6 статті 164 Кодексу, але без зменшення на суму єдиного внеску. При цьому, доходи у вигляді заробітної плати оподатковуються за ставкою 18%.

Криворізька південна ОДПІ

 

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується

                Законом  України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році. Зокрема, Законом скасовано обов’язок сплати авансового внеску з ПДФО у відсотках до минулого року, а кінцеві терміни сплати податку суттєво перенесено - на 20 квітня, 20 липня і 20 жовтня. Також у Законі з’явилося застереження про те, що авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

  Криворізька південна ОДПІ

 

Платникам  податку на прибуток підприємств

                Криворізька південна ОДПІ  звертає увагу, що у разі, якщо за даними перевірки результатів діяльності платника податку на прибуток у 2015 році контролюючим органом встановлено заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, що виникло внаслідок порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, відповідно до п. 31 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України штрафні санкції, передбачені статтею 123 ПКУ, до платника податку на прибуток підприємств не застосовуються. На суму донарахованого контролюючим органом грошового зобов’язання нараховується пеня, передбачена ст. 129 ПКУ.

Криворізька південна ОДПІ

 

Криворізька південна ОДПІ  інформує

                Наказом Міністерства фінансів України від 03.03.2016 року №308 внесено зміни до процедури зняття з обліку платників єдиного внеску - юридичних осіб (відокремлених підрозділів) та фізичних осіб – підприємців.

                Вказаними змінами передбачено, що у разі отримання від державного реєстратора відомостей про проведення реєстраційної дії щодо початку проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган протягом 30 календарних днів з дати надходження таких відомостей надсилає державному реєстратору відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою №11-ЄСВ(додаток 3 до Порядку). Після внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру запису про проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган здійснює зняття з обліку платника єдиного внеску.

Криворізька південна ОДПІ

Платникам податку  на прибуток

Криворізька південна ОДПІ  ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з урахуванням вимог пункту 38 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу платники податку на прибуток, для яких встановлено податковий (звітний) період – квартал, повинні здійснити розрахунок авансового внеску у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року, та сплатити його до 31.12.2016.

Криворізька південна ОДПІ

Скасовано штрафні санкції при сплаті платником без оскарження донарахованих сум податку

                Для забезпечення виконання умов Коаліційної угоди щодо створення сприятливого бізнес-середовища для розвитку малого бізнесу наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення.

                Це дозволить сумлінним платникам податків, які не допускають систематичних порушень податкового законодавства, уникнути необхідності витрачати час на проведення процедур оскарження результатів перевірок та спрямувати вивільнені від сплати штрафних (фінансових) санкцій кошти на інвестування в розвиток власної господарської діяльності.

                Ця норма дії до 31 грудня 2016 року та стосується штрафних (фінансових) санкцій, що нараховані на суму податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом. Штрафні санкції не скасовуються у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.

Криворізька південна ОДПІ 

 

Електронний  сервіс  ДФС для підприємців

                Заява на реєстрацію Книги обліку доходів і витрат (далі - Книга) формується за допомогою електронного ключа у сервісі «Електронний кабінет платника податків» в режимі «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації» і надсилається до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв'язку. Контролюючий орган за місцем податкового обліку реєструє заяву у реєстрі поданих  заяв  та протягом  3   робочих  днів  формує та надсилає  повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням її реєстраційного номера та дати реєстрації.

                    Криворізька південна ОДПІ

Про  військовий  збір

                Криворізька південна ОДПІ  інформує нагадує, що об'єктом оподаткування військовим збором  є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

                Доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту), суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору та пасивні доходи у вигляді дивідендів оподатковуються збором за ставкою 1,5 відсотка

Криворізька південна ОДПІ

Нові форми звітності з реалізації пального

                З 12.04.2016 р. набрав чинності наказ Мінфіну України від 28.02.2016р. №218, яким затверджено форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального та Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального.

                Зазначено, що акцизна накладна, розрахунок коригування акцизної накладної складаються та подаються до контролюючого органу на реєстрацію в Єдиному реєстрі акцизних накладних в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи, затвердженого в установленому порядку.

Криворізька південна ОДПІ

Шановні платники податків!

                Криворізька  південна ОДПІ повідомляє, що Система електронного адміністрування реалізації пального  працює у штатному режимі. З 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється з урахуванням вимог, встановлених пунктом 232.3 статті 232 Податкового кодексу України.

                Також з 01.04.2016 податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкової накладної реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

Криворізька південна ОДПІ за  повідомленням   ДФС    України

 

ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee за телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно), з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі), Е-mail: idd@sfs.gov.ua (цілодобово).  Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс:http://zir.sfs.gov.ua. 

 

До уваги платників!

                У зв`язку з модернізацією електронних сервісів на веб-порталі ДФС відтепер інформацією з реєстрів ДФС, які є загальнодоступними, можна скористатись у режимі реального часу. Електронні сервіси «Дані про взяття на облік платників», «Дані реєстру платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Реєстр страхувальників», «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО», «Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального», «Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами» розміщенні у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» в меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС. 

Криворізька південна ОДПІ за  повідомленням  ДФС  України

 

Додаткові обов’язкові реквізити касового чеку

Криворізька  південна ОДПІ нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350, затверджено, зокрема, Положення про форму та зміст розрахункових документів. Наказ №13 набрав чинності 11.03.2016 (опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 11.03.2016 №18).

Криворізька південна ОДПІ за  повідомленням   ДФС    України

 

Для створення комфортних умов суб`єктам господарювання на веб-порталі ДФС функціонують електронні сервіси

                Зокрема, за допомогою сервісу  «Оприлюднення інформації про реєстратори розрахункових операцій та інформації про книги обліку розрахункових операцій» можна отримати інформацію про зареєстровані/скасовані РРО та книги обліку розрахункових операцій. 

                «Надання Витягу з реєстру платників ПДВ», який надається в електронній формі платнику ПДВ за умови укладання ним з контролюючим органом договору про визнання електронних документів та подання запиту на отримання зазначеного витягу.                  Сервіс «Дані реєстру волонтерів АТО» надає можливість громадянам здійснити вибір та перевірити за номерами банківських рахунків інформацію про перебування волонтера у зазначеному реєстрі, що мінімізує випадки шахрайства під час здійснення благодійних заходів.

  Криворізька південна ОДПІ за  повідомленням   ДФС    України

 

Для платників податків діє сервіс ДФС України «Пульс»

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що антикорупційний сервіс  «Пульс» створено для попередження: труднощів у спілкуванні з органами ДФС, некоректного ставлення та перевищення повноважень працівників ДФС, неякісного обслуговування платників податків - юридичних та фізичних осіб. Телефон «гарячої лінії» «Пульс» - (044) 284-00-07.

Криворізька південна ОДПІ    

Оподаткування подарованого нерухомого майна

                ДФС України повідомлено, що у разі отримання фізичною особою – резидентом, яка не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, доходу у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, такий дохід є об’єктом оподаткування ПДФО за ставкою 5% та військовим збором 1,5%.               Зокрема, платник податку, який отримав дохід у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, може сплатити ПДФО та військовий збір до нотаріального посвідчення договору дарування нерухомого майна за місцем нотаріального посвідчення такого договору.

Криворізька південна ОДПІ

 

При отриманні доходів за кордоном громадяни повинні подати декларацію до 1 травня 2016 року

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що громадяни, які отримують іноземні доходи, в обов'язковому порядку повинні до 1 травня поточного року подати річну податкову декларацію до територіальних органів ДФС за місцем прописки.

                Крім того, їм необхідно до 1 серпня цього року із суми задекларованих доходів сплатити податок на доходи фізичних осіб. Вказана норма передбачена пп. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України.

Криворізька південна ОДПІ

У  2016 році підприємці на загальній системі оподаткування авансові платежі сплачують виходячи з фактичного чистого доходу

                Починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).

                Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від'ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Криворізька південна ОДПІ

Про затвердження нових форм реєстраційних документів

Криворізька південна ОДПІ  звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про внесення змін до форми Реєстраційної картки (для фізичної особи/фізичної особи підприємця) та затвердження нових форм реєстраційних документів

Наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 18.02.2016 №22 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» скасовано деякі форми реєстраційних документів. Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набрали чинності 09.03.2016.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Платника ПДВ

                Особливості заповнення податкової декларації з ПДВ викладено у Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року №21 „Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість”.

                При заповненні додатка 2 до податкової декларації з ПДВ „Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)” в колонці 2 табличної частини зазначається індивідуальний податковий номер (ІПН) платника податку постачальника, а при формуванні від’ємного значення за рахунок сум ПДВ, сплачених при ввезенні товарів на митну територію України, – власний ІПН платника податку (покупця).

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Нарахування ЄСВ підприємцями, які   не використовують працю найманих працівників

                Фізичні особи - підприємці, платники єдиного податку, які не  використовують працю найманих працівників нараховують ЄВ у розмірі 22 відс. на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464, та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Криворізька південна ОДПІ

 

Шановні платники податків!

                На виконання підпункту 200.7.3 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України і постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» від 22.02.2016 №68 ДФС оприлюднено Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.Інформація розміщена на офіційному порталі Державної фіскальної служби України в підрозділі «Повідомлення про Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначені у підпункті 200.7.1 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України» розділу «Відшкодування ПДВ».

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

 

Відповідальність за порушення термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з 01.03.2016 запроваджена системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального.  Із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального запроваджені нові штрафи:

                - за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних - від 2,0 до 40,0 відсотків суми акцизного податку;

                - за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних / розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну / розрахунок коригування, - 50,0 відсотків суми акцизного податку.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Створено телефонні лінії з питань роботи системи електронного адміністрування реалізації пального

                Для зручності платників податків у територіальних органах ДФС України відкрито телефонні лінії з питань роботи системи електронного адміністрування реалізації пального. Номери телефонів та прізвища відповідальних осіб Центрів обслуговування ДПІ розміщено на офіційному порталі ДФС України  у розділі «Електронне адміністрування реалізації пального».  Крім того, у разі виникнення питань, пов’язаних із запровадженням СЕАРП платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном:  0-800-501-007. Інформація  надається  щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин.

Криворізька  південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Частина суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом включається до податкової знижки

                Громадяни, які у минулому році користувалися іпотечним житловим кредитом в національній або іноземній валютах, мають право включити до податкової знижки частину суми фактично сплачених протягом звітного податкового року процентів за користування цим кредитом. При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

                Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла. Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, з метою нарахування податкової знижки регулюється ст.175 Податкового кодексу України.

Криворізька південна ОДПІ

Набула чинності методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів

                Набула чинності методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена постановою Кабміну від 18 лютого 2016 року № 66, якою встановлюється механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком.      Середньоринкова вартість легкових автомобілів розраховується Мінекономрозвитку та розміщується на його офіційному веб-сайті. Також  Мінекономрозвитку повинно забезпечувати роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість легкового автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг. Ставка транспортного податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Криворізька південна ОДПІ

Урядом змінено перелік товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України

Криворізька південна ОДПІ повідомляєповідомляє, що 24.03.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №142 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. №436» (далі – Постанова №142).

Зазначеною Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України».

Так, зокрема, затверджено нові переліки: насіння і садивного матеріалу, радіоактивних матеріалів, радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України. Водночас скорочено перелік товарів, які підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів при перетині кордону.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

До уваги сільськогосподарських підприємств!

Криворізька південна ОДПІ  інформує, що 18.03.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 №156, яка внесла зміни до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 №11.

Сільгосппідприємствам надано можливість акумулювати кошти податку на додану вартість (далі – ПДВ) для використання їх на виробничі цілі. Зазначений механізм буде діяти до 1 січня 2017 року. Постанову №156 опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 18.03.2016 №20.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Якщо анулюється реєстрація платника ПДВ 

 Особа, реєстрація платника ПДВ якої анулюється, зобов’язана подати податкову декларацію з ПДВ за останній податковий період, з урахуванням граничного терміну, а саме, протягом 20 (40) календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, в якому відбулося анулювання платника ПДВ.

Після закінчення граничних термінів подання звітності можливості подання податкової декларації з ПДВ у суб’єкта господарювання, якого виключено з реєстру платників ПДВ у зв’язку з анулюванням реєстрації, за останній звітний (податковий) період та інші податкові періоди, за які звітність не подана, не має.

У такому випадку нарахування ПДВ буде здійснено контролюючим органом та до такого платника будуть застосовані штрафні санкції, визначені підпункт 54.3.1 пункту 54.3 статті 54, пункт 120.1 статті 120, пункт 123.1 статті 123 Кодексу.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Електронний сервіс ДФС України надає можливість громадянам дізнатись про свої доходи у режимі онлайн

Криворізька південна ОДПІ  ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що за допомогою електронного сервісу Державної фіскальної служби України «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису» (далі – сервіс) фізична особа – платник податків може отримати в електронному вигляді відомості про себе з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум отриманих доходів та утриманих податків.

Криворізька південна ОДПІ 

За несвоєчасне подання звіту по єдиному соціальному внеску передбачена  штрафна санкція

                 За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звіту по єдиному внеску, органом ДФС здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.

                 Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом  України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 Криворізька південна ОДПІ

 

Отримайте електронні ключі  цифрового  підпису 

                Ключі електронного цифрового підпису, видані Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, дають змогу:             - уникнути черг в Центрах обслуговування платників податків при поданні звітності. - звітувати не лише до податкового органу, а й до інших контролюючих органів на території України (зокрема органів державної статистики та Пенсійного фонду України). - отримувати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису. - використовувати отримані ключі для роботи в «Електроному кабінеті платника податків» який працює дистанційно у режимі реального часу, та дає можливість звітувати до податкового органу, проводити звіряння своїх розрахунків з бюджетом та отримувати Акт про проведення звіряння, не витрачаючи час на відвідування органів ДФС.

  Криворізька південна ОДПІ

 

 

До уваги платників ПДВ – сільськогосподарських товаровиробників!

Операції з експорту сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування власновироблених сільськогосподарських товарів оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою та відображаються у декларації 0121 – 0123 за умови підтвердження такого вивезення товарів за межі митної території України (експорту) належним чином оформленою митною декларацією.

При цьому суми ПДВ, що були сплачені суб’єктом спеціального режиму оподаткування постачальникам під час придбання товарів/послуг, які брали участь у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції та включені до складу податкового кредиту, за рішенням платника можуть бути перенесені із декларації 0121 до декларації 0110 шляхом відображення у рядку 14 декларації 0121 зі знаком «-» та в рядку 14 декларації 0110 зі знаком «+».

Суми податку, перенесені до рядка 14 декларації 0110, можуть брати участь в обрахунку суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню у загальновстановленому порядку, визначеному статтею 200 Кодексу.

Криворізька південна ОДПІ

 

Нарахування плати за землю

                Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому КМУ. Згідно з пунктом 288.1 статті 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

                Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Криворізька південна ОДПІ

Скасовано штрафні санкції при сплаті платником без оскарження донарахованих сум податку

                Для забезпечення виконання умов Коаліційної угоди щодо створення сприятливого бізнес-середовища для розвитку малого бізнесу наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення.

                Це дозволить сумлінним платникам податків, які не допускають систематичних порушень податкового законодавства, уникнути необхідності витрачати час на проведення процедур оскарження результатів перевірок та спрямувати вивільнені від сплати штрафних (фінансових) санкцій кошти на інвестування в розвиток власної господарської діяльності.

                Ця норма дії до 31 грудня 2016 року та стосується штрафних (фінансових) санкцій, що нараховані на суму податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом. Штрафні санкції не скасовуються у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.

Криворізька південна ОДПІ 

 

Щодо застосування РРО під час здійснення операцій з купівлі-продажу валюти

                Постановою КМУ від 02 березня 2016 року №149 «Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування» затверджено Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС). 

Криворізька південна ОДПІ

 

Криворізька південна ОДПІ звертає увагу платниками акцизного податку

                Із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального за порушення термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків  запроваджені нові штрафи:

                - за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних - від 2,0 до 40,0 відсотків суми акцизного податку;

                - за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних / розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну / розрахунок коригування, - 50,0 відсотків суми акцизного податку.

Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період - з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

 

Оподаткування пенсій,   розмір яких  перевищуює  4134 гривень 

                Починаючи з 1 січня 2016 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 4134 грн, зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб із загальної суми перевищення. Ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії.

                Порядок оподаткування пенсій визначено п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України. Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (1378 грн х 3), – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана ВР України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Криворізька  південна ОДПІ

Звільнення від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати РРО, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

 Криворізька південна ОДПІ  

Обов'язок сплачувати податки та збори  

                Відповідно до ст. 43 Бюджетного кодексу України при виконанні державного та місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунка, відкритого у Національному банку України.

                Частиною п'ятою ст. 45 Бюджетного кодексу встановлено, що податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування коштів на єдиний казначейський рахунок державного бюджету України. Аналогічно ч.5 ст.78 Бюджетного кодексу встановлено, що податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи місцевого бюджету визнаються зарахованими до місцевого бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Криворізька південна ОДПІ

 

Криворізька південна ОДПІ нагадує про новації  у  Положенні  про реєстрацію платників ПДВ

                Наказом МФУ від 18.03.2016 №373 внесено зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, зокрема:

                1)  якщо особа у встановлений законодавством строк подала заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ і отримала від контролюючого органу пропозицію подати нову заяву, то після виправлення всіх недоліків така особа може подати до контролюючого органу нову заяву про добровільну реєстрацію не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних. При цьому у такій заяві має бути зазначена така сама бажана дата реєстрації, що й у попередній неприйнятій заяві;

                2) оперативне інформування платників про результати розгляду заяв, поданих ними в електронній формі. Так, якщо за результатами розгляду заяви в електронній   формі   (ф.№1-ПДВ, ф.№ 3-ПДВ)   контролюючим   органом прийнято рішення про відмову в реєстрації (анулюванні реєстрації) платника ПДВ або запропоновано надати нову заяву про реєстрацію (анулювання реєстрації) платника ПДВ, то така відмова або пропозиція викладається контролюючим органом в електронній формі та надсилається на адресу електронної пошти, з якої надійшла заява;

                3) встановлено десятиденний строк для направлення до ДФС рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.

Криворізька південна ОДПІ

 

Щодо реалізації фіскальних функцій РРО для окремих сфер застосування

                З 11.03.2016 р. набрала чинності постанова  КМУ від 02.03.2016 р. № 149 про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО для окремих сфер застосування. Затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування

                                                                                                              Криворізька південна ОДПІ

 

Скасовано штрафні санкції при сплаті платником без оскарження донарахованих сум податку

                Наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення.

                Це дозволить сумлінним платникам податків, які не допускають систематичних порушень податкового законодавства, уникнути необхідності витрачати час на проведення процедур оскарження результатів перевірок та спрямувати вивільнені від сплати штрафних (фінансових) санкцій кошти на інвестування в розвиток власної господарської діяльності.

                Ця норма дії до 31 грудня 2016 року та стосується штрафних (фінансових) санкцій, що нараховані на суму податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом. Штрафні санкції не скасовуються у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.

Криворізька південна ОДПІ 

Особливості сплати авансових платежів підприємцями на загальній системі оподаткування з 2016 року

Криворізька  південна ОДПІ  нагадує, що починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу. Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Криворізька південна ОДПІ

ЗІР надає відповіді на ваші запитання

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що за допомогою Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу можна оперативно та у зручній формі отримати актуальну інформацію щодо змін у податковому та митному законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), користуватися можливістю покрокового пошуку інформації, розміщеної в інтерактивних мапах за напрямами «Митна справа» та «Єдиний соціальний внесок», здійснювати перегляд 10 найактуальніших запитань, з якими платники найчастіше зверталися до Контакт-центру за попередній день, та відповіді на них. 

Криворізька південна ОДПІ

Про затвердження нових форм реєстраційних документів

Криворізька південна ОДПІ  звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про внесення змін до форми Реєстраційної картки (для фізичної особи/фізичної особи підприємця) та затвердження нових форм реєстраційних документів

Наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 18.02.2016 №22 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» скасовано деякі форми реєстраційних документів. Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набрали чинності 09.03.2016.

Криворізька південна ОДПІ

Актуально для  користувачів РРО

Наказом  Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 оновлено форми таких розрахункових документів:

- фіскального касового чека на товари та послуги (форма №ФКЧ-1); - фіскального касового чека видачі коштів (форма №ФКЧ-2); - розрахункової квитанції (форма №РК-1); - спрощеної розрахункової квитанції (форма №РК-2).

Також запроваджено новий розрахунковий документ – фіскальний касовий чек за приймання та переказ готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (форма №ФКЧ-3). Крім того, затверджено нову форму звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) та Інструкцію щодо його заповнення.

Криворізька південна ОДПІ

 

Відбулись зміни у порядку реєстрації та обліку платників

Криворізька південна ОДПІ інформує про набрання чинності наказів Міністерства фінансів України:

від 03.03.2016 № 308 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» (далі – Наказ 308);

від 18.03.2016 № 373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ 373);

від 18.03.2016 № 375 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ 375).

Змінами до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відмінене присвоєння новоствореним платникам класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.

Змінами до Порядку обліку платників податків і зборів виключені положення щодо формування та направлення органами ДФС до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (ф. № 18-ОПП).

вгору