Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

        Шановні підприємці!

                У зв‘язку зі змінами до Податкового Кодексу України  просимо платників, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, нафтопродуктами звернутися до центрів сервісного обслуговування касової техніки для оновлення програмного забезпечення касових апаратів. Вдячні за розуміння.

Криворізька південна ОДПІ

 

 "Гаряча лінія" щодо впровадження СЕАРП  у ЦОП  Криворізької південної ОДПІ 

з/п

Назва

 Центру обслуговування платників (ЦОП)

 територіального органу

Особа  відповідальна за надання консультацій платникам щодо роботи системи електронного адміністрування реалізації пального

(СЕАРП)

 

Номер телефону «гарячої» лінії

1

ЦОП

Криворізької південної ОДПІ

Горін Михайло Юрійович,

завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцізних товарів.

Познякова Ганна Іванівна,

начальник відділу обслуговування платників

(0564) 90-23-63

 

 

(0564) 90-37-97

 

2

ЦОП

Апостолівського відділення Криворізької південної ОДПІ

Магдалина Інна Миколаївна,

головний державний – ревізор інспектор

Апостолівське відділення ОДПІ

(05656) 9-54-35

3

ЦОП

Широківського відділення

Криворізької південної ОДПІ

Журавльова Наталія Валентинівна,

головний державний – ревізор інспектор

Широківське відділення ОДПІ

(05657) 2-17-30

 

Кількість адміністративних послуг, наданих  Центрами обслуговування

Криворізької південної ОДПІ, зросла більш ніж на 50 відсотків

         Протягом січня-лютого  2016 року Центрами обслуговування платників Криворізької південної ОДПІ надано 3477 адміністративних послуг, що на 1222 послуги або 54% більше показника відповідного  періоду минулого року

                За 2 місяці  поточного  року Центри обслуговування Криворізької південної ОДПІ  відвідали 3876 громадян та представників бізнесу, а це на 18 відсотків більше минулорічного показника, - інформує заступник начальника  Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Алла Талдонова.

                Найчастіше до центру обслуговування платників громадяни звертаються, щоб отримати реєстраційні номери облікової картки платника податків. Зокрема, вже цього року саме цю послугу отримали  2139 громадянина  (61,5% від  загальної кількості наданих послуг). З питань реєстрація РРО, книг обліку розрахункових операцій та  розрахункових книжок до ЦОП звернулося 597  представника бізнесу; послуги з питань застосування спрощеної системи, обліку та звітності отримали 395   підприємців.

                Як зазначає Алла Талдонова, в Центрах обслуговування платників існують єдині організаційні принципи роботи персоналу з питань організації надання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг; приймання звітності та вхідної кореспонденції та регламентується  порядок їх надання. При цьому усі послуги надаються безкоштовно та у встановлені законодавством терміни.

                Нагадуємо, що наразі триває  кампанія по декларуванню доходів фізичними особами – платниками податків за результатами 2015 року. Запрошуємо громадян завітати  до Центрів обслуговування та  виконати  свій громадянський і конституційний обов’язок – задекларувати отримані доходи. У разі виникнення питань фахівці  податкової інспекції нададуть вичерпні та кваліфіковані відповіді на всі ваші запитання.

                               Криворізька південна ОДПІ

 

Затверджено Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ

23.02.2016 року набрала чинності постанова КМУ від 22 лютого 2016 року № 68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» (далі – Постанова № 68).

Затверджений Порядок визначає механізм включення поданих заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість платниками податку на додану вартість, які відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, до реєстру заяв за формою згідно з додатком 1 та платниками податку, які не відповідають таким критеріям, до реєстру заяв за формою згідно з додатком 2, а також внесення до зазначених реєстрів інформації про стан розгляду кожної заяви та опублікування реєстрів.

До реєстрів заяв включаються тільки заяви, подані після 1 лютого 2016 року.

З повним текстом Постанови № 68 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Криворізька південна ОДПІ

 

Податковий календар на березень 2016 року

                9 березня останній день подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС) за лютий 2016 року;

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС) за лютий 2016 року;

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС) за лютий 2016 року;

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв (форма №1-ОА) за лютий 2016 року;

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів (форма №1-ОТ) за лютий 2016 року

                10 березня останній день сплати

- податку на прибуток підприємств за 2015 рік

Криворізька південна ОДПІ

 

 

Увага! Діють шахраї!

Криворізька південна ОДПІ  ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що останнім часом  мають місце випадки  звернень у телефонному режимі до суб’єктів господарювання від імені керівного складу контролюючих органів  щодо   перерахування коштів на благодійність,   на власні потреби  або з інших причин.

Наголошуємо,  що зазначені дії  є шахрайськими! Особи, які телефонують та пропонують перерахувати кошти на певні рахунки, не мають ніякого відношення до працівників  податкової служби. З метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства, просимо інформувати правоохоронні органи. Шановні платники податків, будьте пильними та не реагуйте на дзвінки зазначеного характеру.

Криворізька  південна ОДПІ

 

Майже 6 тисяч суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності зареєстровано на Дніпропетровщині

                Кількість взятих Дніпропетровською митницею ДФС на облік суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності станом на 01.02.2016 дорівнює 5 тисяч 997. Ними у січні 2016 року оформлено 8 тисяч 356 митних декларацій.

                Щодо співвідношення експорту та імпорту, то експорт у Дніпропетровській митниці ДФС по оформленим вантажам у ваговому показнику за січень   2016 року склав 80,78%, імпорт – 19,22%. Співвідношення оформлених митних декларацій: експорт – 53,39%, імпорт – 46,61%.

                Основна кількість товарів оформлених Дніпропетровською митницею ДФС на експорт направляється до Китаю (23,2%), Польщі (13,3%), Росії (12,4%), Німеччини (4,6%), Чехії (3,6%), Румунії (3,5%), Індії (3,4%), Словаччини (3,1%). Основні імпортери: Росія (21,6%), Китай (9,6%), Казахстан (8,8%), Польща (8,6%), Німеччина (7%), Франція (4%), Туреччина (3,2%).

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Порядок декларування акцизного податку

                Порядок декларування акцизного податку визначено статтею 223 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями.

                Згідно з пунктом 223.2 статті 223 Кодексу платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Кодексу.

                Відповідно до пункту 223.1 статті 223 Кодексу базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю.

                Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку затверджений наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №105/26550.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

З 1 березня 2016 року запроваджується СЕАРП

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що відповідно до змін внесених до ПКУ Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», з 1 березня 2016 року запроваджується система електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП) та вводиться акцизна накладна як обов’язковий електронний документ, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

                Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним, віднесено осіб, які реалізують пальне (підпункт 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу). Для платників, визначених підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, тобто осіб, які реалізують пальне, – першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року.

 

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Платникам акцизного податку з реалізації пального до уваги!

                Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального до початку здійснення реалізації пального. Для реєстрації платником податку до початку здійснення реалізації пального необхідно подати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301.

                Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

                Електронні формати Заяви та інших документів у рамках СЕАРП розміщенні на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/ Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

Зазначені платники акцизного податку зобов’язані не пізніше 20.04.2016 подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період – березень 2016 року за формами, встановленими Міністерством фінансів України.

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Шановні громадяни! Задекларуйте доходи та отримайте податкову знижку!

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що декларуючи доходи, громадяни виконують не тільки свій конституційний обов’язок, а також реалізують своє право на податкову знижку.

                Скористатися правом на податкову знижку – це можливість отримати громадянами з бюджету повернення певної суми податку на доходи фізичних осіб, сплаченого з їх заробітної плати протягом 2015 року.

Криворізька південна ОДПІ

 

База нарахування єдиного внеску для ФОП – платників єдиного податку без використання праці найманих працівників

                Базою нарахування єдиного внеску для ФОП – платників єдиного податку без використання праці найманих працівників є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з внесеними змінами та доповненнямита не менше розміру мінімального страхового внеску.

Криворізька південна ОДПІ

 

Чи обов’язкове проведення звірення сум нарахування та сплати ЄСВ?  

                Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверд- жена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953, та Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, не передбачають обов’язкового проведення платниками звірення сум нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Криворізька південна ОДПІ

Податковою міліцією викрито черговий „конвертаційний центр” з обігом 107 млн. гривень

                Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 та ч.3 ст.212 КК України припинено діяльність «конвертаційного центру».

За період діяльності «конвертаційного центру» протягом 2015–2016 років через розрахункові рахунки було проконвертовано понад 107 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету становлять 17 млн. 800 тис. гривень.

                На підставі ухвал суду у м. Дніпропетровську проведено 8 обшуків в офісних приміщеннях та в автомобілях учасників «конвертаційного центру», де виявлено та вилучено 40 тис. гривень готівкою, комп’ютерну техніку, магнітні носії інформації та документацію, що свідчать про незаконну діяльність. Також було накладено арешт на розрахункові рахунки із залишком коштів у сумі 742 тис. гривень. 

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Майже 1 мільярд гривень направлено до бюджету України митниками Дніпропетровської митниці ДФС

                За січень 2016 року Дніпропетровською  митницею ДФС до державного бюджету України направлено митних платежів на суму 981,3 мільйони гривень. Це на 10,5 відсотки або на 93 мільйони більше, ніж у січні 2015 року.

                З загальної товарної структури імпортних операцій 22,34 відсотка становлять енергетичні матеріали; 10,38 відсотків - промислове устаткування;  8,56 відсотків - полімерні матеріали і пластмаси; 7,94 відсотки - фармацевтична продукція; 7,6 відсотки - продукти неорганічної хімії; 5,53 відсотки - чорні метали; 3,5 відсотки - засоби наземного руху; 3,42 відсотки - каучук, гума і вироби з них; 3,33 відсотки - насіння і плоди олійних рослин.

                З загальної товарної структури експортних операцій, що здійснюють суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності регіону 39,61 відсотків становлять руда, шлак і зола; 16,92 відсотки - чорні метали; 5,58 відсотків - залізничні або трамвайні локомотиви; 3,24 відсотки - інші недорогоцінні метали і металокераміка; 2,78 відсотків - промислове устаткування; 1,40 відсотків - електричні машини і устаткування; 1,27 відсотка - добрива.

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Платникам акцизного податку

Державна фіскальна служба України у зв’язку із запровадженням з 01.03.2016 Системи електронного адміністрування реалізації пального на головній сторінці офіційного веб-порталу за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/238304.html повідомила про порядок надання платниками акцизного податку, які реалізують пальне, заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301 виключно в електронному вигляді. 

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

ДФС України: На Чернігівщині ліквідовано конвертаційний центр з обігом понад 100 млн. грн.

Співробітники податкової міліції Чернігівської області спільно з працівниками СБУ та прокуратурою виявили та припинили діяльність конвертаційного центру, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки у частині формування незаконного податкового кредиту з ПДВ та переведення безготівкових коштів у готівку на території  міст Чернігова та Києва.

Загальний обсяг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки склав більше 100 млн. грн.

Під час проведення спільних слідчо-оперативних заходів затримано «кур‘єра» з готівковими коштами у сумі 300 тис. грн. та проведено обшуки у приміщеннях конвертаційного центру. Вилучена готівка в сумі 1,3 млн. грн., печатки фіктивних підприємств, чекові книжки, фінансова документація, яку використовували для протиправної діяльності, а також необлікована припейд-продукція  на суму більше 300 тис. грн. На рахунках фіктивних підприємствах заблоковано близько 100 тис. грн. Слідчо-оперативні заходи  тривають.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Звернення Голови ДФС Романа Насірова до платників податків!

Шановні платники! 

Наша країна переживає складні часи. У нас величезні виклики. З одного боку, ми маємо зовнішнє вторгнення, з іншого – складну економічну ситуацію. Але все одно ми разом маємо забезпечувати стабільні надходження до бюджету, достатні для забезпечення  потреб  української  армії та підтримки соціально незахищених верств населення. 

Я звертаюсь до вас, шановні платники, і особливо власники великих і маленьких підприємств, будьте свідомими. Не використовуйте жодних тіньових схем, перевіряйте своїх контрагентів та бізнес-партнерів, звертайте увагу, чи легально та прозоро вони ведуть свою діяльність.  Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до органів Державної фіскальної служби. Ми, зокрема, можемо надати вам інформацію, за якими ознаками виявити незаконну діяльність підприємств. Або ви можете звернутися до Державної фіскальної служби у разі виявлення підозри на незаконну діяльність ваших контрагентів. 

Давайте разом працювати прозоро, відповідально та будувати європейську країну!

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Терміни списання «безнадійного» податкового боргу

Списання здійснюється щокварталу протягом двадцяти календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації (розрахунку) за звітний (податковий) квартал.

До речі, у лютому, а саме з 10.02.2016, припадає термін списання «безнадійного» податкового боргу.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

На Дніпропетровщині зареєстровано майже 6 тисяч суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності

Кількість взятих Дніпропетровською митницею ДФС на облік суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності станом на 01.02.2016 дорівнює 5 тисяч 997. Ними у січні 2016 року оформлено 8 тисяч 356 митних декларацій.

Щодо співвідношення експорту та імпорту, то експорт у Дніпропетровській митниці ДФС по оформленим вантажам у ваговому показнику за січень   2016 року склав 80,78%, імпорт – 19,22%. Співвідношення оформлених митних декларацій: експорт – 53,39%, імпорт – 46,61%.

Основна кількість товарів оформлених Дніпропетровською митницею ДФС на експорт направляється до Китаю (23,2%), Польщі (13,3%), Росії (12,4%), Німеччини (4,6%), Чехії (3,6%), Румунії (3,5%), Індії (3,4%), Словаччини (3,1%). Основні імпортери: Росія (21,6%), Китай (9,6%), Казахстан (8,8%), Польща (8,6%), Німеччина (7%), Франція (4%), Туреччина (3,2%).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

У січні посадовці Криворізької південної ОДПІ  розглянули  4  звернення громадян

                Протягом першого місяця 2016 року до Криворізької південної ОДПІ  ГУ ДФС у Дніпропетровській області  надійшло на розгляд  4 письмових звернень громадян відповідно до вимог Закону України від 2 жовтня 1996 року №393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями.  На звернення громадян було надано відповіді згідно чинного законодавства.

                Крім того, у січні 2016 року здійснено 2 особисті прийоми за зверненнями громадян. Під час особистого прийому на звернення громадян було надано роз’яснення в усній формі згідно чинного законодавства. З початку року до Криворізької південної ОДПІ  повторні, неодноразові та масові звернення громадян на особистому прийомі не надходили.

  Криворізька південна ОДПІ

 

ДФС України: Припинено діяльність 11 конверт-центрів, які завдали шкоди бюджету на 1,3 млрд. гривень

                Одним з основних завдань підрозділів податкової міліції ДФС є протидія економічній злочинності, яка завдає значних втрат бюджету держави. У цьому напрямі проводиться комплекс слідчо-оперативних заходів, що дозволяють виявляти та припиняти незаконну діяльність конвертаційних центрів. Завдяки фінансовим махінаціям вони зменшують свої податкові зобов’язання та уникають сплати до бюджету значних сум податків та зборів.

                Так, зокрема, з початку року припинено діяльність 11 конвертаційних центрів, якими проконвертовано 10,5 млрд. грн. Від їх діяльності бюджет держави зазнав збитків на 1,3 млрд. гривень.

                Крім того, у січні проведено документальні перевірки 63 підприємств реального сектору економіки – користувачів послуг конвертаційних центрів, ліквідованих у 2015 і минулих роках, та фіктивних фірм. За їх результатами до бюджету вже стягнуто 26,6 млн. гривень.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Декларування доходів приватних нотаріусів, адвокатів триває

                Приватні нотаріуси, адвокати та інші особи, які займаються незалежною професійною діяльністю зобов’язані задекларувати доходи, отримані у 2015 року, шляхом надання податкової декларації про майно і доходи.

                Нагадуємо, що незалежна професійна діяльність це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

                Звертаємо увагу, що при декларуванні доходів, отриманих нотаріусами, адвокатами та іншими особами, які займаються незалежною професійною діяльністю, здійснюється визначення податкових зобов’язань не тільки з податку на доходи фізичних осіб, а також і з військового збору. Особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов’язані надати декларацію про отримані за 2015 рік доходи до 1 травня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

 

Мінімальний страховий внесок 

                Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (пункт 5 частини 1 статті 1 Закону №2464).

                Враховуючи, що відповідно до частини 5 статті 8 Закону №2464 ФОП – платники єдиного податку нараховують та сплачують єдиний внесок за 2016 рік у розмірі 22% на суми, самостійно визначені для себе, то у 2016 році   мінімальний страховий внесок становить:

                січень – квітень – 303,16 гривень за місяць (1 378,00 грн х 22%);

                травень – листопад – 319,00 гривень за місяць (1 450,00 грн. х 22%);

                грудень – 341,00 гривень за місяць (1 550,00 грн. х 22%);

Криворізька південна ОДПІ

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску

                Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок (пункт 4 частини 1 статті 1 Закону №2464).

                Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску у 2016 році   становить:  січень – квітень – 34 450 гривень за місяць (1 378 грн. х 25); травень – листопад – 36 250 гривень за місяць (1 450 грн. х 25);     грудень – 38 750 гривень за місяць (1 550 грн. х 25).

Криворізька південна ОДПІ

Неприбутковими установами фінансова звітність не подається

                Подання фінансової звітності передбачено для платників податку на прибуток, у тому числі малих підприємств разом з декларацією (пункт 46.2 статті 46 Кодексу). Пунктом 46.1 статті 46 Кодексу визначено, що податковою декларацією вважається документ, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання. Тому, податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій не є податковою декларацією.

                Отже, неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 Кодексу, не повинні подавати фінансову звітність до контролюючих органів разом зі звітом. Однак, у разі порушення неприбутковою організацією вимог пункту 133.4 статті 133 Кодексу, така організація стає платником податку на прибуток за загальними правилами та подає декларацію і відповідну фінансову звітність в установленому порядку.

  Криворізька південна ОДПІ

 

Майже 1 мільярд гривень направлено до бюджету України митниками Дніпропетровської митниці ДФС

                За січень 2016 року Дніпропетровською митницею ДФС до державного бюджету України направлено митних платежів на суму 981,3 мільйони гривень. Це на 10,5 відсотки або на 93 мільйони більше, ніж у січні 2015 року.

                З загальної товарної структури імпортних операцій 22,34 відсотка становлять енергетичні матеріали; 10,38 відсотків - промислове устаткування;  8,56 відсотків - полімерні матеріали і пластмаси; 7,94 відсотки - фармацевтична продукція; 7,6 відсотки - продукти неорганічної хімії; 5,53 відсотки - чорні метали; 3,5 відсотки - засоби наземного руху; 3,42 відсотки - каучук, гума і вироби з них; 3,33 відсотки - насіння і плоди олійних рослин.

  Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДфС у Дніпропетровській області

 

Впродовж січня юристи ДФС Дніпропетровщини відстояли справи у судах на суму 42,4 млн. грн.

З початку 2016 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 10325 справ різних категорій на загальну суму позовних вимог 11,7 млрд. грн.

З розглянутих судами у січні поточного року 19 справ на суму 57,3 млн. грн., на користь територіальних органів ГУ ДФС Дніпропетровщини вирішено 14 справ на суму 42,4 млн. грн., що складає 74% від суми розглянутих судами справ.

Зокрема, протягом січня поточного року за результатами розглянутих 10 судових справ за позовами платників про визнання недійсними податкових повідомлень – рішень на загальну суму 42,5 млн. грн., 6 рішень на загальну суму 27,7 млн. грн. судами прийнято на користь територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Це складає 65% від суми розглянутих судами таких справ.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Про порядок декларування акцизного податку виробниками тютюнових виробів

                ДФС України  листом від 10.02.2016 № 4506/7/99-99-19-03-03-17 «Про порядок декларування акцизного податку виробниками тютюнових виробів» було проінформовано про зміни в адмініструванні акцизного податку,  що стосуються платників акцизного податку – виробників  та імпортерів тютюнової продукції, у зв’язку із прийняттям Закону України  від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

                 Внесено зміни до статті 213 Кодексу, зокрема пункт 213.3 «операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування», доповнено новим підпунктом 213.3.12 в частині операцій з реалізації відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації.

                 Зазначені норми Кодексу діють з 01 січня 2016 року і повинні бути враховані при декларуванні акцизного податку за січень 2016 року. Детально з листом із зазначених питань можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Криворізька південна ОДПІ: У січні 2016 року до бюджету надійшло 5,6 млн. грн. єдиного податку

                Протягом січня 2016 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету 5,6 млн. грн. єдиного податку. У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці у січні 2016 року спрямували до бюджету 3,2 млн. грн. Це на 0,7 млн. грн.  більше, ніж за аналогічний період минулого року.

                Юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, у січні сплатили до бюджету 0,8 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з січнем минулого року такі надходження від зазначеної групи платників збільшились на 0,2  млн. грн. Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними у звітному періоді сплачено до державного бюджету 1,6 млн. грн. єдиного податку. 

Криворізька південна ОДПІ

 

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску

                Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок (пункт 4 частини 1 статті 1 Закону №2464).

                Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску у 2016 році   становить:

 січень – квітень – 34 450 гривень за місяць (1 378 грн. х 25);           

травень – листопад – 36 250 гривень за місяць (1 450 грн. х 25);

                грудень – 38 750 гривень за місяць (1 550 грн. х 25).

Криворізька південна ОДПІ

 

До уваги платників податку на прибуток

                Якщо платником податку на прибуток, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ, то в основній частині декларації у полі «Наявність рішення» проставляється позначка, а у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

   Новини митного законодавства: коротко про головне

                З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України № 912-VIII від 24.12.2015р. «Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності», яким скасовано додатковий імпортний збір у розмірі 5-10%, запроваджений в лютому 2015 року. Також з 1 січня почав діяти екологічний стандарт Євро – 5, у зв’язку з чим заборонено ввезення в Україну авто старше 2009-2010 років випуску.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Щодо змін в адмініструванні акцизного податку

                ДФС України надала методичні рекомендації щодо деяких змін в адмініструванні акцизного податку, що стосується платників акцизного податку – реалізаторів пального, пов’язані із прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

                Більш детальне роз’яснення щодо змін в адмініструванні акцизного податку  надано у листі ДФС України від 03.02.2016 № 3495/7/99-99-19-03-03-17 «Щодо змін в адмініструванні акцизного податку» та розміщено на веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66334.html).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

До уваги платників ПДВ

                Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про затвердження Порядку та форми реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість». Також на офіційному веб-порталі ДФС у підрозділі «Загальнодержавні податки» розділу «Податки, збори, платежі» розміщено листи роз’яснювального характеру з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та акцизного податку, які підготовлено у зв’язку з прийняттям Закону № 909.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Анулювання реєстрації платника ПДВ

                У разі анулювання реєстрації платника ПДВ сільськогосподарське підприємство - суб’єкт спеціального режиму оподаткування зобов’язане нарахувати податкові зобов’язання по товарах/послугах та необоротних активах, які в останньому звітному (податковому) періоді залишилися на обліку такого платника та при придбанні яких суми ПДВ були включені до податкового кредиту податкової декларації з ПДВ 0110 та податкової декларації з ПДВ 0121-0123/0130, незалежно від того за ініціативою платника податку чи контролюючого органу здійснене таке анулювання. Нарахування податкових зобов’язань за такою операцією відображається в податковій декларації з ПДВ 0110 та яка подається за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувалося таке анулювання.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Викрито ухилення від сплати податків на суму 85,4 млн. гривень

                Працівниками податкової міліції Центрального офісу внесено відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, яке здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі електронної апаратури побутового призначення.

                Як з’ясувалося, посадовці підприємства з 2014 по 2015 рік документально оформили безтоварні операції з придбання побутової та комп’ютерної техніки. Внаслідок таких дій порушники ухилились від сплати податків на суму 85,4 млн. гривень.

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

  ДФС України: В ході операції «Акциз-2016» викрито підпільний цех з виготовлення фальсифікованої горілки

                В ході проведення операції «Акциз-2016» у м. Володимир-Волинський Волинської області припинено діяльність підпільного цеху з виробництва горілчаного фальсифікату, - інформує оперативне управління ГУ ДФС у Волинській області.

                Під час огляду житлових і гаражних приміщень у місцевого жителя виявлено обладнаний підпільний цех із виробництва фальсифікованої алкогольної продукції без автоматизованої лінії для масового виробництва. В ході обшуку вилучено   2,8  дал  готової алкогольної продукції вартістю 3,1 тис. грн., порожні скляні пляшки, корки, пластикову тару, шланги, що використовувались громадянином в ході здійснення протиправної діяльності.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

До уваги митних брокерів

                Міністерством фінансів України наказом від 04.08.2015 №693 затверджено Порядок подання та розгляду заяв і надання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею, який регламентує подання та розгляд заяв щодо провадження митної брокерської діяльності, а також надання, переоформлення, анулювання чи зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею.

                Наказ, а також форми заяв про надання/переоформлення та анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності розміщені на офіційному Веб-порталі ДФС у рубриці "Митні брокери".

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Зарахування коштів на електронний рахунок

                Для забезпечення проведення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування  Казначейством відкрито додаткові електронні рахунки:

                3754 – для здійснення операцій із зерновими і технічними культурами,  85 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників,  а 15 відс. – на спеціальні рахунки таких платників;

                3755 – для здійснення операцій з продукцією тваринництва, 20 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників, а 80 відс. – на спеціальні рахунки таких платників;

                3753 – для здійснення операцій з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами, 50 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників, 50 відс. – на спеціальні рахунки таких платників.

Платники задля права виписки податкової накладної повинні мати належну суму ПДВ на відповідному електронному рахунку.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Якщо ви здавали в 2015 році в найм власну нерухомість

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, якщо в 2015 році платником здавалося в найм нерухоме майно, такий орендодавець має обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи.

                Зазначена декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, в податкову інспекцію за місцем проживання (прописки).  В 2016 році таку звітність необхідно подати не пізніше 3 травня.

                Криворізька південна ОДПІ

 Кампанія по декларуванню  доходів громадян  триває!

                Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2015 року, триває до 1 травня 2016 року.

                Декларування доходів у 2016 році фізичні особи – платники податків здійснюють за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.  Декларація подається громадянином до податкової інспекції за місцем свого проживання, тобто за місцем реєстрації у паспорті.

                Для громадян, які згідно з нормами Кодексу зобов’язані надати декларацію, граничний термін її надання – до 1 травня 2016 року. Сподіваємося, що громадяни своєчасно виконають свій конституційний обов’язок перед державою.

Криворізька південна ОДПІ

 

 

У січні завдяки слідчим ДФС Дніпропетровщини бюджету відшкодовано 878 тис. грн. збитків від фінансових злочинів

                Протягом січня 2016 року слідчі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області роз- слiдували 189 кримінальних проваджень, з яких 35 – прийнято до провадження у поточному році.

                Досудове розслідування закін- чено з 6 кримінальних прова- джень, з яких до суду направлено – 5. З обвинувальним актом до судових інстанцій скеровано 3 провадження, а також 2 кримінальних провадження направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Ще 1 кримінальне провадження закрито.

                Крім того, за перший місяць 2016 року за підслідністю направлено 6 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень 2 кримінальних провадження. Зупинено 2 кримінальних провадження. Впродовж січня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 878 тис. грн.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Шановні громадяни, своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2015 році!

                Декларація подається до такого контролюючого органу за вибором платника податків в один із таких способів:

                - особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

                - надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;

                - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години, в якому спливає граничний строк подання.

Криворізька південна ОДПІ

Заборгованість платника податків по ЄСВ списанню не підлягає

                Сума недоїмки не підлягає списанню, зокрема в разі укладення з платником єдиного внеску мирової угоди відповідно, до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» несуть зобов’язання із сплати єдиного внеску. Строк давності щодо стягнення сум недоїмки по ЄСВ, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Криворізька південна ОДПІ нагадує ставки єдиного внеску у 2016 році

                Ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначені ст. 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI, а саме:

                - для підприємств, фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб на доходи найманих працівників – 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної ст. 7 Закону №2464;

                - для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди – 8,41% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів;

                - для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ і УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної кількості працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,3% бази нарахування єдиного внеску, визначеної п.1 ч.1 ст.7 Закону №2464;

                - для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,5% бази нарахування єдиного внеску, визначеної п.1 ч.1 ст. 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів

Криворізька південна ОДПІ

Скористуйтеся банером «Декларуємо по-новому! 2016»

                Кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення декларацій та допомогу при її заповненні у податковому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому, контролюючі органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.

                Крім того, матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщені на спеціальному банері «Декларуємо по-новому! 2016», що знаходиться на головних сторінках:

                - офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) та

                - суб-сайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua).

Криворізька південна ОДПІ

 

 

 

 Термін подання акту інвентаризації обсягів залишку пального - 20 березня 2016

Криворізька південна ОДПІ повідомляє: особа, що здійснює реалізацію пального повинна не пізніше  20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 117.3 статті 117 Кодексу здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у встановленому порядку, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

У січні завдяки слідчим ДФС Дніпропетровщини бюджету відшкодовано 878 тис. грн. збитків від фінансових злочинів

Протягом січня 2016 року слідчі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області розслідували 189 кримінальних проваджень, з яких 35 – прийнято до провадження у поточному році.

Досудове розслідування закінчено з 6 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено – 5. З обвинувальним актом до судових інстанцій скеровано 3 провадження, а також 2 кримінальних провадження направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Ще 1 кримінальне провадження закрито.

Крім того, за перший місяць 2016 року за підслідністю направлено 6 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень 2 кримінальних провадження. Зупинено 2 кримінальних провадження.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 878 тис. грн.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Механізм стягнення коштів у системі електронного адміністрування з ПДВ

                При наявності непогашеної суми податкового боргу з ПДВ та рішення суду про стягнення коштів, яке набрало законної сили, формується Реєстр платників податків для перерахування коштів до бюджету в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ. Списання коштів з електронного рахунку платника податку, відкритому у системі електронного адміністрування ПДВ, відповідно до Реєстру здійснюється Казначейством у межах залишку коштів, що обліковується на такому рахунку.

                У разі, якщо суми коштів на електронному рахунку платника податку, відкритому у системі електронного адміністрування ПДВ, не достатньо для перерахування коштів до бюджету в рахунок погашення податкового боргу такого платника податку, сума боргу, зазначена у реєстрі, обліковується Казначейством до виконання її у повному обсязі. 

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

З 2016 року проценти на банківських рахунках оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%

                Ставка податку на доходи фізичних осіб на пасивні доходи до яких, зокрема, належать проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок і проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках встановлюються у розмірі 18% до бази оподаткування. Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.  

                Отже, податковий агент із сум процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків утримує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18%, та перераховує дані суми податку до бюджету у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.  

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Ставки оподаткування податком на доходи фізичних осіб лікарняних та відпускних у 2016 році

                Суми лікарняних, відпускних, нараховані (виплачені) у 2016 році за місяці 2016 року, оподатковуються за ставкою 18%. Суми лікарняних, нараховані і виплачені у 2016 році за місяці 2015 року, включаються при перерахунку до загального оподатковуваного доходу відповідних податкових періодів (місяців) 2015 року та оподатковуються за ставками, які діяли до 01.01.2016, тобто 15%.(20%).  

                Суми відпускних, нараховані та виплачені у 2015 році за 2016 рік, відносяться податковим агентом до загального оподатковуваного доходу 2016 року та оподатковуються за ставкою 18%.  

                Інші доходи, нараховані податковим агентом, оподатковуються за відповідною ставкою податку, яка діяла (діє) на момент їх нарахування.   Зазначені норми визначені п. 163.1 ст. 163, п.п. 169.4.1 та п.п. 169.4.3 ст. 169 Податкового кодексу України і роз’яснені листом ДФС України від 25.01.2016 р. № 2237/7/99-99-17-02-01-17.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

З 1 березня 2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального

                Криворізька південна ОДПІ інформує суб’єктів господарювання, що з 01.03.2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального, згідно статті 231 та 232 Податкового кодексу України, що сприятиме зменшенню обсягів тіньового обігу пального та, відповідно, збільшенню надходжень акцизного податку до бюджету, а також наближенню податкового законодавства України до законодавства ЄС (в країнах ЄС використовується система електронних адміністративних документів - ЕМСБ).

                Також передбачено обов’язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, що провадять реалізацію пального, до початку здійснення такої реалізації та ведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, реєстру платників акцизного податку з реалізації пального (підпункт 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу).
Здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без їх реєстрації платниками акцизного податку тягне накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (пункт 117.3 статті 117 Кодексу).

                Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Податкова знижка

                Податкова знижка може бути нарахована резиденту, що має реєстраційний номер облікової картки платника податків, а загальна сума нарахованої податкової знижки не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу фізичної особи, одержаного протягом 2015 року як заробітна плата.

               

Криворізька південна ОДПІ

Перелік документів, які необхідно подати для отримання податкової знижки на навчання

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що   для отримання податкової знижки на навчання необхідно разом із декларацією подати наступний перелік документів:

- ксерокопію та оригінал договору з навчальним закладом;

- ксерокопію та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2015 році;

- ксерокопії та оригінали реєстраційного  номера облікової картки платника податку (батьків та дитини);
- довідку про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.
                Якщо у договорі з навчальним закладом не зазначено кількість місяців навчання, то довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році). Якщо декларацію подає один із батьків,то обов’язково зазначається, що другий з батьків не користується правом на податкову знижку на таке навчання.

               

Криворізька південна ОДПІ

Платникам  рентної плати  до уваги!

Граничні терміни подання декларації за звітний (податковий) період «місяць» для податкових зобов’язань з рентної плати за: лютий 2016 року – 21.03.2016; - березень 2016 року – 20.04.2016.

При цьому граничні строки сплати для податкових зобов’язань, визначених у додатках 2, 4, 10 та 11 до декларації за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному місяцю, та дати проведення нарахування до ІКП за: - січень 2016 року – 03.03.2016; - лютий 2016 року – 31.03.2016; - березень 2016 року – 03.05.2016.

Криворізька південна ОДПІ

 

Терміни сплати сум пені та штрафів платниками єдиного внеску

                ДФС України листом від 15.01.2016 р. № 1261/7/99-99-17-03-01-17 повідомлено, що суми пені та штрафів, передбачені Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом 10 календарних днів після надходження відповідного рішення, винесеного територіальним органом ДФС.

Криворізька південна ОДПІ (джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

Про проведення перевірок у 2016 році

                ДФС України листом від 01.02.2016 № 3069/7/99-99-22-04-02-17 в зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» роз’яснила зміни в податковому законодавстві щодо проведення перевірок.

                Зокрема, внесені зміни до п.78.1.1 пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу виключили можливість проведення перевірок з питань дотримання податкового законодавства у разі, якщо отримано податкову інформацію або за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства. Поряд з цим в листі зазначено, що у разі отримання контролюючим органом податкової інформації, яка свідчить про порушення платником податків податкового законодавства, організацію та проведення документальних позапланових перевірок доцільно здійснювати на підставі підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу

                 Криворізька південна ОДПІ

 

Відповідальність платників акцизного податку

                Для нової системи електронного адміністрування з 1 березня 2016 року діятиме перехідний період, з 1 квітня 2016 року акцизні накладні та електронне адміністрування реалізації пального функціонуватимуть повноцінно.Законом встановлюються і нові штрафи, пов’язані із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального (стаття 1202 Кодексу):

                • за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних - від 2,0 до 40,0 відсотків суми акцизного податку;
                • за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, - 50,0 відсотків суми акцизного податку.
                Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період - з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Розроблено порядок ведення та форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ

                З 1 лютого 2016 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, Законом України № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості  бюджетних надходжень у 2016 році», щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Наразі ДФС направлено до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».

                Практична реалізація публікації 2-х реєстрів заяв відбудеться після набрання чинності цієї постанови.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

 

01.01.2016 змінено порядок визначення бази оподаткування операцій у разі постачання самостійно виготовлених товарів/послуг

Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, у частині нарахування податку на додану вартість (далі – ПДВ).

З 01.01.2016 внесено зміни до пункту 188.1 статті 188 розділу V Кодексу, згідно з якими база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін.

До 01.01.2016 база оподаткування операцій з постачання таких товарів/послуг визначалася не нижче їх собівартості.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Актуально для платників єдиного внеску

Криворізька південна ОДПІ  повідомляє, що роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Виправлення помилок у звітності

                ДФС України  листом від 21.01.2016 № 1078/6/99-95-42-03-15 повідомлено, що несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, а також недостовірність відображених у них даних призводять до відображення недостовірної інформації у фінансовій та податковій звітності. Зазначено, що формування витрат для розрахунку фінансового результату до оподаткування при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток не може здійснюватися на підставі оформлених неналежним чином первинних документів. Виправлення помилок, допущених у фінансовій звітності, має здійснюватися з одночасним коригуванням податкової звітності.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Норма щодо сплати ЄСВ  з мінімальної заробітної плати діє тільки за основним місцем роботи

                Якщо фізична особа виконує роботи (надає послуги) за цивільно-правовим договором, при цьому це не є основним місцем роботи фізичної особи, єдиний внесок нараховується на винагороду за цивільно-правовим договором незалежно від суми такої винагороди. У цьому випадку вимога щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не застосовується.

                Якщо працівник виконує роботу (надає послуги) за цивільно-правовим договором і для нього це є основним місцем роботи, то до загальної бази нарахування єдиного внеску за місяць включається як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди за цивільно-правовим договором і тільки потім здійснюється порівняння із сумою мінімальної заробітної плати за місяць.

                Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

Продаж земельної ділянки, набутої у спадщину

                ДФС України повідомлено, що при продажу платником податку — фізичною особою земельної ділянки, отриманої у спадщину, слід застосовувати норми п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу незалежно від зміни цільового призначення такої ділянки. Однак якщо при продажу земельної ділянки з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) її розмір перевищує норму безоплатної передачі, визначеної у ст. 121 Земельного кодексу України, то дохід, отриманий фізичною особою в частині такого перевищення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%. (Лист від 19.01.2016 р. № 540/П/99-99-17-03-03-14)

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

Перерахування сум єдиного внеску при виплаті заробітної плати

                ДФС України повідомлено, що оскільки для роботодавців єдиний внесок встановлено у розмірі 22% до бази нарахування, то відповідно змінюється частка єдиного внеску, що контролюється банківськими установами.

                Тому до приведення норм Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. № 453, у відповідність з вимогами чинного законодавства територіальні органи ДФС погоджуватимуть сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в розрахункових документах. (Лист від 15.01.2016 р. № 1259/7/99-99-17-03-01-17)

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

Декларування – 2016: Коли подання декларації про майновий стан і доходи є обов’язковим

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.

Криворізька південна  ОДПІ

 

Правильно заповнюємо звітність

До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органів ДФС, як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905).

Особливості та порядок заповнення Звіту за січень 2016 року (до затвердження нової форми) викладено у листі Державної фіскальної служби України від 28.01.2016 №2844/7/99-99-17-03-01-17 «Про надання роз’яснення», який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.

Криворізька південна ОДПІ

 

 

 

 

Змінено порядок визначення бази оподаткування операцій у разі постачання самостійно виготовлених товарів/послуг

Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, у частині нарахування податку на додану вартість.

З 01.01.2016 внесено зміни до пункту 188.1 статті 188 розділу V Кодексу, згідно з якими база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін.

До 01.01.2016 база оподаткування операцій з постачання таких товарів/послуг визначалася не нижче їх собівартості.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

 

Реалізація палива на АЗС здійснюється із застосуванням касового апарату

                Роздрібний продаж нафтопродуктів на АЗС має здійснюватися із застосуванням зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи спеціалізованого РРО з роздрукуванням чеків установленої форми. Розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо).

                Не застосовуватись РРО може лише при відпуску оптових партій пального, розрахунки за які здійснено шляхом безготівкового переказу коштів з рахунку на рахунок, або шляхом взаємозаліку, або пального, яке знаходиться на відповідальному зберіганні, за умови, коли такий відпуск здійснюється з ємкостей, спеціально призначених для зберігання та відпуску оптових партій пального.

  Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування

                Законом  України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році.

                Зокрема, Законом скасовано обов’язок сплати авансового внеску з ПДФО у відсотках до минулого року, а кінцеві терміни сплати податку суттєво перенесено - на 20 квітня, 20 липня і 20 жовтня. Також у Законі з’явилося застереження про те, що авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

  Криворізька південна ОДПІ

ДФС запроваджено новий електронний сервіс

                Державною фіскальною службою запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

                Відтепер фізична особа-платник податків для отримання з держреєстру відомостей щодо отриманих нею доходів та утриманих податків має сформувати електронний запит, завізувати його за допомогою електронного цифрового підпису та відправити на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, яка містить запитувану ним інформацію. 

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Особливості застосування спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві у 2016 році

                Криворізька південна  ОДПІ інформує, що ДФСУ у листі від 05.01.2016 р. № 203/7/99-99-19-03-02-17 роз’яснила окремі особливості перерахування у 2016 році коштів на додаткові електронні рахунки, відкриті суб’єктами спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві.

                Встановлений Кодексом порядок перерахування коштів на електронні рахунки та з електронних рахунків на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників та до державного бюджету застосовується до операцій з постачання сільськогосподарської продукції, що здійснюються починаючи з 1 січня 2016 року включно.

     Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Щодо утримання податковими агентами військового збору

                Пунктом 177.8 статті 177 Податкового кодексу України визначено, що під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.

                Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню громадянами

Обов’язковому декларуванню підлягають наступні доходи:

- спадщина, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення спадщини та спадкоємців першої ступені споріднення (нульова ставка) або інших спадкоємців, якщо ними податок був сплачений до нотаріального оформлення спадщини; - дарунки, отримані у результаті оформлення договору дарування (аналогічно спадщині); - дохід від надання в оренду нерухомості іншим фізичним особам; - дохід від надання в оренду рухомого майна, якщо орендатором є також фізична особа; - дохід у вигляді рухомого майна, отриманий за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно; - іноземні доходи; - інвестиційні доходи, тобто доходи від продажу акцій та інших цінних паперів;

- нецільова благодійна допомога, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір (у 2015 році – 1710 грн.); - основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (на 01.01.2015 мінімальна заробітна плата – 1218 грн.); - дохід у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 609 грн.).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

                Електронний сервіс „Електронний кабінет платника податків”

                Електронний кабінет платника податків – новий електронний сервіс веб-порталу ДПС України, який за допомогою спеціального інструмента доступу (наприклад, електронної картки платника податків) з використанням електронно-цифрового підпису дозволить платнику податків працювати з органами податкової служби в режимі реального часу.

                Електронний кабінет платника податків є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надаватиме безконтактні способи взаємодії платників податків та ДПС з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Скористайтесь  електронним сервісом „Декларування та допомога он-лайн”

                На офіційному веб-порталі ДФС України www.sfs.gov.ua платники мають можливість скористатися електронним сервісом „Декларування та допомога он-лайн” або  електронним сервісом „Електронний кабінет платника податків” та за допомогою детальних інструкцій та підказок заповнити декларацію з необхідними додатками та відправити документ он-лайн.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!

Листом ДФС України   від 27.01.2016     №2604/7/99-99-15-04-02-17 «Про позначення коду водного об’єкта» надані методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів Розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати). Форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.

Криворізька південна ОДПІ

 

Розроблені форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ та порядок їх ведення

Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з 01.02.2016 набрали чинності зміни, внесені Законом України №909-VIII до Податкового кодексу України, щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. ДФС України направлено до МФУ пропозиції до проекту постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Відповідальність за несвоєчасне подання декларації

                За неподання або несвоєчасне подання декларації передбачена штрафна санкція в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі порушення, вчинені платником протягом року, передбачена штрафна санкція в розмірі 1020 гривень. За неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами – підприємцями застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн. до 136 грн., а у разі повторного порушення - від 85 грн. до 136 грн.

Криворізька південна ОДПІ

 

Пільгова площа для оподаткування житла  

                Сільські, селищні, міські ради позбавляються права збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база її оподаткування (зміни до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Кодексу).

                 Таким чином, у 2016 році пільгова площа для оподаткування житла залишилася виключно: - 60 м квадратних – для квартир; - 120 м квадратних – для будинків; - 180 м квадратних – для будинків і квартир одночасно.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

  Додаткове оподаткування квартир та житлових будинків при перевищенні  загальної  площи

                Запроваджено додаткове оподаткування квартир та житлових будинків, які перебувають у власності фізичних чи юридичних осіб, якщо загальна площа перевищує: - для квартир – 300 м квадратних; - для будинку – 500 м квадратних.

                Власники такої нерухомості додатково до розрахованої на загальних підставах суми податку на нерухоме майно будуть сплачувати ще 25 тисяч гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (пg/нкт ґ) підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Зміни в оподаткуванні нерухомості, відмінної від земельної ділянки: База оподаткування  

                З 2016 року збільшена ставка податку на нерухоме майно та встановлюється місцевими радами у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2016 році – 41,34 грн.) за 1 квадратний метр бази оподаткування для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб (підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266).

                Базою оподаткування, як і раніше, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).

                Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Оподаткуванні нерухомості, відмінної від земельної ділянки: Ставки  податки

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що у 2016 році фізичні особи будуть сплачувати податок на нерухоме майно за звітний 2015 рік за ставками, встановленими місцевими радами на 2015 рік, тобто не вище: - 12,18 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів нежитлової нерухомості; - 24,36 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перевищує пільгові розміри житла.

                Що стосується юридичних осіб – платників податку, то вони у 2016 році сплачують податок на нерухоме майно за звітний 2016 рік за новою ставкою, тобто не більше 41,34 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

  Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee

                ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee за телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно), з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі), Е-mail: idd@sfs.gov.ua (цілодобово).  Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс:http://zir.sfs.gov.ua. 

Криворізька південна ОДПІ

                Відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з січня 2015 року посилена відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю:

                – за використання праці найманих працівників без оформлення трудового договору – штраф за кожного працівника щодо якого скоєно порушення становить 30 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (41340 грн);

                – за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, виплати зарплати не в повному обсязі – три мінімальних розмірів зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (4134 грн);

                – за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – штраф за кожного працівника щодо якого скоєно порушення складає 10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (13780 грн);

                – за інші порушення вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати (1378 грн.).

                З метою захисту прав застрахованих осіб з 1 січня 2015 року введено обов’язкову сплату роботодавцями єдиного внеску від мінімальної заробітної плати, у разі якщо працівник за основним місцем роботи отримує суму меншу за мінімальну зарплату (з 01.01.2016 – 1378 грн, 01.05.2016 – 1450 грн.,  з 01.12.2015 – 1550 грн.).

                Пам’ятайте, що своєчасна й повна сплата платежів по єдиному соціальному внеску а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів — це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Криворізька південна ОДПІ

 

Кампанія по декларуванню -2016: Доходи, які перевищують 146160 грн., необхідно задекларувати

                Якщо  загальна  сума  доходів у вигляді заробітної плати та за цивільно – правовими договорами, отриманих   від декількох  податкових агентів у 2015 році  перевищує 146160 грн., громадянин    зобов’язаний   подати річну податкову декларацію. Якщо   загальна річна сума   доходів, отриманих від податкових агентів у минулому   році у вигляді заробітної плати та   за цивільно – правовими не  перевищить зазначений показник,  та  відсутні  інші підстави для надання річної податкової декларації,  декларація   не подається.  

      Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Іноземні доходи підлягають обов’язковому декларуванню

                За підсумками 2015 року сума іноземного доходу  оподатковується податком  за ставкою   15%. Якщо загальна сума отриманих  у звітному  місяці доходів,  перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного  року (у 2015 році 12180  грн.), ставка податку становить 20%. Військовий збір  розраховується фізичними особами  самостійно  за ставкою  1,5% об’єкта оподаткування.

                     Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Дохід, який отримано від здавання в оренду нерухомого майна, необхідно задекларувати

                Громадянин - орендодавець, який здає свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншому громадянину, відповідальний за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету. Такі платники податку зобов‘язані самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізосіб до бюджету. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Дохід від оренди чи суборенди, отриманий в 2015 році, оподатковується за ставкою 15% та/або 20%, в залежності від суми доходу.

                Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Декларація про отримані доходи в 2015 році подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Електронна звітність заощаджує час платників податків

Сьогодні платники податків мають змогу подавати звітність до  органів ДФС в електронному вигляді так би мовити, без відриву від виробництва, безпосередньо з офісу платника, без черг, які можуть виникати у дні її масового подання. Відпадає потреба і в самих бланках звітності.

Перехід на електронну систему звітності дає також багато нових можливостей платникам. Це і автоматичний розрахунок підсумкових або розрахункових рядків звітності, який зводить до мінімуму арифметичні помилки, і своєчасне оновлення програмного забезпечення при введенні нових звітних форм.

Криворізька південна ОДПІ

 

Власникам  нерухомості Криворізької  південної  ОДПІ 

                З метою отримання пільг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки Криворізька південна ОДПІ запрошує громадян Дзержинського, Інгулецького та Центрально-Міського районів відвідати податкову інспекцію та провести звірку кількості об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у їх власності, та розмірів площі таких об’єктів.                 Звертатись необхідно за адресою: вул.Пушкіна, 4А, кабінет 407. Телефон для довідок 92-36-00. При собі мати документ, що засвідчує особу, копії та оригінали документів на право власності.

Криворізька південна ОДПІ

Сервіс ДФС України «Пульс»

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що антикорупційний сервіс  «Пульс» створено для попередження: труднощів у спілкуванні з органами ДФС, некоректного ставлення та перевищення повноважень працівників ДФС, неякісного обслуговування платників податків - юридичних та фізичних осіб. Телефон «гарячої лінії» «Пульс» - (044) 284-00-07.

Криворізька південна ОДПІ

 

 

Для електронного звітування необхідно отримати електронні ключі цифрового підпису

                Для електронного звітування  необхідна  наявність спеціального програмного забезпечення і електронного ключа цифрового підпису. Отримати посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису у Кривому Розі  можна  у  Центрі  сертифікації ключів ІДД ДФС України за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Дзержинського, 42.

Криворізька південна ОДПІ

вгору