Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Події | Новини | Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

       

Платники податку на прибуток разом з декларацією повинні надати фінансову звітність

                Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

                Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до ГК України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. Звертаємо увагу, що для платників податків, у яких відповідно до Кодексу податковим (звітним) періодом є календарний рік, граничний термін подання декларації за 2015 рік – 29 лютого 2016 року

Криворізька південна ОДПІ

 

Актуально для платників акцизного податку, які реалізують пальне!

                ДФС України у зв’язку із запровадженням з 01.03.2016 Системи електронного адміністрування реалізації пального на головній сторінці офіційного веб-порталу за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/238304.html повідомила про порядок надання платниками акцизного податку, які реалізують пальне, заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301 виключно в електронному вигляді. 

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

У січні посадовці Криворізької південної ОДПІ  розглянули  4  звернення громадян

                Протягом першого місяця 2016 року до Криворізької південної ОДПІ  ГУ ДФС у Дніпропетровській області  надійшло на розгляд  4 письмових звернень громадян відповідно до вимог Закону України від 2 жовтня 1996 року №393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями.  На звернення громадян було надано відповіді згідно чинного законодавства.

                Крім того, у січні 2016 року здійснено 2 особисті прийоми за зверненнями громадян. Під час особистого прийому на звернення громадян було надано роз’яснення в усній формі згідно чинного законодавства. З початку року до Криворізької південної ОДПІ  повторні, неодноразові та масові звернення громадян на особистому прийомі не надходили.

  Криворізька південна ОДПІ

 

ДФС України: Припинено діяльність 11 конверт-центрів, які завдали шкоди бюджету на 1,3 млрд. гривень

                Одним з основних завдань підрозділів податкової міліції ДФС є протидія економічній злочинності, яка завдає значних втрат бюджету держави. У цьому напрямі проводиться комплекс слідчо-оперативних заходів, що дозволяють виявляти та припиняти незаконну діяльність конвертаційних центрів. Завдяки фінансовим махінаціям вони зменшують свої податкові зобов’язання та уникають сплати до бюджету значних сум податків та зборів.

                Так, зокрема, з початку року припинено діяльність 11 конвертаційних центрів, якими проконвертовано 10,5 млрд. грн. Від їх діяльності бюджет держави зазнав збитків на 1,3 млрд. гривень.

                Крім того, у січні проведено документальні перевірки 63 підприємств реального сектору економіки – користувачів послуг конвертаційних центрів, ліквідованих у 2015 і минулих роках, та фіктивних фірм. За їх результатами до бюджету вже стягнуто 26,6 млн. гривень.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Декларування доходів приватних нотаріусів, адвокатів триває

                Приватні нотаріуси, адвокати та інші особи, які займаються незалежною професійною діяльністю зобов’язані задекларувати доходи, отримані у 2015 року, шляхом надання податкової декларації про майно і доходи.

                Нагадуємо, що незалежна професійна діяльність це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

                Звертаємо увагу, що при декларуванні доходів, отриманих нотаріусами, адвокатами та іншими особами, які займаються незалежною професійною діяльністю, здійснюється визначення податкових зобов’язань не тільки з податку на доходи фізичних осіб, а також і з військового збору. Особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов’язані надати декларацію про отримані за 2015 рік доходи до 1 травня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ

 

Мінімальний страховий внесок  

                Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (пункт 5 частини 1 статті 1 Закону №2464).

                Враховуючи, що відповідно до частини 5 статті 8 Закону №2464 ФОП – платники єдиного податку нараховують та сплачують єдиний внесок за 2016 рік у розмірі 22% на суми, самостійно визначені для себе, то у 2016 році   мінімальний страховий внесок становить:

                січень – квітень – 303,16 гривень за місяць (1 378,00 грн х 22%);

                травень – листопад – 319,00 гривень за місяць (1 450,00 грн. х 22%);

                грудень – 341,00 гривень за місяць (1 550,00 грн. х 22%);

Криворізька південна ОДПІ

 

База нарахування єдиного внеску для ФОП – платників єдиного податку без використання праці найманих працівників

                Базою нарахування єдиного внеску для ФОП – платників єдиного податку без використання праці найманих працівників є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з внесеними змінами та доповненнямита не менше розміру мінімального страхового внеску.

Криворізька південна ОДПІ

 

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску

                Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок (пункт 4 частини 1 статті 1 Закону №2464).

                Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску у 2016 році   становить:  січень – квітень – 34 450 гривень за місяць (1 378 грн. х 25); травень – листопад – 36 250 гривень за місяць (1 450 грн. х 25);     грудень – 38 750 гривень за місяць (1 550 грн. х 25).

Криворізька південна ОДПІ

 

Неприбутковими установами фінансова звітність не подається

                Подання фінансової звітності передбачено для платників податку на прибуток, у тому числі малих підприємств разом з декларацією (пункт 46.2 статті 46 Кодексу).

                Пунктом 46.1 статті 46 Кодексу визначено, що податковою декларацією вважається документ, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання. Тому, податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій не є податковою декларацією.

                Отже, неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 Кодексу, не повинні подавати фінансову звітність до контролюючих органів разом зі звітом. Однак, у разі порушення неприбутковою організацією вимог пункту 133.4 статті 133 Кодексу, така організація стає платником податку на прибуток за загальними правилами та подає декларацію і відповідну фінансову звітність в установленому порядку.

  Криворізька південна ОДПІ

 

Майже 1 мільярд гривень направлено до бюджету України митниками Дніпропетровської митниці ДФС

                За січень 2016 року Дніпропетровською митницею ДФС до державного бюджету України направлено митних платежів на суму 981,3 мільйони гривень. Це на 10,5 відсотки або на 93 мільйони більше, ніж у січні 2015 року.

                З загальної товарної структури імпортних операцій 22,34 відсотка становлять енергетичні матеріали; 10,38 відсотків - промислове устаткування;  8,56 відсотків - полімерні матеріали і пластмаси; 7,94 відсотки - фармацевтична продукція; 7,6 відсотки - продукти неорганічної хімії; 5,53 відсотки - чорні метали; 3,5 відсотки - засоби наземного руху; 3,42 відсотки - каучук, гума і вироби з них; 3,33 відсотки - насіння і плоди олійних рослин.

  Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДфС у Дніпропетровській області

 

Впродовж січня юристи ДФС Дніпропетровщини відстояли справи у судах на суму 42,4 млн. грн.

З початку 2016 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 10325 справ різних категорій на загальну суму позовних вимог 11,7 млрд. грн.

З розглянутих судами у січні поточного року 19 справ на суму 57,3 млн. грн., на користь територіальних органів ГУ ДФС Дніпропетровщини вирішено 14 справ на суму 42,4 млн. грн., що складає 74% від суми розглянутих судами справ.

Зокрема, протягом січня поточного року за результатами розглянутих 10 судових справ за позовами платників про визнання недійсними податкових повідомлень – рішень на загальну суму 42,5 млн. грн., 6 рішень на загальну суму 27,7 млн. грн. судами прийнято на користь територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Це складає 65% від суми розглянутих судами таких справ.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Про порядок декларування акцизного податку виробниками тютюнових виробів

                ДФС України  листом від 10.02.2016 № 4506/7/99-99-19-03-03-17 «Про порядок декларування акцизного податку виробниками тютюнових виробів» було проінформовано про зміни в адмініструванні акцизного податку,  що стосуються платників акцизного податку – виробників  та імпортерів тютюнової продукції, у зв’язку із прийняттям Закону України  від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

                 Внесено зміни до статті 213 Кодексу, зокрема пункт 213.3 «операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування», доповнено новим підпунктом 213.3.12 в частині операцій з реалізації відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації.

                 Зазначені норми Кодексу діють з 01 січня 2016 року і повинні бути враховані при декларуванні акцизного податку за січень 2016 року. Детально з листом із зазначених питань можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Криворізька південна ОДПІ: У січні 2016 року до бюджету надійшло 5,6 млн. грн. єдиного податку

                Протягом січня 2016 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету 5,6 млн. грн. єдиного податку. У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці у січні 2016 року спрямували до бюджету 3,2 млн. грн. Це на 0,7 млн. грн.  більше, ніж за аналогічний період минулого року.

                Юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, у січні сплатили до бюджету 0,8 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з січнем минулого року такі надходження від зазначеної групи платників збільшились на 0,2  млн. грн. Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними у звітному періоді сплачено до державного бюджету 1,6 млн. грн. єдиного податку. 

Криворізька південна ОДПІ

 

У січні 2016 року надійшло 8 млн. гривень   військового збору, а з  початку введення в дію  збору -  154 млн. гривень

                За перший місяць поточного року  платники податків Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області сплатили до Державного бюджету 8,0 млн. грн. військового збору. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 0,9 млн. грн.

                З початку введення в дію війського збору, а саме: з 3 серпня 2014 року, платниками податків, які перебувають на обліку у Криворізькій південній ОДПІ, вже сплачено 154 млн. гривень збору.

                                Криворізька південна ОДПІ

 

 

 

Криворізька південна ОДПІ: Продавці алкоголю та тютюну сплатили майже 6 млн.грн. акцизного податку

                Всього від роздрібного продажу підакцизних товарів у січні 2016 року надійшло майже 5,9 млн. грн. акцизного податку. Звертаємо увагу всіх платників на зміни в частині сплати акцизного податку згідно Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII, що набрав чинності 1 січня. Головні «акцизні новації - 2016» щодо змін в адмініструванні ДФС України роз’яснила у листах від 26.01.2016 № 2476/7/99-99-21-05-17 та від 03.02.2016 р. N 3495/7/99-99-19-03-03-17.

Криворізька південна ОДПІ

 

До уваги платників податку на прибуток

                Якщо платником податку на прибуток, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ, то в основній частині декларації у полі «Наявність рішення» проставляється позначка, а у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

  

Шановні представники громадськості!

                Звертаємо вашу увагу, що з метою приведення у відповідність до Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості надходжень у 2016 році» ДФС розроблено низку нормативно-правових актів, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС,  а саме:

                Постанову КМУ від 30 грудня 2015 року №1177 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість»,

                проект постанови КМУ «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального»;

                наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної»;

                наказ Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності податку на додану вартість».

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Щодо змін в адмініструванні акцизного податку

                ДФС України надала методичні рекомендації щодо деяких змін в адмініструванні акцизного податку, що стосується платників акцизного податку – реалізаторів пального, пов’язані із прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

                Більш детальне роз’яснення щодо змін в адмініструванні акцизного податку  надано у листі ДФС України від 03.02.2016 № 3495/7/99-99-19-03-03-17 «Щодо змін в адмініструванні акцизного податку» та розміщено на веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66334.html).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

В рамках операції "Рубіж-2016" викрито та ліквідовано канал ввезення на митну територію України високоліквідних товарів з порушеннями вимог чинного законодавства

                Проведеними заходами в рамках операції "Рубіж-2016" спеціалісти Волинської митниці ДФС спільно з оперативниками ГУ ДФС у Волинській області виявили факт надання недостовірної інформації у супровідних документах та митних деклараціях щодо високоліквідних товарів – автомобільних запчастин і паливно-мастильних матеріалів, при їх переміщенні підприємством-імпортером через МП «Волинь центральний» Волинської митниці ДФС.

                Зокрема, кількісні та якісні показники продукції в поданих документах не відповідали фактично транспортованим через митний кордон ТМЦ, щонайменше на 70-80 відсотків.

                За даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України. Можливі втрати бюджету буде встановлено після проведення експертної оцінки фактичної вартості затриманих товарів в ході досудового розслідування даного кримінального правопорушення.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

До уваги платників ПДВ

                Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про затвердження Порядку та форми реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість».

                Також на офіційному веб-порталі ДФС у підрозділі «Загальнодержавні податки» розділу «Податки, збори, платежі» розміщено листи роз’яснювального характеру з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та акцизного податку, які підготовлено у зв’язку з прийняттям Закону № 909.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Анулювання реєстрації платника ПДВ сільськогосподарське підприємство - суб’єкт спеціального режиму оподаткування

                У разі анулювання реєстрації платника ПДВ сільськогосподарське підприємство - суб’єкт спеціального режиму оподаткування зобов’язане нарахувати податкові зобов’язання по товарах/послугах та необоротних активах, які в останньому звітному (податковому) періоді залишилися на обліку такого платника та при придбанні яких суми ПДВ були включені до податкового кредиту податкової декларації з ПДВ 0110 та податкової декларації з ПДВ 0121-0123/0130, незалежно від того за ініціативою платника податку чи контролюючого органу здійснене таке анулювання. Нарахування податкових зобов’язань за такою операцією відображається в податковій декларації з ПДВ 0110 та яка подається за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувалося таке анулювання.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Викрито ухилення від сплати податків на суму 85,4 млн. гривень

                Працівниками податкової міліції Центрального офісу внесено відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, яке здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі електронної апаратури побутового призначення.

                Як з’ясувалося, посадовці підприємства з 2014 по 2015 рік документально оформили безтоварні операції з придбання побутової та комп’ютерної техніки. Внаслідок таких дій порушники ухилились від сплати податків на суму 85,4 млн. гривень.

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

ДФС України: В ході операції «Акциз-2016» викрито підпільний цех з виготовлення фальсифікованої горілки

                В ході проведення операції «Акциз-2016» у м. Володимир-Волинський Волинської області припинено діяльність підпільного цеху з виробництва горілчаного фальсифікату, - інформує оперативне управління ГУ ДФС у Волинській області.

                Під час огляду житлових і гаражних приміщень у місцевого жителя виявлено обладнаний підпільний цех із виробництва фальсифікованої алкогольної продукції без автоматизованої лінії для масового виробництва. В ході обшуку вилучено   2,8  дал  готової алкогольної продукції вартістю 3,1 тис. грн., порожні скляні пляшки, корки, пластикову тару, шланги, що використовувались громадянином в ході здійснення протиправної діяльності.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

До уваги митних брокерів

                Міністерством фінансів України наказом від 04.08.2015 №693 затверджено Порядок подання та розгляду заяв і надання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею, який регламентує подання та розгляд заяв щодо провадження митної брокерської діяльності, а також надання, переоформлення, анулювання чи зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею.

                Наказ, а також форми заяв про надання/переоформлення та анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності розміщені на офіційному Веб-порталі ДФС у рубриці "Митні брокери".

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Спеціальний  режим  оподаткування

                Суб'єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу ведуть окремий податковий облік операцій: із зерновими та технічними культурами (ведуть тільки суб'єкти спеціального режиму оподаткування); з продукцією тваринництва; з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами. Враховуючи це, у випадку позитивного значення різниці між сумою податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду платника податку за окремим видом операцій, така сума підлягає сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок  суб'єкта спеціального режиму оподаткування (поточний рахунок платника – сільськогосподарського підприємства, яке відповідає вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу) у відповідних розмірах.

                При від’ємному значенні різниці між сумою податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду платника податку за окремим видом операцій, така сума враховується до складу податкового кредиту наступного (звітного) податкового періоду по цьому ж виду операцій та не зменшує позитивне значення різниці між сумою податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду платника податку за іншими видами операцій.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Зарахування коштів на електронний рахунок

                Для забезпечення проведення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування  Казначейством відкрито додаткові електронні рахунки:

                3754 – для здійснення операцій із зерновими і технічними культурами,  85 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників,  а 15 відс. – на спеціальні рахунки таких платників;

                3755 – для здійснення операцій з продукцією тваринництва, 20 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників, а 80 відс. – на спеціальні рахунки таких платників;

                3753 – для здійснення операцій з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами, 50 відс. коштів з яких перераховуються на електронні рахунки платників, 50 відс. – на спеціальні рахунки таких платників.

Платники задля права виписки податкової накладної повинні мати належну суму ПДВ на відповідному електронному рахунку.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Особливості сплати ПДВ платниками – сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році

                Листом ДФС України від 27.01.2016 за №2533/7/99-99-19-03-01-17 роз’яснено особливості сплати ПДВ платниками – сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році.

                А саме, в листі визначено, що  суб'єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу з метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, визначають за кожним видом операцій як суми податкових зобов’язань, так і податкового кредиту звітного (податкового) періоду.

                Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Новини митного законодавства: коротко про головне

                З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України № 912-VIII від 24.12.2015р. «Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності», яким скасовано додатковий імпортний збір у розмірі 5-10%, запроваджений в лютому 2015 року. Також з 1 січня почав діяти екологічний стандарт Євро – 5, у зв’язку з чим заборонено ввезення в Україну авто старше 2009-2010 років випуску.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Якщо ви здавали в 2015 році в найм власну нерухомість

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, якщо в 2015 році платником здавалося в найм нерухоме майно, такий орендодавець має обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи.

                Зазначена декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, в податкову інспекцію за місцем проживання (прописки).  В 2016 році таку звітність необхідно подати не пізніше 3 травня.

                Криворізька південна ОДПІ

 

У січні завдяки слідчим ДФС Дніпропетровщини бюджету відшкодовано 878 тис. грн. збитків від фінансових злочинів

                Протягом січня 2016 року слідчі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області роз- слiдували 189 кримінальних проваджень, з яких 35 – прийнято до провадження у поточному році.

                Досудове розслідування закін- чено з 6 кримінальних прова- джень, з яких до суду направлено – 5. З обвинувальним актом до судових інстанцій скеровано 3 провадження, а також 2 кримінальних провадження направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Ще 1 кримінальне провадження закрито.

                Крім того, за перший місяць 2016 року за підслідністю направлено 6 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень 2 кримінальних провадження. Зупинено 2 кримінальних провадження. Впродовж січня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 878 тис. грн.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

Кампанія по декларуванню  доходів громадян  триває!

                Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2015 року, триває до 1 травня 2016 року.

                Декларування доходів у 2016 році фізичні особи – платники податків здійснюють за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.  Декларація подається громадянином до податкової інспекції за місцем свого проживання, тобто за місцем реєстрації у паспорті.

                Для громадян, які згідно з нормами Кодексу зобов’язані надати декларацію, граничний термін її надання – до 1 травня 2016 року. Сподіваємося, що громадяни своєчасно виконають свій конституційний обов’язок перед державою.

Криворізька південна ОДПІ

 

Шановні громадяни, своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2015 році!

                Декларація подається до такого контролюючого органу за вибором платника податків в один із таких способів:

                - особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

                - надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;

                - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години, в якому спливає граничний строк подання.

Криворізька південна ОДПІ

На Дніпропетровщині у січні власна безпека провела 19 службових розслідувань та перевірок

Протягом січня поточного року відділом власної безпеки при Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області ГУВБ України проведено   19 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких розпочато                 4 кримінальних провадження у відношенні працівників фіскальної служби; винесено 6 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області щодо вжиття заходів реагування, усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 працівників територіальних підрозділів ГУ ДФС області.

З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у першому місяці 2016 року проведено перевірки 14 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 1 претенденту відмовлено у прийомі на службу.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Заборгованість платника податків по ЄСВ списанню не підлягає

                Сума недоїмки не підлягає списанню, зокрема в разі укладення з платником єдиного внеску мирової угоди відповідно, до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» несуть зобов’язання із сплати єдиного внеску. Строк давності щодо стягнення сум недоїмки по ЄСВ, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Криворізька південна ОДПІ нагадує ставки єдиного внеску у 2016 році

                Ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначені ст. 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI, а саме:

                - для підприємств, фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб на доходи найманих працівників – 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної ст. 7 Закону №2464;

                - для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди – 8,41% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів;

                - для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ і УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної кількості працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,3% бази нарахування єдиного внеску, визначеної п.1 ч.1 ст.7 Закону №2464;

                - для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,5% бази нарахування єдиного внеску, визначеної п.1 ч.1 ст. 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів

Криворізька південна ОДПІ

Скористуйтеся банером «Декларуємо по-новому! 2016»

                Кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення декларацій та допомогу при її заповненні у податковому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому, контролюючі органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.

                Крім того, матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщені на спеціальному банері «Декларуємо по-новому! 2016», що знаходиться на головних сторінках:

                - офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) та

                - суб-сайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua).

Криворізька південна ОДПІ

 

Січневі надходження військового збору від дніпропетровських платників – майже 90 млн. грн.

Протягом січня 2016 року платники Дніпропетровської області спрямували на потреби Збройних Сил України 89,6 мільйонів гривень військового збору, що на 76,7 відсотків перевищує надходження цього збору в січні минулого року (50,7 млн. грн.).

Відповідно до норм Податкового кодексу оподатковується заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Військовий збір також стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Оподаткуванню підлягають теж доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). Слід відзначити, платники податків військовий збір платять у розмірі 1,5% від своїх доходів.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального!

Криворізька південна ОДПІ інформує, що  Законом України від 24.12.2015 №909-VШ  з 01.03.2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом №909, особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Термін подання акту інвентаризації обсягів залишку пального - 20 березня 2016

Криворізька південна ОДПІ повідомляє: особа, що здійснює реалізацію пального повинна не пізніше  20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 117.3 статті 117 Кодексу здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у встановленому порядку, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Оприлюднено проекти нормативно-правових актів

Повідомляємо, що ДФС України на офіційному веб-порталі (sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» – «2016 рік» розділу «Регуляторна політика», розміщеного на головній сторінці у розділі «Діяльність», оприлюднено проекти нормативно-правових актів щодо впровадження та функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального та порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, які на даний час проходять процедуру реєстрації та затвердження у відповідних органах, а саме:

-  03.02.2016 проект постанови КМУ «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального»;

-  03.02.2016 проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних»;

- 04.02.2016 проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення залишку пального»;

- 04.02.2016 проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та порядку його заповнення та подання».

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

У січні завдяки слідчим ДФС Дніпропетровщини бюджету відшкодовано 878 тис. грн. збитків від фінансових злочинів

Протягом січня 2016 року слідчі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області розслідували 189 кримінальних проваджень, з яких 35 – прийнято до провадження у поточному році.

Досудове розслідування закінчено з 6 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено – 5. З обвинувальним актом до судових інстанцій скеровано 3 провадження, а також 2 кримінальних провадження направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Ще 1 кримінальне провадження закрито.

Крім того, за перший місяць 2016 року за підслідністю направлено 6 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень 2 кримінальних провадження. Зупинено 2 кримінальних провадження.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 878 тис. грн.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області проведено засідання «круглого столу»

ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено засідання «круглого столу» з членами Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області та ГО «Асоціація платників податків України» в Дніпропетровській області.

На засіданні розглянуті актуальні питання щодо врегулювання земельних правовідносин у розрізі сплати земельного податку або орендної плати, а саме: розмір ставок у 2017 – 2018 роках, можливість зниження розміру ставок земельного податку на черговій сесії Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Крім того, надано пропозиції щодо збільшення податкових надходжень шляхом проведення кампанії інвентаризації та реєстрації земельних ділянок відповідно до вимог чинного законодавства.

Особливу увагу приділено необхідності забезпечення своєчасної реєстрації власниками земельних ділянок, визначення платниками податків видів земельних ділянок у своєму користуванні тощо.Засідання «круглого столу» пройшло в атмосфері жвавої дискусії та обміну думками.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Терміни списання «безнадійного» податкового боргу

                 Списання здійсню- ється щокварталу протягом двадцяти календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку, передбаче- ного для подання податкової декларації (розрахунку) за звітний (податковий) квартал.

До речі, у лютому, а саме з 10.02.2016, припадає термін списання «безнадійного» податкового боргу.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Механізм стягнення коштів у системі електронного адміністрування з ПДВ

                При наявності непогашеної суми податкового боргу з ПДВ та рішення суду про стягнення коштів, яке набрало законної сили, формується Реєстр платників податків для перерахування коштів до бюджету в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ. Списання коштів з електронного рахунку платника податку, відкритому у системі електронного адміністрування ПДВ, відповідно до Реєстру здійснюється Казначейством у межах залишку коштів, що обліковується на такому рахунку.

                У разі, якщо суми коштів на електронному рахунку платника податку, відкритому у системі електронного адміністрування ПДВ, не достатньо для перерахування коштів до бюджету в рахунок погашення податкового боргу такого платника податку, сума боргу, зазначена у реєстрі, обліковується Казначейством до виконання її у повному обсязі. 

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

До уваги платників ПДВ!

                Особливості заповнення податкової декларації з ПДВ викладено у Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21 „Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість”.

                При заповненні додатка 2 до податкової декларації з ПДВ „Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)” в колонці 2 табличної частини зазначається індивідуальний податковий номер (ІПН) платника податку постачальника, а при формуванні від’ємного значення за рахунок сум ПДВ, сплачених при ввезенні товарів на митну територію України, – власний ІПН платника податку (покупця).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

З 2016 року проценти на банківських рахунках оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%

                Ставка податку на доходи фізичних осіб на пасивні доходи до яких, зокрема, належать проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок і проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках встановлюються у розмірі 18% до бази оподаткування. Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.  

                Отже, податковий агент із сум процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків утримує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18%, та перераховує дані суми податку до бюджету у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.  

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Ставки оподаткування податком на доходи фізичних осіб лікарняних та відпускних у 2016 році

                Суми лікарняних, відпускних, нараховані (виплачені) у 2016 році за місяці 2016 року, оподатковуються за ставкою 18%. Суми лікарняних, нараховані і виплачені у 2016 році за місяці 2015 року, включаються при перерахунку до загального оподатковуваного доходу відповідних податкових періодів (місяців) 2015 року та оподатковуються за ставками, які діяли до 01.01.2016, тобто 15%.(20%).  

                Суми відпускних, нараховані та виплачені у 2015 році за 2016 рік, відносяться податковим агентом до загального оподатковуваного доходу 2016 року та оподатковуються за ставкою 18%.  

                Інші доходи, нараховані податковим агентом, оподатковуються за відповідною ставкою податку, яка діяла (діє) на момент їх нарахування.   Зазначені норми визначені п. 163.1 ст. 163, п.п. 169.4.1 та п.п. 169.4.3 ст. 169 Податкового кодексу України і роз’яснені листом ДФС України від 25.01.2016 р. № 2237/7/99-99-17-02-01-17.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Податкова знижка на навчання

                Податкова знижка може бути нарахована резиденту, що має реєстраційний номер облікової картки платника податків, а загальна сума нарахованої податкової знижки не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу фізичної особи, одержаного протягом 2015 року як заробітна плата.

                Одним із виглядів податкової знижки є сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Криворізька південна ОДПІ

 

З 1 березня 2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального

                Криворізька південна ОДПІ інформує суб’єктів господарювання, що з 01.03.2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального, згідно статті 231 та 232 Податкового кодексу України, що сприятиме зменшенню обсягів тіньового обігу пального та, відповідно, збільшенню надходжень акцизного податку до бюджету, а також наближенню податкового законодавства України до законодавства ЄС (в країнах ЄС використовується система електронних адміністративних документів - ЕМСБ).

                Також передбачено обов’язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, що провадять реалізацію пального, до початку здійснення такої реалізації та ведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, реєстру платників акцизного податку з реалізації пального (підпункт 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу).
Здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без їх реєстрації платниками акцизного податку тягне накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (пункт 117.3 статті 117 Кодексу).

                Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Відповідальність платників акцизного податку
                Для нової системи електронного адміністрування з 1 березня 2016 року діятиме перехідний період, з 1 квітня 2016 року акцизні накладні та електронне адміністрування реалізації пального функціонуватимуть повноцінно.

                Після запровадження акцизної накладної присутність представника контролюючого органу на акцизному складі, де виготовляється пальне, не передбачена (пункт 230.2 статті 230 Кодексу).

                Законом встановлюються і нові штрафи, пов’язані із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального (стаття 1202 Кодексу):

                • за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних - від 2,0 до 40,0 відсотків суми акцизного податку;
                • за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, - 50,0 відсотків суми акцизного податку.
                Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період - з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Перелік документів, які необхідно подати для отримання податкової знижки на навчання

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що   для отримання податкової знижки на навчання необхідно разом із декларацією подати наступний перелік документів:

- ксерокопію та оригінал договору з навчальним закладом;

- ксерокопію та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2015 році;

- ксерокопії та оригінали реєстраційного  номера облікової картки платника податку (батьків та дитини);
- довідку про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.
                Якщо у договорі з навчальним закладом не зазначено кількість місяців навчання, то довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).

                Якщо декларацію подає один із батьків,то обов’язково зазначається, що другий з батьків не користується правом на податкову знижку на таке навчання.

                Звертаємо увагу громадян, що право на податкову знижку на наступні періоди не переноситься, якщо таке право не було використане за наслідками звітного податкового року.

Криворізька південна ОДПІ

 

Платникам  рентної плати  до уваги!

Граничні терміни подання декларації за звітний (податковий) період «місяць» для податкових зобов’язань з рентної плати за: лютий 2016 року – 21.03.2016; - березень 2016 року – 20.04.2016.

При цьому граничні строки сплати для податкових зобов’язань, визначених у додатках 2, 4, 10 та 11 до декларації за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному місяцю, та дати проведення нарахування до ІКП за: - січень 2016 року – 03.03.2016; - лютий 2016 року – 31.03.2016; - березень 2016 року – 03.05.2016.

Криворізька південна ОДПІ

 

Терміни сплати сум пені та штрафів платниками єдиного внеску

                ДФС України листом від 15.01.2016 р. № 1261/7/99-99-17-03-01-17 повідомлено, що суми пені та штрафів, передбачені Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом 10 календарних днів після надходження відповідного рішення, винесеного територіальним органом ДФС.

Криворізька південна ОДПІ (джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

Про проведення перевірок у 2016 році

                ДФС України листом від 01.02.2016 № 3069/7/99-99-22-04-02-17 в зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» роз’яснила зміни в податковому законодавстві щодо проведення перевірок.

                Зокрема, внесені зміни до п.78.1.1 пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу виключили можливість проведення перевірок з питань дотримання податкового законодавства у разі, якщо отримано податкову інформацію або за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства. Поряд з цим в листі зазначено, що у разі отримання контролюючим органом податкової інформації, яка свідчить про порушення платником податків податкового законодавства, організацію та проведення документальних позапланових перевірок доцільно здійснювати на підставі підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу

                 Криворізька південна ОДПІ

 

Розроблено порядок ведення та форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ

                З 1 лютого 2016 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, Законом України № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості  бюджетних надходжень у 2016 році», щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Наразі ДФС направлено до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».

                Практична реалізація публікації 2-х реєстрів заяв відбудеться після набрання чинності цієї постанови.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Ставки  єдиного внеску з 1 січня 2016 року

Криворізька південна ОДПІ  нагадує, що відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, визначених частиною 1 статті 4 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), встановлено у розмірі 22% до бази нарахування (частина 5 статті 8 Закону №2464).

Таким чином, з 01.01.2016 введена єдина ставка єдиного внеску для усіх видів доходів у розмірі 22%, крім:

- підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів, для яких розмір ставки єдиного внеску складає 8,41% (частина 13 статті 8 Закону №2464);

- підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ та УТОС – 5,3% (частина 14 статті 8 Закону №2464);

- підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону №2464) для працюючих інвалідів – 5,5% (частина 14 статті 8 Закону №2464).

Звертаємо увагу, що, починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано.

Криворізька південна ОДПІ

 

Зміни в адмініструванні акцизу

                ДФС України листом від 03.02.2016 № 3495/7/99-99-03-03-17 повідомлено, що для платників акцизного податку — суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, адвалорну ставку акцизного податку (5%) змінено на специфічну ставку — 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару. Податок з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлено ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє на 20 день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу.

                Тобто для розрахунку акцизного податку з роздрібної торгівлі пальним у I кварталі 2016 р. необхідно застосовувати курс євро, встановлений НБУ на 20.12.2015 р. Обов’язок задекларувати та сплатити податкове зобов’язання за новими правилами виникає у платників починаючи з січня 2016 р.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Зміни в адмініструванні акцизного податку

ДФС України у листі від 03.02.2016 №3495/7/99-99-19-03-03-17 «Щодо змін в адмініструванні акцизного податку»  (далі – лист ДФС №3495) повідомила про деякі зміни в адмініструванні акцизного податку, що стосуються платників акцизного податку – реалізаторів пального, пов’язані із прийняттям Закону України від 24.12.2015 №909-VIII, а саме:

- про порядок подання декларації та сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України;

- про оподаткування пального, при виробництві якого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари.  У листі ДФС №3495 також наведені приклади заповнення додатків 6 та 9 до декларації акцизного податку.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

01.01.2016 змінено порядок визначення бази оподаткування операцій у разі постачання самостійно виготовлених товарів/послуг

Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, у частині нарахування податку на додану вартість (далі – ПДВ).

З 01.01.2016 внесено зміни до пункту 188.1 статті 188 розділу V Кодексу, згідно з якими база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін.

До 01.01.2016 база оподаткування операцій з постачання таких товарів/послуг визначалася не нижче їх собівартості.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Актуально для платників єдиного внеску

Криворізька південна ОДПІ  повідомляє, що роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

 

 

Виправлення помилок у звітності

                ДФС України  листом від 21.01.2016 № 1078/6/99-95-42-03-15 повідомлено, що несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, а також недостовірність відображених у них даних призводять до відображення недостовірної інформації у фінансовій та податковій звітності. Зазначено, що формування витрат для розрахунку фінансового результату до оподаткування при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток не може здійснюватися на підставі оформлених неналежним чином первинних документів. Виправлення помилок, допущених у фінансовій звітності, має здійснюватися з одночасним коригуванням податкової звітності.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

Норма щодо сплати ЄСВ  з мінімальної заробітної плати діє тільки за основним місцем роботи

                Якщо фізична особа виконує роботи (надає послуги) за цивільно-правовим договором, при цьому це не є основним місцем роботи фізичної особи, єдиний внесок нараховується на винагороду за цивільно-правовим договором незалежно від суми такої винагороди. У цьому випадку вимога щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не застосовується.

                Якщо працівник виконує роботу (надає послуги) за цивільно-правовим договором і для нього це є основним місцем роботи, то до загальної бази нарахування єдиного внеску за місяць включається як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди за цивільно-правовим договором і тільки потім здійснюється порівняння із сумою мінімальної заробітної плати за місяць.

                Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

 

Розрахунок ЄСВ

                У разі, якщо загальна сума буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

                Водночас вимоги щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не застосовуються до заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи (базою нарахування єдиного внеску є отриманий дохід (прибуток) незалежно від його розміру). Також зауважимо, що з 01.01.2016 р. змінено абзац другий частини п’ятої ст. 8 Закону про ЄСВ, яким знято обмеження щодо нарахування єдиного внеску з мінімальної заробітної плати до винагород за цивільно-правовими договорами.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

Адміністрування податку на доходи фізичних осіб та військового збору

                ДФС України листом від 25.01.2016 р. № 2237/7/99-99-17-02-01-17 повідомлено, що оподаткування доходів, зокрема, у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, починаючи з 01.01.2016 р., здійснюється за ставкою 18%. Ставка військового збору, як і у 2015 р., залишилася на рівні 1,5% від об’єкта оподаткування.

                Статтею 7 Закону України від 25.12.2015 р. № 928-VІІІ встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2016 р. у розмірі 1 378 грн.  ПСП у 2016 р. становить у розмірі: 100% — 689 грн.; 150% — 1033,5 грн.; 200% — 1 378 грн.

Криворізька південна ОДПІ

 

Продаж земельної ділянки, набутої у спадщину

                ДФС України повідомлено, що при продажу платником податку — фізичною особою земельної ділянки, отриманої у спадщину, слід застосовувати норми п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу незалежно від зміни цільового призначення такої ділянки.

                Однак якщо при продажу земельної ділянки з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) її розмір перевищує норму безоплатної передачі, визначеної у ст. 121 Земельного кодексу України, то дохід, отриманий фізичною особою в частині такого перевищення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%. (Лист від 19.01.2016 р. № 540/П/99-99-17-03-03-14)

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua)

 

Перерахування сум єдиного внеску при виплаті заробітної плати

                ДФС України повідомлено, що оскільки для роботодавців єдиний внесок встановлено у розмірі 22% до бази нарахування, то відповідно змінюється частка єдиного внеску, що контролюється банківськими установами.

                Тому до приведення норм Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. № 453, у відповідність з вимогами чинного законодавства територіальні органи ДФС погоджуватимуть сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в розрахункових документах. (Лист від 15.01.2016 р. № 1259/7/99-99-17-03-01-17)

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Декларування – 2016: Коли подання декларації про майновий стан і доходи є обов’язковим

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.

Криворізька південна  ОДПІ

 

 

 

 

Конкурс дитячої творчості "Майбутнє країни – у мріях дитини" триває

                Конкурс дитячої творчості "Майбутнє країни – у мріях дитини" покликаний виховувати культуру сумлінного платника податків, зборів та платежів у школярів Конкурс спрямований на формування економічної грамотності та культури у школярів, а також  вивчення та розуміння ними ролі, значення та місця податків, зборів і платежів у житті держави і суспільства.

                Участь приймають дві категорії учнів загальноосвітніх навчальних закладів: 9-11 та 12-15 років. Прийом робіт триватиме до 1 квітня 2016 року. Напрями робіт, які приймаються від учасників – художні твори, комп'ютерна графіка (анімація) та літературні твори. Довідкову інформацію можна отримати за телефоном 90-23-63.

Криворізька південна ОДПІ

Об’єкти  оподаткування транспортного податку

                ДФС України повідомлено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які  мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу є об’єктами оподаткування.

                Об’єктом оподаткування транспортного податку є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 033 500 грн. (1378 грн. м. з. п. х 750 м. з. п. = 1033500 грн.) та з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно).

                Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. (Лист від 26.01.2016 р. № 2374/7/99-99-17-04-01-17)

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Відновлено надання послуг електронного цифрового підпису  юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016

Починаючи з 10.02.2016 Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС розпочинає надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016, які пройшли процедуру державної реєстрації в умовах дії нової редакції Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням   ДФС України

 

Правильно заповнюємо звітність

До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органів ДФС, як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905).

Особливості та порядок заповнення Звіту за січень 2016 року (до затвердження нової форми) викладено у листі Державної фіскальної служби України від 28.01.2016 №2844/7/99-99-17-03-01-17 «Про надання роз’яснення», який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.

Криворізька південна ОДПІ

 

Змінено порядок визначення бази оподаткування операцій у разі постачання самостійно виготовлених товарів/послуг

Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, у частині нарахування податку на додану вартість.

З 01.01.2016 внесено зміни до пункту 188.1 статті 188 розділу V Кодексу, згідно з якими база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін.

До 01.01.2016 база оподаткування операцій з постачання таких товарів/послуг визначалася не нижче їх собівартості.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

 

 

Податкова накладна за новою формою

            У Мін’юсті України зареєстровано 26.01.2016 р. за № 137/28267 наказ Мінфіну України від 31.12.2015  № 1307 , яким затверджено форму податкової накладної і Порядок заповнення податкової накладної. Визнано такими, що втратили чинність, власні накази від 22.09.2014 р. № 957, від 14.11.2014 р. № 1129 та пункти 3, 4 власного наказу від 23.01.2015 р. № 13.

                Наказ набере чинності з 1 числа другого місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

 

                                                                Авансові внески при виплаті дивідендів

                При розрахунку зменшення нарахованої суми податку в рядку 16.3.1 додатка ЗП до рядка 16 ЗП декларації з податку на прибуток, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р. № 897, ДФС України рекомендовано враховувати також залишок суми сплачених авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов’язання з цього податку станом на 01.01.2015 р., що відображена у рядку 13.5.2 додатка ЗП до рядка 13 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (для страховиків — у рядку 08.2 Податкової декларації з податку на доходи (прибуток) страховика, для банків — у рядку 14.5.2 додатка ЗП до рядка 14 Податкової декларації з податку на прибуток банку), поданої за 2014 р.

                Разом із Декларацією  № 897 необхідно подати доповнення, передбачене п. 46.4 ст. 46 Податкового кодексу, з поясненням та зазначенням відповідних сум, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці цієї Декларації.

Криворізька південна ОДПІ ( джерело http://www.visnuk.com.ua

 

Реалізація палива на АЗС здійснюється із застосуванням касового апарату

                Роздрібний продаж нафтопродуктів на АЗС має здійснюватися із застосуванням зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи спеціалізованого РРО з роздрукуванням чеків установленої форми. Розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо).

                Не застосовуватись РРО може лише при відпуску оптових партій пального, розрахунки за які здійснено шляхом безготівкового переказу коштів з рахунку на рахунок, або шляхом взаємозаліку, або пального, яке знаходиться на відповідальному зберіганні, за умови, коли такий відпуск здійснюється з ємкостей, спеціально призначених для зберігання та відпуску оптових партій пального.

  Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування

                Законом  України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році.

                Зокрема, Законом скасовано обов’язок сплати авансового внеску з ПДФО у відсотках до минулого року, а кінцеві терміни сплати податку суттєво перенесено - на 20 квітня, 20 липня і 20 жовтня. Також у Законі з’явилося застереження про те, що авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

  Криворізька південна ОДПІ

ДФС запроваджено новий електронний сервіс

                Державною фіскальною службою запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

                Відтепер фізична особа-платник податків для отримання з держреєстру відомостей щодо отриманих нею доходів та утриманих податків має сформувати електронний запит, завізувати його за допомогою електронного цифрового підпису та відправити на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, яка містить запитувану ним інформацію. 

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Особливості застосування спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві у 2016 році

                Криворізька південна  ОДПІ інформує, що ДФСУ у листі від 05.01.2016 р. № 203/7/99-99-19-03-02-17 роз’яснила окремі особливості перерахування у 2016 році коштів на додаткові електронні рахунки, відкриті суб’єктами спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві.

                Встановлений Кодексом порядок перерахування коштів на електронні рахунки та з електронних рахунків на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників та до державного бюджету застосовується до операцій з постачання сільськогосподарської продукції, що здійснюються починаючи з 1 січня 2016 року включно.

     Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Сервіс «Декларування он-лайн» значно спрощує процес декларування громадянами своїх доходів

                На веб-порталі ДФС України функціонує сервіс «Декларування oнлайн». Все, що потрібно для електронного звітування це наявність спеціального програмного забезпечення і електронного ключа цифрового підпису. Отримати посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису у Кривому Розі  можна, звернувшись у  Центр  сертифікації ключів ІДД ДФС України за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Дзержинського, 42.

Криворізька південна ОДПІ

 

Щодо утримання податковими агентами військового збору

                Пунктом 177.8 статті 177 Податкового кодексу України визначено, що під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.

                Тобто, суб'єкти господарювання та/або самозайняті особи, які виплачують доходи фізичним особам – підприємцям за здійснення ними своєї діяльності не є податковими агентами щодо таких доходів. Водночас нагадуємо, що фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку не є платниками військового збору!

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню громадянами

Обов’язковому декларуванню підлягають наступні доходи:

- спадщина, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення спадщини та спадкоємців першої ступені споріднення (нульова ставка) або інших спадкоємців, якщо ними податок був сплачений до нотаріального оформлення спадщини; - дарунки, отримані у результаті оформлення договору дарування (аналогічно спадщині); - дохід від надання в оренду нерухомості іншим фізичним особам; - дохід від надання в оренду рухомого майна, якщо орендатором є також фізична особа; - дохід у вигляді рухомого майна, отриманий за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно; - іноземні доходи; - інвестиційні доходи, тобто доходи від продажу акцій та інших цінних паперів;

- нецільова благодійна допомога, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір (у 2015 році – 1710 грн.); - основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (на 01.01.2015 мінімальна заробітна плата – 1218 грн.); - дохід у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 609 грн.).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

                 Криворізька південна ОДПІЕлектронний сервіс „Електронний кабінет платника податків”

                Електронний кабінет платника податків – новий електронний сервіс веб-порталу ДПС України, який за допомогою спеціального інструмента доступу (наприклад, електронної картки платника податків) з використанням електронно-цифрового підпису дозволить платнику податків працювати з органами податкової служби в режимі реального часу.

                Електронний кабінет платника податків є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надаватиме безконтактні способи взаємодії платників податків та ДПС з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Скористайтесь  електронним сервісом „Декларування та допомога он-лайн”

                На офіційному веб-порталі ДФС України www.sfs.gov.ua платники мають можливість скористатися електронним сервісом „Декларування та допомога он-лайн” або  електронним сервісом „Електронний кабінет платника податків” та за допомогою детальних інструкцій та підказок заповнити декларацію з необхідними додатками та відправити документ он-лайн.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням  ДФС України

 

До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!

Листом ДФС України   від 27.01.2016     №2604/7/99-99-15-04-02-17 «Про позначення коду водного об’єкта» надані методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів Розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати). Форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.

Криворізька південна ОДПІ

 

Розроблені форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ та порядок їх ведення

Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з 01.02.2016 набрали чинності зміни, внесені Законом України №909-VIII до Податкового кодексу України, щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. ДФС України направлено до МФУ пропозиції до проекту постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Відповідальність за несвоєчасне подання декларації

                За неподання або несвоєчасне подання декларації передбачена штрафна санкція в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі порушення, вчинені платником протягом року, передбачена штрафна санкція в розмірі 1020 гривень. За неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами – підприємцями застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн. до 136 грн., а у разі повторного порушення - від 85 грн. до 136 грн.

Криворізька південна ОДПІ

 

Транспортний податок зазнав принципових змін

                Змінами до Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 січня 2016 року було змінено базу оподаткування транспортним податком. Зокрема, раніше діючу норму (267.2.1. Кодексу), де «об’єктом оподаткування визначались легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мали об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.» було замінено на « об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року».

                Перелік авто, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, визначається за методикою, затвердженою КМУ та публікується на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Пільгова площа для оподаткування житла  

                Сільські, селищні, міські ради позбавляються права збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база її оподаткування (зміни до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Кодексу).

                 Таким чином, у 2016 році пільгова площа для оподаткування житла залишилася виключно: - 60 м квадратних – для квартир; - 120 м квадратних – для будинків; - 180 м квадратних – для будинків і квартир одночасно.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

  Додаткове оподаткування квартир та житлових будинків при перевищенні  загальної  площи

                Запроваджено додаткове оподаткування квартир та житлових будинків, які перебувають у власності фізичних чи юридичних осіб, якщо загальна площа перевищує: - для квартир – 300 м квадратних; - для будинку – 500 м квадратних.

                Власники такої нерухомості додатково до розрахованої на загальних підставах суми податку на нерухоме майно будуть сплачувати ще 25 тисяч гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (пg/нкт ґ) підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Зміни в оподаткуванні нерухомості, відмінної від земельної ділянки: База оподаткування  

                З 2016 року збільшена ставка податку на нерухоме майно та встановлюється місцевими радами у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2016 році – 41,34 грн.) за 1 квадратний метр бази оподаткування для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб (підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266).

                Базою оподаткування, як і раніше, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).

                Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Оподаткуванні нерухомості, відмінної від земельної ділянки: Ставки  податки

                Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що у 2016 році фізичні особи будуть сплачувати податок на нерухоме майно за звітний 2015 рік за ставками, встановленими місцевими радами на 2015 рік, тобто не вище: - 12,18 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів нежитлової нерухомості; - 24,36 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перевищує пільгові розміри житла.

                Що стосується юридичних осіб – платників податку, то вони у 2016 році сплачують податок на нерухоме майно за звітний 2016 рік за новою ставкою, тобто не більше 41,34 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

  Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

               

 

За яких умов фізична особа - платник податку має право отримати податкову знижку?

                Громадяни, які хочуть повернути частину сплаченого протягом 2015 року податку на доходи фізичних осіб та мають право на податкову знижку, можуть подати відповідну декларацію до 31 грудня 2016 року. Для цього необхідно звернутись до територіального органу Державної фіскальної служби і заповнити та подати декларацію про майновий стан та доходи.                 Підставою для отримання податкової знижки на навчання, є наявність відповідних платіжних та розрахункових документів - квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідка про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім'ї першого ступеня споріднення).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Зміни у порядку обліку платників ЄСВ

                До Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та до Положення про реєстр страхувальників, затверджених наказом МФУ від 24.11.2014 №1162 внесені зміни наказом МФУ від 30.11.2015 №1105. Цей наказ набрав чинності з 12 січня поточного року. Однією з новацій цього наказу є те, що взяття на облік платників єдиного внеску, на яких поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» здійснюється у день отримання органом податкової служби відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Термін подавати до контролюючих органів за місцем  обліку відомості про зміну облікових даних

                Відповідно до п.65.9 ст.65 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями самозайняті особи зобов’язані подавати до контролюючих органів за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних протягом місяця з дня виникнення таких змін.

                Зміни до відомостей про самозайняту особу, які містяться у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, набирають чинності з дня внесення відповідного запису до такого реєстру.

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Кампанія по декларуванню -2016: Доходи, які перевищують 146160 грн., необхідно задекларувати

                Якщо  загальна  сума  доходів у вигляді заробітної плати та за цивільно – правовими договорами, отриманих   від декількох  податкових агентів у 2015 році  перевищує 146160 грн., громадянин    зобов’язаний   подати річну податкову декларацію. Якщо   загальна річна сума   доходів, отриманих від податкових агентів у минулому   році у вигляді заробітної плати та   за цивільно – правовими не  перевищить зазначений показник,  та  відсутні  інші підстави для надання річної податкової декларації,  декларація   не подається.  

      Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Про зміни до податкового законодавства з 1 січня 2016 року

                ВР України прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесені зміни до Податкового кодексу. Так, зокрема, збільшено ставки акцизного податку на 2016 рік на спирт, алкогольні напої і пиво – на 100%, на тютюнові вироби – на 40% тощо.

                У частині податку на прибуток підприємств скасовується сплата авансових внесків та запроваджується квартальний звітний період для тих підприємств, у яких річний дохід перевищує 20 млн. грн.

                Податок на доходи фізичних осіб стягуватиметься за єдиною базовою ставкою у розмірі 18% замість діючих 15% та 20%. Щодо змін в спрощеній системі оподаткування: до платників третьої групи із нового року будуть входити суб'єкти господарювання із річним доходом до 5 млн. грн. замість 20 млн. грн. у 2015 році та збільшення ставок для платників ІІІ групи: з 2 до 3% (для платників ПДВ) – та з 4 до 5% (для неплатників ПДВ).

 Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Іноземні доходи підлягають обов’язковому декларуванню

                За підсумками 2015 року сума іноземного доходу  оподатковується податком  за ставкою   15%. Якщо загальна сума отриманих  у звітному  місяці доходів,  перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного  року (у 2015 році 12180  грн.), ставка податку становить 20%. Військовий збір  розраховується фізичними особами  самостійно  за ставкою  1,5% об’єкта оподаткування.

                Доходи, одержані в іноземній валюті  перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів. У податковій декларації про  майновий стан і доходи громадяни відображають  суму  отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом   року податку, та визначають  податкове  зобов'язання з податку на доходи та військового збору. Сума податку на доходи та військового збору,  зазначена  у   податковій декларації за минулий 2015 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2016   року.

     Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

Дохід, який отримано від здавання в оренду нерухомого майна, необхідно задекларувати

                Громадянин - орендодавець, який здає свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншому громадянину, відповідальний за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету. Такі платники податку зобов‘язані самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізосіб до бюджету. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Дохід від оренди чи суборенди, отриманий в 2015 році, оподатковується за ставкою 15% та/або 20%, в залежності від суми доходу.

                Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Декларація про отримані доходи в 2015 році подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).

Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

 

Розмір податкової соціальної пільги на 2016 рік

                Прожитковий мінімум на 01 січня 2016 для працездатної особи склав 1378 грн. Таким чином, з 01 січня 2016 податкова соціальна пільга (ПСП) має такі розміри: 100 % ПСП - 689 грн; 150 % ПCП - 1033,50 гpн.; 200 % ПCП - 1378,00 гpн.                ПСП у цьому році 2016 році можуть скористатися особи, чия місячна заробітна плата не перевищує 1930 грн.

      Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

 

 

Увага! Діють шахраї!

Криворізька південна ОДПІ  ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що останнім часом  мають місце випадки  звернень у телефонному режимі до суб’єктів господарювання від імені керівного складу контролюючих органів  щодо   перерахування коштів на благодійність,   на власні потреби  або з інших причин.

Наголошуємо,  що зазначені дії  є шахрайськими! Особи, які телефонують та пропонують перерахувати кошти на певні рахунки, не мають ніякого відношення до працівників  податкової служби. З метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства, просимо інформувати правоохоронні органи. Шановні платники податків, будьте пильними та не реагуйте на дзвінки зазначеного характеру.

Криворізька  південна ОДПІ

 

Електронна звітність заощаджує час платників податків

Сьогодні платники податків мають змогу подавати звітність до  органів ДФС в електронному вигляді так би мовити, без відриву від виробництва, безпосередньо з офісу платника, без черг, які можуть виникати у дні її масового подання. Відпадає потреба і в самих бланках звітності.

Перехід на електронну систему звітності дає також багато нових можливостей платникам. Це і автоматичний розрахунок підсумкових або розрахункових рядків звітності, який зводить до мінімуму арифметичні помилки, і своєчасне оновлення програмного забезпечення при введенні нових звітних форм.

Криворізька південна ОДПІ

 

 

ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee

                ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee за телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно), з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі), Е-mail: idd@sfs.gov.ua (цілодобово).  Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс:http://zir.sfs.gov.ua. 

Криворізька південна ОДПІ

 

Власникам  нерухомості Криворізької  південної  ОДПІ 

                З метою отримання пільг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки Криворізька південна ОДПІ запрошує громадян Дзержинського, Інгулецького та Центрально-Міського районів відвідати податкову інспекцію та провести звірку кількості об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у їх власності, та розмірів площі таких об’єктів.                 Звертатись необхідно за адресою: вул.Пушкіна, 4А, кабінет 407. Телефон для довідок 92-36-00. При собі мати документ, що засвідчує особу, копії та оригінали документів на право власності.

Криворізька південна ОДПІ

Сервіс ДФС України «Пульс»

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що антикорупційний сервіс  «Пульс» створено для попередження: труднощів у спілкуванні з органами ДФС, некоректного ставлення та перевищення повноважень працівників ДФС, неякісного обслуговування платників податків - юридичних та фізичних осіб. . Телефон «гарячої лінії» «Пульс» - (044) 284-00-07.

Криворізька південна ОДПІ

 

 

 

Для електронного звітування необхідно отримати електронні ключі цифрового підпису

                Для електронного звітування  необхідна  наявність спеціального програмного забезпечення і електронного ключа цифрового підпису. Отримати посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису у Кривому Розі  можна  у  Центрі  сертифікації ключів ІДД ДФС України за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Дзержинського, 42.

Криворізька південна ОДПІ

 

Відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю

                Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з січня 2015 року посилена відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю:

                – за використання праці найманих працівників без оформлення трудового договору – штраф за кожного працівника щодо якого скоєно порушення становить 30 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (41340 грн);

                – за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, виплати зарплати не в повному обсязі – три мінімальних розмірів зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (4134 грн);

                – за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – штраф за кожного працівника щодо якого скоєно порушення складає 10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (13780 грн);

                – за інші порушення вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати (1378 грн.).

                З метою захисту прав застрахованих осіб з 1 січня 2015 року введено обов’язкову сплату роботодавцями єдиного внеску від мінімальної заробітної плати, у разі якщо працівник за основним місцем роботи отримує суму меншу за мінімальну зарплату (з 01.01.2016 – 1378 грн, 01.05.2016 – 1450 грн.,  з 01.12.2015 – 1550 грн.).

                Пам’ятайте, що своєчасна й повна сплата платежів по єдиному соціальному внеску а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів — це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Криворізька південна ОДПІ

 

вгору