Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Звіт за І квартал 2017 року служби у справах дітей виконкому районної у місті ради щодо соціального і правового захисту дітей та профілактики правопорушень, бездоглядності, безпритульності серед дітей

Звіт за І квартал 2017 року служби у справах дітей виконкому районної у місті ради щодо соціального і правового захисту дітей та профілактики правопорушень, бездоглядності, безпритульності серед дітей

 

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради організована профілактична робота в  закладах освіти району по запобіганню дитячої злочинності,  бездоглядності і негативних проявів серед молоді, яку здійснює інформаційна група у складі спеціалістів служби у справах дітей, Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представників правоохоронних органів та районного лікаря-нарколога. В рамках цієї роботи протягом І кварталу 2017 року було організовано і проведено 6 інформаційних зустрічей з учнями та їх батьками.

Служба у справах дітей виконкому районної у місті ради надає перевагу питанням раннього виявлення  сімей і дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах та  забезпечення захисту прав і інтересів дітей, які виховуються в неблагополучних родинах.

Станом на 01.04.2017 на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 126 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Умови проживання дітей вказаної категорії постійно перевіряються педагогами закладів освіти, спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, фахівцями з соціальної роботи Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Протягом І кварталу  2017 року службою у справах дітей виконкому районної у місті ради, спільно з представниками правоохоронних органів, навчальними та лікувальними закладами району проведено  38 профілактичних рейдів, в ході яких затримано 5 дітей, що потребували державної підтримки та соціального захисту,  усі вони були тимчасово влаштовано до КЗ "Центр соціально-психологічної реабілітації дітей".

Крім того, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради, за участю закладів освіти, порушено перед Криворізьким відділенням поліції ГУНП в  Дніпропетровській області  16 клопотань про притягнення батьків, які належним чином не виконують батьківські обов'язки,  до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП.

У поточному році виконком районної у місті ради, як орган опіки та піклування, направив до судових органів міста 5 позовних заяв про позбавлення 5 батьків  батьківських прав відносно 5 дітей. У І кварталі 2017 року, за рішенням Центрально-Міського районного суду м.Кривого Рогу, 1 дитина була відібрана від матері.

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби у справах дітей виконкому районної у місті ради є вдосконалення соціально-психологічної та правової допомоги сім'ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, спрямованої на попередження та вирішення проблем сімейного неблагополуччя.

У районі вдалося створити систему взаємодії державних органів та структур, як суб'єктів соціальної роботи, на які законодавством покладено здійснення дієвих заходів в роботі з сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

З метою підвищення ефективності соціальної роботи з дітьми та сім'ями, які опинились у кризовому стані, у районі створені і працюють  комісія з питань захисту прав дитини та комісія з питань взаємодії суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, які опинились у складних життєвих обставинах.

Протягом І кварталу 2017 року службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проводилася цілеспрямована робота у вирішенні питань запобігання дитячої бездоглядності і безпритульності, профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, їх соціального захисту, реалізації права дитини на охорону здоров'я, освіту та сімейне виховання.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради  напрацьовані  ефективні форми роботи з питань профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей і їх  соціального захисту  та набуто певний досвід по виведенню із кризового стану  сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Значна увага приділяється профілактиці шкідливих звичок в підлітковому середовищі. Протягом  звітного періоду служба у справах дітей виконкому районної у місті ради здійснювала контроль за виконанням законодавства України, спрямованого на профілактику правопорушень, пияцтва і наркоманії серед дітей.

На постійному контролі у виконкомі районної у місті ради перебуває питання заборони продажу неповнолітнім суб'єктами господарювання та їх найманими працівниками алкогольних напоїв і тютюнових виробів. З цією метою при виконкомі районної у місті ради створена районна робоча група з питань функціонування об'єктів бізнесу за напрямком протидії обігу фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

У районі створена і працює система взаємоінформування стосовно  виявлення дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов'язків, які зазнали насильство, бродяжать, та дітей, які залишились без батьківського піклування. Розробленою системою взаємоінформування врегульовано взаємодію між службою у справах дітей, відділом освіти виконкому районної у місті ради,  Криворізьким відділом поліції ГУНП  в Дніпропетровській області,  навчальними і лікувальними закладами району та Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Відпрацьований механізм проведення на території району профілактичних рейдових заходів "Діти вулиці", "Неблагополучна сім'я", "Комп'ютерний клуб", "Допінг". Ефективність вищезазначених рейдів полягає в тому, що вони проводяться комісійно, у складі спеціалістів служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, представників освіти, охорони здоров'я, співробітників Центрально-Міського відділення поліції Криворізького відділу поліції в Дніпропетровській області, спеціалістів Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Це дає можливість одразу зорієнтуватися та колегіально вирішити питання надання відповідної соціальної допомоги, якої потребує дитина.  Так,   за результатами проведення у І кварталі 2017 року шести рейдових заходів "Допінг" на території району, службою у справах дітей, відділом розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради та представниками Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області було встановлений 1 факт продажу неповнолітнім

алкогольних напоїв. По вказаному факту складено адміністративний протокол за     ч.2 ст.156 КупАП та накладено штраф на суму 544 грн.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради, за участю фахівців Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у січні поточного року проведені збори з прийомними батьками, батьками - вихователями з питання соціально-правового захисту  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу.            Крім того, на зборах розглянуто питання "Правові основи попередження жорстокого поводження в сім'ї по відношенню до дітей".

У березні поточного року проведенні інформаційні зустрічі з опікунами, піклувальниками з метою роз'яснення чинного законодавства щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та Закону України "Про попередження насильства в сім'ї".

Основним завданням служби у справах дітей виконкому районної у місті ради є створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, сприяння їх усиновленню.

З метою популяризації та пропаганди сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  спеціалісти служби у справах дітей виконкому районної у місті ради у березні поточного року прийняли участь  у загально шкільних батьківських зборах Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №№ 60, 123.

Сьогодні більшість дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають в сім'ях громадян, а саме:

- у сім'ях опікунів, піклувальників проживає - 132  дитини;

- у прийомних сім'ях - 26 дітей;

-у дитячих будинках сімейного типу - 11 дітей, 

- тимчасово влаштовані у сім'ї родичів - 3 дітей,

що складає 89,3 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради.  

За  І квартал поточного року на первинний облік поставлено 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них, 5 дітей влаштовано до сімейних форм виховання, 1 дитина набула соціально-правового статусу, тимчасово перебуваючи у КЗ "Центр соціально-психологічної реабілітації дітей" Криворізької міської ради. 

Пріоритетною формою влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, є їх усиновлення, оскільки усиновлена дитина у правовому відношенні є найбільш захищеною, так як набуває в особі усиновлювачів батьків.

У першому кварталі поточного року усиновлена 1 дитина.

Для реалізації в районі державної політики щодо усиновлення дітей в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради працює електронно-інформаційна система "Діти". Спеціалістами служби зібрано найдокладнішу інформацію про кожну дитину, яка залишилася без батьківського піклування, постійно уточнюється банк даних дітей, які підлягають усиновленню та громадян, які бажають бути усиновлювачами. Станом на 01.04.2017 на обліку з усиновлення перебуває 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 11 до 17 років. З них, 26 дітей мають братів та сестер.

Однією з сімейних форм виховання є прийомна сім'я та дитячий будинок сімейного типу.

На території Центрально-Міського району функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 особа з їх числа, і 2  дитячих будинка сімейного типу, в яких виховується 10 дітей вказаної категорії.  

           Також, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради забезпечено контроль за додержанням вимог законодавства в частині захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 На обліку у виконкомі районної  у місті ради перебуває 62 квартири та 27 домоволодінь, що зберігаються за 122 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими

батьківського піклування:  36 дітей є власниками та співвласниками житла, 86 дітей мають право користування житлом. 

Для вжиття заходів щодо збереження  та утримання в належному стані житла, яке на праві власності або праві користування належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, органом опіки та піклування призначаються опікуни над вищевказаним житлом. Станом на сьогодні 30 осіб призначено  опікунами над житлом, що зберігається за дітьми вказаної категорії.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проводиться роз’яснювальна робота серед опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів стосовно дотримання чинного законодавства України щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі діти, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, мають реєстрацію за місцем мешкання законних представників або у житлі, що зберігається за дитиною.

На особливому контролі в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває питання своєчасного оформлення опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями спадкового майна на ім'я дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, у 2017 році 7 дітей вказаної категорії повинні реалізувати своє право на спадщину після смерті батьків.

Протягом першого кварталу 2017 року, за клопотанням служби у справах дітей та пропозиціями громадської комісії з житлових питань, виконкомом районної у місті ради було взято на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов проживання, одну дитину, позбавлену батьківського піклування. До кінця року планується поставити на облік ще дві дитини вказаної категорії.

Станом на 01.04.2017  на обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 2 квартири, які здаються в оренду. Орендарі своєчасно сплачують рахунки за спожиті енергоносії, підтримують у робочому стані санітарно-технічне та газове обладнання. Кошти, одержані орендодавцями, використовуються на потреби вихованців, оплату комунальних послуг та утримання житлового приміщення у належному санітарно - технічному  стані.

Станом на 01.04.2017 на обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 62 квартири та 33 домоволодіння, які зберігаються за 128 дітьми-сиротами та дітьми, позбавлених батьківського піклування. З них, 36 дітей є власниками та співвласниками житла, 92 дитини мають право користування житлом.

Питання соціального і правового захисту дітей та профілактики правопорушень, бездоглядності, безпритульності серед дітей перебуває на постійному контролі в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради.

вгору