Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Звіт відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради за 2016 рік

Звіт відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради за 2016 рік

Підприємництво відіграє одну з провідних ролей у розвитку приватного сектора та є важливим чинником економічного зростання, створення нових робочих місць, підвищення зайнятості населення, зміцнення економіки Центрально-Міського району. Протягом 2016 року відділ розвитку підприємництва спрямував свою роботу на взаємодію бізнесу і влади для створення сприятливих умов для становлення і розвитку бізнесу у районі.

Основними завданнями відділу розвитку підприємництва залишається реалізація державної політики у сфері підприємницької діяльності у районі, сприяння розвитку малого і середнього підприємництва, створенню нових робочих місць, залучення суб’єктів підприємницької діяльності району до виконання заходів соціально-економічного та культурного розвитку та інших цільових програм з питань підприємництва, організація роботи ринків району та  організація роботи щодо захисту прав споживачів у районі.

У Центрально-Міському районі зареєстровано близько 1800 юридичних осіб та майже 5300 фізичних осіб, які здійснюють господарську діяльність у  960 об’єктах бізнесу.

Об’єкти бізнесу Центрально-Міського району

 

Відповідно до рішення   Криворізької  міської ради  30.12.2010  № 126 «Про формування  електронних  інформаційних ресурсів – переліків об'єктів бізнесу» виконкомом районної у місті ради погоджуються декларації на розміщення об’єктів бізнесу. Всього за 2016 видано 41 декларації на розміщення об’єктів бізнесу, в т.ч. об’єктів побутової сфери – 5, об’єктів дрібно-роздрібної торговельної мережі - 36.

Рішенням виконкому районної у місті ради від 21.10.2015 № 345 «Про затвердження складу районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу» створена та функціонує районна робоча група з питань функціонування об’єктів бізнесу району на засіданнях якої щомісяця протягом року розглядались наступні питання:

-  удосконалення ринкової торгівлі;

-  ліквідація осередків стихійної торгівлі;

- протидія обігу фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- детінізації відносин на ринку праці, легалізація тіньової зайнятості населення;

- впорядкування режимів роботи об’єктів бізнесу на території району.

 Одним із ключових питань роботи відділу у звітному періоді було вдосконалення роботи ринків на території Центрально-Міського району. Так, у районі функціонують 4 ринків, на яких облаштовано 3776 торговельних місць.  З метою дотримання суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність на ринках району початку 2016 року, членами районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу району посилено моніторинг за суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю на ринках району, щодо дотримання ними Правил торгівлі на ринках м.Кривого Рогу та до порушників застосовуються штрафні санкції. Так, з початку поточного року спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради проведено 21 обстеження, за виявлені порушення складено 38 адміністративні протоколи за ст.159 КУпАП «Порушення правил торгівлі на ринках», накладено штрафів на загальну суму 1938 грн., що на 35 адміністративні протоколи більше, в порівнянні з минулим роком.

У рамках заходів Програми розвитку ринків у Центрально-Міському районі на 2012-2016 роки адміністраціями всіх ринків району проведено роботу по вдосконаленню їх діяльності.

З метою підвищення контролю за безпекою якості товарів, що реалізуються на споживчому ринку, з початку 2016 року фахівцями лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Центрально-Міського району за порушення ветеринарно-санітарних правил на ринках району притягнуто до адміністративної відповідальності 7 осіб та накладено штрафів на загальну суму 357 грн.  

Одним із найбільш проблемних питань упорядкування торгівлі  залишається функціонування її стихійних осередків, адже це призводить до розповсюдження інфекційних захворювань серед мешканців міста та засмічення вулиць району. Членами районної робочої групи проводяться рейди по ліквідації осередків стихійної торгівлі в районі. Так, з початку 2016 року проведено 281 рейд, у результаті яких за ст.160 складено 52 адміністративні протоколи, у т.ч. 24 адміністративні протоколи біля входів до ринків, на загальну суму 1450 грн., вилучено 380 кг  продовольчих товарів.

Для підвищення ефективності роботи по недопущенню випадків стихійної торгівлі поруч з ринком, торгуючі з осередків стихійної торгівлі запрошуються на вільні місця на ринку. В переліку послуг ринку передбачено тариф за торговельне місце для малозабезпечених громадян 1 грн. в день за 1 торговельне місце. Так, з початку 2016 року на території ринків району переведено 26 осіб, які здійснювали торгівлю біля входів на ринок  «Центральний» ПСК «Центральний ринок» м.Кривого Рогу та ринок  ТОВ «Ринок житловий масив «Карачуни», в т.ч. в період з 20.04.2016 переведено 12 осіб.

З метою забезпечення потреб населення якісною сільгосппродукцією та продовольчими товарами за доступними  цінами, відповідно до затвердженого заступником міського голови Шаповаловим Г.М. графіку, проведено ярмарки  «Золота осінь» на ринках району, біля ТК «Таврійський» та на житлових масивах Карачуни, мкр.Всебратське-2. У ярмаркових заходах приймали участь міські товаровиробники, сільгоспвиробники Криворізького, Широківського, Апостолівського районів Дніпропетровської області, Херсонської, Миколаївської областей та понад 20 суб’єктів господарювання представляли  різноманітні продукти харчування, молочна, овочева, м’ясна та сільськогосподарська продукція, яка попередньо пройшла лабораторні дослідження. Цінова політика була на рівні оптових цін, що відіграє значну роль для мешканців міста.

У виконкомі районної у місті ради у 2016 році  продовжується системна робота по протидії тіньовому виробництву, обігу фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів в об’єктах бізнесу району, яку здійснює районна робоча група з питань функціонування об’єктів бізнесу за напрямком протидії обігу фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

З метою упередження розпиття алкогольних напоїв та куріння у громадських місцях, членами районної робочої групи проводяться обстеження району щодо дотримання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» з початку поточного року зафіксовано 92 випадки розпивання алкогольних напоїв у заборонених законом місцях, що в порівнянні з 2015 роком менше в 2 рази (168 випадків) та 40 випадків куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, що в порівнянні з 2015 роком менше в 3 рази (120 випадків). З правопорушниками проведено профілактичні бесіди, штрафні санкції  за ст.178 КУпАП та ст.175 КУпАП не приймались.

Спеціалістами виконкому районної у місті ради постійно здійснюється моніторинг об’єктів ресторанного господарства на дотримання Закону України від 16 грудня 2012 року №4844 «Про внесення зміни до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів». Так, з початку 2016 року промоніторено 75 закладів ресторанного господарства району, порушення діючого законодавства з даного питання не виявлено.

З метою недопущення фактів продажу особам до 18 років алкогольних напоїв та тютюнових виробів, особлива увага приділяється об’єктам бізнесу, які розміщені на відстані ближче, ніж 300 метрів до території навчальних та освітньо – виховних закладів, закладів культури і закритих спортивних споруд. Спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради проведено інвентаризацію та доопрацьований перелік таких об’єктів бізнесу району. За результатами проведеної інвентаризації станом на 01.09.2016 року перелік налічує 59  об’єктів бізнесу.

Спеціалістами відділу розвитку підприємництва постійно проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота серед суб’єктів господарювання та населення району щодо роботи «гарячої лінії» у виконкомі Центрально-Міської районної у місті ради з питання інформування про факти продажу в об’єктах торгівлі та ресторанного господарства алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Так, з початку поточного року надійшло одне звернення на телефон «гарячої лінії» стосовно продажу тютюнових виробів неповнолітнім у ТЗК «ж/м «Карачуни» на вул.Погребняка. По вказаному зверненню проведена перевірка, факти продажу тютюнових виробів неповнолітнім  не підтвердились, з суб’єктом підприємницької діяльності проведена профілактична бесіда щодо дотримання діючого законодавства України.

Щомісячно, згідно із затвердженими головою районної у місті ради спільно з начальником Центрально – Міського відділення поліції Криворізького відділу поліції графіками, проводяться рейди на предмет виявлення фактів недотримання суб’єктами господарювання встановлених обмежень щодо продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, особам, які не досягли 18 років. За 11 місяців поточного року  членами районної робочої групи проведено 24 рейди обстежено 95 об’єктів торгівлі району, у ході яких у 5 об’єктах встановлені факти продажу підакцизних товарів, а саме: у відділі «Веселий градус» магазину «Саксагань» ТОВ «Ренес-ОПТ» керівник Дорнер М.В. вул.Свято-Миколаївська (вул.Леніна),28, кіоск у складі ТЗК «БК Комуніст» ФОП Валова Т.А., вул.Старовакзальна (вул.Урицького) 47, відділ у магазині «Акварель» ФОП Шабельник І.В., вул.Свято-Миколаївська (вул.Леніна), буд.62, магазин «Смак» ФОП Стрюков Р.А., вул.Миколаївське шосе, 6/1 та у кафе «Каприз» ФОП Султанов Фаік Судья Огли вул.Алмазна (Погребняка), 22в. У відношенні правопорушників складені адміністративні протоколи за порушення ч.2 ст.156 КУпАП та накладено штрафів на загальну суму  2890 грн.

 Вищезазначені суб’єкти підприємницької діяльності знаходяться на особливому контролі у виконкомі районної у місті ради, з ними постійно проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім, та об’єкти бізнесу, яких повторно буде включено до графіків рейдів щодо виявлення фактів продажу підакцизних товарів підліткам, для визначення результативності вжитих заходів.

У 2016 році у районі продовжується системна робота у напрямку  легалізації трудових відносин у сфері підприємництва. Станом на 01.11.2016 року обстежено 125 об’єктів бізнесу з чисельністю працюючих на них 180 чоловік, легалізовано 70 найманих працівників.  

Спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради ведеться адресна роз’яснювальна робота щодо дотримання норм законодавства про працю суб’єктами підприємницької діяльності з найманими працівниками. З початку 2016 року надані роз’яснення 375 суб’єктам підприємницької  діяльності.

З метою забезпечення дотримання суб’єктами підприємницької діяльності вимог  діючого законодавства України, виконкомом районної у місті ради у 2016 році направлено три лист  до Відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні, з проханням вжити заходи до суб’єктів господарювання, які ігнорують рекомендації, які були надані у ході обстежень, та свідомо уникають оформлення трудових відносин з найманими працівниками, порушуючи чинне законодавство України.

У засобах масової інформації постійно висвітлюється інформація стосовно легалізації тіньової зайнятості населення. Так, з початку 2016 року розміщено 9 статей на офіційному веб-сайті виконкому районної у місті ради та проведено 10 тематичних виступів на КДТ «Криворіжжя» з питання легалізації найманої праці. З питання детінізації відносин на ринку праці у виконкомі районної у місті ради працюють 2 телефони «довіри»: у відділі розвитку підприємництва та в управлінні праці та соціального захисту населення, на які з початку року звернулось 28  осіб, яким надано роз’яснення та рекомендації  згідно з діючим законодавством України.

Станом на 01.11.2016 виконком Центрально-Міської районної у місті ради встановлено 1 цілодобовий та 2 подовжених режимів роботи об’єктів бізнесу.

Важливим напрямком роботи відділу розвитку підприємництва є захист прав споживачів. Основні завдання у даному напрямку це розгляд письмових та усних звернень і заяв споживачів, консультування  громадян з питань захисту прав споживачів, проведення моніторингу стану споживчого ринку щодо порушень вимог законодавства про захист прав споживачів, правил торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами, надання послуг, а також інформування та підвищення обізнаності населення стосовно захисту прав споживачів. Особлива увага приділяється роботі безпосередньо зі споживачами. З початку поточного року звернулось 176 громадян.

З метою інформування населення міста з питань захисту прав споживачів станом на 01.11.2016 проведено 31 «прямих» телефонів, організовано роботу  консультативних пунктів на ринках району (ринок «Центральний» ПСК «Центральний ринок» м. Кривого Рогу, ринок ТК «Центральний» ТОВ «Мега-Маркет», ТК ТОВ «Міраж Маркет Плюс» та інших торговельно-розважальних комплексах), організовані інформаційні зустрічі з трудовими колективами на підприємствах району та у Криворізьких загальноосвітніх школах району  уроки на тему «Основи споживацьких знань».

Спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради надаються пропозиції суб’єктам господарювання району стосовно проведення благодійних акцій із пільгового та безкоштовного обслуговування малозабезпечених громадян міста, ветеранів та інвалідів, у т.ч. Великої Вітчизняної війни, визволителів міста, дітей-сиріт, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та її ліквідатори. На дані ініціативні пропозиції постійно відкликаються  суб’єктів господарювання району. Активну участь підприємництво району бере у допомозі військовослужбовцям, які перебувають у зоні проведення АТО.

З метою оперативного інформування і надання консультативної допомоги суб’єктам господарювання спеціалістами відділу розвитку підприємництва постійно надається оновлена інформація на офіційний веб-сайт виконкому районної у місті ради стосовно роботи відділу, а саме: проведення засідань робочих груп, нарад з суб’єктами господарювання, участь у районних заходах та інше. З початку року на міському інформаційному сайті «Криворізький ресурсний центр» спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому Центрально-Міської районної у місті ради приведено до актуального стану ресурс «Аптеки», «Дрібно-роздрібна торговельна мережа», «Охоронні послуги», «Страхові компанії» шляхом внесення нових об’єктів бізнесу району та виключенням із переліку об’єктів, що припинили діяльність.

З метою забезпечення інформативності суб’єктів підприємницької діяльності району щодо чинних нормативно-правових актів у сфері підприємництва у виконкомі районної у місті ради у 2016 році проведено 24 наради із суб’єктами господарювання з актуальних питань ведення бізнесу, а саме: організації роботи об’єктів бізнесу, порядку провадження підприємницької діяльності під час організації святкової торгівлі, дотримання суб’єктами господарювання законодавства щодо захисту прав споживачів, дотримання суб’єктами господарювання Правил благоустрою, розміщення зовнішньої реклами та інші.

Відділом розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради протягом звітного періоду проводилися заходи по організації у районі передсвяткової та святкової торгівлі у парках, скверах інших місцях масового відпочинку, організація виставок-продажу продукції в об’єктах торгівлі та ринках району. Суб’єкти підприємницької діяльності району брали участь у міських виставках-ярмарках «Дім, сад, огород», спеціалізованих виставках- ярмарках «Криворізькі контракти». Також, у грудні поточного року з нагоди святкування Новорічних свят планується проведення святкових акцій у торговельно-розважальних комплексах та супермаркетах району, та ярмаркових заходів на ринках району.

Станом на 01.11.2015 виробництвом харчової продукції в районі займається 10 суб’єктів підприємницької діяльності.

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 14.03.2012 № 80 «Про впровадження проекту «Марка якості «Криворіжжя», за сприянням виконкому районної у місті ради до проекту залучені провідні підприємства місцевої харчової промисловості  ПрАТ «Криворізький міський молокозавод №1» та Кондитерський цех «Арлекіно».

вгору