Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Звіт про роботу комітету по фізичній культурі і спорту виконкому Центрально-Міської районної у місті ради за 2016 рік

Звіт про роботу комітету по фізичній культурі і спорту виконкому Центрально-Міської районної у місті ради за 2016 рік

Керуючись Законом України "Про фізичну культуру і спорт", розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1320-р "Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2020 року" та рішенням Криворізької міської ради від 24.12.2015 № 50 "Про затвердження Програми розвитку фізичної культури і спорту в м.Кривому Розі на 2016-2020 роки",  протягом 2016 року у районі реалізовувалися завдання цільової комплексної Програми розвитку фізичної культури і спорту у районі, затвердженої рішенням районної у місті ради від 29.12.2011 № 106.

Протягом року заходи та заняття фізичною культурою і спортом проводились на спортивній базі, що нараховує 184 спортивні споруди, серед яких 3 стадіони, 5 футбольних полів, 115 площиних спортивних споруд та 33 спортивних зали.

Головним осередком спортивного життя району є КПНЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа №3», де працюють секції боксу, легкої атлетики, тенісу, хокею на траві, настільного тенісу, рукопашного бою, шахів та футболу. На базі закладу проводяться різноманітні районні масові свята, а також змагання з різних спортивних дисциплін як районного, так і міського, обласного та Всеукраїнського рівнів.

За місцем проживання фізкультурно-оздоровчу діяльність здійснюють 2 комунальні заклади, а саме: КПНЗ «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Вершина» та КПНЗ "Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району", на базі яких діти займаються спортивним туризмом, футболом, самбо та дзюдо.

У районі функціонують й інші спортивні заклади. Це фізкультурно-оздоровчі клуби «Золотий кубок» та «Форест», бійцівський клуб «Тай-пан Муай-тай», Криворізька міська федерація рукопашного бою та традиційного карате-до, боксерський клуб «СКА-Лідер», спортивні клуби «Спарта», «Олександр»,  «Прайд» та «Пауер», фітнес клуб «Sport Fit», фізкультурно-спортивний клуб інвалідів «Олімп», які надають доступні та якісні фізкультурно-оздоровчі послуги за місцем проживання та відпочинку громадян у районі. Тут культивуються такі види спорту: теніс, футбол, карате JKA WF, рукопашний бій, фітнес та таїландський бокс Муай Тай.

Діяльність спортивного напрямку виконують бійцівський клуб «Тай-пан Муай-тай», Криворізька міська федерація рукопашного бою та традиційного карате-до, спортивні заклади «Спарта», «Олександр», «СКА-Лідер». На їх базі організовуються та проводяться різноманітні турніри, чемпіонати, першості. Найбільш підготовлені вихованці закладів беруть участь у змаганнях обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів. Робота інших закладів має фізкультурно-оздоровчий характер.

З метою розвитку масового спорту, зміцнення здоров’я населення засобами фізичного виховання, фізичної культури і спорту, у районі розроблена та впроваджена система масових змагань з різних видів спорту.

Так, протягом 2016 року комітетом по фізичній культури і спорту виконкому районної у місті ради було організовано та проведено більше 40 спортивних заходів, змагань та акцій. Традиційними є районні спартакіади серед школярів, що проходять по програмі міських спортивних ігор «Олімпійські надії», Міжтабірна спартакіада, спартакіада серед студентів з нагоди відзначення Дня студента. Крім того, дошкільнята, школярі та студенти навчальних закладів району є постійними учасниками районних спортивно-масових заходів, що організовуються та проводяться з нагоди святкових дат. Наймасовішими є районні заходи з нагоди відзначення Міжнародного Дня захисту дітей, Олімпійського дня, Дня незалежності України та Дня фізичної культури і спорту. Під час проведення даних заходів було охоплено більше 6500 дітей, учнів та студентської молоді.

З метою популяризації здорового способу життя та залучення широких верств населення до систематичних занять фізичною культурою і спортом комітетом по фізичній культурі і спорту виконкому районної у місті ради організовується та проводиться фізкультурно-оздоровча діяльність за місцем проживання та місцем роботи громадян.

Так, у березні 2016 року у районі була проведена районна спартакіада серед працівників підприємств, установ та організацій району, у якій взяли участь 100 чоловік. Спартакіада передбачала змагання з волейболу, настільного тенісу, шахів та шашок. Упродовж трьох днів проводилися ігри з даних дисциплін.

Більш масовою є спартакіада за місцем мешкання "Юність", яка проводиться щорічно впродовж літнього канікулярного періоду, і у своїй програмі передбачає змагання з різних видів спорту. Ці змагання проводяться, переважно, у місцях масового відпочинку та на спортивних майданчиках за місцем проживання.

Так, впродовж літнього канікулярного періоду 2016 року були проведенні змагання з дартсу, волейболу, міні-футболу, шахів та настільного тенісу. Всього у даній спартакіаді прийняло участь близько 250 дітей. До змагань запрошувались діти та команди, які в час проведення змагань не знаходилися у оздоровчих таборах та зонах відпочинку, а перебували у місті. Змагання видалися цікавими, адже боротьба тривала не тільки між командами, але й в особистих зустрічах. Усі переможці та найактивніші учасники змагань були нагороджені подарунками.

Але проведення роботи у даному напрямку передбачає систематичне виконання робіт по благоустрою спортивних майданчиків та об’єктів району.

Так, протягом квітня 2016 року, з метою покращення умов для регулярних занять фізичною культурою і масовим спортом різних вікових груп населення, своєчасної та якісної підготовки фізкультурно-спортивних об’єктів до роботи у весняно-літній період 2016 року, були проведені ремонтні та відновлювальні роботи спортивних майданчиків. Проведення даного місячника передбачало залучення усіх верств населення до піклування про підростаюче покоління шляхом наведення порядку на спортивних майданчиках, а також у місцях масового відпочинку населення, де влітку можна позмагатись в рухливих та спортивних іграх на свіжому повітрі. Силами товариств з обмеженою відповідальністю «СІТІСЕРВІС-КР» (Крамаренко О.А.) та «ДИВОБУД» (Рудник Л.Б.) було відремонтовано та облаштовано 8 майданчиків за місцем мешкання громадян. Закладами освіти району до літнього оздоровчого періоду підготовлено 30 спортивних майданчиків.

Крім того, завдяки зусиллям батьків та волонтерів був створений та відкритий новий спортивний майданчик, який функціонує на базі спортивного клубу "Олександр" (вул. Політехнічна буд. 71-А). Установлене спортивне обладнання майданчика надає можливість усім бажаючим займатися силовими вправами, а також тренуванням з боксу та  таїландського боксу Муай Тай.

Велика увага приділяється питанням залучення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, до занять на пільгових умовах.

Так, станом на кінець 2016 року до занять фізичною культурою і спортом залучено  96 дітей даної категорії, 704 - дітей із малозабезпечених та  багатодітних сімей. У комунальних закладах району спортивні секції відвідують 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у приватних спортивних та фізкультурно-оздоровчих закладах району на пільгових умовах займаються 8 дітей даної категорії.

Особлива увага у районі приділяється розвитку дитячо-юнацького спорту та спорту вищих досягнень.

Так, за 2016 рік лише тренерським складом КПНЗ «ДЮСШ № 3» підготовлено:

           1 -  Майстер спорту України міжнародного класу,

           3 - Майстрів спорту України,

          11 - Кандидатів у Майстри спорту України,

            9   - спортсменам присвоєний  І розряд,

          79 - спортсменам присвоєні масові розряди.

 Найвагоміший вклад зробили тренери Панасенко С.В., Панасенко В.В., Биков О.В. Їх вихованці входять до складу збірної команди України з хокею на траві (6 чоловік) та з боксу (3 вихованки).

Серед визначних спортивних перемог у 2016 році слід відмітити:

- ІІ командне місце збірної України на Міжнародному турнірі IBF з рукопашного бою, який проходив наприкінці березня у Нідерландах. А також загальнокомандна перемога на Чемпіонаті Європи з рукопашного бою, що проходив у жовтні у Бельгії. Адже збірну України представляли спортсмени Дніпропетровської області, у тому числі і вихованці КПНЗ «ДЮСШ № 3» і Криворізької міської федерації рукопашного бою та традиційного карате-до, під керівництвом Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, президента Криворізької міської федерації рукопашного бою та карате, тренера-викладача з рукопашного бою КПНЗ «ДЮСШ №3» Волошина А.А.

- три І місця на обласних змаганнях з шахів (до 8 років; до 10 років; серед дорослих), а також участь у Чемпіонаті Світу з шахів в Грузіїї (м. Батумі);

- І місце - на  чемпіонаті України з боксу серед жінок (Мойсеєнко Сніжана) та 11 призових,

- І місце - на чемпіонаті України з легкої атлетики серед дівчат (Коптєва Олександра).

   ІІ місце – у V  спортивних іграх школярів України з боксу  (Морозов Ярослав).

Крім того, комітет по фізичній культурі і спорту виконкому районної у місті ради постійно сприяє розвитку приоритетних видів спорту у районі.

Так, у квітні 2016 на базі КПНЗ «ДЮСШ №3» була проведена традиційна відкрита першість КПНЗ «ДЮСШ №3» з легкої атлетики, присвячена пам’яті МС СРСР Полозова В.І.

Метою даних змагань було не тільки популяризація легкої атлетики у районі та місті, залучення дітей та молоді до масових занять фізичною культурою і спортом, але і виявлення перспективних учнів та залучення їх до змагань міського, обласного рівнів. У першості приймали участь майже усі спортивні клуби та дитячо-юнацькі спортивні школи міста, у яких є відділення або секція з легкої атлетики. Всього на стадіоні «Спартак» зібралося близько 140 учасників, крім того майже 50 тренерів, батьків та друзів, які підтримували спортсменів.

За програмою змагань юнакам та дівчатам пропонувалося подолати дистанції у  60 м, 300 м, 600 м, 1000м та 3000 м, також і з бар’єром 60 м та 300 м. По завершенню змагань були підведені підсумки та визначені переможці, які були нагороджені грамотами.

Цього ж місяця на базі КПНЗ «ДЮСШ №3» був проведений  Всеукраїнський турнір з хокею на траві серед юнаків та дівчат 2000-2001 р.н. присвячений пам’яті майстра спорту СРСР К.Г.Драчука. Дані змагання є традиційними, однак цього року вони є знаковими, адже присвяченні 40-річчю хокею на траві у місті Кривий Ріг.

Турнір зібрав позмагатися за медалі та нагороди хлопчаків та дівчат з Сум, Черкас, Винниці, Бердичева та Кривого Рогу. Суддівство, під керівництвом С.П.Панасенко, видалося справедливим та об’єктивним, а змагання – видовищними та безкомпромісними. Всього було зіграно 16 ігор, які і визначили переможців. Ними стали:

І місце виборола команда «Старт» (Бердичівського району),

ІІ місце – команда «ДЮСШ №3» (Кривий Ріг),

ІІІ місце – команда «КДЮСШ №1» (Черкаси).

У вересні поточного року на базі КПНЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа № 3» був проведений легкоатлетичний пробіг пам’яті воїна-інтернаціоналіста Дмитра Сушка. Даний захід проводиться вже багато років поспіль, а значущість його полягає у тому, що саме за допомогою таких змагань можна не тільки фізично розвивати учнів, активізувати роботу у напрямку розвитку масового спорту і спорту вищих досягнень, але і при цьому досягати виховних цілей, таких як патріотичне виховання, виховання поваги та шани до людей, які виконували свій інтернаціональний обов’язок.

Всього у пробігу прийняло участь 18 команд. За програмою змагань було передбачено проведення легкоатлетичної естафети окремо серед дівчат та хлопців від загальноосвітніх шкіл Центрально-Міського району.

За результатами змагань серед хлопців: І місце зайняла команда КЦМЛ, ІІ місце – КЗШ № 123, ІІІ місце – КЦМГ. Серед дівчат: І місце зайняла команда КЗШ № 13, ІІ місце  - КЦМЛ, ІІІ місце – КЦМГ. У командному заліку перемогу отримали:    І місце – КЦМЛ,    ІІ місце - КЦМГ,     ІІІ місце – КЗШ № 85.

Комітет по фізичній культурі і спорту виконкому районної у місті ради сприяє проведенню різноманітних спортивних та популяризаційних заходів, пов’язаних з велорухом у районі.

Так, у квітні 2016 року у Центрально-Міському районі був проведений перший етап відкритого Кубка Кривого Рогу з міні ДаунХілу. Траса, на якій проходили велозмагання, збудована на одному з багатьох відвалів району Чорногорки і представляє собою спуск донизу, з подоланням різних перешкод у вигляді контруклонів, антиуклонів, шор-дропів, великих і маленьких трамплінів, коренів, колод, даблів (різних трамплінів з пролітом до 5м), каменів, тощо. Учасникам даних екстремальних велозмагань необхідно було подолати дистанцію довжиною у 450м, у якої перепад висоти місцями сягає 50м. Всього у змаганнях прийняло участь близько 45 спортсменів. Це не тільки мешканці Кривого Рогу, а й спортсмени з таких міст як Київ, Запоріжжя, Дніпро, Нікополь, Миколаїв та інші. Позмагатись можна було у таких категоріях: юніори, аматори, еліта та ветерани.

Також, з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту, за участі дошкільнят та учнівської молоді району були проведені районні  змагання з фігурної їзди на велосипеді. У змаганнях прийняло участь майже 60 велосипедистів. Всі призери районних змагань були нагородженні грамотами та подарунками.

З метою забезпечення зворотнього зв'язку з мешканцями Центрально-Міському району, для урахування їх побажань та пропозицій щодо розвитку велоінфраструктури, на офіційному веб-сайті виконкому районної у місті ради працює електронна "Скринька ідей щодо розвитку велоруху у районі".

Крім того, комітет по фізичній культурі і спорту виконкому районної у місті ради постійно сприяє розвитку нових видів спорту у районі.

Так, у травні 2016 року у парку культури і відпочинку ім. Газети «Правда» були проведенні змагання зі Street Workout «Кубок Правди-2016». Криворіжці  та гості з інших міст мали нагоду позмагатись у двох дисциплінах: база та фрістайл.

З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей, 01 червня 2016 у парку ім. Ю.Гагаріна були проведені показові виступи спортсменів зі Street Workout, де глядачі мали можливість не тільки поспостерігати за майстерністю та феєричними номерами сили та витривалості спортсменів, а й самостійно прийняти участь і перевірити свої власні сили. Найактивніші та вправніші учасники отримали призи.

Також, у вересні 2016 біля КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії ім. Т.Г.Шевченка», за ініціативи криворізької асоціації Street Work­out спільно була проведена акція до Всесвітнього дня підтягування. На площі біля фонтанів було встановлено два мобільних турніка, на яких мали змогу підтягнутися всі бажаючі. Як встановили підрахунки, таких охочих виявилося не мало. Всього у акції прийняло участь 256 криворіжців різного віку, з яких 207 чоловіків та 49 жінок, які в сумі підтягнулися 3163 рази. Найкращий результат серед чоловіків склав 39 підтягувань, а серед жінок - 17.

З метою виявлення та відзначення кращих спортсменів, тренерів, фізкультурно-спортивних організацій району та сприяння створенню позитивної конкуренції між ними, у січні 2016 року були підведені підсумки районного огляду-конкурсу спортивних досягнень за 2015 рік. Так, було визначено та нагороджено 25 кращих діячів сфери фізичної культури і спорту району у номінаціях: «Кращий спортсмен з олімпійських видів спорту», «Кращий спортсмен з неолімпійських видів спорту», «Юна надія спорту», «Зірка команди», «Кращий тренер», «Серце віддаю спорту».

Щорічно відзнаками Криворізького міського голови для обдарованих дітей і молоді у номінації «За спортивні досягнення» за високий спортивний результат, призові місця на чемпіонатах України та Європи нагороджуються молоді спортсмени Центрально-Міського району. Так, у 2016 році відзнаку отримають 8 вихованців спортивних закладів району.

Для інформування населення про позитивний вплив на здоров’я людини оптимальної рухової активності, занять фізичною культурою і спортом та з метою залучення широких верств населення району до регулярних фізкультурно-оздоровчих занять, комітет по фізичній культурі і спорту виконкому районної у місті ради систематично розміщує інформацію про спортивно-масові заходи, які відбуваються в районі, на порталі «Криворізький ресурсний центр», на офіційному веб-сайті виконкому районної у місті ради. Крім того, інформація публікується на таких інтернет-сайтах, як «Facebook», «Кривбас on-line», «Спортивне Криворіжжя».

У наступному році комітет по фізичній культурі і спорту виконкому Центрально-Міської районної у місті ради планує працювати над реалізацією основних засад Програми розвитку фізичної культури і спорту у районі на 2017-2020 роки, а також збереження і розвитку спортивної бази району, проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи з населенням різних вікових груп та сприяння здобутку вищих досягнень дітей та молоді у дитячо-юнацькому спорті.

вгору