(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Звіт про роботу спостережної комісії при виконкомі Центрально-Міської районної у місті ради за 2021 рік

Звіт про роботу спостережної комісії при виконкомі Центрально-Міської районної у місті ради за 2021 рік

Основними завданнями спостережної комісії при виконкомі Центрально- Міської районної у місті ради є організація виховної роботи з особами, умовно- достроково звільненими від відбування покарання та громадський контроль за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання з метою закріплення результатів виправлення і ресоціалізації та надання їм допомоги у соціальній адаптації.

Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Кримінально- виконавчим кодексом України, Законом України «Про  соціальну  адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», Постановою Кабінету Міністрів  України від 01 квітня 2004 року №429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах», іншими нормативно-правовими актами.

Членами спостережної комісії спільно з Криворізьким відділом поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області проводиться виховна та профілактична робота з особами, які умовно – достроково звільнені від відбування покарання.

Головна мета проведення виховної роботи - допомогти звільненому адаптуватися в нових для нього умовах, сприяти у вирішенні виникаючих питань, запобігти рецидив, який найчастіше спостерігається в перший час після звільнення.

Організаційною формою роботи спостережної комісії є засідання, які проводяться за потребою, але не рідше ніж один раз на місяць. У 2021 році було проведено 12 засідань комісії, на яких були розглянуті питання: взяття на облік та зняття з обліку осіб, які умовно-достроково звільненні від відбування покарання; проведення профілактичної роботи з особами, які умовно- достроково звільнилися від відбування покарання; організація роботи щодо обстеження умов проживання та працевлаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

На підставі повідомлень, отриманих від органів та установ виконання покарань, ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання.

  Так у 2021 році до спостережної комісії від виправних закладів надійшло 10 повідомлень щодо осіб, звільнених з місць позбавлення волі, з них про звільнення 1 особи умовно-достроково та 9 осіб - по закінченню терміну відбуття покарання.

Станом на 01.12.2021 було проведено 12 засідань, на яких було розглянуто  14 питань та видано   3  постанови. Станом на 01.12.2021 на обліку у спостережній комісії при виконкомі Центрально-Міської районної у місті ради умовно-достроково звільнені та амністовані особи не перебувають.

З метою адаптації та ресоціалізації умовно-достроково звільнених від покарання осіб, членами спостережної комісії проводиться виховна робота у вигляді профілактичної бесіди щодо їх поведінки у суспільстві та недопущення ними нових злочинів, надаються роз’яснення щодо їх законних прав та громадських обов’язків, обстежуються умови проживання, з’ясовуються їх потреби та надається допомога у їх вирішенні.

Виходячи з проблем умовно-достроково звільнених осіб, спостережена комісія взаємодіє з Криворізьким міськрайонним центром зайнятості для офіційного працевлаштування, та у разі потреби - проходження навчання з метою майбутнього працевлаштування, з Криворізьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яким надається соціальний супровід, що є формою соціальної підтримки та передбачає надання конкретній особі комплексу соціальних послуг, для подолання життєвих труднощів, що включає в себе надання психологічної допомоги, юридичної допомоги та вирішення інших соціальних питань. Для осіб, які потребують медичного обстеження, спостережна комісія надсилає супроводжувальний лист до відповідних медичних установ, з метою сприяння у повному, якісному медичному обстеженні.

           У своїй роботі комісія тісно співпрацює із Криворізьким  міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Ним, у свою чергу, систематично надавалися соціальні послуги та здійснює соціальний патронаж молоді, яка відбувала покарання у місцях позбавлення волі на певний строк. Робота проводиться згідно Державного стандарту соціальної послуги профілактика.

Так з початку 2021 року до Центру соціальних служб від суб’єктів соціальної роботи надійшли  повідомлення щодо осіб, які звільнилися з установ виконання покарань: 0 - повідомлення від  спостережної комісії виконкому Центрально-Міської районної у місті ради,  5 - повідомлень надішли з виправних колоній  з метою перевірки майбутньої адреси проживання, після звільнення осіб та можливості повернення осіб, за вказаними адресами під час перебування в ВК, 1 - повідомлення стосовно неповнолітніх правопорушників, які перебувають на обліку в секторі ювенальної пробації.

            Після повернення осіб вищевказаної категорії  на постійне місце проживання до міста, у разі потреби,  надаються соціальні послуги. Згідно ст. 3 розд. І  Закону України «Про соціальні послуги», надання соціальних послуг ґрунтуються на принципах добровільності вибору чи відмові від отримання соціальних послуг.

             Протягом 2021 року особи до 35 років, які відбували покарання в місцях позбавлення волі та неповнолітні, які звільнені від відбування покарання були відвідані спеціалістами КМЦСССДМ за місцем проживання, вивчено їх потреби  та надано соціальні послуги  (рекомендації) щодо соціальної адаптації.

           В результаті відвідувань було з’ясовано, що найчастіші проблемні питання з якими стикаються звільнені, були стосовно офіційного працевлаштування. При роботі з даною категорією, фахівці центру надають рекомендації щодо можливого безкоштовного навчання для отримання професійної освіти за новою спеціальністю при Міському центрі зайнятості, про можливість постановки на облік в ЦЗ, надаються направлення до вказаної установи. Всі особи поінформовані про можливість соціального супроводу їх спеціалістами КМЦСССДМ,  отримання безкоштовних послуг юриста, психолога та конфліктолога.

Також серед можливих мір покарання, альтернативних позбавленню волі, застосовується покарання у виді громадських робіт. Такий вид покарання має важливе попереджувальне і виховне значення відносно осіб, які вчинили злочини невеликої тяжкості і виправлення яких можливе без ізоляції від суспільства на основі участі засуджених у суспільнокорисній праці. Вид основного покарання, який полягає у виконанні засудженим у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільнокорисних робіт, визначають органи місцевого самоврядування.  

За інформацією Центрально-Міського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області згідно Рішення виконкому від 22.12.2020 № 421"Про визначення видів безоплатних суспільно-корисних робіт та переліку об'єктів, на яких будуть виконуватись засудженими громадські роботи у 2021 році" за рік було застосовано судові санкції у вигляді громадських робіт. Загальна кількість годин громадських робіт, відпрацьованих  засудженими та правопорушниками:

Назва установи

Кількість відпрацьованих годин

Кількість осіб

Комунальна установа “Територіальний центр соціального обслуговування
(надання соціальних послуг) у Центрально-Міському районі” Криворізької міської ради

620 годин

6 осіб

Комунальне підприємство “Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії ім.Тараса Шевченка”

1190годин

12 осіб

Комунальний заклад “Палац культури “Карачуни” Криворізької міської ради

200годин

2 особи

Комунальне некомерційне підприємство “Криворізька міська лікарня №3” Криворізької міської ради

760годин

7 осіб

Таким чином, робота спостережної комісії несе позитивний вплив на організацію спільної профілактичної роботи із всіма суб’єктами соціального супроводу, що позитивно впливає на попередження скоєння злочинів та правопорушень, зниження рівня злочинності в районі.

вгору