(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Збережімо пам’ятки історії і культури разом

Збережімо пам’ятки історії і культури разом

З 2001 року у виконкомі Центрально-Міської районної у місті ради працює районна комісія по обстеженню технічного стану та упорядкуванню пам’яток історії і культури, розташованих на території району. До складу комісії входять працівники виконкому районної у місті ради, директор та науковий співробітник КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР (за згодою), голова районної ради ветеранів, депутат Центрально-Міської районної у місті ради, голова постійної комісії з питань освіти, культури, фізкультури, спорту та молоді (за згодою).

         Комісія здійснює контроль за проведенням благоустрою прилеглих до пам’яток територій та обстежує технічний стан пам’яток історії і культури, розташованих у районі, за необхідністю організовує роботи по проведенню поточних ремонтів пам’ятників, їх охороні, утриманню в належному стані, благоустрою прилеглих територій. Так, щорічно, за необхідністю, здійснюється виконання поточних ремонтів всіх пам’ятників, розташованих на території району. Також, комісія розглядає звернення та пропозиції громадян та суб’єктів господарювання щодо встановлення, утримання, охорони та збереження об’єктів культурної спадщини району.

         Так, 18.03.2021 у виконкомі районної у місті ради відбулося чергове засідання районної комісії по обстеженню технічного стану та упорядкуванню пам’яток історії і культури, розташованих на території району. На цьому засіданні було розглянуто ряд важливих питань: про встановлення меморіальної дошки на честь видатного криворіжця, повного кавалера відзнаки “За заслуги перед містом”, народного артиста України  Володимира Кириловича Полубоярцева, на будівлі КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка».

         Було розглянуто факт вандалізму, скоєний у березні 2021 року на пам'ятному знаку жертвам голодомору, розташованому на вул.Лермонтова, у сквері. Також, обговорені питання організації упорядкування пам'яток та пам'ятників історії і культури, розташованих у районі та щодо запланованих ремонтів у 2021 році.

вгору