На теперішній час мережа закладів культури залишається основним надавачем послуг культури і соціально орієнтованого дозвілля для населення.
У Центрально-Міському районі послуги у сфері культури забезпечує галузь, яка представлена вісімнадцятима закладами: театром, історико-краєзнавчим музеєм, музеєм культури єврейського народу, виставочним залом, палацом культури, музичною школою, школою мистецтв, художньою школою, музичним коледжем, двома дитячими бібліотеками, чотирма дорослими бібліотеками, одним клубом, кінотеатром та кореспондентським пунктом м.Кривий Ріг філії ПАТ "НСТУ" "Дніпропетровська регіональна дирекція". Чисельність працюючих в цих закладах становить 600 осіб.
Галузь культури у районі представлена 18 закладами.
Комунальне підприємство "Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка" заснований у 1931 році та по праву вважається головним культурним осередком міста Кривого Рогу. Репертуар театру представлений широкою палітрою – від історичних вистав та вистав з національним колоритом - до класики світового значення та сучасних хореографічних постанов. Трупа театру складається з талановитих акторів, у закладі втілюються нові сучасні форми постановок з використанням сучасних новітніх технологій. З великим успіхом на сцені театру ідуть вистави українських класиків "Наталка-Полтавка", "Ой, не ходи, Грицю…", "Сорочинський ярмарок", "Кайдашева сім'я", "Запорожець за Дунаєм". Разом з героями Островського, Чехова, Горького, Гарбузова, Дударева на сцену театру прийшла естетика російської драматургії: "Порог", "Майская ночь", "Забыть Герострата", "Завещание целомудренного бабника". Звертається творчий колектив театру і до зарубіжної класики: "Король лир" У. Шекспіра, Ж. Мольєра "Тартюф", Ф.Лоу "Моя прекрасная леди", "Підступність та кохання" Шиллера, "Гамлет" Шекспіра, "Містер Ікс", "Маріца", "Сільва" І.Кальмана, "Весела вдова" Ф.Легара, "Летюча миша", Д. Патріка "Странная миссис Сэвидж", Г.Канчелі "Проделки Ханумы", М.Ладо "Очень простая история" та "Циганський барон" І.Штрауса. Також, у театрі представлені сучасні хореографічні постановки - хореографічна поема під музику Чайковського "Франческа да Ріміні". Для маленьких глядачів актори театру пропонують: "Аленький цветочек", "Де Василиса Премудра?", "Книга желаний", "Жила-была принцесса", "Мультяшки", "Однажды Бабка-Ёжка", "Маугли", "Приключения кота Леопольда", "Золотой циплёнок". Це все спрямоване на надання театром послуг, які задовольняють потреби самого вимогливого глядача, приваблюють нового глядача та зберігають постійного.
Директор: Чирка Назар Юрійович.
Адреса:50000, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, пр.Поштовий, 23.
Контактний телефон: 92-32-98, факс: 92-32-97.
Адреса електронної пошти:teatrshevchenko@gmail.com
Комунальний заклад культури "Міський історико-краєзнавчий музей" КМР був створений в січні 1960 року згідно Постанови Ради Міністрів України. Основним завданням музею є залучення якнайбільшої кількості мешканців міста до вивчення історії рідного краю, ознайомлення їх з природно-ресурсним потенціалом, особливостями економічного, соціально-культурного розвитку Кривбасу, його видатними постатями і професійними діячами мистецтва, науки, спорту, політики тощо.
На базі КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» діють 2 структурних підрозділи: з 1992 року – Тернівський філіал; з 1997 року – філіал «Музей-квартира художника Григорія Синиці». З 19 грудня 2012 року у приміщенні найбільшого в світі «Квіткового годинника» відкрито відеогалерею закладу, яка обладнана сучасною проекційною апаратурою, що працює у 3D та HD форматах. Унікальна 3D відеогалерея закладу стала популярним туристичним об’єктом для іноземних туристів та улюбленим місцем відпочинку городян. Щороку музей відвідує понад 50 тисяч мешканців та гостей міста.
З метою розширення спектру послуг та збільшення кількості відвідувачів, музей урізноманітнив форми культурно-освітніх масових заходів за рахунок проведення цікавих музейних занять з елементами гри, вікторини, майстер-класів та пізнавальних виїзних екскурсій до місць археологічних розкопок.
В фондах музею зберігається 122 646 експонатів. У колекцію музею входять близько 60 тисяч експонатів, що належать до державної частини Музейного фонду України, серед яких археологічні знахідки, матеріали, що висвітлюють історію міста, фотографії, експонати образотворчого і прикладного мистецтва. Зберігаються і унікальні фотографії з колекції криворізького інженера Є. Фукса, що зафіксували повний процес видобутку залізної руди, розпочатий у ХІХ столітті.
Директор: Мельник Олександр Олександрович.
Адреса: 50000, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг,
вул. Каунаська, 16.
Адреса електронної пошти: krmuzey@gmail.com
Відеогалерея:
Адреса: 50000, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, пр. Металургів, парк "Героїв", павільйон "Квітковий годинник".
Контактний телефон: 92-22-12.
Музей-квартира художника Григорія Синиці:
Адреса: 50000, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, пр. Університетський, 13/18.
Контактний телефон: 92-51-34.
Тернівський філіал:
Адреса: 50000, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Сестроріцька, 1б.
Контактний телефон: 35-13-66.
Криворізький музей культури єврейського народу та Голокосту "Музей Михайла Мармера" - створений у 2014 році на базі синагоги "Бейт Штерн Шульман" з метою формування в українському суспільстві атмосфери толерантності, міжнаціональної та міжрасової згоди, висвітлення культури та традицій єврейського народу, збереження пам'яті про минуле нашого регіону та подій Другої Світової війни.
У музеї можна переглянути цікаві та пізнавальні експозиції, які розкривають побут єврейського народу та події, які з ними відбувались у ХV - ХХ століттях. Також, у музеї можна ознайомитися з експозиціями: "Кривий Ріг в роки Другої Світової війни", яка включає в себе речі та зброю тих часів. Експозиція "Полікультурне Криворіжжя" - представляє витвори мистецтва наших земляків. Наукові співробітники музею проводять освітянські заняття та семінари, інтерактивні лекції та заняття з історії Криворіжжя та Другої Світової війни і Голокосту, запроваджують нові методи проведення занять - воркшопи (груповий метод розвитку, його центральна ідея полягає в освоєнні якогось навику, отриманні знання шляхом взаємодії зацікавлених в ньому людей) з міжнаціональної толерантності. За рік музей відвідують близько 6000 чоловік.
Директор: Піддубна Світлана Іванівна.
Адреса: 50000, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, вул. Гірничих інженерів, 46.
Контактний телефон: 405-44-47.
Комунальний заклад культури "Міський виставковий зал" КМР – справжній духовно-просвітницький центр для мешканців міста, який теж розташований у історичному центрі міста та організовує дозвілля мешканців міста. Тут виставляються роботи художників, як міста Кривого Рогу, України так і гостей нашої країни. Поряд з відомими іменами художників з’являються нові молоді імена. Зали для виставок художникам та майстрам надаються безкоштовно, що значно полегшує починаючим творчим особистостям сходження до мистецького Олімпу.
Заклад був заснований 29 липня 1996 року. Історія його заснування тісно пов’язана з існуванням у Кривому Розі міської організації Національної Спілки Художників.
Як справжній центр культурно-просвітницької роботи, який зацікавлений у розвитку нових послуг для мешканців міста, виставочний зал вдало впроваджує у життя проекти: «Поетична вітальня», «Творча вітальня», «Вечір старовинного романсу», «Великі імена», «Юні таланти», проводить творчі зустрічі з криворізькими поетами, письменниками, музикантами, редакторами історико- культурологічного журналу «Символ», презентує нові видання.
Працівники виставочного залу постійно працюють над вдосконаленням, не зупиняються в своїй роботі в пошуках нових проектів, нових імен, нових талантів, як серед молоді, так і досі маловідомих аматорів, джерело яких – щедра криворізька земля.
Директор: Ситник Дмитро Петрович.
Адреса: 50000, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, вул.Олександра Поля, 2.
Контактний телефон: 470-11-97, 470-11-98 .
Адреса електронної пошти: lyuda.erokhina.57@gmail.com
Комунальний заклад "Палац культури "Карачуни" КМР - єдиний палац культури у районі, який був заснований у 1958 році. Творчо-мистецька діяльність колективів художньої самодіяльності Палацу культури "Карачуни" має велике значення для розвитку художньої, громадської та естетичної культури Центрально-Міського району. Послугами палацу культури "Карачуни" більш за все користуються мешканці мікрорайону Всебратське-2, житлових масивів Карачуни, МОДР, Військове містечко-35. Палац забезпечує реалізацію державної політики з питань культури, створює умови для розвитку самодіяльного музичного, вокального, хореографічного, декоративно-прикладного мистецтва, різних видів народного мистецтва, самодіяльної народної творчості. У палаці культури плідно працюють 10 клубних формувань та 1 клуб за інтересами, з них 8 - для дітей і молоді та 4 - для дорослих. У колективах палацу займаються 311 учасників, з них 246 - діти та підлітки.
У палаці проводяться: ігрові програми для дітей, благодійні концерти для пільгової категорії населення, розважальні програми для молоді та для дорослих, творчі вечори, бесіди, лекції, конкурси, різноманітні заходи профілактичного спрямування проти наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління, проти проявів насильства та запобігання розповсюдження захворювання на ВІЛ та СНІД.
Директор: Коровко Іван Володимирович.
Адреса: 50025, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, вул. Алмазна, 29.
Адреса електронної пошти:palackarachuni@gmail.com
Клуб Підприємства об’єднання громадян Криворізького учбово-виробничого підприємства УТОС – працює на території району багато років та є місцем проведення дозвілля для людей з вадами зору. У клубі створено сім клубних формувань, колективів народної творчості та любительських об'єднань, учасниками, яких є 41 чоловік. Для надання якісних послуг, керівники гуртків клубу постійно ведуть роботу над всебічним розвитком кожного учасника колективу, підвищенням виконавської майстерності, пошуком нового репертуару з урахуванням специфіки роботи з інвалідами по зору.
Директор: Миронова Галина Анатоліївна.
Адреса: 50072, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Павла Скоропадського, 6.
Контактний телефон: 409-50-81, 409-50-72.
Адреса електронної пошти: profcomutos@gmail.com
КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» ДОР був заснований у 1961 році, за результатами навчально-виховної, просвітницької роботи займає почесне місце у культурному житті району, про що свідчить високий рівень підготовки спеціалістів та активна участь творчих колективів і солістів цього закладу в культурному житті міста і області. Музичний коледж є вищим навчальним закладом І рівня акредитації, який здійснює підготовку фахівців за 9-ма спеціалізіціями. Навчається у закладі 235 студентів, підготовку і навчання яких здійснюють 85 висококваліфікованих викладачів. Коледж випускає майбутніх викладачів музичних шкіл, артистів оркестрів, ансамблів, викладачів музики в загальноосвітніх школах, керівників колективів художньої самодіяльності.
Педагогічний та студентський колективи музичного коледжу проводять у районі, місті та регіоні різноманітну концертну та культурно – просвітницьку роботу, яка є невід’ємною частиною дозвілля та наданням послуг у цієї сфері для мешканців району, міста та всієї Дніпропетровщини в цілому. Протягом року провдиться близько 200 концертів, які відбуваються у концертних залах музичного коледжа, навчальних закладах, палацах культури, на підприємствах.
Директор: Ракітянська Людмила Володимирівна.
Адреса: 50000, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, вул. Грабовського, 12.
Адреса електронної пошти: kmu_kr@ukr.net
Для реалізації творчих здібностей підростаючого покоління у районі працює три позашкільні мистецькі заклади: КЗСМО "Музична школа №1" КМР, КЗСМО «Школа мистецтв № 2» КМР, КЗСМО «Художня школа № 3» КМР, які відіграють головну роль у виявленні обдарованих дітей та навчанні їх до рівня професіоналів, розвитку їх творчих здібностей. Школи мають у своєму складі 15 відділів, на яких навчається 1290 учнів, 153 з них – діти пільгових категорій, працюють 77 викладачів – кваліфікованих високопрофесійних фахівців. Гордістю шкіл є 21 дитячий творчий колектив, які представляють свої заклади на міжнародних, всеукраїнських, регіональних, міських конкурсах та фестивалях.
Протягом року творчі колективи школи мистецтв та музичної школи проводять активну концертну діяльність у загальноосвітніх та дошкільних закладах району, на літній естраді у парку культури і відпочинку імені Федора Мершавцева.
Колективи, солісти-вокалісти шкіл є активними учасниками районних культурно-масових заходів. Учні художньої школи та відділень образотворчого мистецтва школи мистецтв та музичної школи гідно представляють свої роботи на конкурсах та художніх виставках різного рівня. Дитячі творчі роботи прикрашають святкові виставки, що проводяться у парку культури і відпочинку імені Федора Мершавцева та на Арт-майдані. Вони є невід’ємною частиною культурно-масових заходів району.
Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти"Школа мистецтв № 2" КМР почав своє існування з 1936 року, як музична студія. Засновникам школи довелося подолати немало труднощів: відсутність належного приміщення, кваліфікованих викладачів, музичних інструментів, обладнання. Але все це не злякало першого директора школи Попелик Міліцію Петрівну, яка разом з викладачами-ентузіастами проявили великі організаторські здібності і почали перший навчальний рік. Серед випускників школи немало видатних музикантів, лауреатів конкурсів, керівників закладів культури. Сьогодні у школі мистецтв проходять концерти, фестивалі, конкурси та навчаються переможці міських, обласних, всеукраїнських конкурсів та фестивалів "Юний віртуоз", "Квітневі зірки", "Дніпровські зорі", "Музичний калейдоскоп", "Джаз і юність".
Напрямок роботи: навчання та виховання учнів, активна пропаганда музичного, образотворчого та хореографічного мистецтва.
Директор: Шевлякова Ксенія Романівна.
Адреса: 50000, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, вул. Церковна, 2.
Контактний телефон: 493-84-80.
Адреса електронної пошти:ksm-2@ukr.net
Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти "Музична школа № 1" КМР заснована у квітні 1936 року і стала першою, яка приймала і вирішувала питання естетичного виховання підростаючого покоління Криворіжжя. Саме вона пізніше породила цілу систему музичних закладів: 13 музичних шкіл, 2 школи мистецтв і музичний коледж. Відділення з поглибленим вивченням фахових дисциплін є складовою частиною колективу музичної школи № 1, де навчаються найбільш обдаровані діти міста, серед яких чимало переможців та лауреатів обласних, державних та міжнародних конкурсів. Учні відділення підтверджують славу Криворіжжя в Парижі, Відні та інших європейських столицях.
Напрямок роботи: естетичне виховання, формування музичної культури, володіння музичними інструментами, розвиток творчих здібностей дитини.
Директор: Таргонська Олена Павлівна.
Адреса: 50099, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, вул. Грабовського, 1.
Адреса електронної пошти: 1234_kr@ukr.net
Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти "Художня школа № 3" КМР заснований у 1990 році рішенням виконкому Криворізької міської ради від 22.08.1990 № 215, займається естетичним вихованням дітей та юнацтва, створює умови для духовного та інтелектуального розвитку учнів, їх творчих здібностей, талантів та обдарувань. Основна мета – самовизначення обдарованих дітей та їх творча самореалізація. Учні школи є постійними учасниками фестивалів і конкурсів.
Напрямок роботи: естетичне виховання дітей та юнацтва, навчання різними видами образотворчого мистецтва, створення умов для духовного і інтелектуального розвитку особистості, задоволення потреб підростаючого покоління у професійному самовизначенні і творчій самореалізації. Заклади культури району покликані зосереджувати навколо себе людей, що здатні любити, розуміти і яскраво втілювати в життя велике мистецтво.
Директор: Томашевська Олена Юріївна.
Адреса: 50025, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, вул. Алмазна, 14.
Контактний телефон: 405-29-85 .
Адреса електронної пошти: hudozka3@ukr.net
Обслуговування населення району книгами і інформацією здійснюють 4 дорослі та 2 дитячі бібліотеки, які свою діяльність спрямовують на пошук нових підходів для задоволення інформаційних запитів користувачів, способів формування і розповсюдження інформаційних ресурсів, традиційних і інноваційних форм обслуговування.
Структурні підрозділи КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР, розташовані у Центрально-Міському районі, активно працюють у напрямку створення та реалізації бібліотечних проектів, які отримали високу оцінку серед представників органів влади, громади та, звісно, користувачів: «Бібліотека без кордонів», «Бібліотека на винос», «Історичні походеньки», «Відкрита бібліотека», «Літній читальний зал «Нескучное лето» у парку імені Федора Мершавцева.
Для читачів всіх категорій надаються наступні бібліотечні послуги: інформаційне забезпечення користувачів;
- довідково-бібліографічне обслуговування;
- обслуговування користувачів по внутрішньо-системному абонементу (можливість отримати книгу з іншої бібліотеки закладу) та міжбібліотечному абонементу (можливість отримати книгу з будь якої бібліотеки України).
Структурні підрозділи КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР:
Відділ обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих»КМР
Завідувач: Косих Валентина Василівна.
Адреса: 50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, просп. Поштовий, 40.
Контактний телефон: 92-35-96.
Адреса електронної пошти: serving.kzk@ukr.net
Бібліотека-філіал № 5
Завідувач: Сміяненко Тетяна Іванівна
Адреса: 50025, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Алмазна, 29, у приміщенні КЗ «Палац культури «Карачуни» КМР.
Адреса електронної пошти: biblioteka5.kzk@ukr.net
Бібліотека-філіал № 16
Завідувач: Шевчук Антоніна Олександрівна.
Адреса: 50025, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Аграрна,9.
Контактний телефон: 098 505 35 99.
Бібліотека-філіал № 17
Завідувач: Ратобильська Любов Михайлівна.
Адреса: 50024, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. 129-ї бригади територіальної оборони, 118.
Контактний телефон: 096 227 09 39.
В зоні обслуговування Центральної дитячої бібліотеки знаходяться Криворізькі загальноосвітні школи №№ 1, 8, 13, 20, 22, 23, 28, 60, Криворізька Центрально-Міська гімназія, Криворізький Центрально-Міський ліцей, КЗ СМО "Школа мистецтв № 2" КМР, дошкільні навчальні заклади №№ 1, 17, 38, 79, 80, 121, 204, 195, 199, 198, 306. В зоні обслуговування бібліотеки-філіалу № 8 знаходяться загальноосвітні школи №№№ 10, 29, 30, 85, ДЮСШ № 3, КЗ СМО "Музична школа № 1" КМР.
Книжкові фонди дитячих бібліотек Центрально-Міського району - станом на 01 квітня 2020 становлять 64757 примірників.
Центральна бібліотека КЗК «Міська дитяча бібліотека» КМР
Завідувач: Гуменна Тетяна Олександрівна.
Адреса: 50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Поштовий, 28.
Контактний телефон: (0564) 92-32-46.
Адреса електронної пошти: centralchildrenlib@i.ua
Бібліотека-філіал № 8
Завідувач: Складанна Ганна Іванівна.
Адреса: 50004, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Гданцівська, 24.
Адреса електронної пошти: biblio-child8@i.ua
Криворізький невідокремлений структурний підрозділ ПрАТ «Мультіплекс Холдинг»;
Криворізький відокремлений структурний підрозділ “М-КІНО”
– заклад культурного дозвілля, сучасне технічне обладнання якого цілком відповідає потребам сьогодення. У кінотеатрі, у чотирьох залах, демонструється велика кількість художніх та мультиплікаційних фільмів для глядачів усіх вікових категорій. За рік кінотеатр відвідують близько 250000 глядачів.
Директор: Ваганова Олена Володимирівна.
Адреса: 50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Центральний, 37.
Контактний телефон: 493-83-63.
Кореспондентський пункт м.Кривий Ріг філії ПАТ “НСТУ” “Дніпропетровська регіональна дирекція” – оперативно і об’єктивно висвітлює головні події з життя району, міста й регіону. Молодий, творчий колектив не залишає поза своєю увагою жодного питання, яке турбує мешканців міста. Щороку підприємство нарощує обсяги програм власного виробництва, впроваджуючи новітні цифрові технології. Спектр телепрограм Криворізького телебачення надзвичайно широкий – від щоденних інформаційних випусків, оперативних актуальних репортажів до різнопланових, розрахованих на широке коло глядачів, авторських, суспільно-художніх, дитячих та публіцистичних програм. Пріоритетними наразі є теми соціального спрямування: проблеми малозахищених верств населення, підтримка людей з особливими потребами, євроінтеграція, екологія та захист прав дітей та молоді.
Радіомовлення телерадіокомпанії – це 340 годин на рік, практично 100% програм власного виробництва. Радіо «Криворіжжя» в ефірі тричі на день у будні й двічі у вихідні дні, що складає 7 годин 45 хвилин тижневого мовлення це – кілька випусків новин на день, інформаційні, суспільно-політичні програми, цикл культурно-мистецьких передач та діалоги у прямому ефірі. Загалом – 39 програм. Проводиться велика робота з інформаційного супроводження культурної діяльності, що проводиться на території Центрально-Міського району, це сприяє залученню уваги широкої громадськості до життєдіяльності галузі культури району.
В.о. старшого адміністратора: Сторчай Ганна Анатоліївна
Адреса: 50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Юрія Сича, 6.
Контактний телефон: 92-49-20.