(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Захист прав споживачів

Захист прав споживачів

З метою дотримання суб’єктами господарювання Правил благоустрою м. Кривого Рогу спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради постійно проводиться моніторинг об’єктів бізнесу району та адресна роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання. З початку року спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради було складено 5 протоколів за ст.152 за порушення суб’єктами господарювання вищезазначених правил.

На виконання Угоди про взаємодію з питань протидії незаконному обігу товарів у місті Кривому Розі,  спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради, управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради постійно проводяться рейди щодо подолання осередків стихійної торгівлі на вул. Лермонтова, біля входу до ринку ТК "Центральний" ТОВ "Універсалмаркет" та на просп. Поштовому, біля супермаркету «АТБ». З незаконно торгуючими проводиться профілактично- роз'яснювальна робота щодо заборони реалізації продуктів харчування у невстановлених для цього місцях. Для підвищення ефективності роботи по недопущенню випадків стихійної торгівлі поруч з ринком, торгуючі з осередку стихійної торгівлі запрошуються на вільні місця на ринки району. З початку 2021 року було складено 7 адміністративних протоколів за ст.160 «Торгівля з рук у невстановлених місцях».

Спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради ведеться робота щодо протидії тіньовому обігу фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів на території району. З початку року проведено 19 рейдів щодо виявлення фактів продажу підакцизної групи товарів без відповідної ліцензії, обстежено 37 об`єктів бізнесу. За результатами проведення рейдів співробітниками Криворізького районного управління Національної поліції у Дніпропетровській області складено 9 адміністративних протоколів за ст.164 ч.1 «Порушення порядку провадження господарської діяльності» на порушників, які здійснювали продаж алкогольної продукції без відповідної ліцензії, та 6 адміністративних протоколів за ст.156 ч.2 «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами», вилучено 1 175 літрів (1 653 пляшки) алкогольних напоїв та 820 пачок цигарок.

З метою запобігання тіньовiй зайнятості населення з початку 2021 року спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради спільно з представниками Криворізького міськрайонного центру зайнятості та відділу забезпечення наповнення бюджету № 3 фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з суб’єктами господарювання району було проведено 2 інформаційні зустрічі з питань детінізації трудових відносин. Основним завданням зустрічі з роботодавцями було надання роз’яснень щодо переваг офіційного працевлаштування найманих працівників, відповідно до чинного законодавства України про працю, у яких взяло участь понад 50 суб’єктів господарювання. Під час інформаційного заходу було розповсюджено близько 60 інформаційних листівок.

         З початку  2021 року до відділу звернулось 12 громадян, з них:    письмово – 3,  на особистий прийом – 7, на телефон «гарячої» лінії відділу – 2, з питань придбання товарів неналежної якості, неякісного обслуговування, невиконання робіт у визначений термін, порушення умов договору, тощо. Усім громадянам надані роз'яснення та консультаційна допомога.

         За результатами розгляду звернень з початку 2021 року 1 споживачу повернуто кошти, на загальну суму 4493 грн., відремонтовано 3 одиниці техніки та замінено 2 одиниці товару. Крім того, розглядаються письмові звернення (пропозиції, заяви, скарги), які надходять на портал «Криворізький ресурсний центр».

Якщо у Вас виникли питання, стосовно захисту прав споживачів, звертайтеся до виконкому районної у місті ради  (вул. Свято – Миколаївська, 27), де уповноважений спеціаліст надасть роз’яснення стосовно  Закону України «Про захист прав споживачів», а також, за необхідністю надасть  допомогу у складані претензії до суб’єкта господарювання або до Головного управління Держпродспоживслужби України. Телефон «Гаряча лінія з питання захисту прав споживачів» виконкому районної у місті ради,  94-83-66.

вгору