Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Ювілей улюбленого художника

Ювілей улюбленого художника

01 лютого відомому криворізькому художнику Миколі Петровичу Рябоконю виповнилося 75 років. З цієї нагоди минулої п’ятниці у КЗК «Міський виставочний зал» було урочисто відкрито ювілейну виставку  «Від струн душі – мелодія палітри», на якій представлено понад 80 робіт в яскраво виражених жанрах – ліричні пейзажі України, Криму, Криворіжжя, живописні натюрморти.

В цей урочистий день привітати улюбленого художника з ювілеєм до виставочного залу прийшла надзвичайно велика кількість гостей, шанувальників, представники міської та районної влади. Багато теплих слів, привітань та побажань лунало на адресу ювіляра. У 2017 році М.Рябоконь поповнив ряди членів криворізької організації НСХУ, нагороджений Почесним знаком «За заслуги перед містом» ІІІ та ІІ ступеню.

Великий патріот, нескінченно закоханий в Україну та рідне місто, Микола Петрович Рябоконь присвячує більшість своїх робіт Кривому Рогу, його живописним куточкам, старовинним  вулицям  і дворикам, що постійно зникають у минуле. Саме ці роботи  мають особливу цінність у краєзнавчому та історичному сенсі, дозволяють доторкнутися до минулого часу. Тож, і на своїй ювілейній виставці художник представив нові картини із зображенням старих будівель вулиці Глінки, що належали пану Должанському, і колишній  дореволюційний готель «Європейські номера», і будівлю Сінагоги, і ще багато цікавого. Мистецтво Миколи Рябоконя – повністю коренем у землі, на якій він народився і оспівує усе творче життя.

Серед багаточисельних творів майстра – колоритні міста України, тісно пов’язані з іменем Кобзаря, міста Черкаси, Сєднев Чернигівської області, з неповторними пам’ятниками, а також, неповторна природа Криму, старовинна архітектура Гурзуфа, Коктебеля, Бахчисарая. Особою лірикою проникнуті живописні квіткові натюрморти.         

Думки митця співзвучні його  творчому та життєвому кредо – усьому, чого досяг у житті Микола Рябоконь, він повинен насамперед собі. Дитинство та юність його не були безхмарними. Батько загинув  на фронті, під Берліном, коли хлопчику було 2 роки, а мати змушена була працювати цілими днями, щоб прокормити сім’ю. Маленький Микола виявляв  з дитинства  талант до малювання, цілеспрямованість та вольові якості характеру. Помітивши велику тягу сина до малювання, мати  умовила знайомого художника-самоучку  навчити Миколу азам художнього ремесла. Хлопчик  повірив, що у нього є  талант і твердо вирішив стати художником. Значно пізніше Микола закінчив художню школу та  Московський  університет мистецтв.

Художник М.П. Рябоконь – відомий у нашому місті колекціонер картин – збирає та популяризує  картини  криворізьких художників, зберігає інформаційний матеріал  про майстрів пензля старшого покоління, створив у самому центрі «Старого міста» «Дім художника», виявивши  громадянську позицію за ради збагачення культури міста Кривого Рогу. 

Ласкаво просимо шановних криворіжців  і гостей нашого міста, за натхненням і задоволенням, завітати на ювілейну виставку художника до міського виставочного залу, розташованого за адресою: вул. Олександра Поля, 2.

вгору