(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Вшанували пам’ять разом з міським історико-краєзнавчим музеем

Вшанували пам’ять разом з міським історико-краєзнавчим музеем

22 червня особлива дата в історії України - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. 80 років тому в цей день розпочався найбільш масштабний і найкривавіший період Другої світової війни.

Воєнне лихоліття не оминуло жодної родини. Це спонукає нас завжди пам’ятати про трагічні та героїчні події війни, усвідомлювати велич немеркнучого подвигу мільйонів захисників Вітчизни: фронтовиків, підпільників, партизан, працівників тилу.

Пам’ять надихає нас оберігати могили відомих та невідомих захисників Батьківщини, досліджувати історію Другої світової війни, виховувати підростаюче покоління на численних прикладах героїзму та любові до рідної землі, якими так багата історія України і міста Кривого Рогу.

З цією метою старший науковий співробітник КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР Євгенія Левченко провела з учнями Криворізької гімназії № 20, які завітали на захід до парку імені Федора Мершавцева, бесіду на тему: «Мамо, на світанку нас розстріляють…». Розповіла про рух Опору на Криворіжжі в період окупації 1941-1944 рр., ознайомила дітей з документальними матеріалами: фото, листами патріотів, літературою, що розкриває мужність, самопожертву учасників комсомольського-молодіжного підпілля під керівництвом М. Решетняка, Ю. Козаченка, В. Козиненка, І. Демиденка.

Юні криворіжці зі своїми наставниками - вчителями, музейниками поклали квіти до бронзового бюсту двічі Героя Радянського Союзу Василя Михліка (1922-1996 р.р.), вшанувавши його подвиги та внесок в перемогу над ворогом в роки війни. Євгенія Левченко розповіла про життєвий і бойовий шлях героя та висловила слова вдячності педагогічному колективу школи за збереження пам’яті про нашого славного земляка - Героя Радянського Союзу Василя Михліка, доглядають за його пам’ятником і сквером, названим на його честь.

вгору