(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Вшанували пам'ять Геннадія Удовенка

Вшанували пам'ять Геннадія Удовенка

22.06.2021 в Центрально-Міському районі, вшановували пам'ять нашого відомого земляка Удовенка Геннадія Йосиповича — видатного дипломата УРСР, України та світу, політичного та громадського діяча. Відбулося покладання квітів до меморіальної дошки на честь Г.Удовенка, розташованої за адресою Першотравнева, 11. Саме в цей день виповнилося 90 років від дня  народження Геннадія Удовенка і вшанувати пам'ять прийшли його земляки, Почесні громадяни міста, депутати місцевих рад, громадські діячі, представники районної влади,  журналісти.

         Геннадій Йосипович народився у місті Кривому Розі 22 червня 1931 року, помер на 81-му році свого життя – 2-го лютого 2013 році у місті Києві.      Похоронений на Байковому кладовищі.

Це була надзвичайно багатогранна людина, яка зуміла поєднати в собі якості дипломата, політичного діяча, парламентаря. Основою його діяльності стала знайдена ним формула "Трьох "П": професіоналізм, патріотизм та порядність. Блискучий дипломат і політик, він закінчив факультет міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка, пройшов шлях від голови колгоспу на Київщині до Голови 52-ї Асамблеї Організації Об'єднаних націй, міністра закордонних справ України, народного депутата України 3, 4, 5 скликань. Був керівником Представництва  України при ООН у Нью Йорку, Надзвичайним і Повноважним Послом незалежної України в Польщі, керівником Народного Руху України — однієї з найпотужніших і найвпливовіших партій в незалежній Україні. Зустрічався з найвидатнішими людьми світу — президентами і прем'єр-міністрами, королями і митцями світової слави, вченими, письменниками, громадськими і релігійними діячами, політиками.

Багаторічний досвід дипломатичної роботи Геннадій Удовенко з перших  років незалежності почав віддавати нашій молодій державі. Одержавши призначення послом до нашого західного  сусіда – Польщі – він у стислі терміни опанував досі незнану польську мову, міг вільно спілкуватися із громадянами та політиками цієї держави. Для молодих дипломатів він був прикладом і наставником.

У 1994-98 роках він очолював Міністерство Закордонних Справ. Це був нелегкий час – час становлення дипломатії незалежної Української держави.

Беззаперечний авторитет українського дипломата, криворіжця, Геннадія Йосиповича в середовищі ООН призвів до обрання його на посаду, про яку в найближчий десяток років ніхто з українців не міг й мріяти – Президента 52-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (1997-1998 рр.). Саме під його керівництвом було проведено низку реформ в цій організації, приведено її у відповідність до нових геополітичних умов. У структурі ООН 52-гу Генеральну Асамблею називають "Асамблеєю реформ". Діяльність Геннадія Йосиповича на цій посаді засвідчила не лише його особистий авторитет, але й авторитет всієї української дипломатії.

Ще одна грань Геннадія Йосиповича – це парламентар. У Верховній Раді він очолив Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, продовживши працю на побудову вільної від етнічної напруженості України, держави без ксенофобії, антисемітизму, релігійних чвар. Починаючи  із семидесятих років минулого століття мав вплив на найпомітніші події планетарного масштабу, але душею і серцем завжди залишався українцем, відстоював на дипломатичному служінні інтереси України та її народу.

Мав звання Почесного доктора Бріджпортского університету та Почесного доктора Українського вільного університету в Мюнхені.

У 2014 році, за ініціативою Громадської організації “Криворізька міська Асоціація “Комсомолець Кривбасу”, було встановлено меморіальну дошку на честь Удовенка Г.Й. на будинку за адресою Першотравнева, 11. (рішення виконкому Криворізької міської ради від 09.04.2014 № 109).

вгору