Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Вшанували пам'ять...

Вшанували пам'ять...

14 червня в місті Кривому Розі відзначався День вшанування учасників антитерористичної операції на сході України. У 2016 році Криворізький міський голова Юрій Вілкул підтримав ініціативу Комітету солдатських матерів і рідних загиблих бійців про заснування у місті Дня вшанування учасників АТО, пам'ятна дата була закріплена у Статуті Кривого Рогу. На жаль, Україна і сьогодні продовжує втрачати найгідніших своїх синів, що мужньо відстоюють право рідної країни на цілісність, суверенітет та мир. Пам'ять усіх полеглих на передовій криворіжців гідно вшановується у нашому місті.

         Минулої неділі в Центрально-Міському районі, на вул. Авангардній, на будівлі КЗШ № 104, було урочисто відкрито меморіальну дошку на честь  померлого внаслідок мінно-вибухової травми, одержаної під час виконання військового обов’язку в зоні проведення антитерористичної операції на сході України, військовослужбовця – старшого солдата Борисова Володимира Володимировича. Володимир Борисов був мобілізований до Збройних сил України 18.05.2014, воював у місті Іловайську, звільнений 12.06.2015. Нагороджений відзнаками: Національної гвардії України - відзнакою «Мужність. Честь. Закон» (2014 р.), ГО ВП учасників АТО «Справедливість» - пам’ятним нагрудним знаком «Іловайськ - 2014» (2015 р.), УПЦ Київського патріархату - медаллю «За жертовність та любов до України» (2015 р.), головнокомандувача Збройних сил України – почесним нагрудним знаком «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ст. (2016 р.), медалями: «Учасник АТО», «40 – й батальйон Кривбас».

         Це вже третя меморіальна дошка на честь загиблих військовослужбовців — учнів КЗШ № 104. Першого вересня 2014 року тут було вперше відкрито меморіальну дошку на честь військовослужбовця Ятченка Сергія, який загинув при виконанні військового обов’язку під час захисту територіальної цілісності та недоторканості України. Сергій Ятченко – старший сержант Збройних сил України, військовослужбовець 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно- десантної бригади, старший стрілець, був призваний у березні 2014 року. З першого дня призову гідно ніс службу, але, на жаль, 17 серпня 2014 року загинув. Рішенням виконкому Криворізької міської ради, за особисту мужність і героїзм, самовідданість та вірність військовій присязі й народу України, проявлені при виконанні військового обов’язку Сергій Ятченко нагороджений посмертно нагрудним знаком «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня.

         7 травня 2015 року тут було відкрито меморіальну дошку на честь військовослужбовця Олександра Віталійовича Радієвського - відомої в місті Кривому Розі і за його межами людини - командира військової частини 3011 Центрального оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України. Полковник Олександр Радієвський понад два місяці брав участь в антитерористичній операції на сході України. Під час виконання спеціальної операції по звільненню населених пунктів Миколаївка, Семенівка, Слов’янськ від озброєних злочинців полковник О.Радієвський особисто керував діями підлеглих по знищенню ворожих блокпостів. Під час спецоперації по звільненню міста Лисичанська на Луганщині, 23 липня 2014 року, полковник Радієвський разом з бійцями потрапив у засідку на мосту. Життя командира, батька двох синів, чоловіка, товариша, друга обірвалось на полі бою…Ім'я героя дізналась вся країна.15 липня 2014 року, Указом Президента, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Олександр Віталійович був нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

         На території Центрально-Міського району з 2014 року всього було встановлено 17 меморіальних дощок на честь військовослужбовців-учасників антитерористичній операції на сході України. Викарбовуючи у камені їх імена, ми заповідаємо наступним поколінням берегти нашу історію і пам’ятати імена тих, хто виборював незалежність, мир і спокій для своєї країни.

         Вшановуючи пам’ять нашим славним криворіжцям, 12 червня 2020 року до всіх меморіальних дощок відбулося покладення квітів.

         Вічна слава і пам'ять героям.

вгору