(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Анонси | Вперше в Україні - виставка аргентинського художника

Вперше в Україні - виставка аргентинського художника

Приємна новина в культурному житті нашого міста - повідомляємо, що на фінальну пряму вийшло дивовижне знайомство з творчими жителями Буенос-Айреса, внаслідок якого 27 квітня 2021 року о 12.00 в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» (вул.Пушкіна, 46) відбудеться відкриття мистецької виставки аргентинського художника Даніеля Курія (Daniel Kuryj).

Незважаючи на пандемічні обмеження, Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» продовжує співробітництво з українськими і зарубіжними партнерами, розвиває та поглиблює культурні зв'язки, що є запорукою продуктивної роботи, виникнення нових ідей та проектів.

         Даніель Курий народився в Буенос-Айресі в 1968 році, закінчив Civil Engineering в УБА в 1994 році. В середині 90-х років ХХ сторіччя його захопило мистецтво - молодий архітектор розпочав писати картини, складати вірші. Як сина одеських українських емігрантів, Даніеля шокувала радянська історія предків, тому у своїй візуальній та поетичній творчості він відображає події після Жовтневої революції: російський авангард, сталінський і гітлерівський тоталітарні режими, трагедію Голокосту.

         Творчість Даніеля Курія відома і популярна серед шанувальників живопису - лише за останні роки великі виставки візуальних праць художника проводилися в галереї Arcimboldo Фонду Лебенсона, Музеї Голокосту в Буенос-Айресі, Культурному центрі Реколети, Національному університеті імені генерала Сармієнто, на Факультеті архітектури Університету Буенос-Айреса (ФАДУ), у Банку Аргентинської Нації. Експонувалися на різних семінарах Факультету соціальних наук, Червоного культурного центру, Есми та Будинку Бісентеніала, у Культурному центрі Пако Урондо Університету філософії та лірики УБА, Конференції коледжу Мартіна Бубер та ФІЛО Крісло Єврейських Студій й Театрі Повітря.

         Тематичні виставки творчості аргентинського художника були представлені в багатьох містах США, Європи, в Ізраїлі. В Україні роботи Даніеля Курія будуть експануватися вперше.

         Запрошуємо мешканців та гостей міста Кривого Рогу завітати на нову мистецьку виставку до Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера». Вхід обов'язково в захисних масках.

вгору