Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Виставка переможців конкурсу імені Г.Синиці

Виставка переможців конкурсу імені Г.Синиці

На минулому  тижні в КЗК “Міський виставочний зал” відкрилася виставка “Кольоровий світ дитинства” - переможців другого міського     дитячо-юнацького конкурсу живопису імені Григорія Синиці — заслуженого художника України, лауреата Шевченківської премії 1992 року, який понад 25 років жив і творив у місті Кривому Розі.

Митець зробив дуже багато для розвитку українського національного образотворчого мистецтва і щиро прагнув продовження та розвитку власних мистецьких ідей у творчості майбутніх поколінь. Свого часу Григорій Іванович давав безкоштовні уроки і дітям, і дорослим. У 1960 році Г.Синиця разом з народними майстрами започаткував новий напрям “Українська колористична школа”.

Конкурс, що проводиться на базі “Музею-квартири художника Г.Синиці” має на меті популяризацію творчості цього видатного майстра та є кроком, що наближає реалізацію його творчих прагнень. А починалось усе три роки тому, з районного конкурсу з півсотнею учасників, потім конкурс набув статус міського, а учасниками стали не тільки криворіжці, а й діти з пгт Софіївка та м.Хмельницького. Цього року коло учасників розширилося за рахунок появи третьої вікової категорії — учасників від 15 до 17 років, а це не тільки вихованці позашкільних мистецьких навчальних закладів, а й приватних дитячих студій малювання. Теми конкурсу, розкриті юними художниками, були різноманітні: сім'я, дружба, відпочинок, свята, домашні улюбленці, ігри та захоплення.

Виставка переможців продемонструвала усі жанри, техніки і теми, що підіймали конкурсанти цього року — натюрморти, пейзажі, портрети і автопортрети, сюжетні і декоративні композиції та навіть ескізи  монументальних розписів. Тут представлені не лише традиційні техніки акварелі, гуаші, пастелі, кольорових олівців, а і роботи з природними матеріалами, типовими для Г.Синиці.

Запрошуємо криворіжців та гостей міста завітати до КЗК “Міський виставочний зал” та ближче доторкнутися до чарівних творчих робіт юних талантів.

вгору