(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Виставка аргентинського художника в «Музеї Михайла Мармера

Виставка аргентинського художника в «Музеї Михайла Мармера

В культурному житті нашого міста відбулася надзвичайна подія: 27 квітня о 12.00 в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» (вул.Пушкіна, 46) було відкрито мистецьку виставку аргентинського художника Даніеля Курія (Daniel Kuryj). З вступним словом та цікавою розповіддю про історію знайомства з художником виступила директор музею Світлана Піддубна, а головне — до заходу по скайпу одразу долучився сам Даніель Курій. Для нього це було перше спілкування з українськими шанувальниками, на яке він з хвилюванням очікував всю ніч — в Буенос-Айресі було 5 ранку! На гарній українській мові  Даніель дуже зворушливо розповів історію своєї сім'ї, своїх предків, які пережили страшну трагедію Голокосту, роки Другої світової війни.

         У виставочному залі музею гостям заходу були представлені фотографії та описи життя предків художника, незвичні, пронизливі картини Д.Курія, що супроводжувалось захоплюючою, проникливою розповіддю Світлани Іванівни Піддубної — про історію сім'ї Прокофія Ізуїти та Парасковії Шарковської — подружжя з Одеської області, які виховали п'ятьох дітей, (бабусі та дідуся Даніеля), про трагічну історію переховування ними єврейської дівчинки Броні у 1942 році...

         Радянська історія предків шокувала молодого Даніеля, тому у своїй візуальній та поетичній творчості він відобразив події після Жовтневої революції: російський авангард, сталінський і гітлерівський тоталітарні режими, трагедію Голокосту. Завдяки сучасним технологіям картини аргентинського художника Д.Курія роздруковані в м. Кривому Розі та прекрасно представлені до уваги криворіжців та гостей міста.

         Це треба тільки побачити, прийти та ближче ознайомитись, прочитати представлену тут інформацію, послухати, доторкнутися до чужого болю, щоб відчути сповна, через що прийшлося пройти людям. На прикладі однієї родини — стільки лихих подій пережито, стільки болю, втрат! Але скільки гідності і незламності, волі і віри! А ще — це гідне збереження пам'яті та історії своїх предків, що нікого не може залишити байдужим, адже, далеко не кожен знає і пам'ятає історію поління свого родоводу.

Виставка триватиме в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Ми хайла Мармера» приблизно ще два місяці.

вгору