(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Відкрито виставку «Палке Криворіжжя» в музеї

Відкрито виставку «Палке Криворіжжя» в музеї

5 серпня 2021 року у виставковій залі КЗК Міський історико-краєзнавчий музей” КМР стартувала виставка сучасного українського мистецтва «Палке Криворіжжя» від 39.9gallery(«RUDAproject»).

39.9gallery – галерея сучасного мистецтва, яка другій рік поспіль працює в Києві. Вона стимулює зрушення українського арт-ринку та формує спільноту шанувальників українського мистецтва. Завдяки зусиллям молодого та перспективного колективу галереї у 2020 році спільно з GREY club house створена тематична арт-резіденція «RUDAproject», головним завданням якої є дослідження та популяризація техногенної естетики індустріальних просторів Кривого Рогу..

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник міського голови Сергій Мілютін. Мистецтвознавець Катерина Левченко, ініціатор і куратор виставки, розповіла про київську галерею сучасного мистецтва 39.9gallery, засновницею якою вона стала в 2020 році, а також, про арт-резиденцію в Кривому Розі – RUDAproject та учасників виставки: Женю Лаптій, Марину Довганич, Socia (Ігор та Артур Спаські), Олександру Вороніну і Ореста Гірного.

Директор КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР - Ірина Зінов’єва розповіла про експозицію виставки. що складається з 29 творів: 3 фотосвітлин, 26 графічних, живописних та виконаних у змішаній техніці робіт. Виставка починається роботою братів-художників, Ігоря та Артура Спаських (Socia) «Захід у Кривому Розі» та охоплює листопад-грудень 2020 року, так званий “темний” період року, коли ніч набирає оберти, а день триває вісім з половиною годин. 6 митців приїхали до нашого міста і тут з'явилися кольорові малюнки Марини Довганич, які змінюють чорно-білі акварелі Ореста Гірного та строкаті твори Олександри Вороніної, зроблені у змішаній техніці. В центрі експозиції розташовані світлини фотографа Жені Лаптій та друга робота Socia «Ранок у Кривому Розі».

Свої враження від творчих робіт висловив заслужений художник України, голова Криворізької організації Національної спілки художників України Леонід Давиденко.

Також під час вернісажу виступили: Роман Єрмоленко - меценат, власник бізнесу, голова ради директорів Suncoin Invest та Юлія Чермазович - директор департаменту по персоналу ArcelorMittal Кривий Ріг.

Відвідувачі музею та гості заходу отримали прекрасну нагоду поспілкувались, споглядаючи на мистецькі твори, поділитись емоціями та враженнями від побаченого.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку сучасного українського мистецтва «Палке Криворіжжя», яка триватиме до 5 вересня 2021 року.

 

 

вгору