Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Відремонтовано пам'ятник воїнам студентам і викладачам

Відремонтовано пам'ятник воїнам студентам і викладачам

Завершено поточний ремонт пам'ятника воїнам студентам і викладачам, що розташований на території Криворізького націаонального університету, за адресою: вул.Пушкіна, 37. Ремонтні роботи було проведено за підтримки Костянтина Павлова. Виконано заміну покриття площини, на якій встановлено пам'ятник, часткову заміну гранітної плитки, що відстала від бетонних блоків, фарбування самої скульптурної композиції.

Влітку1941 року близько 500 викладачів, студентів та співробітників Криворізького гірничо-рудного інституту, нині — Криворізького національного університету, були відправлені на фронт. Не всі з них повернулися додому живими. В пам'ять про загиблих, до 40-ї річниці Перемоги, біля червоного корпусу інституту було встановлено пам'ятник воїнам студентам і викладачам, який є пам'яткою історії та монументального мистецтва місцевого значення та перебуває на державному обліку. Красива та зворушлива пам'ятна композиція була створена більше 30 років тому на кошти, зібрані студентами і викладачами КГРІ. Необхідна сума збиралася протягом 5 років за рахунок особистих вкладів, праці в будівельних загонах та на суботниках. Авторська ідея скульптора А.Ярошенка та архітектора Б.Смикова була втілена в багатофігурній групі воїнів, які відправлялися на фронт у вагонах-теплушках. В їх сумних, стурбованих обличчах, прощальному змасі рук — справжня правда найскладніших випробувань життя...

Пам'ятник знаходиться на балансовому обліку університету, тому його ремонт, як і колись його будівництво, було проведено загальними зусиллями,  за позабюджетні кошти.

Ми завжди повинні пам'ятати, завдяки кому живемо сьогодні. Майбутнього немає без фундаменту минулого. І таким фундаментом є наша пам'ять, наша історична правда, що ми бережемо у своїх серцях та передаємо нащадкам.

вгору