Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Відбувся літературно-музичний фестиваль «Віват»

Відбувся літературно-музичний фестиваль «Віват»

Довгоочікувана подія в культурному житті Центрально-Міського району відбулася 24.02.2017 – V-й районний літературно-музичний фестиваль вшанування воїнів-інтернаціоналістів «Віват». Гостинно зустрічала учасників та гостей фестивалю оновлена мала сцена КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка», та і вона не вмістила усіх бажаючих.

Фестиваль засновувався, як данина пошани воїнам-інтернаціоналістам, які воювали в «Гарячих точках» великої країни, але життя внесло свої корективи, і тепер ми вшановуємо також, учасників антитерористичної операції на Сході України.

Урочисту церемонію нагородження обласними, міськими та районними відзнаками провів голова Центрально-Міської районної у місті ради Сергій Володимирович Нєженцев. Багато щирих, теплих привітань лунало зі сцени від присутніх на заході почесних гостей – голови Центрально-Міської районної організації «Рада ветеранів Афганістану та військових конфліктів в інших країнах» В.І.Шепеленка, Благочинного Криворізького міського Центрального округу протоієрея Анатолія Риженка.

Пройшло 28 років з того дня, як остання військова колона проїхала по мосту через річку Амударью, завершуючи виведення військ з Афганістану. 15 лютого 1989 року закінчилася афганська війна, що тривала дев'ять років, один місяць і дев'ятнадцять днів. Літопис афганської війни включає безліч прикладів героїзму. Кабул і Баграм, Пандшер і Хост, Кандагар і Гардез, Джелалабад і Асадабад, Бараки і Газні стали ратним полем прояву мужності За десять років, з 1979 по 1989, дорогами Афганістану пройшли більше 13 тисяч жителів Дніпропетровщини, 212 з них загинули, 811 стали інвалідами. З багаточисельних локальних воєн, наші інтернаціоналісти винесли не лише неоцінимий бойовий досвід, але і особливий дух братерства, який об'єднує їх і в мирному житті.

Ніхто не може берегти пам’ять так, як роблять це самі учасники подій, котрі у 80-х роках минулого століття пройшли через жорстоке пекло афганської війни. Воїни-афганці – одні з перших, хто пішли служити в АТО, вірні присязі, захищати свою Батьківщину. Більше ста п'ятдесяти українців – воїнів-інтернаціоналістів – загинули в АТО, більше п'ятисот були поранені. І тоді в Афгані, і зараз вони виконували і виконують свій військовий обов'язок, для того, щоб захистити світ.

Для воїнів-афганців та усіх гостей фестивалю «Віват» лунали патріотичні, ліричні, зворушливі пісні у виконання кращих творчих колективів та солістів району: молодіжного хору Православного молодіжного братства імені Святителя Петра Моголи митрополита Київського і Галицького при храмі Різдва Пресвятої Богородиці; вокального ансамблю «Форпост», Криворізького коледжу Національного авіаційного університету; Театру пісні «Світанок» КПНЗ «Центр позашкільної освіти «Зміна» КМР; А.Власенко, С.Дикун, І.Громиченка – студентів КВНЗ «Криворізький обласний музичний коледж» ДОР; О.Ходака – соліста КЗ «Палац культури «Карачуни»; А. Бернадської – учениці КПМНЗ «Криворізька школа мистецтв №2» КМР; Д. Клипо – студентки Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана»; В.Вічирка та О. Стецика – ліцеїстів КЗО «Криворізький ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою»; Ю.Тарасенко – курсанта Криворізького коледжу Національного авіаційного університету, П.Осікова – соліста Театру музики та слова «Репродукція», барда С.Большенка; вірш поетеси С.Александрової, продемонстровано неперевершену хореографічну композицію «Молитва» у виконанні Народного художнього колективу «Театр моди «Дебют». Всі ці творчі виступи створили в затишній глядацькій залі малої сцени театру неймовірно теплу атмосферу свята патріотичної пісні та літературного слова. Переможці фестивалю отримали дипломи та цінні подарунки.

Всього у V-ому районному літературно-музичному фестивалі «Віват» взяли участь понад 400 учасників, і кожен з них намагався довести, що у цей складний для усієї країни час, ми – єдині, ми – сильні, країна і народ разом!

Дякуємо за участь та активну життєву позицію всім учасникам літературно-музичного фестивалю «Віват».

Дякуємо нашим захисникам за мирне небо над нашими домівками і бажаємо якнайшвидше повертатись додому з перемогою!

вгору