Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | В ОКОПАХ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ

В ОКОПАХ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ

02 листопада 2018 року, у Центральній бібліотеці КЗК "Міська бібліотека для дорослих", відбулась презентація нової книги відомого криворізького журналіста, краєзнавця Володимира Бухтиярова «В окопах первой мировой». Автор більше 22 книжок про людей Криворіжжя, історико-кораєзнавчих статей в газеті «Червоний гірник», Володимир Бухтіяров був нагороджений Золотою медаллю Української журналістики.

«В окопах первой мировой», це книга, яка присвячена нашим землякам, долі яких були тісно пов'язані з подіями Першої світової війни. Більше 130 коротких біографій окопників Першої світової, серед них - 4 повних кавалера Георгіївського хреста і Георгіївського банта, нариси про криворіжців, які воювали у Франції на боці Антанти. Книга проілюстрована оригіналами і фотографіями столітньої давності, багато яких публікуються вперше. Книга розрахована на широке коло читачів.

Під час зустрічі з бібліотечними працівниками та читачами автор поділився, як збирав матеріали для своєї книги (майже 15 років), що послужило поштовхом для написання книги, розповів цікаві факти, які не увійшли до книги. «Людина-енциклопедія» так називають Бухтіярова, і слухати його завжди цікаво.

Книга «В окопах первой мировой» - четверта книга із серії «Життя відомих криворожців», перші три: «90 страниц из жизни Александра Васякина», «Вадим Гуров. Моя партія – Кривбасс» (А.Степаненко), «Вся жизнь на пусковых стройках» (Б.Антопопольський).

Ця серія створена за ініціативи Голови Координаційної ради громадських спілок Кривбаса «Кривий Ріг – рідне місто», народного депутата України другого скликання Дмитра Петровича Степанюка, який у своєму виступі зазначив, що ця книга повертає пам’ять про криворіжців, які хоробро билися на фронтах Першої світової війни за свою Землю, за свою Віру, за свою Вітчизну. Це були дивовижні люди, які своїм життям та вчинками заслужили, щоб нащадки з вдячністю пам’ятали їх.

Книга «В окопах первой мировой» побачила світ за підтримки депутата  Криворізької міської ради Ольги Бабенко. Зі слів Ольги Володимирівни, автор зібрав дуже цікавий та цінний матеріал, ця книга може з'єднати сучасний Кривбас з тими, хто брав участь в тих трагічних подіях.

Організатори презентації подарували книгу бібліотекам міста, в яких всі бажаючи будуть мати змогу ознайомитися з нею. Тож, запрошуємо до бібліотек читачів та всіх хто цікавиться історією нашого міста.

вгору