Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради повідомляє

Управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради повідомляє

Управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради повідомляє, що 10 червня 2018 року набув чинності Закон України від 14.11.2017 2205-УІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання психіатричної допомоги", спрямований, на врегулювання питань, пов'язаних з попередженням зловживань при наданні психіатричної допомоги особі, визнаній судом недієздатною.

Нововведення стосуються проведення психіатричного огляду, надання амбулаторної психіатричної допомоги та госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги особі, визнаної недієздатною.

Психіатричний огляд та амбулаторна психіатрична допомога проводяться лікарем психіатром на прохання або за усвідомленою згодою особи. Якщо недієздатна особа за своїм станом здоров'я не здатна висловити прохання або надати усвідомлену письмову згоду, то психіатричний огляд та амбулаторна психіатрична допомога проводиться лікарем-психіатром на прохання або за письмовою згодою опікуна.

Законний представник недієздатної особи сповіщає орган опіки та піклування за місцем проживання підопічного про надання ним згоди на проведення психіатричного огляду підопічного, а також згоди на надання амбулаторної психіатричної допомоги підопічному, не пізніше дня, наступного за днем надання такої згоди.

Недієздатна особа госпіталізується до закладу з надання психіатричної допомоги добровільно на її прохання або за її усвідомленою письмовою згодою.

Її законний представник сповіщає орган опіки та піклування про згоду його підопічного на госпіталізацію не пізніше дня, наступного за днем надання такої згоди.

Недієздатна особа, яка за станом свого здоров'я не здатна висловити прохання або надати усвідомлену письмову згоду, госпіталізується до закладу з надання психіатричної допомоги за рішенням (згодою) органу опіки та піклування, яке ухвалюється не пізніше 24 годин з моменту звернення до цього органу її законного представника і може бути оскаржено відповідно до закону, у тому числі до суду.

Недієздатна особа госпіталізована до закладу за рішенням органу опіки та піклування, підлягає обов'язковому протягом 48 годин з часу госпіталізації огляду комісією лікарів-психіатрів закладу для прийняття рішення щодо необхідності подальшого її перебування у закладі з надання психіатричної допомоги та надання їй стаціонарної психіатричної допомоги.

При подальшому перебуванні в закладі з надання психіатричної допомоги недієздатні особи підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не менше одного разу на місяць дня вирішення питання про необхідність продовження чи припинення надання їм стаціонарної психіатричної допомоги.

У разі виявлення комісією лікарів-психіатрів порушень прав недієздатної особи, допущених органом опіки та піклування, власник психіатричного закладу або уповноважений ним орган повідомляє про це органи Національної поліції або оскаржує рішення органу опіки та піклування відповідно до закону у тому числі до суду.

Більш детальну інформацію з вищевикладеного питання можливо отримати в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради за адресою: вул. Свято-Миколаївська, 27, каб.204, з 8.30 до 16.00, крім суботи та неділі або за телефоном 90-08-02.

вгору