Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | У Центрально-Міському районі відбулись урочисті заходи, присвячені 20-річчю Криворізької Єпархії

У Центрально-Міському районі відбулись урочисті заходи, присвячені 20-річчю Криворізької Єпархії

Свято співпало з відкриттям пам’ятника Святителю Миколаю та скляного павільйону з елементами, зруйнованої в 30-ті роки церкви, яку виявили під час реконструкції скверу біля школи мистецтв №2.

12 вересня на урочисте відкриття культурно-духовної пам’ятки прибули Криворізький міський голова Юрій Вілкул, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, народні депутати України Олександр Вілкул та Костянтин Павлов, голова Центрально-Міської районної в місті ради Сергій Нєженцев, заступники міського голови, автор пам’ятника, скульптор Володимир Токар, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Димитрій Салатюк також всі бажаючі криворіжці.

Ідея прославлення святителя та встановлення його бронзового монументу не випадкова, адже святого Миколая здавна почитали, як небесного покровителя цього краю. Саме на його честь було освячено перший храм на місці злиття рік Інгульця і Саксагані, дерев’яний Свято-Миколаївський храм. У 1861 році поруч з дерев’яною церквою розпочалось будівництво кам’яного храму, який проіснував до 1934 року ХХ століття. Тоді, замість будівлі на місці вівтарної частини храму, спорудили пам’ятник – В.І.Леніну, який було повалено в 2014 році.

В західній частині скверу відтепер знаходиться скляний павільйон. У ньому представлені  залишки фундаменту кам’яного храму. Кожен бажаючий може побачити і інші предмети старовинні артефакти, знайдені під час розкопок, серед яких деталі іконостасу, прикраси, фрагменти скляних і керамічних виробів, інструменти, якими будували храм, а також макет Свято-Миколаївської церкви того часу.

13 вересня відбулось освячення нового пам’ятника Предстоятелем Української Православної церкви Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. У своїй промові він привітав паству з 20-річницею Криворізької Єпархії та висловив вдячність  митрополиту Єфрему за відродження духовності, моралі та поставив високу оцінку керівництву місті за збереження історико-культурної спадщини Криворіжжя.

         Пам’ятник важить 1,5 тонни, висота постаменту – 5,4 метра, а самої фігури в повний зріст – 4,5 м.

вгору