Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Танковий рейд «Шляхами бойової слави»

Танковий рейд «Шляхами бойової слави»

26 жовтня 2018 року в Центрально-Міському районі відбувся марафон-пам'яті «Шляхами бойової слави», присвячений 74-й річниці визволення України від нацистських загарбників. Розпочався захід в КЗШ №104, де запрошені ветерани, у супроводі учнів школи, відвідали музей Бойової слави.

Події далекого 1943року, коли танкова рота 18-го танкового корпусу   5-ої гвардійської танкової армії, під керівництвом старшого лейтенанта Георгія Романенка нанесла нищівний удар по нацистським військам, що знаходились в окупованому Кривому Розі та зробила першу спробу визволення міста здобути перемогу, об’єднала в цей святковий день всіх присутніх. Пройшло 74 роки з того кривавого жовтня 1944, коли замовкли останні постріли гармат над Україною, у села та міста прийшов довгоочікуваний, вистражданий, оплачений високою ціною крові і сліз мир. Плинули десятиліття, заросли шрами окопів, зникли попелища спалених міст, виросли нові покоління. Та не згасає пам'ять про ті часи у прийдешніх поколінь... Згадати героїчне минуле, поспілкуватись з молоддю, відчути смак польового чаю та скуштувати солдатської каші на облаштованому «привалі» запросили ветеранів учні школи. А потім, всі разом, заспівали улюблені пісні воєних років.

Продовжився захід історичним екскурсом від сел. Авангард, через Змичку, до пам’ятника на честь танкістів – визволителів м. Кривого Рогу та до Братської могили, в якій поховано 68 воїнів, що загинули при визволенні м. Кривого Рогу 22.02.1944 (“Вічний вогонь”), де відбулося покладання квітів.

Все далі відходять грізні і важкі роки тієї війни, але не згасає пам'ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для України була та війна, ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими, вона - запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

вгору