(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Служба у справах дітей інформує!

Служба у справах дітей інформує!

У виконкомі районної у місті ради створена і діє система роботи, завдяки якій налагоджена результативна співпраця всіх відділів і служб, причетних до питань збереження житла, закріпленого за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Станом на 13.01.2021 на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 207 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою забезпечення додержання прав і законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, виконкомом районної у місті ради проводиться робота щодо посилення захисту їх майнових та житлових прав,  а саме:

- ведення обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- обстеження технічного стану житла, що зберігається за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування;

- аналіз використання житла, його технічного стану та оплати комунальних послуг;

- проведення робочих нарад щодо захисту житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- індивідуальна робота з опікунами (піклувальниками), прийомними батьками, батьками-вихователями щодо ефективного використання житла їх підопічних;

- судово-претензійна робота по стягненню заборгованості за житло, в якому мешкають батьки, позбавлені батьківських прав, інші родичі дітей.

         Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради згідно з п.61 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 №866, для контролю за своєчасним взяттям дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на квартирний облік  ведеться облік нерухомого майна вказаної категорії дітей.

Для вжиття заходів щодо збереження  та утримання в належному стані житла, яке на праві власності або праві користування належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, органом опіки та піклування призначаються опікуни над житлом. Станом на 04.01.2021 15 осіб призначено  опікунами над житлом, що зберігається за дітьми вказаної категорії.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проводиться роз’яснювальна робота серед опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів стосовно дотримання чинного законодавства України щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі діти, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, мають реєстрацію за місцем мешкання законних представників або у житлі, що зберігається за дитиною.

На особливому контролі в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває питання своєчасного оформлення опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями спадкового майна на ім'я дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, у 2020 році 3 дітей вказаної категорії реалізували своє право на спадщину після смерті батьків.

У  2020 році, за клопотанням служби у справах дітей та пропозиціями громадської комісії з житлових питань, виконкомом районної у місті ради було взято на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 13.01.2021 на квартирному обліку у виконкомі районної у місті ради для поліпшення житлових умов проживання перебуває 44 особи вищевказаної пільгової категорії, у тому числі 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У 2020 році зазначена категорія громадян вільним житлом повторного заселення не забезпечувалась.

Відповідно до вимог Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.11 2017 року № 877 зі змінами,

внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 року № 616, керуючись рішенням Криворізької міської ради від 31.03.2016 № 381 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів», було призначено грошову компенсацію 3 особам з числа дітей-сиріт.

Станом на 13.01.2021  на обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 3 квартири, які здаються в оренду.

Орендарі своєчасно сплачують рахунки за спожиті енергоносії, підтримують у робочому стані санітарно-технічне та газове обладнання. Кошти, одержані орендодавцями, використовуються на потреби вихованців, оплату комунальних послуг та утримання житлового приміщення у належному санітарно - технічному  стані.

Також,на території району за адресою: м.Кривий Ріг, вул.Староярмаркова, буд.42, розташований КЗ «Криворізький соціальний гуртожиток» Дніпропетровської обласної ради», в якому проживають  діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа. Соціальний гуртожиток розрахований на 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб з їх числа, віком від 18 до 23 років. Термін перебування у соціальному гуртожитку осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить 3 роки.

На 2021 рік, одним із основних завдань  виконкому районної у місті ради, як органу опіки та піклування,  є організація роботи щодо захисту житла і майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, таким чином, щоб воно ефективно використовувалось в інтересах та на користь дитини. 

вгору