(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Служба у справах дітей інформує

Служба у справах дітей інформує

Вже не перший рік увага всіх структур причетних до дітей сконцентрована на ранньому виявленні та організації соціальної допомоги дітям, що потрапили у несприятливі умови та надзвичайні ситуації.

У районі запроваджена система взаємодії державних органів та структур, на які законодавством покладено здійснення дієвих заходів в роботі з сім'ями та дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах, щодо їх адаптації та соціалізації у суспільстві. Створена система дозволяє забезпечити правовий захист дитини, яка потрапила у складну життєву ситуацію, залишилася сиротою або без батьківського піклування.

Станом 04.10.2019 на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 148 дітей, що опинилася у складних життєвих обставинах, та які виховуються у 74 сім'ях. З них 131 дитина проживає у неповних та багатодітних сім'ях, що складає 86 % від загальної кількості дітей.

Для своєчасного виявлення сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують соціально-правового захисту, та з метою перевірки умов проживання дітей вказаної категорії службою у справах дітей виконкому районної у місті ради впроваджено систему проведення на території району спільних профілактичних рейдових заходів "Діти вулиці", "Неблагополучна сім'я".

Протягом 2019 року проведено 140 профілактичних рейдів, у ході яких виявлено 20 дітей через бездоглядність батьків. Дітей було вилучено з негативного середовища та влаштовано: до центрів реабілітації 16 дітей; до закладів охорони здоров'я 4 дітей. За рішеннями виконкому районної у місті ради відібрано від батьків 2 дітей у зв'язку з загрозою для їх життя і здоров'я, 8 батьків за ініціативою служби у справах дітей пройшли лікування або кодування від алкогольної залежності.

З метою активізації в районі роботи по своєчасному виявленню сімей і дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та наданню їм відповідної допомоги у вересні поточного року службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проведено звіряння із закладами загальної середньої освіти щодо дітей вказаної категорії.

Під час звіряння було виявлено та поставлено на облік в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради 12 дітей, ініційовано питання притягнення 5 батьків до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП, підготовлено 4 позовні заяви про позбавлення батьківських прав 6 батьків відносно 5 дітей.

вгору