(0564)94 83 60
(068)970 56 97
(0564)94 83 63 прийм.
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Служба у справах дітей інформує!

Служба у справах дітей інформує!

Протягом 9 місяців 2021 року структурними підрозділами виконкому районної у місті ради спільно з Криворізьким районним управлінням поліції  ГУНП в Дніпропетровській області, Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, навчальними та лікувальними закладами проводилася цілеспрямована робота у вирішенні питань запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, профілактики злочинності, негативних проявів серед дітей, соціального сирітства, попередження домашнього насильства і жорстокого поводження з дітьми, реалізації права дитини на охорону здоров'я, освіту та сімейне виховання.

У районі напрацьовані ефективні форми роботи з питань профілактики бездоглядності і правопорушень серед дітей і їх соціального захисту та набуто певний досвід по виведенню із кризового стану сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Створена система взаємоінформування стосовно виявлення дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов'язків, які зазнали різних видів насильства, бродяжать, та дітей, що залишились без батьківського піклування.

З  метою попередження випадків залишення дітей в умовах, небезпечних для їх здоров’я та життя, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради здійснювалася координація роботи щодо проведення спільних профілактичних рейдових заходів.

Упродовж  звітного періоду під час проведення профілактичних рейдових заходів було затримано 17дітей,  з яких 8 влаштовано до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, 3– до лікувального закладу, 6 – повернуто батькам.

Поряд з цим, у ході проведення рейдових заходів постійно здійснювалися перевірки умов проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. З початку 2021 року спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради спільно з співробітниками Криворізького районного управління поліції та полку патрульної  поліції  в  місті  Кривий Ріг було відвідано 89сімей, в яких виховується 103 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Одночасно, під час проведення профілактичних рейдів усіх батьків було попереджено про відповідальність за невиконання ними батьківських обов’язків, та перед ними поставлені  відповідні вимоги.

Службою у справах дітей виконкому районної у місті ради надавалась перевага питанням раннього виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, та забезпечення захисту прав і інтересів дітей, які виховуються в неблагополучних родинах.

Станом на 12.10.2021 на обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 174 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах. За 9 місяців 2021 року виявлено та поставлено на облік в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради 30 дітей вищезазначеної  категорії.

Для покращення взаємовідносин у сім’ях, відновлення їх виховних функцій, упродовж звітного періоду спеціалістами служби у справах дітей проводилася з батьками індивідуально-профілактична робота щодо пропаганди здорового способу життя, корекції сімейних стосунків, подолання конфліктних ситуацій. 92 батька, які свідомо ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків, притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП, до районного суду направлено 9 позовних заяв виконкому районної у місті ради щодо позбавлення батьківських прав 12 батьків відносно13дітей.

Крім того, на території району службою у справах дітей виконкому районної у місті ради організована робота по виявленню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З цією метою налагоджено механізм взаємодії служби у справах дітей з освітянськими, медичними закладами, правоохоронними органами.

         Станом на 12.10.2021 загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування складає 198 осіб. З них, 186 дітей влаштовані в сім’ї громадян: під опіку, піклування – 143дитини; у прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу –  41 дитина, у сім’ї родичів – 2 дитини.

         Упродовж 9 місяців 2021 року 16 дітям надано статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Одним із видів влаштування посиротілих дітей є їх усиновлення, яке є пріоритетною формою влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом звітного періоду усиновлено 5 дітей.

         Всього на території району проживає 50 сімей, в яких виховується 59 усиновлених дітей. Згідно з графіком перевірені умови проживання усиновлених дітей. Фактів порушень прав усиновлених дітей не виявлено.

         Створена у районі мережа прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу дозволяє забезпечити право дітей на сімейне виховання.

         На даний час у районі функціонує 6 прийомних сімей та 3 дитячих будинка сімейного типу, в яких виховується 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

          Під постійним контролем служби у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває питання захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         У районі створено реєстр житлових будинків, власниками або користувачами яких є діти. З 198 дітей, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради,  у власності мають житло 35 дітей, 93 дитини мають право користування житлом.

            Станом на 12.10.2021 на квартирному обліку щодо поліпшення житлових умов перебувають 11 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та 51 особа з їх числа.

         З метою запобігання ненакопиченню боргів по сплаті за комунальні послуги по квартирам, що зберігаються за дітьми, які залишилися без батьківського піклування, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради проводиться роз'яснювальна робота серед опікунів щодо здачі квартир в оренду. На обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 3 квартири, які здаються в оренду. Орендарі своєчасно сплачують рахунки за спожиті комунальні послуги та енергоносії.

         Питання соціального захисту дітей пільгових категорій перебуває на постійному контролі у виконкомі районної у місті ради.

 

вгору