Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Сквер Музейний

Сквер Музейний

На старовинній історичній вулиці Каунаській, біля КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей», є невеличкий затишний сквер – тепер Музейний. Головною відзнакою скверу був пам’ятник Валявку В.А., ім’я  якого було пов’язано з революційним рухом на Україні. Але прийшли інші часи, і даний пам’ятник було демонтовано.

Тепер виникло питання, який пам’ятник необхідно встановити на цьому місці, адже завдання міської та районної влади зробити кожен куточок нашого міста приємним для проживання та відпочинку, змістовного дозвілля.

Від наукових співробітників міського історико-краєзнавчого музею надійшли цікаві пропозиції щодо встановлення нового пам’ятника у сквері Музейному, а саме:

- «Кліо»одній з дев’яти муз, покровительці історії, яка зображується, із сувоєм та грифельною паличкою в руках або зі скринькою для зберігання рукописів. Атрибутом Кліо може бути сонячний годинник, оскільки муза стежила за плином часу;

- «Рудані» – персонажу криворізької міфопоетики, відомій за легендами та переказами: «Легенда про Рудану», «Рудана», «Сльози Рудани», «Кров Рудани». Криворіжцям «Рудана» добре відома в образі підземної володарки рудних скарбів, а також –  закоханої дівчини, з крові якої постала залізна руда;

- «Івану Рогу» – реальній історичній особі, який у 60-х роках ХVІІ століття обиралася кошовим отаманом і був відомим військовим діячем на Січі. Так, у 1667 році Іван Ріг разом з І.Сірком очолював військо Запорозьке під час походу на Крим. За легендою, полковник Іван Ріг командував козачими залогами, які стояли на Інгульці, мав зимівник на теренах нашого краю. За однією з версій, від його прізвища походить назва поселення – Кривий Ріг.

Ось такі перші пропозиції вже маємо. Кожен небайдужий криворіжець може надати свої пропозиції з даного питання, які будуть розглянуті.

вгору