Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Щодо запровадження патронату над дитиною, як альтернатива інституційному догляду дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах

Щодо запровадження патронату над дитиною, як альтернатива інституційному догляду дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах

 

Відповідно до Закону України від 26.01.2016 року № 936-УІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми" у державі впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин, або на період прийняття органом опіки та піклування рішення про надання дитині соціально-правового статусу дитини-сироти, дитини,  позбавленої  батьківського піклування.

Метою патронату над дитиною є:

-    забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, законними представниками;

-    надання дитині та її сім'ї послуг, спрямованих на її повернення у сім'ю.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешкані.

З патронатним вихователем укладається відповідний договір про патронат над дитиною, оплату послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя.

До сім "і патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

-новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; -підкинуті, знайдені діти, безпритульні діти;

-діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров'ю;

-діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; -діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні; -діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;

-інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно під патронат в одну сім'ю влаштовується одна дитина, або діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування  під патронат проживали в одній родині.

Оптимальний термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати З місяців.

В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

За цей час соціальні фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. У разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, їй підшукають іншу форму сімейного виховання.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Про більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до служби у справах дітей виконкому Центрально-Міської районної у місті ради за адресою: м.Кривий Ріг, вул. Свято-Миколаївська,буд. 27, тел. 900787, 925929 та Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м.Кривий Ріг, вул.Павла Глазового, буд.4-А, тел.4056840.

вгору