Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Щодо внесених змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги

Щодо внесених змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Центрально-Міської районної у місті ради повідомляє, що відповідно до внесених змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 № 261 до осіб, які не мають права на пенсію віднесено дітей померлого годувальника (у тому числі народжених до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника), який на день смерті не мав страхового стажу.

Тобто, якщо батьки дитини (або один з них) померли, та на момент смерті не мали страхового стажу роботи, необхідного для призначення дитині пенсії у разі втрати годувальника, такі діти мають право на отримання вищевказаної державної допомоги. Таке право є і у дітей-сиріт, дітей, позбавленого батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Допомога дитині померлого годувальника призначається з дня. що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника в іншому випадку з місяця подання заяви.

Для призначення соціальної допомоги необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради із заявою особисто або через законного представника.

Якщо особа, якій призначається соціальна допомога, не досягла повноліття, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки та піклування), які виконують функції опікунів чи піклувальників над особою, за місцезнаходженням таких закладів (місцем проживання особи).

Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, державна соціальна допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не більш як до досягнення 23 років, а дітям-сиротам - до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Державна соціальна допомога на одну дитину померлого годувальника встановлюється у розмірі 100 відсотків, на двох дітей - 120 відсотків, на трьох і більше дітей - 150 відсотків виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для більш детальної інформації з вищевикладеного питання запрошуємо вас звернутися до приймальні громадян з 8.30 до 16.00. крім суботи та неділі, за адресою: вул.Свято-Миколаївська. 27, каб.101. телефон для довідок: 90-08-26.

вгору