Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Новини | Щодо виконання плану заходів з реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства

Щодо виконання плану заходів з реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства

Станом на 06.02.2017 року на первинному обліку в службі у справах дітей виконкому районної у місті ради перебуває 194 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. 

Із 194 дітей вказаної категорії, 132 виховуються в сім'ях опікунів, піклувальників, 10 - в дитячих будинках сімейного типу, 27 - в прийомних сім'ях. Сімейними формами виховання охоплено 87,1 % дітей .

Спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, згідно з графіком, здійснюється моніторинговий нагляд за умовами утримання, виховання, розвитку дітей, над якими встановлено опіку, піклування, які влаштовані у прийомні сім'і, дитячі будинки сімейного типу.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" служба у справах дітей вживає заходів щодо розвитку сімейних форм виховання та влаштування до них дітей пільгової категорії. У минулому році  із державних дитячих установ до сімейних форм виховання влаштовано 7 дітей вищевказаної категорії.

У районі створено та функціонує 9 прийомних сімей, до яких влаштовано 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 5 дітей .

З метою якісного здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, в сім'ях опікунів та піклувальників, та з метою їх соціального супроводження, у січні 2017 року проведена нарада з соціальними педагогами закладів освіти району, на якій розглядалося питання щодо механізму взаємодії кожного із  суб'єктів під час здійснення заходів щодо забезпечення дотримання прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 "Про затвердження Порядку суб'єктів соціального супроводу сімей (осіб),   які перебувають у складних життєвих обставинах", управлінням праці та соціального захисту населення, відділом освіти, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради спільно з Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводиться робота щодо своєчасного виявлення дітей та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою соціального супроводу таких дітей та сімей з дітьми.

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради постійно проводиться роз’яснювальна робота  серед мешканців району з питання надання усіх видів соціальної допомоги. Особлива увага приділяється сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, сім'ям у яких виховуються діти, батьки яких позбавлені батьківських прав, прийомним та багатодітним сім’ям, а також жінкам, які виховують самостійно дітей.

         На інформаційних стендах у приймальні громадян управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради розміщена інформація стосовно отримання усіх видів соціальних допомог, надання соціальної підтримки мешканцям району.

         Під час виїзних прийомів на сходах громадян, єдиних днях інформування, особистих прийомах, на нарадах з головами квартальних та будинкових комітетів, виступах у засобах масового інформування порушуються питання щодо можливості отримання громадянами соціальної підтримки шляхом призначення державних соціальних допомог, пільг та компенсацій.

З метою виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та визначення їх права на отримання усіх видів соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради тісно співпрацює із Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, службою у справах дітей, комітетом у справах сім'ї і молоді виконкому районної у місті ради.

Протягом 2016 року спеціалістами управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради  проведено обстеження 314 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, із них: 70 – багатодітні сім’ї, 7198 мешканцям району  надані роз’яснення з питання порядку призначення усіх видів державних соціальних допомог.

З початку 2017 року  за роз’ясненнями з вищевказаного питання звернулись 69 мешканців району.

Станом на 06.02.2017 на обліку в управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради  перебуває 110 сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. З них:  три прийомні сім'ї та один дитячий будинок сімейного типу перебувають на обліку у виконкомі районної у місті ради, як багатодітні, та користуються 50% знижкою плати на комунальні послуги у межах середніх норм споживання.

Станом на 06.02.2017 на обліку в службі у справах дітей перебуває 63 сім'ї, в яких виховується 120 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. З метою покращання ситуації у сім’ях, відновлення їх виховних функцій,   упродовж 2016 року спеціалістами служби у справах дітей виконкому районної у місті ради з усіма батьками було проведено індивідуально-профілактичну роботу, 11 батьків направлено на обстеження або лікування з приводу алкоголізму чи наркоманії.

У разі, коли батьки свідомо ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, службою у справах дітей порушується клопотання перед органами внутрішніх справ про притягнення цих батьків до адміністративної відповідальності (ст.184 КпАП).

Так, у 2016 році  до органів внутрішніх справ було направлено 104 таких клопотань, у 2017 -3.

У 2016 році до районного суду було подано 7 позовів про позбавлення батьків батьківських прав. За результатами розгляду цивільних справ 8 батьків позбавлені батьківських прав відносно 7 дітей. Усі діти влаштовані до сімейних форм виховання.

При виконкомі районної у місті ради працює  комісія з питань взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах. Протягом 2016 року було проведено 12 засідань районної комісії, на яких було розглянуто 65 питань.

 Станом на 01.02.2017 у вищих та професійно-технічних навчальних закладах району навчається 127 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Комітетом у справах сім’ї  та молоді  виконкому районної у місті ради здійснюється  обстеження умов проживання у гуртожитках навчальних закладів району дітей та осіб вищезазначеної категорії, дотримання та реалізація їх прав під час навчання у навчальних закладах. 

Сьогодні захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  є одним із основних напрямків діяльності виконкому районної у місті ради, як органу опіки та піклування.

У роботі органу опіки та піклування  важливе значення має створена система та ефективність її функціонування, а саме:

- ведеться контроль за діяльністю опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які несуть відповідальність за належне виконання обов’язків та своєчасність надання їм державних соціальних виплат. Протягом 2016 року управлінням праці та соціального захисту населення опікунам надано допомогу на дітей на загальну суму 2 985 800 грн. На функціонування прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу протягом 2016 року виплачено 604 558,13 грн. державної соціальної допомоги на дітей, та 232 742,7 грн. грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам, за надання соціальних послуг. Непрацюючим батькам-вихователям та прийомним батькам сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 47 073,49 грн. До того ж, 29 дітей пільгової категорії отримали одноразову допомогу по досягненню повноліття на суму  56 110 грн.;

-  здійснюється контроль щодо своєчасного успадкування майна дітьми. У 2016 році 10 дітей реалізували своє право на спадщину після смерті батьків;

- вживаються заходи щодо встановлення опіки над житлом та майном (у 2016 році прийнято 8 рішень виконкому районної у місті ради);

- проводиться моніторинг результатів обстеження житлово-побутових умов дітей.

Із 194 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за  171 дитиною зберігаються житлові приміщення: 38 дітей є власниками та співвласниками житла, що складає 19,5 % від загальної кількості дітей пільгової категорії, 133 дитини – має право користування житлом, що складає 68,5 %, 23 дитини не мають житла, що складає 11,8 % від загальної кількості дітей пільгової категорії.

         З метою контролю за збереженням житла, що знаходиться на території району службою у справах дітей виконкому районної у місті ради сформований реєстр нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. На обліку у виконкомі районної  у місті ради перебуває 63 квартири та 28 домоволодінь.

З метою контролю за технічним та санітарним станом квартир, що зберігаються за дітьми, які залишилися без батьківського піклування, відповідальними особами  ТОВ "Дивобуд", ТОВ "Сітісервіс-КР" щоквартально проводиться обстеження житла, про що складаються відповідні акти. Спеціалістами служби у справах дітей щомісячно проводяться обстеження житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до складеного графіку обстежень. Перевіркою житла встановлено, що квартира № 12 будинку № 9 на вул.Геологічній у м.Кривому Розі, єдиними власниками якої є малолітня дитина-сирота та її брат - особа з числа дітей-сиріт, знаходиться у непридатному для проживання стані.

За пропозицією служби у справах дітей виконкому районної у місті ради, виконкомом районної у місті ради, як органом опіки та піклування, ініційоване перед Криворізькою міською радою питання ремонту у 2017 році вказаного житла, за кошти міського бюджету. 

Також, за ініціативою служби у справах дітей та за позовною заявою виконкому районної у місті ради, двоє малолітніх дітей, вихованців дитячих будинків сімейного типу, за рішенням Центрально-Міського районного суду зареєстровані за місцем проживання батьків, які позбавлені батьківських прав.

З метою ненакопичення боргів по сплаті за комунальні послуги по квартирам, що зберігаються за дітьми, які залишилися без батьківського піклування службою у справах дітей проводиться роз'яснювальна робота серед опікунів щодо здачі квартир в оренду.

Станом на 06.02.2017  на обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 3 квартири, які здаються в оренду: Військове містечко-35, буд.23, кв.7, вул. Старовокзальна, буд.41, кв.14, вул.Петра Калнишевського, буд.22, кв.33 .

Орендарі своєчасно сплачують рахунки за спожиті енергоносії, підтримують у робочому стані санітарно-технічне та газове обладнання. Кошти, одержані орендодавцями, використовуються на потреби вихованців, оплату комунальних послуг та утримання житлового приміщення у належному санітарно - технічному  стані.

Станом на 06.02.2017 на квартирному обліку у виконкомі районної у місті ради перебуває 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 16 до 18 років, та 58 осіб з їх числа, віком від 18 до 23 років, які потребують поліпшення житлових умов.

З метою підтримки та соціального захисту дітей пільгових категорій службою у справах дітей виконкому районної у місті ради 01.06.2016 у районі були організовані  заходи з нагоди  Міжнародного дня захисту дітей, в рамках якої проведено благодійну акцію "Солодкі подарунки" з врученням дітям морозива. До 01.09.2016 проведено акцію "Готуємо дітей до школи" з врученням наборів шкільного приладдя 104 дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах.  

У 2016 році, завдяки наполегливій профілактичній  роботі, вдалося не допустити появи в районі безпритульних дітей. Всі бездоглядні діти були вчасно виявлені та соціально захищені.

Питання виконання плану заходів з реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року, перебуває на постійному контролі у виконкомі районної у місті ради.

вгору