Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Щодо призначення субсидій

Щодо призначення субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

Постановою доповнено перелік послуг на оплату яких призначається субсидія, зокрема послуга з управління будинком, а також доповнено норму щодо  призначення, за рішенням комісії, субсидії особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору-найму (оренди) житла, умовою щодо нарахування цій особі плати за житлово-комунальні послуги.

Таким чином, плата за послуги має нараховуватися на ту кількість осіб, які орендують житлове приміщення. При цьому не вимагається відкриття особових рахунків на сплату послуг на особу, яка орендує житло.

Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за 3 місяці, відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб, за попередній календарний рік.

Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до:

-         двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, - для платників єдиного податку 1 групи;

-         трьох розмірів - 2 групи;

-         чотирьох розмірів - 3 групи.

Для працездатних осіб, які не працюють враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму.

В окремих випадках для осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані самі і не отримують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості і не отримують допомогу по безробіттю, враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Постановою передбачено можливість призначити субсидію неповнолітнім студентам денної форми навчання, які зареєстровані і проживають у гуртожитках.

Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи, або особою, яка досягла 80- річного віку, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму.

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, державною соціальною допомогою на дітей сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, а субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу призначається на календарний рік.

Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (у тому числі з використанням електронного цифрового підпису).

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону виробниками/виконавцями послуг сум не використаних субсидій на оплату опалення. Зазначене здійснюється на підставі акта-звіряння складеного виробником/виконавцем послуг із структурним підрозділом з питань соціального захисту.

Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

За більш детальнішою інформацією щодо житлових субсидій звертатися    за  адресою:  вул. Леніна, 27,   каб.101,  телефон  для довідок: 90-08-26.

вгору