Офіційний сайт Виконкому
Центрально-міської районної у місті Кривому розі ради
тел:(0564)94 83 60,(068)970 56 97, прийм.(0564)94 83 63 факс:
пн-пт: 8.00-16.30
Перерва: 12.30-13.00
сб, нд: вихідні
50000, м. Кривий Ріг,
вул. Свято-Миколаївська, 27
Головна | Актуально | Повідомлення | Щодо легалізації трудових відносин та заробітної плати

Щодо легалізації трудових відносин та заробітної плати

Сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати. На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати - у «конверті». Таким чином роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу.

Офіційно неоформлена на роботу людина ризикує залишитися без права на отримання соціальних виплат та пенсії. Таким чином, нелегальна зарплата не лише зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів, а й тягне за собою багато неприємностей і для самих працівників. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.

Тому, легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості - є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. 1 вирішувати цю проблему треба спільними зусиллями - як державі, так і самим працівникам. З метою виявлення фактів порушення чинного законодавства про працю, районною робочою групою щомісячно проводиться моніторинг об'єктів бізнесу району.

З початку 2018 року обстежено понад 80 об'єктів бізнесу району з чисельністю працюючих на них 310 найманих працівників, виявлено 27 осіб, які працюють без оформлення. Таким чином, завдяки спільним зусиллям членів районної робочої групи з питань функціонування об'єктів бізнесу, з початку року легалізовано 27 найманих працівників.

Варто вже зараз відстоювати свої конституційні права - вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. Отже, суспільство має усвідомити, що легалізація заробітної плати - це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.

вгору